TUZLA HABERLERİ / İstanbul

 • Yanlış Teşhisle 3 Yaşındaki Çocuğun Felç Olduğu İddiası Tuzla'da, rahatsızlanan 3 yaşındaki çocuğun şeker komasına girdiğini anlamayıp yanlış teşhis koyarak felç kalmasına neden olduğu iddia edilen 2 doktorun, birer yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.
 • Yanlış Teşhisin Felç Bıraktığı İddia Edilen Küçük Nisan'ın Davası Başladı Tuzla’da 2012 yılında rahatsızlanıp hastaneye götürülen 3 yaşındaki çocuğa yanlış teşhis koyarak felç kalmasına neden olduğu iddia edilen 2 doktorun birer yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Duruşma sonrasında açıklama yapan anne, “Benim çocuğum sağlıklıydı. Konuşan, yürüyen çocuğum 6 yıldır bu halde. Ben adalet istiyorum” dedi.
 • Son 5 Ayda Ele Geçirilen 11 Tır Kaçak Sigara Ve Alkol İmha Edildi İstanbul'da çeşitli adreslere düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen ve piyasa değeri 30 milyon lira olan, 11 tır kaçak sigara ve alkol imha edildi.
 • 30 Milyon Lira Değerindeki Kaçak Sigaralar İmha Edildi İstanbul polisi tarafından gerçekleştirilen operasyonla ele geçirilen 30 milyon lira değerindeki alkol, tütün ve sigaralar imha edildi.
 • 30 Milyon Lira Değerindeki Kaçak Ürün İmha Edildi İstanbul polisi tarafından gerçekleştirilen operasyonla ele geçirilen 30 milyon lira değerindeki alkol, tütün ve sigaralar imha edildi.
 • Başbakan Yıldırım, Köprüdeki İntiharı Önledi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün korkuluklarına çıkarak intihar girişiminde bulunan bir vatandaş, o sırada köprüden geçmekte olan Başbakan Yıldırım tarafından ikna edilerek intihardan vazgeçti Başbakan Yıldırım, korumalarının yardımıyla korkuluklardan alınan vatandaşı makam aracına alarak birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un kızının Haliç Kongre Merkezindeki nikah törenine gitti.
 • İntihar Teşebbüsünü Başbakan Yıldırım Önledi Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden atlamak isteyen bir kişiyi intihardan vazgeçirdi. Yıldırım, teselli etmek için makam aracına aldığı vatandaşa su içirdi.
 • Köprüdeki İntihar Teşebbüsünü Başbakan Yıldırım Önledi Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden atlamak isteyen bir kişiyi intihardan vazgeçirdi. Yıldırım, teselli etmek için makam aracına aldığı vatandaşa su içirdi.
 • İdam Talebiyle Ankara'ya Yürüyüş Büyük Birlik Partisi Tuzla İlçe Başkanı Nafiz Hacıalioğlu'nun da arasında bulunduğu 5 kişi, çocuk istismarını protesto amacıyla Ankara'ya yürüyüş düzenledi.
 • 'Denizcilik Sektörü Giderek Gelişiyor' Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka: 'Denizcilik sektörü giderek gelişiyor, büyüyor, ilerliyor. Deniz ticaretinin çok çeşitli branşları var ve bunların hemen hemen tamamında denizciye gemiyi tanıyan, denizde yaşamış, denizde çalışmış denizcilere ihtiyaç var'
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş, Tuzla'da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş: 'Cumhurbaşkanımızın aldığı oy oranı ile partinin aldığı oy oranı arasında 10 puan fark var. Milletimizin cumhurbaşkanımıza olan teveccühünü biz biliyoruz. Ona olan muhabbeti ve bağlılığı biliyoruz. Peki niye ona bu kadar muhabbet var da partimize yok? İşte bunun irdelenmesi gerekiyor'
 • Pendik-Tuzla Metrosu Tam Gaz İlerliyor Pendik ve Tuzlalıları metroya kavuşturacak Pendik-Kaynarca-Tuzla metro hatlarının yapım çalışmaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden başlatılıyor. Toplam 13 kilometre uzunluğunda 7 istasyondan oluşan hatların 34 ayda tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor.
 • Hizmete Başlayan Karaköy İskelesi Havadan Görüntülendi 22 Kasım 2008 yılında batan Karaköy İskelesi yerine Tuzla Tersanesinde yapılan akıllı yüzer iskele, Karaköy’deki yerine yerleştirildikten sonra bugün ilk yolcularını almaya başladı. Saat 06.20 itibariyle seferlere başlayan iskele havadan görüntülendi.
 • Hizmete Başlayan Karaköy İskelesi Havadan Görüntülendi 22 Kasım 2008 yılında batan Karaköy İskelesi yerine Tuzla Tersanesinde yapılan akıllı yüzer iskele, Karaköy’deki yerine yerleştirildikten sonra bugün ilk yolcularını almaya başladı. Saat 06.20 itibariyle seferlere başlayan iskele havadan görüntülendi.
 • Alman Devi Rüzgar Enerjisi Jeneratörünü Türkiye'den Tedarik Ediyor Siemens Gamesa Renewable Energy, rüzgar türbinleri bileşenlerinin üretimi için Türk jeneratör üreticisi EMS Electronics ile işbirliği anlaşması yaptı. Bu işbirliğiyle üretilen ve ‘Yerli Malı Belgesi’ne sahip olan jeneratörlerin ilk parti teslimi düzenlenen törenle yapıldı.
 • Yüzde 55 Yerliliğe Sahip İlk Rüzgar Enerjisi Jeneratörü Üretildi Türkiye'nin rüzgar enerjisi tesislerinde kullanılmak üzere yüzde 55 yerlilikle üretilen ilk rüzgar enerjisi jeneratörü tanıtıldı. Siemens Gamesa Renewable Energy, Yamaçtepe Rüzgar Enerjisi Projesi'nde Türk jeneratör üreticisi EMS Electronics ile yerli üretim jeneratör imal etti Siemens Gamesa Renewable Energy Türkiye Üst Yöneticisi Yıldırım: 'EMS gibi güçlü iş ortaklarımızla Yeka projesini başarıyla tamamlamak için Türkiye’de güçlü bir tedarik zinciri kurma yolunda ilerliyoruz'
 • Tuzla'da Yangın Paniği Tuzla’da bulunan katı atık fabrikasında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Paniğe neden olan yangın kısa sürede söndürüldü.
 • Tuzla'da Katı Atık Fabrikasındaki Yangın Paniğe Neden Oldu Tuzla’da bulunan katı atık fabrikasında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Paniğe neden olan yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.
 • Türkiye'nin İlk Deniz Üstü Rüzgar Santrali İhalesi Ekimde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak: 'Bu projenin (deniz üstü rüzgar santrali) kesin ihale tarihini yarın açıklıyoruz. Ekim gibi ihalesi yapılacak, 4 aylık bir hazırlık süreci veriyoruz' 'Bu yeni santral bin 200 megavat kapasitede, dünyanın en büyüğü olacak. En ileri teknolojiyle yapılacak' 'Muhalefetin tek önemli motivasyonu ülkenin birlik ve beraberliğine yönelik ektikleri nefret tohumu' 'Başörtüsünün üniversitelerde, kamuda serbest bırakılmasına karşı çıkanlar bunlar değil miydi? 2013'te, '2018'de herkese zorla başörtüsü taktıracaklar' demişler. 2018 geldi, geçiyor. Öyle bir durum yok ortada'
 • Tuzla'da Anaokulu Skandalına Dava Tuzla’da özel bir anaokulunda öğrencilere şiddet uyguladığı, kız ve erkek öğrencileri çıplak halde tuvalete götürdüğü iddia edilen öğretmen hakkında “kötü muamele” suçundan 1 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.
 • Anaokulunda Çocuklara Kötü Muamele İddiasına Dava Tuzla'daki özel bir anaokulunda çocuklara kötü muamelede bulunulduğu iddiasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, okulun sahibi ve öğretmenlik yapan G.M. hakkında 1 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı İddianameden: 'Şüphelinin idaresi altında bulunan okutmak, bakmak ve muhafaza etmekle yükümlü olduğu mağdurlar üzerinde merhamet, acıma ve şefkat ile bağdaşmayacak şekilde davranışlarda bulunduğu anlaşılmıştır'
 • Tuzla'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü, 3 Yaralı Tuzla'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • 'Türkiye'ye Dil Ve El Uzatanlara Gereken Cevabı Vereceğiz' Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli: 'Zeytin Dalı Operasyonu gerçekleştirilmemiş olsaydı, çatışmalar bu sefer kendi topraklarımızda, Türkiye'de olacaktı. Teröristler Türkiye'ye saldıracaklardı ve biz onlarla kendi topraklarımızda mücadele etmek zorunda kalacaktık. Daha büyük bedeller ödeyecektik. Diyorlar ki 'Oralara girmeyin.' Gireceğiz elbette kim ne derse desin gireceğiz ve o operasyonları gerçekleştireceğiz. Türkiye'ye dil uzatanlara, Türkiye'ye el uzatanlara gereken cevabı vereceğiz ve teröristleri elbette ortadan kaldıracağız' 'Operasyon bitmeden yerli ve milli o bombayı da geliştirdik, hava kuvvetlerine de verdik ve Zeytin Dalı Operasyonu'nda kullanıldı. Eğer geliştirmemiş olsaydık, yerli ve milli imkanlarla üretmemiş ve dışarıdan alacağımız silahlara bombalara ve mühimmata güvenerek o operasyonu başlatmış olsaydık, kesinlikle yarı yolda kalırdık. Teröristleri etkisiz hale getiremezdik. Bu operasyonlarda kullandığımız silah sistemlerinin ve mühimmatın hemen hemen tamamını kendimiz yerli olarak üretiyoruz. Kendi mühendislerimiz üretiyor' 'Allah'ın izniyle bu toprakların bağımsızlığını, özgürlüğünü kendi askerimizle, ordumuzla ve geliştirdiğimiz silahla, mühimmatla sağlıyoruz'
 • Milli Savunma Bakanı Canikli İstanbul'da Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli: '(Kanal İstanbul) Bu projede devletten, bütçeden, hazineden bir kuruş para çıkmayacak. Yapişletdevret modeliyle finanse ediliyor. Geçen bütün gemilerden para alacağız. Çünkü Montre Boğazlar Sözleşmesi, Kanal İstanbul'u kapsamıyor' 'Gerçek anlamda 1936 yılında kaybettiğimiz hükümranlık haklarımızı tekrar bu projeyle elde edeceğiz. İstanbul tehdit altında olmaktan kurtulacak. Çünkü istediğimize geçit vereceğiz, istediğimizi durduracağız'
 • Bakan Canikli, İşçilerle Bir Araya Geldi Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli: 'Can güvenliği meselesi, ülkeyi uzun yıllar meşgul etti ama şu anda başarılı bir şekilde Türkiye'nin huzurunun sağlandığını söylememiz mümkün. Bugün Türkiye'de herkes, istediği her yere gidebilir. Bu açıdan hiçbir sıkıntı yok'
 • Katil Zanlısı Güvenlik Görevlisi Adliyeye Sevk Edildi Tuzla’da bir rezidansın inşaatında çıkan kavgada, vardiya amirini ruhsatsız silahla vuran güvenlik görevlisi adliyeye sevk edildi. Katil zanlısının olayın ardından inşaattan kaçma anları ise saniye saniye kameralarına yansıdı.
 • 'Çalışan Ve Çevre Sağlığı Açısından Gerekli Tedbirler Alınıyor' İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte gerçekleşen yıkımlarda ve yapılarda tespit edilen asbestli maddelerin (eternit) söküm, nakil ve bertarafı konusunda insan ve çevre sağlığı için gerekli tedbirlerin alındığını bildirdi.
 • Tuzla'da Silahlı Kavga Açıklaması 1 Ölü Tuzla'daki silahlı kavgada, bir kişi hayatını kaybetti.
 • Özel Güvenlik Görevlileri Arasında Silahlı Kavga Açıklaması 1 Ölü Tuzla’da bir rezidans inşaatında ki, özel güvenlik görevlisi henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı, aynı inşaatta özel güvenlikçi olan şahsı silahla yaraladı. Yaralı şahıs kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, vuran şahıs olay yerinden kaçtı.
 • 'Mavera'nın Şiir Işığı Açıklaması Cahit Zarifoğlu' Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden biri olan Zarifoğlu, 1940'ta Ankara'da dünyaya geldi Zarifoğlu'nun şiirleri Türk Dili, Soyut, Papirüs, Yeni Dergi, Diriliş, Edebiyat ve Mavera dergilerinde yayımlandı.
 • Tuzla Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü Gençlik Kampı'nda Kutladı Tuzla Belediyesi ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliğine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
 • İSKİ'den Çevre Yatırımları İSKİ'nin atık su arıtma tesisleri, atık su tünelleri, dere ıslahları ve deniz deşarj üniteleri ile Marmara Denizi yüzülebilir hale geldi Şiddetli yağışlarda can ve mal kayıplarına sebebiyet veren dereler başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi'yle 19 kilometresi 2017'de gerçekleştirilen toplamda 507 kilometre dere ıslahı tamamlandı 2018 sonuna kadar da 16,4 kilometre daha dere ıslahı yapılması hedefleniyor.
 • İSKİ'den İstanbul'a Çevre Yatırımları İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin stratejik planlamaları ve İSKİ’nin atık su arıtma tesisleri, atık su tünelleri, dere ıslahları ve deniz deşarj üniteleri ile Marmara Denizi yüzülebilir hale geldi. Arıtma tesislerini ileri biyolojik arıtmaya çeviren ve yeni inşa edilen tesisleri de ileri biyolojik olarak yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ’nin yeni hedefleri literatürlere girecek.
 • Tuzla'da Motosiklet Kazasında Hayatını Kaybeden Genç, Son Yolculuğuna Uğurlandı Tuzla’da geçtiğimiz gün meydana gelen motosiklet kazasında hayatını kaybeden Samet Ertürk, Pendik’te düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.
 • Tuzla'daki Tır Kazasına İlişkin Dava Tuzla'da, kırmızı ışıkta geçtiği sırada çarptığı otomobilin sürücüsünün yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle yargılanan tır şoförüne 10 ay hapis cezası verildi.
 • Kırmızı Işıkta Geçip Metrelerce Sürükledi İstanbul Tuzla’da kırmızı ışıkta geçerken çarptığı otomobilin sürücüsünü 30 metre sürükleyerek ağır yaralayan tır şoförü Afer Demir, “taksirle yaralama” suçundan 10 ay hapse çarptırıldı.
 • Kırmızı Işıkta Geçip Metrelerce Sürükledi, 10 Ay Hapse Çarptırıldı Tuzla’da kırmızı ışıkta geçerken çarptığı otomobilin sürücüsünü 30 metre sürükleyerek ağır yaralayan tır şoförü Afer Demir, “taksirle yaralama” suçundan 10 ay hapse çarptırıldı.
 • Tuzla'da Ticari Taksi Motosiklete Çarptı Açıklaması 1 Ölü, 1 Yaralı Tuzla’da ticari taksinin motosiklete çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi de yaralandı.
 • Yeni Doğan Bebeği Terk Eden Aile Adli Kontrolle Serbest Bırakıldı Tuzla’da yeni doğmuş bebeği bir evin önüne bırakarak terk eden anneanne, anne ve baba, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 • Terk Edilen Bebeğin Ailesi, Göz Damlasından Bulundu İstanbul Tuzla’da erk edilen bebeğin yanında bulunan göz damlasının satıldığı eczaneyi tespit eden ekip, önce Tacikistan uyrukla anneye, ardından da dizilerde figüranlık yapan babaya ulaştı. Tacikistan uyruklu anne, baba ve bebeğin anneannesi gözaltına alındı.
 • (Özel) Tuzla'da Terk Edilen Bebeğin Ailesi, Göz Damlasından Bulundu Tuzla’da terk edilen yeni doğmuş bebeğin ailesi, polis ekiplerinin filmleri aratmayacak takibiyle bulundu. Terk edilen bebeğin yayında bulunan göz damlasının satıldığı eczaneyi tespit eden ekipler, önce Tacikistan uyrukla anneye, ardından da dizilerde figüranlık yapan babaya ulaştı. Tacikistan uyruklu anne, baba ve bebeğin anneannesi gözaltına alındı.
 • CHP Tuzla Aydınlı Mahalle Temsilciliği Açıldı Genel Sekreter Akif Hamzaçebi: 'Bir ülkede dolar kuru Türk lirası karşısında eylül ayından bu yana yüzde 30 yükseliyorsa, Türk parası yüzde 30 değer kaybediyorsa bunun adı devalüasyondur. Halkın fakirleşmesi demektir'
 • Karaya Oturan Hayalet Gemi Tallas Kaldırılıyor Şiddetli lodos nedeniyle Zeytinburnu açıklarında sürüklenerek karaya oturan Tallas isimli geminin söküm işlemi başladı. Parçalanarak taşınan gemideki çalışmalar havadan görüntülendi.
 • Kasiyerin Cep Telefonunu Yüzüne Gülerek Böyle Çaldı İstanbul Tuzla’da bir fırına müşteri gibi gelen hırsız, ekmek aldığı poşeti kasiyerin masasına koyarak kaşla göz arasında cep telefonunu çaldı. Hırsızlık anları kameralara yansırken, hırsızın cep telefonunu çalarken kasiyere gülmesi dikkat çekti.
 • Akaryakıt İstasyonuna Silahlı Soygun İstanbul Tuzla’da bulunan bir akaryakıt istasyonunda 4 soyguncu, kasada bulunan parayı ve bir miktar sigara çalarak kayıplara karıştı.
 • Tuzla'da 6 Bin Kişilik Gönül Sofrası Kuruldu Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarında 6 bin kişi aynı sofrada orucunu açarak, Ramazan’ın bereketini paylaştı. Vatandaşlarla birlikte sokak iftarında orucunu açan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Sokak iftarlarında bizi yalnız bırakmayan ve bütün iftar sofralarıyla birlik, beraberliği ortaya koyan bütün vatandaşlarımıza ve kardeşlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
 • (Özel) Kasiyerin Cep Telefonunu Yüzüne Gülerek Böyle Çaldı Tuzla’da bir fırına müşteri gibi gelen hırsız, ekmek aldığı poşeti kasiyerin masasına koyarak kaşla göz arasında cep telefonunu çaldı. Hırsızlık anları kameralara yansırken, hırsızın cep telefonunu çalarken kasiyere gülmesi dikkat çekti.
 • Tuzla'da Akaryakıt İstasyonundan Silahlı Soygun Akaryakıt istasyonuna gelen silahlı 4 kişi, bir miktar para ile sigara alarak kaçtı.
 • Tuzla'da Akaryakıt İstasyonuna Silahlı Soygun Tuzla’da bulunan bir akaryakıt istasyonunda 4 soyguncu, kasada bulunan parayı ve bir miktar sigara çalarak kayıplara karıştı.
 • Karaköy Yeni İskelesine Kavuştu Römorkörlerle Haliç Tersanesi'nden alınan yeni akıllı yüzer iskele, Karaköy'deki yerine yerleştirildi.
 • Karaköy Yeni Yüzer İskelesine Kavuştu İstanbul – Karaköy’de 2008 yılında batan Karaköy iskelesinin yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yaptırılan 81 metre uzunluğundaki Karaköy’ün yeni yüzer iskelesi, gece saatlerinde Haliç Tersanesi’nden alınarak, Karaköy’e getirildi.
 • Tuzla'daki Kimyasal Koku Soruşturmasında 11 Şüpheli Serbest Bırakıldı Tuzla’da çok sayıda kişinin etkilenmesine yol açan kimyasal kokuya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 şüpheli serbest bırakıldı.
 • Tuzla'daki Kimyasal Koku Soruşturmasında 8 Gözaltı Tuzla’da 97 kişinin etkilenmesine neden olan kimyasal kokuya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 4 kamyon şoförü, 3 şirket yöneticisi, 1 mühendis olmak üzere 8 kişi gözaltına alındı.
 • Tuzla'daki Kimyasal Atıktan Yayılan Kokuya İlişkin Soruşturma Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, 4 şoför, 3 şirket yöneticisi ve 1 mühendis olmak üzere 8 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.
 • 15 Temmuz'da Orhanlı Gişelerindeki Olaylara İlişkin Dava FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Tuzla Orhanlı gişelerinde meydana gelen olaylarla ilgili 65 sanığın yargılandığı davada, sanıkların son sözleri alınıyor.
 • Bakan Yılmaz Açıklaması 'Büyük Türkiye Hedefine Giden Yolda En Büyük Kılavuzumuz Bilimdir, Akıldır' Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, büyük Türkiye hedefine giden yolda en büyük kılavuzlarının bilim ve akıl olduğunu söyledi.
 • Türkiye Sportif Yetenek Taraması Ve Spora Yönlendirme Projesi Tanıtıldı (1) Turkcell'in sponsorluğunda hayata geçirilen projenin tanıtımı, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın katılımıyla yapıldı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: 'Bu yıl 1 milyon öğrencimizin taraması gerçekleştirilecek' 'Sporun gelişmesi, tabana yayılması için yoğun bir şeklide çalışıyoruz'.
 • Tuzlalı Anneler, Günlerini 3 Günlük Şenlikle Kutluyor Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, 3 gün sürecek Anneler Günü Şenliği düzenledi.
 • Türkiye Sportif Yetenek Taraması Ve Spora Yönlendirme Projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle hazırlanan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi'nin tanıtım toplantısı, 14 Mayıs Pazartesi günü İstanbul'da yapılacak.
 • Türkiye Spor Tarihinin En Büyük Altyapı Projesi Pazartesi Start Alacak Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Turkcell’in resmi sponsorluğunda hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nin ayrıntıları, 14 Mayıs Pazartesi günü İstanbul’da düzenlenecek tanıtım toplantısıyla ilk kez kamuoyu ile paylaşılacak.
 • Tuzla'da Bir Tır Dolusu Malzemeyi Çalan Hırsızlar Kamerada Tuzla’da sahte belgelerle yaklaşık 1 milyon TL değerindeki klimaları tıra yükleyip lojistik firmasını dolandıran hırsızlar, Manisa’da yakalandı. Şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, yaşanan hırsızlık anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.
 • 'Tüm Tesislerimizi Biyolojik Arıtmaya Çevireceğiz' İBB Başkanı Mevlüt Uysal: 'Yüzde 100 biyolojik arıtmaya yani arıtılan suyun arıtma sonrasında kullanılabilir su olarak o vaziyette temizlendiği bir dönemi inşallah kısa bir zamanda yakalayacağız'.
 • Dev Borunun Denize İndirilişi Havadan Böyle Görüntülendi Tuzla İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nde arıtılan atık suların deniz deşarj boru hattının suya indirilmesi havadan görüntülendi. Yüzde 99’un üzerinde suyun arıtıldığını belirten İBB Başkanı Mevlüt Uysal, "Günlük yaklaşık 3,5 milyon metreküp su arıtmadan geçiyor" dedi.
 • Tartıştığı Eşini Silahla Yaralayan Sanık 16 Yıl 8 Ay Hapse Çarptırıldı Tuzla’da tartıştığı eşinin çalıştığı börekçiye giderek silahla yaralayan sanık, "eşini kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçundan 16 yıl 8 ay hapse çarptırıldı. Duruşmada söz alan sanık, "Eşimi öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Tasarlamadım, anlık gelişen bir olaydır” dedi.
 • Eşini Silahla Yaralayan Sanığa Hapis Cezası Eşini silahla yaraladığı iddiasıyla yargılanan sanık, 'eşi kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • Genç Sağlıkçılarla Haydi El Ele Projesi Tamamlandı Genç İnovatif Sağlıkçılar Kulubü (GİSK) ’Genç Sağlıkçılarla Haydi El Ele’ projesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda tamamlandı.
 • Oyuncunun Yeğenine Bakıcısının Şiddet Uyguladığı İddiası Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu Özpirinçci'nin 2 yaşındaki yeğenine şiddet uyguladığı ileri sürülen bakıcının yurt dışı çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla salıverildiğini bildirdi Bakıcının eşi olan şüphelinin de serbest bırakıldığı, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
 • O Bakıcı Serbest Bırakıldı Ünlü oyuncu Özge Özpirinçci’nin 2 yaşındaki yeğenine şiddet uygulayan Özbekistan uyruklu Zurafo Ergasheva isimli kadın, adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı.
 • Ünlü Oyuncu Özge Özprinçci'nin Yeğenine Şiddet Uygulayan Bakıcı Serbest Bırakıldı Ünlü oyuncu Özge Özpirinçci’nin 2 yaşındaki yeğenine şiddet uygulayan Özbekistan uyruklu Zurafo Ergasheva isimli kadın, adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı.
 • Yeğenine Şiddet Uygulayan Bakıcı Yakalandı Ünlü oyuncu Özge Özpirinçci’nin 2 yaşındaki yeğenine bakıcı tarafından uygulanan şiddetin görüntüleri ortaya çıktı. Ünlü sanatçının bulunması için sosyal medya hesabından çağrı yaptığı bakıcı da yakalandı.
 1  2  ...  27 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !