ZEYTİNBURNU HABERLERİ / İstanbul

 • Ağrı Şehidi Korkut, Son Yolculuğuna Uğurlandı Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesindeki hudut birliğinde el bombasının kazara patlaması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Semih Korkut, son yolculuğuna uğurlandı.
 • 4. Sağlık Tarihi Ve Müzeciliği Sempozyumu Koleksiyoner Enver Beşi̇nci̇: 'İcazet, genellikle fıkıh, hadis, tefsir ve hat gibi İslami ilimler konusunda öğrenim görenlere verilen belgenin adıdır. 19. ve 20. yüzyılın başlarına kadar, diğer ilimlerde verilen diplomalar böyle isimlendirilmediği halde, tıp konusunda verilen belgelerin icazetname olarak isimlendirilmesi, tıbbın adeta bir klasik İslami ilim olarak telakki edilmesini düşündürüyor'
 • (Özel) Merkezefendi Millet Kıraathanesi'nin Maskotu Kediler Yavrularıyla birlikte Merkezefendi Millet Kıraathanesi’nde yaşayan kedi ziyaretçilerinin maskotu haline geldi. Sınava hazırlanmak için kıraathaneye gelen öğrencilerin ilgi odağı olan kediler 5 aydır burada yaşıyor.
 • Başkan Aydın 500 Bisikletliyle Birlikte Pedal Çevirdi Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ‘Paylaşımlı Bisiklet Sistemi’ ile ilgili farkındalık oluşturmak için bisiklete binerek, 500 bisikletliyle birlikte ilçe cadde ve sokaklarını gezdi. Yaklaşık 10 kilometre bisiklet kullanan Başkan Aydın, bisiklet üzerinden vatandaşları selamladı.
 • Başkan Aydın 500 Bisikletliyle Trafikte Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve belediye personeli, 500 bisikletle Zeytinburnu trafiğine çıkarma yapıyor. Türkiye’de ilk defa Zeytinburnu’nda başlatılan “Paylaşımlı Bisiklet Sistemi” ile ilgili farkındalık oluşturmak için bu akşam saat 18.00’da pedal çevirecek olan Başkan Aydın ve 500 kişilik belediye personeli, 2 tekerlek üzerinde toplam 10 kilometre yol katedecek.
 • Zeytinburnu'nda Türk Ve Dünya Mutfağı Yarıştı Zeytinburnu’nda bu yıl 19’uncusu düzenlenen Merkezefendi Tıp Festivali kapsamında yöresel lezzetler yarıştı. Türk ve dünya mutfağının lezzetlerinin tanıtıldığı yarışma renkli görüntülere sahne olurken, Uygur Türklerine ait Katkat pastasıyla Uygur Türkü asıllı Gülzühra Kemal yarışmanın birincisi oldu.
 • Uzmanlardan İnternette Satılan Gıda Takviyelerine Karşı Uyarı İstanbul’da Mesir Macunu Şenliğinde konuşan Dr. Ahmet Özdemir, televizyonda ve internette birçok hastalığa iyi geldiği söylenen ürünlere itibar edilmemesi gerektiğini belirterek, alternatif tıp yönteminden bilinçli yararlanılması gerektiğini söyledi.
 • Merkezefendi'de Geleneksel Tıp Festivali Başladı Zeytinburnu Belediyesi’nin bu yıl 19’uncusu düzenlediği Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali başladı. Şölen havasında başlayan festivalde AK Parti İstanbul Milletvekilleri Aziz Babuşcu ve Hasan Turan ile birlikte Başkan Aydın binlerce vatandaşa havadan mesir macunu dağıttı. Vatandaşlar atılan mesir macunlarından alabilmek için birbirleriyle yarıştı.
 • 19. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali Başladı Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın: 'Bugün gelinen noktada o kadim değerlerle modern tıp Türkiye'mizde kucaklaşmıştır. Tıpkı devletle milletin kucaklaşması gibi geleneksel değerlerle modern değerler kucaklaştı. Şükürler olsun bunda da Zeytinburnu'nun, sizlerin çok büyük katkısı vardır'
 • Zeytinburnu'ndaki Küçük Oto Sanayi Sitesi'nde Kentsel Dönüşüm Başlıyor Zeytinburnu Küçük Oto Sanayi Sitesi'nde kentsel dönüşümün başlaması için esnaf ile yetkili firma arasında anlaşma sağlandı.
 • Eşini 'Meyve Bıçakları'yla Öldürmeye Çalışan Zanlı, Hakim Karşısına Çıktı Zeytinburnu'nda tartıştığı eşini sokakta birçok kez bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle hakkında 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan sanığın yargılanmasına başlandı.
 • ''Siyasi Hayatımızın En Sakin, Huzurlu, Olaysız Seçimlerden Birisi Oldu'' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: ''Bu seçimin bir önemli özelliği de, bizim çok partili siyasi hayatımızın en sakin, en huzurlu, en olaysız seçimlerinden birisi oldu'' ''Cumhurbaşkanımızı, sevgili liderimizi ülkemizin yönetiminden almak için her türlü ittifakı bir araya getirenlere müsaade etmediniz''.
 • 19. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali Başlıyor Mesir macununun mucidi ünlü hekim Merkezefendi adına düzenlenen 19. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali başlıyor. Şölen havasında gerçekleştirilecek festivalde binlerce vatandaşa havadan mesir macunu saçılacak.
 • 'PKK'ya Kurulduğundan Beri En Büyük Dersi Veriyoruz' İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul İkinci Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Kandil’de gerçekleştirilen operasyonları değerlendirdi.
 • Bakan Soylu Açıklaması 'PKK'ya Kurulduğundan Beri En Büyük Dersi Veriyoruz' İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul İkinci Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, Kandil’de gerçekleştirilen operasyonları değerlendirdi. Bakan Soylu, “PKK’ya kurulduğundan beri en büyük dersi veriyoruz. Muharrem İnce sanki Kandil’in mühendisi gibi ne diyor; ‘Kandil’de adam kalmadı gerek yok gitmeye’ yok ya. Mehmetçiğimiz, oraya ay yıldızı bayrağı dikmek için heyecanlılar” dedi.
 • 'Bunun Hesabını Sandıkta Da Verecekler Öte Dünyada Da Verecekler' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: '(HDP baraji aşamazsa AK Parti ve Erdoğan daha güçlü gelir) diye 'HDP'ye oy verilsin' diyorlar. Terör örgütleri şımartmaya gelmez. HDP, PKK'nın şubesidir. Cumhuriyet Halk Partisi, cumhuriyetin kuruluşundan beri var. Sen nasıl bu partiyi HDP'nin barajı aşması için çalıştırır, adayını cezaevine gönderirsin. Bunun hesabını sandıkta da verecekler öte dünyada da verecekler'
 • Zeytinburnu'nda Uyuşturucu Operasyonu Uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 7 şüpheliden 2'si tutuklandı.
 • İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu Açıklaması 7 Gözaltı İstanbul Zeytinburnu’nda uyuşturucu madde ticareti yapan kişilere yönelik düzenlenen operasyonda 7 şahıs gözaltına alınırken, 2’si tutuklandı.
 • İşte Zeytinburnu'nun Millet Bahçesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Atatürk Havalimanı kapatıldıktan sonra yerine Millet Bahçesi yapılacak Ve bu bahçe, Central Park’ın yaklaşık 4 katı büyüklüğünde olacak” diye tarif ettiği Millet Bahçeleri’nin ilk örneklerinden biri Zeytinburnu’na yapılıyor. 4 senedir üzerinde çalışılan ve kısa süre önce tamamlanan Millet Bahçesi için ilk kazmanın önümüzdeki aylarda vurulması bekleniyor.
 • 'İstiyoruz Ki Her Semtimizde Millet Kıraathanesi Olsun' Merkezefendi Millet Kıraathanesi’ni ziyaret eden ve ders çalışan öğrencilerle sohbet eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Gördüğümüz manzara karşısında çok mutlu olduk. Kıraathanemiz hem kitap hem de okuyucu dolu. Biz istiyoruz ki her semtimizde bir millet kıraathanesi olsun" dedi.
 • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Açıklaması 'Biz İstiyoruz Ki Her Semtimizde Bir Millet Kıraathanesi Olsun' Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Zeytinburnu’ndaki Merkezefendi Millet Kıraathanesi’ni ziyaret etti. Kıraathanede ders çalışan öğrencilerle sohbet eden Prof. Dr. Erbaş, “Gördüğümüz manzara karşısında çok mutlu olduk. Kıraathanemiz hem kitap hem de okuyucu dolu. Biz istiyoruz ki her semtimizde bir millet kıraathanesi olsun" dedi.
 • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Millet Kıraathanesi'ni Ziyaret Etti Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş: ''Kıraathane, bizim medeniyetimizin en önemli unsurlarından, müesseselerindir'' ''Ben bu tür okuma evlerinin yani kıraathanelerin yaygınlaştırılmasının çok faydalı olacağını düşünüyorum''
 • DUMESF'e, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Seminer İzni Milli Eğitim Bakanlığı, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu’nun çalışmalarını yerinde bularak, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel ve resmi kullarda seminer yapabilmesi için izin verdi.
 • Suriyeli Çocuklar Su Birikintisinde Yüzdü Suriyeli çocuklar, Zeytinburnu’nda şiddetli yağmur nedeniyle oluşan su birikintilerinde yüzerek eğlendi.
 • İstanbul Boğazı'nda Yunuslardan Görsel Şölen İstanbul Boğazı’nda aniden ortaya çıkan yunus balığı sürüsü görsel şölen sundu. Sevimli yunusların suyun üzerinde adeta dans etmeleri objektiflere yansıdı.
 • İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kıraathane Modeli Çay, çorba ve kahvenin ücretsiz olduğu Zeytinburnu’ndaki Seyyidnizam ve Merkezefendi Millet Kıraathaneleri örnek model olarak tüm Türkiye’ye yayılıyor. Erdoğan’ın ziyareti sırasında, “Türkiye’ye örnek olacak bir kıraathane” diye nitelendirdiği Seyyidnizam ve Merkezefendi Millet Kıraathaneleri, her ilçede en az bir tane olacak şekilde tüm Türkiye’de yapılacak.
 • Fatih'te Minibüs İle Otobüs Çarpıştı Açıklaması 10 Yaralı İstanbul Fatih’te bir minibüs, yolcu indirmek için durağa yanaşan özel halk otobüsüyle çapıştı. Kazada 10 kişi yaralandı.
 • Fatih'te Minibüs İle Özel Halk Otobüsü Çarpıştı Açıklaması 10 Yaralı İstanbul Fatih’te bir minibüs, yolcu indirmek için durağa yanaşan özel halk otobüsüyle çapıştı. Kazada 10 kişi yaralandı.
 • Yetim Çocuklar Deniz Feneri Derneği'nin İftarında Buluştu Çocuklara destekleriyle bilinen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’in hamiliğini üstlendiği yetim çocuklar iftar sofrasında buluştu. İftarda Ülker’in yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi karne sevinci yaşayan miniklere hediye gönderdiği bisikletler ve bayramlıkların dağıtılması ise çocukların yüzünü güldürdü.
 • Çöken İş Merkezi Havadan Görüntülendi İstanbul Zeytinburnu’nda iplik atölyelerinin bulunduğu 4 katlı iş merkezinin yangın dolayısıyla çatısı ve iç duvarlarında çökme meydana geldi. İş merkezinde çöken çatısı ve duvarları havadan görüntülendi.
 • Yangın Nedeniyle Çatısı Ve Duvarları Çöken İş Merkezi Havadan Görüntülendi Zeytinburnu’nda iplik atölyelerinin bulunduğu 4 katlı iş merkezinin yangın dolayısıyla çatısı ve iç duvarlarında çökme meydana geldi. İş merkezinde çöken çatısı ve duvarları havadan görüntülendi.
 • Yangın Çıkan İş Merkezinde Çökmeler Meydana Geliyor Zeytinburnu’nda iplik atölyelerinin bulunduğu 4 katlı iş merkezinin yangın dolayısıyla çatısı ve iç duvarlarında çökme meydana geldi. Sabah saatlerinden itibaren aralıksız çalışmalarını sürdüren itfaiye ekiplerinin kontrol altına aldığı yangında soğutma çalışmaları devam ediyor.
 • (Özel) Yanan İş Merkezinin İçerisi Görüntülendi Zeytinburnu’nda yanan iş merkezinin yangın sonrası içerisi görüntülendi. İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışmalarının devam ettiği bina içerisinde küçük alevler nedeniyle dumanların yükselmeye devam ettiği görüldü.
 • 'Yangının Çıkış Nedeninin Elektrik Kontağı Olma İhtimali Yüksek' İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Zeytinburnu’ndaki yangının elektrik kontağından çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu belirterek, “Yangının yan fabrikalara sıçramadan kontrol altına alınması büyük teselli" dedi.
 • GÜNCELLEME 3- İstanbul'da Fabrika Yangını İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Zeytinburnu'nda yanan iplik fabrikasına gelerek, incelemelerde bulundu Vali Şahin: 'Yangın kısmen kontrol altına alındı. Şu ana kadar bana yaralanma bilgisi gelmedi' 'En azından etraftaki fabrika güvenliği alınmış vaziyette. Çalışmalar devam ediyor. En büyük tesellimiz burada herhangi bir can kaybının olmaması. Henüz işçiler fabrikaya gelmeden yangın başlamış' Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal: 'İtfaiyemiz ihbar verilmesinden yaklaşık beş dakika sonra olay yerine gelmiş. 89 araç, 185 personel, yangına müdahalede bulundu. İş yeri sahibi gelmeden itfaiye burada olmuş' 'Yangının çıkış nedeni henüz belli değil ancak elektrik kontağından çıkma ihtimali yüksek'İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI UYSAL'IN AÇIKLAMALARI EKLENDİ
 • İBB Başkanı Uysal Açıklaması 'Yangının Çıkış Nedeninin Elektrik Kontağı Olma İhtimali Yüksek' İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Zeytinburnu’ndaki yangının elektrik kontağından çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu belirterek, “Yangının yan fabrikalara sıçramadan kontrol altına alınması büyük teselli" dedi.
 • Yangının Son Hali Havadan Görüntülendi İstanbul Zeytinburnu’nda iplik atölyelerinin bulunduğu iş merkezinde çıkan yangının son hali havdan görüntülendi. İtfaiye ekiplerinin, çatıdan müdahale ederek soğutma çalışmalarını sürdürdüğü görüldü.
 • Zeytinburnu'nda İş Merkezinde Çıkan Yangının Son Hali Havadan Görüntülendi Zeytinburnu’nda iplik atölyelerinin bulunduğu iş merkezinde çıkan yangının son hali havdan görüntülendi. İtfaiye ekiplerinin, çatıdan müdahale ederek soğutma çalışmalarını sürdürdüğü görüldü.
 • Zeytinburnu Sokaklarını Ramazan Bereketi Sardı Ramazan’ın manevi iklimini yaşatmak amacıyla her akşam farklı bir sokağı iftar sofrasıyla donatan Zeytinburnu Belediyesi, mahalle komşularını buluşturmaya devam ediyor. Sohbet ve dualar eşliğinde aynı yemeğin paylaşıldığı iftar sofralarını ailelerle birlikte çocuklar da şenlendiriyor.
 • 'Yangın Kısmen Kontrol Altında' İstanbul Valisi Vasip Şahin, Zeytinburnu’nda iplik atölyelerinin bulunduğu iş merkezinde çıkan yangının kısmen kontrol altına alındığını belirterek, “En büyük tesellimiz herhangi bir can kaybının olmaması" dedi.
 • İstanbul Valisi Şahin Açıklaması 'Yangın Kısmen Kontrol Altında' İstanbul Valisi Vasip Şahin, Zeytinburnu’nda iplik atölyelerinin bulunduğu iş merkezinde çıkan yangının kısmen kontrol altına alındığını belirterek, “En büyük tesellimiz herhangi bir can kaybının olmaması" dedi.
 • Zeytinburnu'ndaki İş Merkezi Yangını İstanbul'un Bir Çok Yerinden Görülüyor Zeytinburnu’nda iplik atölyelerinin bulunduğu 4 katlı iş merkezinde çıkan yangın İstanbul’un bir çok yerinden görülüyor.
 • Zeytinburnu'nda İplik Atölyelerinin Bulunduğu İş Merkezinde Yangın Zeytinburnu’nda iplik atölyelerinin bulunduğu 4 katlı iş merkezinde yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangında Avrupa ve Anadolu yakasından çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Tüm binayı saran yangını söndürme çalışmaları sürüyor.
 • İplik Atölyelerinin Bulunduğu İş Merkezinde Yangın Havadan Görüntülendi Zeytinburnu Davutpaşa’da yoğunluklu olarak iplik atölyelerinin bulunduğu iş merkezinde çıkan yangın havadan görüntülendi.
 • AK Parti'nin Kocaeli Mitingi Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan: (1) 'Adamın dediği ne biliyor musun? 'O' diyor 'kek verecek', 'ben de' diyor 'fabrikada işçi alacağım.' İnanıyor musunuz? Ya sizin hayatınızda böyle bir şey olmamış ki. Siz Nuri Demirağ'ın, rahmetli uçak fabrikası yapan Sivaslı Nuri Demirağ'ın uçak fabrikasını kapatıp gaz ocağı fabrikasına çevirdiniz. Ya CHP budur, CHP budur. Kime yutturacaksınız? Sizin bu ülkede dikili ağacınız yok' 'Bugüne kadar ayrımcılık düşüncesini kapımıza yaklaştırmadık. Milletimizi kökenine, inancına, kılık, kıyafetine göre bölenlerden olmadık. Bay Muharrem çıkmış açıklamalar yapıyor. Bay Kemal ne ki sen ne olacaksın? Sizin bu ülkede bizim başörtülü kızlarımıza neler çektirdiğinizi biz bilmiyor muyuz? Dürüst olun dürüst. Üniversitelerde kızlarımız okullarına giremiyordu. Onları odalara çekip oralarda neler yaptığınızı, daha sonra o bayanın da partinizin nasıl bir milletvekili olduğunu biz çok iyi biliyoruz. Bize neyi anlatıyorsunuz?' 'Biz siyaseti makam, mevki için değil, geride hayırla yad edilecek eserler bırakmak için yapıyoruz. Son 16 senedir gecemizi gündüzümüze katarak, ekonomimizi, ticaretimizi, üretimimizi, soframızdaki ekmeği büyütmek için çalışıyoruz. 16 yıldır hiçbir ayrım yapmadan tüm Türkiye'ye, 81 milyonun her bir ferdine hizmet götürüyoruz'
 • Erdoğan'dan Sürpriz Ziyaret Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu’ndaki Merkezefendi Şehir Kütüphanesini ziyaret etti. Kütüphanede Erdoğan’la sohbet eden gençler, bol bol selfie çekti.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkezefendi Şehir Kütüphanesini Ziyaret Etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu’ndaki Merkezefendi Şehir Kütüphanesini ziyaret etti. Kütüphanede Erdoğan’la sohbet eden gençler, bol bol selfie çekti.
 • Surp Pırgiç Ermeni Vakfı Hastanesinden Binlerce Vatandaşa İftar İstanbul Zeytinburnu’nda binlerce vatandaş, Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfının verdiği iftarla oruçlarını Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’nda açtı. İftara AK Parti İstanbul Milletvekili ve 27’nci Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Aziz Babuşcu ile Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da katıldı.
 • (Özel) Zeytinburnu Sahilinde İftar Yoğunluğu Havadan Görüntülendi Hafta sonunda güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar iftar yapmak için Zeytinburnu sahile akın etti. Çok sayıda vatandaşın sahilde yaptığı mangal sonucu oluşan yoğun duman ve trafik, havadan görüntülendi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İl Başkanlığı'ndaki sahur programına katıldı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytinburnu'nda Erdoğan:'Gündemimizde af diye bir şey yok. Yani bu konularda kimse bize farklı yaklaşım göstermesin'
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması 'Bizim Gündemimizde Af Diye Bir Şey Yok' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim gündemimizde af diye bir şey yok. Kimse farklı yaklaşım göstermesin. Böyle bir şey hakikaten olması gereken yer varsa bunlar seçim sonrası konuşulur. Seçime kalmış 14 gün, bunu istismar ettirmeyiz” dedi.
 • Zeytinburnu'nda İSBİKE Dönemi Başladı İSBİKE “Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi”yle Zeytinburnu’nda ulaşım artık çok daha kolay hale geldi. İBB, İSPARK ve Zeytinburnu Belediyesi işbirliğiyle, ZEYBİS çatısı altında hayata geçen Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi’yle Zeytinburnu’nda bisikletler trafiğe indi. Özellikle belirli saatlerde artan trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirmeyi amaçlayan İSBİKE, ilk yarım saat ücretsiz olacak.
 • Demirtaş Ve Önder'in 'Terör Örgütü Propagandası' Davası HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in, Zeytinburnu'nda yaptıkları bir konuşmada 'terör örgütü propagandası yaptıkları' iddiasıyla 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istemiyle yargılanmasına devam edildi.
 • İsmi Verilen Okulda Şehidin Anısına İftar Terör örgütü PKK'nın 7 Haziran 2016'da Vezneciler Caddesi'nde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne ait iki otobüse gerçekleştirdiği saldırıda şehit olan polis memuru Kadir Cihan Karagözlü'nün ailesi tarafından şehidin anısına iftar verildi.
 • 'Bizi Birbirimizden Ayırmak İçin Her Şeyi Yaptılar' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 'Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki huzuru en yüksek seviyeye çıkaracak ve bu konuyu bir daha konuşulmayacak duruma getirecek tek bir kişi vardır o da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Hiçbir zaman samimiyetinden en ufak bir geri adım atmadı' 'Bizi birbirimizden ayırmak için her şeyi yaptılar ama biz yine bu sofranın etrafındayız. Recep Tayyip Erdoğan zamanında terörle mücadelede demokrasi ve hukuk dışında bir adım atılmamıştır'
 • Bakan Soylu, İş İnsanlarına Hitap Etti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 'Büyük devlet olmak sömürerek olmaz. Biz Batı değiliz. Büyük devlet şefkat ve merhamet eli uzatarak olur. Biz büyük devlettik ve büyük devlet olma yolunda hızla ilerliyoruz. Nereye adım attığımızı, nasıl adım attığımız çok iyi biliyoruz.'
 • Zeytinburnu'nda ATM Dolandırıcıları Suçüstü Yakalandı ATM'lere kredi kartı bilgilerini kopyalamak üzere düzenek yerleştirdiği ileri sürülen 2 şüpheli, vatandaşların ihbarı üzerine Güven Timlerince kovalamaca sonucu gözaltına alındı.
 • 'Ortadoğu'da Yıkılmamış Tek Kale Türkiye' Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya: 'Ortadoğu'da son yıllarda yaşanan vahşet ve karmaşayı ülkemize sıçratmak isteyenlerin büyük hain planları var. Ortadoğu'da yıkılmamış tek kale Türkiye. Biliyorlar ki Türkiye'nin içini karıştırırlarsa bölgeyi tamamen ifsat etmiş olacaklar. Aynen 15 Temmuz'da nasıl bu ülkenin geleceğine sahip çıktıysak, 24 Haziran da yalnız bu ülkenin değil bu coğrafyanın geleceği için bir beka meselesidir' 'Bugün CHP ve HDP'nin Avrupa'da seçim propagandalarına izin verilirken, AK Parti'nin propagandasına izin verilmiyor. Niçin AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza izin vermiyor? Sadece ekonomide değil artık öz güven sahibi bir Türkiye var. Dünyanın neresinde olursa olsun kendi kendine yettiği gibi, dünyanın neresinde olursa olsun her mazluma el uzatan bir Türkiye var.'
 • 'Sosyal Politikalarda Sessiz Devrim Gerçekleştirdik' Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya: 'Mutlak yoksulluğu tamamen yok etmeye kararlıyız. Sosyal politikalarda adeta sessiz bir devrim gerçekleştirdik. Dünya Bankası'nın geçtiğimiz yıl yayımlanan yoksullukla mücadele raporu var. Bu raporda Türkiye son 10 yılda yoksulluğu en fazla azaltan ülke oldu' 'İşte bu kahramanlık destanının başındaki Temel komutana Muharrem İnce Bey, 'Ben onun apoletlerini sökeceğim.' diyor. Bunu söyleyerek kime hizmet ediyor biliyor musunuz? Kandil'e hizmet ediyor. Bizim kahraman ordumuzun başındaki komutanın teröristleri öldürmesinden adeta rahatsız olmuşlar. Bu Kandil'e verilmiş mesajdır, bu terör örgütüne göz kırpmaktır. Biz milletimizin bu anlamda bu konuya dikkatini çekmek istiyoruz. 24 Haziran'da vereceğiniz kararla tüm terör örgütlerinin de oyununu bozacaksınız'
 • Bakan Kaya'dan, Zeytinburnu'nda Ev Ziyareti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, partisinin Zeytinburnu İlçe Kadın Kolları üyeleriyle ev ziyaretinde bulunarak, seçimler için destek istedi.
 • Rum Sanatçının Tek Hayali Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Elini Tutmak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın, Balıklı Rum Vakfı ve Gediatri Bölümü'nde ziyaret ettiği Rum sanatçı Yorgo Vaporidis, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan için şarkı söyledi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya: 'Sayın Cumhurbaşkanımızın sanata, sanatçılara ne kadar değer verdiğini biliyorsunuz. Biz çok çalışıyoruz bakın, 15 yıldır Cumhurbaşkanımızın yaptığı hizmetler ortada... Sizin, Cumhurbaşkanımızı çok sevdiğinizi söylediler, selamınızı kendilerine ileteceğim' Rum sanatçı Yorgo Vaporidis: 'Beni çok mutlu ettiniz. En büyük hayalim, Cumhurbaşkanımızın elini tutmaktır. Rica ediyorum bunu iletin ona. Ben 20 tane sazımla vatanımı temsil ettim, en merhametli millet, Türkiye Cumhuriyeti yani vatanımın milletidir. Anlıyor musunuz? Bunu bilin, bağırarak söylüyorum'
 • Bakan Fatma Betül Sayan Kaya Açıklaması 'Biz İktidarlarımız Döneminde Milyarlarca Fidan Diktik' Dünya Çevre Günü dolayısıyla Zeytinburnu’nda düzenlenen yürüyüşe katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, partisinin çevreci projeleri hayata geçirdiğini belirterek, “Biz iktidarlarımız döneminde milyarlarca fidan diktik"dedi.
 • 'Ordunun Görevi Siyaset Yapmak Değil' CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, “Biz balkanları ordu siyasete girdiği için kaybettik. Ordu siyasete girerse memleket kaybeder. Ordunun görevi siyaset yapmak değil, görevi memleketi korumak” dedi.
 • Cumhurbaşkanı Adayı İnce Açıklaması 'Biz Balkanları Ordu Siyasete Girdiği İçin Kaybettik' Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, “Biz balkanları ordu siyasete girdiği için kaybettik. Ordu siyasete girerse memleket kaybeder. Ordunun görevi siyaset yapmak değil, görevi memleketi korumak” dedi.
 • Başkan Uysal, Zeytinburnu'nda 'Millet Bahçesi' Müjdesi Verdi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Atatürk Havalimanı dışında İstanbul’da beş yerde daha "Millet Bahçesi" yapılacağı ve bunlardan bir tanesinin de Zeytinburnu’nda olacağı müjdesini verdi.
 • İstanbul'a 5 Yeni 'Millet Bahçesi' İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal: 'Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu 'Millet Bahçeleri Projesi' var. Atatürk Havalimanı yeşil alan ve park oluyor. İstanbul'da beş yerde daha millet bahçesi yapacağız. Bunlardan bir tanesini de Zeytinburnu'na yapacağız'
 • Engelli, Yaşlı Ve Gaziler İftarda Buluştu Zeytinburnu’nda engelli, yaşlı ve gaziler, 15 Temmuz Meydanı’nda kurulan 3 bin kişilik iftar sofrasında bir araya geldi. Semazen gösterileri, Kur’an tilaveti ve ilahiler eşliğinde yapılan iftarda binlerce vatandaş orucunu hep birlikte açtı.
 • 'Kanımız Kızılay'a Oyumuz Cumhur İttifakına' MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Yıldırım, ramazanda kan bağışındaki azalma nedeniyle kampanya başlattı
 • Karabatakların Mesken Tuttuğu Hayalet Gemiler Havadan Görüntülendi Denizlerde akıbetini bekleyen batık ve yarı batık durumdaki hayalet gemilerden Zeytinburnu sahilinde bulunan “Tallas” isimli gemi kaldırılmaya devam ediyor.
 1  2  ...  31 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !