ÜSKÜDAR HABERLERİ / İstanbul

 • Selimiye Kışlası'ndaki Darbe Faaliyetleri Ve Üsküdar Çevik Kuvvet'in İşgal Girişimi Davası FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Selimiye'deki 1. Ordu Komutanlığı'nda yaşananlar ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün Üsküdar yerleşkesinin ele geçirilmeye çalışılmasına ilişkin 49'u tutuklu 128 sanığın yargılanmasına devam edildi
 • Üsküdar'da Engelliler İçin Girişimcilik Projesi Üsküdar Belediyesi, Bedensel Engelliler Derneği (BEDENDER) ile birlikte yürüttüğü ‘Girişimcilik Engel Tanımaz’ projesinin açılışını gerçekleştirdi. Proje kapsamında birçok engelli genç çeşitli alanlarda eğitim alacak.
 • Selimiye Kışlası'ndaki Darbe Faaliyetleri Ve Üsküdar Çevik Kuvvet'in İşgal Girişimi Davası FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Selimiye'deki 1. Ordu Komutanlığı'nda yaşananlar ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün Üsküdar yerleşkesinin ele geçirilmeye çalışılmasına ilişkin 54'ü tutuklu 128 sanığın yargılanmasına devam edildi
 • 'Ahmet Yesevi'nin İsmi Daha Çok İnsan Tarafından Duyuldu' Prof. Dr. Yıldız: 'Resmi ve özel birçok kuruluş etkinlikler düzenledi. Bu uğraşlar neticesinde, Hoca Ahmet Yesevi'nin ismi, daha çok insan tarafından duyuldu' 'Ahmet Yesevi, ilk büyük mutasavvıfımızdır. Çünkü bize kendi dilimizle, bizim anlayabileceğimiz şekilde hitap etmiştir' 'Hoca Ahmet Yesevi'nin yazmış olduğu bütün eserleri yayımladık ve ücretsiz olarak insanlara sunduk. Divanı Hikmet'i aynı zamanda görme ve işitme engelli kardeşlerimiz için hazırladık'
 • Gümrük Ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Açıklaması “Sınır ticaretini geliştiren ve kolaylaştıran, o bölgedeki insanların kazanacağı bir sistemi de yakın zamanda hayata geçireceğiz' 'Yanlı ve siyasi olarak Türkiye'nin notunu düşürmeye çalışanlar, 2017'de büyüme rakamlarını art arda revize edenler, 2018 için kötü senaryo çizenler, bir kez daha 2018'in sonunda mahcup olacaklar'.
 • 'Valide Sultan' Gemisiyle Rekor Hizmet Üsküdar Belediyesi, Valide Sultan gemisinde taksi şoförleri ile kahvaltı programı düzenledi. Programda konuşan Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Şu anda bu gemiyi yapalı tam 4 ay oldu. Ağustos’un ilk haftası hizmete girdi. 120 günde tam 100 bin İstanbullu bu gemi ile gezdi. Günde ortalama bin kişi bu gemi ile geziyor” dedi.
 • İDO'dan Sefer İptalleri Olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle tüm iç hat seferleri, ikinci bir duyuruya kadar yapılamayacak Şehir Hatları'nın EminönüÜsküdar seferleri de hava muhalefeti nedeniyle karşılıklı iptal edildi.
 • 8 Araca Çarpıp Kaçtı İstanbul Üsküdar’da bir sürücü, aracıyla park halindeki 8 araca çarpıp kaçtı.
 • Aracıyla Park Halindeki 8 Araca Çarpıp Kaçtı Üsküdar’da henüz kim olduğu belirlenemeyen bir otomobil sürücüsü park halindeki 8 araca çarpmasının ardından aracını olay yerinde bırakarak kayıplara karıştı. Polis, kaçan sürücüyü yakalamak için çevrede çalışma başlattı.
 • Süleyman Dilbirliği Ve Eşi Son Yolculuklarına Uğurlandı "Ayla" filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği ile eşi Nimet Dilbirliği son yolculuklarına birlikte uğurlandı.
 • Kore Gazisi Süleyman Dilbirliği Ve Eşi Nimet Dilbirliği Son Yolculuklarına Uğurlandı "Ayla" filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği ile eşi Nimet Dilbirliği son yolculuklarına birlikte uğurlandı. Astsubay Dilbirliği ve eşi için düzenlenen askeri törene katılan yakınları gözyaşlarına boğuldu. Ayla filminin yapımcısı Mustafa Uslu, Astsubay Süleyman Dilbirliği’nin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.
 • Kore Gazisi Süleyman Dilbirliği İle Eşi Son Yolculuklarına Uğurlandı 'Ayla' isimli filmle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Koreli Kim'in manevi babası, Kore gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği ile eşi, son yolculuklarına uğurlandı Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kahraman ve Başbakan Yıldırım, cenaze törenine çelenk gönderdi.
 • İstanbul Protein Araştırma Geliştirme Ve İnovasyon Merkezi Tanıtımı Türkiye'nin ilk ulusal mikroorganizma kültür koleksiyonunun oluşmasına öncülük eden İstanbul Protein Araştırma Geliştirme ve İnovasyon Merkezi (PROMER) projesi tanıtıldı Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarhan: 'Önceliklerimizi iyi belirlememiz lazım. Bir üniversitenin önceliği ArGe yapabilen nitelikli ortam oluşturmak, nitelikli eleman yetiştirebilmek, bununla ilgili gerekli girişimlerde bulunabilmek. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz'
 • Kore Gazisi Süleyman Dilbirliği Ve Eşi Nimet Dilbirliği Son Yolculuklarına Uğurlanıyor "Ayla" filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği (91) ile eşi Nimet Dilbirliği (85) son yolculuklarına birlikte uğurlanıyor. Cenazeye, Güney Kore’den temsilcilerin de katıldığı görülürken Astsubay Süleyman Dilbirliği ile eşinin tabutunu yan yana görenler duygusal anlar yaşadı.
 • Süleyman Dilbirliği'nin Eşi De Hayatını Kaybetti Hikayesi Ayla filmine konu olan ve dün hayatını kaybeden Kore Gazisi Emekli Astsubay Süleyman Dilbirliği’nin eşi Nimet Dilbirliği de eşinin acısına dayanamayarak hayatını kaybetti.
 • Kore Gazisi Süleyman Dilbirliği'nin Eşi De Hayatını Kaybetti Hikayesi Ayla filmine konu olan ve dün hayatını kaybeden Kore Gazisi Emekli Astsubay Süleyman Dilbirliği’nin eşi Nimet Dilbirliği (85) eşinin acısına dayanamayarak hayatını kaybetti. Astsubay Süleyman Dilbirliği ile eşi Nimet Dilbirliği’nin son yolculuklarına birlikte uğurlanacağı öğrenildi.
 • Üsküdar'da Ev Yangını Üsküdar'da müstakil bir evde çıkan yangın maddi hasara yol açtı.
 • Üsküdar'da Korkutan Gecekondu Yangını Üsküdar’da bir gecekonduda çıkan yangın paniğe yol açtı. Yangının, gecekondunun bitişiğindeki evde yapılan mangaldan kaynaklandığı iddia edildi.
 • Bakan Kaya TOGEM-DER'i Ziyaret Etti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği'ni (TOGEM-DER) ziyaret etti.
 • Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 17 Oyun Sahnelenecek Aralık ayının ilk haftasında 'Çingeneler Gökyüzünde Yaşar', 'Komiki Şehir Naşit Bey', 'Bizim Aile', 'Ben Çağırmadım', 'Reis Bey', 'Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar' ve 'Şahane Züğürtler' adlı oyunlar tiyatroseverlerle buluşacak.
 • Fenerbahçe'de İzin Bitti, Hazırlıklar Başladı Süper Lig’in 15. haftasında Bursaspor deplasmanına çıkacak olan Fenerbahçe, 1 günlük iznin ardından zorlu karşılaşmanın hazırlıklarına başladı.
 • Bağımlı Gençler Bu Projeyle Hayata Tutundu Üsküdar Belediyesi, tarafından bağımlı gençlerin hayata kazandırılması amacıyla başlatılan Değer Sensin Projesinin kapanış programı yapıldı. Programda gençlerle bir araya elen Uzman Eğitmen Caner Demir, uyuşturucunun en çok 14-25 yaş aralığını tehdit ettiğini ve bağımlılık yapan maddelerin 20 farklı isimle gençlere sunulduğunu söyledi.
 • Fenerbahçe, Bursaspor Hazırlıklarına Başladı Süper Lig’in 15. haftasında Bursaspor deplasmanına gidecek olan Fenerbahçe, 1 günlük iznin ardından zorlu karşılaşmanın hazırlıklarına başladı.
 • Fenerbahçe, Bursaspor Maçı Hazırlıklarına Başladı Antrenmanın ilk bölümünde takımla çalışan Janssen, Soldado ve Fernandao'ya ikinci bölümde özel program uygulandı.
 • 'İş Dünyasında Yeni Soluk Açıklaması Arabuluculuk' Konferansı İstanbul'da Düzenlendi Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü ve Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar, arabuluculukta çözüme kavuşan uyuşmazlığın 23 bin 500 civarında olduğunu, bu oranların yüzde 91’inin işçi-işveren uyuşmazlığı olduğunu söyledi.
 • İş Dünyasında Yeni Soluk Açıklaması Arabuluculuk Konferansı Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü ve Arabuluculuk Daire Başkanı Öztatar: '(Mahkemede) Bir davayı ancak 200400 gün arasında sonuçlandırabiliriz. Neden? Çünkü dava süreci bir usuller zincirine aittir. Oysa biz 23 bin 500 uyuşmazlık çözdük, bunların yüzde 93'ünü bir günde ve bir günden daha az bir zamanda çözdük. Arabuluculuk sizin adalete hızlı şekilde erişmenizi sağlayan bir süreç oluyor' 'Mahkemede ne yazık ki husumetler artıyor. Sorunu çözüyoruz ama taraflar arasındaki ilişkileri onaramıyoruz'
 • İki Design Group'un Bayramoğlu Projesi 'Dünyanın En İyisi' Seçildi iki design group'un Bayramoğlu karma kullanım projesi, Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri'nin büyük finalinde 'Dünyanın En İyi Kamusal Mimari Tasarımı' ödülünü kazandı.
 • 'DOST İslam'a Hizmet Ödülleri' TÜRKKAD ve Kerim Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından bu yıl 14'üncüsü verilen ödüller, törenle sahiplerini buldu İslam medeniyetine hizmetleri dolayısıyla Türkiye'den İslam Bilim Tarihi Araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin, yurtdışından ise 19. yüzyılda yaşayan ilim ve devlet adamı Emir Abdülkadir Cezairi ödüle layık görüldü
 • Avrupa Şampiyonu Ampute A Milli Takımı Üsküdar'da Şöhretler Takımına Karşı Maç Yaptı Üsküdar Belediyesi, Engelliler Haftası’na dikkat çekmek amacıyla Ampute Futbol Milli Takım oyuncuları ile Şöhretler Karması takımı arasında futbol maçı müsabakası düzenledi.
 • Üsküdar'da Engelli Vatandaşlara Boğaz Turu Üsküdar Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli vatandaşlara boğaz turu yaptırdı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma Namazını İstanbul'da Kıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Yıldız Hamidiye Camisi'nde kıldı.
 • Üsküdar'da Ev Yangını Üsküdar'da bir evde çıkan yangın hasara neden oldu.
 • Mücadele Sporlarının Ustaları Gençlerle Buluştu Mücadele sporlarının büyük ustaları, Prof. Dr. İbrahim Öztek başkanlığında Üsküdar Üniversitesi’nde özel gösteri ve tanıtım programı düzenledi.
 • Üsküdar'da Eşini Öldüren Zanlı Tutuklandı Üsküdar’da okul servis aracına silahla ateş ederek eşinin ölümüne, servis şoförünün de yaralanmasına neden olan zanlı, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • Üsküdar'da Okul Servisine Ateş Açarak Eşini Öldüren Zanlı Tutuklandı Üsküdar’da okul servis aracına silahla ateş ederek eşinin ölümüne, servis şoförünün de yaralanmasına neden olan zanlı, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • Tirebolu Kültür Ve Sanat Günleri 3 Aralık'ta Üsküdar'da Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) tarafından geleneksel olarak organize edilen Tirebolu Kültür Sanat Günleri’nin 7’ncisi 3 Aralık 2017 Pazar günü Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.
 • Üsküdar'da İnanılmaz Altın Hırsızlığı Üsküdar’da benzin istasyonunda inanılmaz bir hırsızlık olayı yaşandı. İstasyondan benzin aldıktan sonra otomobili ile ayrılmak üzere olan bir toptancı, lastiğinin patlak olduğunu fark ederek otomobilden inince otomobilde bulunan 2 kilo altından oldu. Hırsızlar, ön koltukta çantada bulunan altınları alarak kayıplara karıştı.
 • Araçtaki 2 Kilogram Altın Çalındı Üsküdar'da, akaryakıt istasyonundaki otomobilde bulunan yaklaşık 2 kilogram altını çalan kişi veya kişilerin yakalanması için polis ekiplerince çalışma başlatıldı.
 • Rıza Sarraf'ın İzinsiz Tadilat Davası Kandilli'de bulunan ve korunması gerekli kültür varlığı olarak tescillenen taşınmazda, izinsiz inşai ve fiziki müdahale yaptırdığı iddiasıyla Rıza Sarraf ve inşaatı yapan Firuz Akın Han'ın onar yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmalarına devam edildi Mahkeme, sanık Rıza Sarraf'ın savunmasının alınması için yurt dışına yazılan talimatın dönüşünün beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.
 • Okul Servisi Cinayetinin Zanlısı, Eşini Onurlu Bir Yaşam İçin Öldürdüğünü Söyledi Üsküdar’da okul servis aracında eşini öldüren Yılmaz Aykan, “Neden öldürdün?” sorusuna, “Ben sadece onurlu bir yaşam için bunu yaptım” cevabını verdi.
 • Okul Servisi Cinayetinin Zanlısı Adliyeye Sevk Edildi Üsküdar’da okul servis aracına yönelik silahlı saldırıyı gerçekleştirerek eşinin ölümüne servis şoförünün de yaralanmasına neden olan Yılmaz A. adliyeye sevk edildi. Zanlı sevki sırasında çelik yelek giydirildiği görüldü.
 • Tirebolu Kültür Ve Sanat Günleri 3 Aralık'da Üsküdar'da Tirebolu’nun kültür, sanatı ve gelenekleriyle tanıtılacağı 7. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
 • Üsküdar'daki Silahlı Saldırı Gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edildi.
 • '5. Bilim Ve Fikir Festivali' Protokol İmza Töreni Üsküdar Üniversitesi ile İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'nün iş birliğiyle 2018'de yapılacak '5. Bilim ve Fikir Festivali'nin' protokol imza töreni ve tanıtım toplantısı gerçekleştirildi Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarhan: 'Eğitimin farklılıklar üzerine inşa edilmesi lazım. Eğitim farklılıklar üzerine inşa edilirse, yetenekler ortaya çıkar. Öğretmenlerimiz de yetenek avcısı olur. Ayrıca çok önemli olan merak ve hayret duygusunu da öne çıkarmak gerekiyor. Merak ve hayret duygusu için ise rutinin dışına çıkmak gerekiyor. Çünkü, merak duygusu başarının motorudur. Öğretmen ise öğrenmenin can suyudur'
 • GÜNCELLEME - Üsküdar'da Silahlı Saldırı Servis minibüsüne düzenlenen saldırıya ilişkin, olayda hayatını kaybeden kadının eşi gözaltına alındı ÖLEN KADININ EŞİNİN GÖZALTINA ALINMASI EKLENDİ.
 • Üsküdar'da Servis Aracına Silahlı Saldırı Açıklaması 1 Ölü, 1 Yaralı Üsküdar’da park halindeki okul servisine düzenlenen silahlı saldırıda bir kadın hayatını kaybederken, sürücü ise yaralandı. Polis ekipleri, saldırıyı düzenlediği iddia edilen kadının eşini gözaltına aldı.
 • Üsküdar'da Silahlı Saldırı Servis minibüsünde silahlı saldırıya uğrayan servis hostesi öldü, sürücü yaralandı.
 • Başbakan'dan Sürpriz Ziyaret Başbakan Binali Yıldırım, Üsküdar Belediyesine ait Nevmekan adlı kitap kafeye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Kütüphane bölümünü inceleyen Başbakan Yıldırım, gençlerle sohbet etti.
 • Başbakan Yıldırım, Nevmekan'ı Ziyaret Etti Başbakan Binali Yıldırım, Üsküdar Belediyesi'ne ait "Nevmekan"ı ziyaret etti.
 • Başbakan'dan Üsküdar'da Sürpriz Ziyaret Başbakan Binali Yıldırım, Üsküdar Belediyesine ait Nevmekan adlı kitap kafeye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Kütüphane bölümünü inceleyen Başbakan Yıldırım, gençlerle sohbet etti.
 • Üsküdar'da Kavşakta İki Otomobil Çarpıştı Açıklaması 1 Yaralı Üsküdar’da iki otomobil kavşakta çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle yan yatan araçtan yaralıyı vatandaşlar çıkararak sağlık ekiplerine teslim etti.
 • Türk Sinemasının 'Sultanı'nın Gözyaşları Yeşilçam’ın Sultanı Türkan Şoray, Üsküdar’da sevenleriyle bir araya geldi. Şoray, gördüğü yoğun ilgi karşısında gözyaşlarına boğuldu.
 • Türk Sinemasının 'Sultanı'nın Gözyaşları Yeşilçam’ın Sultanı Türkan Şoray, Üsküdar’da sevenleriyle bir araya geldi. Şoray, gördüğü yoğun ilgi karşısında gözyaşlarına boğuldu.
 • Öğretmenler Günü Tüm Yurtta Kutlanıyor Dünyanın birçok yerinde farklı tarihlerde kutlanan öğretmenler günü etkinliğinde, bu mesleği icra edenleri onurlandırmak için çeşitli organizasyonlar yapılıyor.
 • Üsküdar'da Neşe Karaböcek Rüzgarı Unutulmaz şarkılarla gönüllere taht kuran usta ses Neşe Karaböcek, Üsküdarlılara müzik ziyafeti sundu. Karaböcek’in yüzlerce hayranı usta sanatçıyı dinlemek için salonu doldurdu.
 • Üsküdar'da Uyuşturucu Operasyonu Özel harekat polisleri ve helikopter desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda 35 kişi yakalandı.
 • Üsküdar Belediyesi'nden Emekli Öğretmenlere Boğaz Turu Üsküdar Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında emekli öğretmenleri boğaz turuna çıkardı.
 • İBB'nin 2018 Yılı Bütçesi Kabul Edildi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 2018 yılı bütçesini kabul etti. Mecliste konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Bütçemiz 20 milyar 100 milyon lira. Bu rakam geçtiğimiz yıla göre yüzde 8.65’lik bir artış demek. Belediyemizin bütçesine İETT, İSKİ ve iştiraklerimizi de dahil ettiğimiz zaman toplam bütçemiz 42 milyar 600 milyon lirayı bulmaktadır” dedi.
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2018 Yılı Bütçesi 20 Milyar 100 Milyon Lira İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 2018 yılı bütçesini kabul etti. Mecliste konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Bütçemiz 20 milyar 100 milyon lira. Bu rakam geçtiğimiz yıla göre yüzde 8.65’lik bir artış demek. Belediyemizin bütçesine İETT, İSKİ ve iştiraklerimizi de dahil ettiğimiz zaman toplam bütçemiz 42 milyar 600 milyon lirayı bulmaktadır” dedi.
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2018 Bütçesinin Onaylanması İBB Başkanı Uysal: 'Ulaşımda temel prensibimiz tüm ulaşım sistemlerinin birbirine bağlanmasıdır. Bu yüzden 6 milyar 822 milyon lira ile bütçemizin aslan payını ulaşıma ayırdık. Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığından beri ulaşım yatırımlarımızın neredeyse yarısını raylı sistemlere ayırıyoruz' 'Hizmet ve yatırım yapma kapasitemiz sürekli artıyor. Sorunlara teslim olan değil, çözüm üreten bir yönetim anlayışına sahibiz. Mazerete sığınmıyoruz. 'Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz' diyoruz. Bundan sonra da hep birlikte bu yatırımları çoğaltarak geleceğimizi inşa etmeye devam edeceğiz'
 • 'Afganistan'daki Haşhaş Üretim Artışı Küresel Risk Doğuracak' Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atasoy: 'Bu yıl, Afganistan’da haşhaş ekilen arazinin 2016’ya oranla yüzde 63 oranında artarak 127 bin hektardan 328 bin hektara yükselmiş olması yüzünden 9 bin ton gibi rekor düzeyde afyon üretilecek, bu da küresel anlamda pek çok riski doğuracak' 'Başta İran ve Türkiye olmak üzere güvenlik güçlerinin olası gelişmelere uygun önlemler alması gerekiyor'
 • Milletvekili Külünk, 'Eğitimde Millilik Hiç Olmadığı Kadar Tehdit Altında' AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ‘Eğitimi Mili ve Yerel Düşünmek’ başlıklı panelde yaptığı konuşmada, “Eğitimde millilik hiç olmadığı kadar tehdit altında” dedi.
 • Koreli 'Ayla'dan Gazi Babasına Ziyaret 'Ayla' filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Koreli Kim, manevi babası Kore Gazisi Astsubay Dilbirliği'ni tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Yılmaz: 'Kim, hastane odasına girer girmez manevi babasının ellerine sarıldı, sonrasında çok ağladı. Çok hüzünlü bir sahneydi'
 • Naim Süyeymanoğlu'na Büyük Vefa İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Türk spor tarihine adını altın harflerle yazdıran milli sporcu Naim Süleymanoğlu’nun adını Üsküdar’da bir caddeye verdi.
 • Şehir Tiyatroları'nda Bu Hafta 14 Oyun Seyirciyle Buluşacak Bu hafta 2226 Kasım tarihleri arasında 'Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar', 'Yangın Yerinde Orkideler', 'Hissei Şayia', 'Hayali Temsil', 'Bizim Aile', 'Saadet Hanım' ve 'Reis Bey' adlı eserler tiyatroseverlerle buluşacak.
 • Yüzyılın Sporcusu Süleymanoğlu'nun Adı Caddeye Verildi Milli sporcu Süleymanoğlu'nun ismi, Üsküdar'da bir caddede yaşatılacak.
 • 'Kur'an Eğitimi' Paneli Eski Diyanet İşleri Başkanı Altıkulaç: 'Bugün Türkiye'de hafızlık belgesi alanların sayısı 130 bine yaklaştı veya geçti. Ömrüm boyunca Allah nasip etti, Kur'an'la meşgul olduk. Hala eski Mushaf'lar üzerinde çalışıyorum. Benim hıfzım dahi tehlikeye maruz. Unutma gibi bir sıkıntı var. Bu kadar diplomalı hafızın içinde 10 bin hafız zor kalmıştır; hakiki hafız, diğerleri unutmuştur' MEB Din Eğitimi Genel Müdürü Yılmaz: 'Kur'an dersi hoca merkezli bir ders. Söyle hocanı söyleyeyim kıraatini. Dolayısıyla temelde hocanın yetişmişliği, vasıflı oluşu öne geçiyor. Bu açıdan imam hatip okulları ve diğer okullarımızda Kur'an öğretiminin kalitesini aslında hocanın kalitesinde aramak lazım. Biz de bunun için ilahiyat fakültelerimizden iyi yetişmeyen hocaların mezun edilmemesini istiyoruz. Öğretmen olamasınlar'
 • 'Her Anne Bir Okul' Projesi Tanıtıldı İGETEV Genel Sekreteri Koytak: 'Dünyanın çok hızlı değiştiği bir dönemden geçiyoruz. Bu değişim özellikle toplumsal, kültürel kapsamıyla dünyayı ciddi şekilde etkiliyor. Açıkçası menfaatin, gücün yüceltildiği bir kültür insani değerleri erozyona uğratıyor' 'Özellikle kendi medeniyet kodlarımız, kendi medeniyet değerlerimiz, anlam dünyamızın genç nesle aktarılmasında en etkili eğitim öznesi annelerdir'
 • Üsküdar'da Sabah Namazı Buluşması Çok sayıda genç, Üsküdar'daki Mihrimah Sultan Camisi'nde madde bağımlılığına tepki için bir araya geldi.
 • Dakikalar İçinde Binlerce Liralık Cep Telefonunu Çaldılar İstanbul Üsküdar’da bir cep telefonu bayiine giren hırsızlar, kısa sürede binlerce liralık cep telefonunu çaldı.
 1  2  ...  42 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !