TUZLA HABERLERİ / İstanbul

 • Karaya Oturan Hayalet Gemi Tallas Kaldırılıyor Şiddetli lodos nedeniyle Zeytinburnu açıklarında sürüklenerek karaya oturan Tallas isimli geminin söküm işlemi başladı. Parçalanarak taşınan gemideki çalışmalar havadan görüntülendi.
 • Kasiyerin Cep Telefonunu Yüzüne Gülerek Böyle Çaldı İstanbul Tuzla’da bir fırına müşteri gibi gelen hırsız, ekmek aldığı poşeti kasiyerin masasına koyarak kaşla göz arasında cep telefonunu çaldı. Hırsızlık anları kameralara yansırken, hırsızın cep telefonunu çalarken kasiyere gülmesi dikkat çekti.
 • Akaryakıt İstasyonuna Silahlı Soygun İstanbul Tuzla’da bulunan bir akaryakıt istasyonunda 4 soyguncu, kasada bulunan parayı ve bir miktar sigara çalarak kayıplara karıştı.
 • Tuzla'da 6 Bin Kişilik Gönül Sofrası Kuruldu Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen sokak iftarında 6 bin kişi aynı sofrada orucunu açarak, Ramazan’ın bereketini paylaştı. Vatandaşlarla birlikte sokak iftarında orucunu açan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Sokak iftarlarında bizi yalnız bırakmayan ve bütün iftar sofralarıyla birlik, beraberliği ortaya koyan bütün vatandaşlarımıza ve kardeşlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
 • (Özel) Kasiyerin Cep Telefonunu Yüzüne Gülerek Böyle Çaldı Tuzla’da bir fırına müşteri gibi gelen hırsız, ekmek aldığı poşeti kasiyerin masasına koyarak kaşla göz arasında cep telefonunu çaldı. Hırsızlık anları kameralara yansırken, hırsızın cep telefonunu çalarken kasiyere gülmesi dikkat çekti.
 • Tuzla'da Akaryakıt İstasyonundan Silahlı Soygun Akaryakıt istasyonuna gelen silahlı 4 kişi, bir miktar para ile sigara alarak kaçtı.
 • Tuzla'da Akaryakıt İstasyonuna Silahlı Soygun Tuzla’da bulunan bir akaryakıt istasyonunda 4 soyguncu, kasada bulunan parayı ve bir miktar sigara çalarak kayıplara karıştı.
 • Karaköy Yeni İskelesine Kavuştu Römorkörlerle Haliç Tersanesi'nden alınan yeni akıllı yüzer iskele, Karaköy'deki yerine yerleştirildi.
 • Karaköy Yeni Yüzer İskelesine Kavuştu İstanbul – Karaköy’de 2008 yılında batan Karaköy iskelesinin yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yaptırılan 81 metre uzunluğundaki Karaköy’ün yeni yüzer iskelesi, gece saatlerinde Haliç Tersanesi’nden alınarak, Karaköy’e getirildi.
 • Tuzla'daki Kimyasal Koku Soruşturmasında 11 Şüpheli Serbest Bırakıldı Tuzla’da çok sayıda kişinin etkilenmesine yol açan kimyasal kokuya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 şüpheli serbest bırakıldı.
 • Tuzla'daki Kimyasal Koku Soruşturmasında 8 Gözaltı Tuzla’da 97 kişinin etkilenmesine neden olan kimyasal kokuya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 4 kamyon şoförü, 3 şirket yöneticisi, 1 mühendis olmak üzere 8 kişi gözaltına alındı.
 • Tuzla'daki Kimyasal Atıktan Yayılan Kokuya İlişkin Soruşturma Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, 4 şoför, 3 şirket yöneticisi ve 1 mühendis olmak üzere 8 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.
 • 15 Temmuz'da Orhanlı Gişelerindeki Olaylara İlişkin Dava FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Tuzla Orhanlı gişelerinde meydana gelen olaylarla ilgili 65 sanığın yargılandığı davada, sanıkların son sözleri alınıyor.
 • Bakan Yılmaz Açıklaması 'Büyük Türkiye Hedefine Giden Yolda En Büyük Kılavuzumuz Bilimdir, Akıldır' Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, büyük Türkiye hedefine giden yolda en büyük kılavuzlarının bilim ve akıl olduğunu söyledi.
 • Türkiye Sportif Yetenek Taraması Ve Spora Yönlendirme Projesi Tanıtıldı (1) Turkcell'in sponsorluğunda hayata geçirilen projenin tanıtımı, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın katılımıyla yapıldı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: 'Bu yıl 1 milyon öğrencimizin taraması gerçekleştirilecek' 'Sporun gelişmesi, tabana yayılması için yoğun bir şeklide çalışıyoruz'.
 • Tuzlalı Anneler, Günlerini 3 Günlük Şenlikle Kutluyor Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, 3 gün sürecek Anneler Günü Şenliği düzenledi.
 • Türkiye Sportif Yetenek Taraması Ve Spora Yönlendirme Projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle hazırlanan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi'nin tanıtım toplantısı, 14 Mayıs Pazartesi günü İstanbul'da yapılacak.
 • Türkiye Spor Tarihinin En Büyük Altyapı Projesi Pazartesi Start Alacak Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Turkcell’in resmi sponsorluğunda hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nin ayrıntıları, 14 Mayıs Pazartesi günü İstanbul’da düzenlenecek tanıtım toplantısıyla ilk kez kamuoyu ile paylaşılacak.
 • Tuzla'da Bir Tır Dolusu Malzemeyi Çalan Hırsızlar Kamerada Tuzla’da sahte belgelerle yaklaşık 1 milyon TL değerindeki klimaları tıra yükleyip lojistik firmasını dolandıran hırsızlar, Manisa’da yakalandı. Şüpheliler adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, yaşanan hırsızlık anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.
 • 'Tüm Tesislerimizi Biyolojik Arıtmaya Çevireceğiz' İBB Başkanı Mevlüt Uysal: 'Yüzde 100 biyolojik arıtmaya yani arıtılan suyun arıtma sonrasında kullanılabilir su olarak o vaziyette temizlendiği bir dönemi inşallah kısa bir zamanda yakalayacağız'.
 • Dev Borunun Denize İndirilişi Havadan Böyle Görüntülendi Tuzla İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nde arıtılan atık suların deniz deşarj boru hattının suya indirilmesi havadan görüntülendi. Yüzde 99’un üzerinde suyun arıtıldığını belirten İBB Başkanı Mevlüt Uysal, "Günlük yaklaşık 3,5 milyon metreküp su arıtmadan geçiyor" dedi.
 • Tartıştığı Eşini Silahla Yaralayan Sanık 16 Yıl 8 Ay Hapse Çarptırıldı Tuzla’da tartıştığı eşinin çalıştığı börekçiye giderek silahla yaralayan sanık, "eşini kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçundan 16 yıl 8 ay hapse çarptırıldı. Duruşmada söz alan sanık, "Eşimi öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Tasarlamadım, anlık gelişen bir olaydır” dedi.
 • Eşini Silahla Yaralayan Sanığa Hapis Cezası Eşini silahla yaraladığı iddiasıyla yargılanan sanık, 'eşi kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • Genç Sağlıkçılarla Haydi El Ele Projesi Tamamlandı Genç İnovatif Sağlıkçılar Kulubü (GİSK) ’Genç Sağlıkçılarla Haydi El Ele’ projesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda tamamlandı.
 • Oyuncunun Yeğenine Bakıcısının Şiddet Uyguladığı İddiası Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu Özpirinçci'nin 2 yaşındaki yeğenine şiddet uyguladığı ileri sürülen bakıcının yurt dışı çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla salıverildiğini bildirdi Bakıcının eşi olan şüphelinin de serbest bırakıldığı, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
 • O Bakıcı Serbest Bırakıldı Ünlü oyuncu Özge Özpirinçci’nin 2 yaşındaki yeğenine şiddet uygulayan Özbekistan uyruklu Zurafo Ergasheva isimli kadın, adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı.
 • Ünlü Oyuncu Özge Özprinçci'nin Yeğenine Şiddet Uygulayan Bakıcı Serbest Bırakıldı Ünlü oyuncu Özge Özpirinçci’nin 2 yaşındaki yeğenine şiddet uygulayan Özbekistan uyruklu Zurafo Ergasheva isimli kadın, adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı.
 • Yeğenine Şiddet Uygulayan Bakıcı Yakalandı Ünlü oyuncu Özge Özpirinçci’nin 2 yaşındaki yeğenine bakıcı tarafından uygulanan şiddetin görüntüleri ortaya çıktı. Ünlü sanatçının bulunması için sosyal medya hesabından çağrı yaptığı bakıcı da yakalandı.
 • (Özel) Ünlü Oyuncu Özge Özpirinçci'nin 2 Yaşındaki Yeğenine Şiddet Uygulayan Bakıcı Yakalandı Ünlü oyuncu Özge Özpirinçci’nin 2 yaşındaki yeğenine bakıcı tarafından uygulanan şiddetin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Ünlü sanatçının bulunması için sosyal medya hesabından çağrı yaptığı bakıcı ise Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı.
 • Tuzla'da Büyük Dönüşüm Tuzla’da devam eden kentsel dönüşüm kapsamında Bakanlar Kurulu kararıyla riskli bölge ilan edilen, can ve mal kaybı riski taşıyan İçmeler Köprüsü yanındaki 15 dönümlük alanda riskli binaların yıkımı gerçekleştirildi. Çalışmaları yerinde inceleyen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, iş makinesinin başına geçerek binanın yıkımına katkıda bulundu.
 • FETÖ'nün Tuzla Piyade Okulu Mahrem Yapılanmasına İlişkin 28 Şüpheli Hakkında Gözaltı Kararı FETÖ’nün Tuzla Piyade Okulu mahrem yapılanmasına ilişkin 2. Dalga operasyonda, 28 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul başta olmak üzere 21 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda aralarında binbaşı ve yarbayın da bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.
 • 21 İlde FETÖ Operasyonu Açıklaması 28 Gözaltı Kararı FETÖ’nün Tuzla Piyade Okulu mahrem yapılanmasına ilişkin 2. Dalga operasyonda, 28 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul başta olmak üzere 21 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda aralarında binbaşı ve yarbayın da bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.
 • FETÖ'nün TSK Yapılanması Soruşturmasına 28 Gözaltı Kararı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 28 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı Soruşturma kapsamında, İstanbul merkezli 21 ilde düzenlenen operasyonda 2 subay, bir askeri tabip ile bir eski TÜBİTAK çalışanının da içinde bulunduğu 8 şüpheli yakalandı.
 • Tuzla'nın Özel Çocukları, Engelliler Haftası'nda Resim Sergisi Açtı Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda ücretsiz eğitim alan ‘Özel Çocuklarımız’, Engelliler Haftası’na özel resim sergisi düzenledi. 30 çocuğun 16 farklı teknikle 170 eserinden oluşan serginin açılışını Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı gerçekleştirdi.
 • İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu Tuzla'da düzenlenen operasyonda, 130 kök Hint keneviri ile 172 uyuşturucu hap ele geçirilirken, bir kişi tutuklandı.
 • Tuzla'da Uyuşturucu Ticareti Yapan Acil Doktoru Ve Teknisyeni Yakalandı Tuzla’da polisin bir daireye düzenlediği operasyonda uyuşturucu ticareti yapan acil doktoru ile acil tıp teknisyeni yakalandı.
 • Kızılay Ve Ensar Vakfı Suriyeli Çocukların Yüzünü Güldürdü Kızılay ve Ensar Vakfı iş birliğiyle Suriye'deki çocuklara yaklaşık 9 bin oyuncak bebek gönderildi Kızılay Genel Müdürü Altan: 'Proje kapsamında hazırlanan oyuncak bebekler sayesinde kamplarda yaşayan ihtiyaç sahibi, kimsesiz, sosyal imkanlara ulaşma şansı olmayan mülteci çocuklara destek olmayı amaçlıyoruz'.
 • İstanbul'da Feci Kaza Açıklaması 1 Ölü, 1 Yaralı İstanbul Tuzla’da D-100 yan yolda bir otomobil minibüs ile kafa kafaya çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsü hayatını kaybederken, minibüs sürücüsü ağır yaralandı.
 • Tuzla'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü 1 Yaralı İSTANBUL – Tuzla’da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
 • Hatalı Sollama Yine Can Aldı Açıklaması 1 Ölü 1 Yaralı Tuzla’da D-100 yan yolda, hatalı sollama yapan bir otomobil minibüs ile kafa kafaya çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsü hayatını kaybederken, minibüs sürücüsü ağır yaralandı.
 • Mülteci Çocukları Gülümsetecek Bebekler Yola Çıktı Genç Ensar Hanımlar Komisyonunun projesi kapsamında hazırlanan oyuncak bebekler, mülteci kamplarında dağıtılmak üzere Suriye'ye gönderildi.
 • '20 Yaşımda Formula 1 Pilotu Olmak İstiyorum' Genç karting pilotu Yiğit Arslan:'Türkiye Karting Şampiyonası'nı kazandıktan sonra sponsor desteği ile ülkemi temsil etmeyi hedefliyorum' 'Türkiye kendi arabasını yaptığında mutlaka yarış arabasını da çıkaracaktır. Bu arabayı bizim gibi Türk arkadaşların kullanmasını istiyorum'
 • Tuzla Belediyesi, 3 Günlük Çocuk Festivali Düzenledi Tuzla Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 3 gün boyunca Çocuk Festivali düzenledi. Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda gösteriler eşliğinde doyasıya eğlenen çocuklar, 3 günlük tatili festivalde değerlendirdi.
 • Piyasa Değeri 500 Bin Lira Van’dan İstanbul’a uyuşturucu sevkıyatı yapmak isteyen zehir tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonda yaklaşık 500 bin TL değerinde 10 kilogram eroin ele geçirildi. Operasyon anı kameralara yansıdı.
 • İstanbul Polisinden Zehir Tacirlerine Operasyon Van’dan İstanbul’a uyuşturucu sevkiyatı yapmak isteyen zehir tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonda yaklaşık 500 bin TL değerinde 10 kilogram eroin ele geçirildi. Operasyon anı kameralara yansıdı.
 • İstanbul Merkezli Uyuşturucu Operasyonu İstanbul ve Düzce'de 10 kilogram eroinin ele geçirildiği operasyonda, 2 kişi gözaltına alındı.
 • Tuzla AK Parti 6. Olağan İlçe Kongresi AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Yıldırım: (2) 'Kamu gücünü kullanan biz de olsak, başkaları da olsa ilahi adalet ve hukuk devleti ilkelerine uygun hareket etmemiz gerekir. Çünkü adalet mülkün temelidir. Temeli olmayan bir devlet devam edemez' 'Dünyada kriz ve karışıklıklar devam ederken 'Türkiye'ye ne oluyor?', 'Türkiye niye böyle büyük projeler yapıyor?' diye bazılarının canı sıkılmış olabilir. Onların canlarını sıkmaya devam edeceğiz. Hiç endişeniz olmasın. Kimse kusura bakmasın. Türkiye artık eski Türkiye değil' '2023'e doğru giderken 16 Nisan referandum kararıyla millet güçlü iktidar, sürekli istikrar kararını verdi. Böylece artık seçimler sonrasında vesayet odakları devreye girmeyecek, milletin kararı tek karar olacak'
 • Başbakan Yıldırım Açıklaması 'Katillere Verilmiş Gecikmiş Bir Cevap' Başbakan Binali Yıldırım, "Suriye rejimi terörde silahla esasen 7 yıldır aynı şeyi yapıyordu. Kimyasal silah kullandı diye batı birdenbire mazlumları hatırlayıverdi. Ne yazık ki 7 yıldır orada vahşet devam ediyordu. Bugüne kadar kılını kıpırdatmayanların kimyasal silah kullandıktan sonra harekete geçmeleri ne yazık ki geç kalmış bir harekettir. Ama yine de rejime, bölgede vahşete sebep olan alçak katillere verilmiş gecikmiş bir cevaptır. O bakımdan olumlu bir adım olarak görüyoruz" dedi.
 • AK Parti Tuzla 6. Olağan İlçe Kongresi AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım: (1) 'Bugüne kadar kılını kıpırdatmayanların, kimyasal silah kullanıldıktan sonra harekete geçmeleri ne yazık ki geç kalmış bir harekettir. Ama yine de rejime, bölgede vahşete sebep olan alçak katillere verilmiş gecikmiş bir cevaptır. O bakımdan olumlu bir adım olarak görüyoruz' 'Türkiye olarak, ister normal silahlar ister kimyasal silahlarla insanları yok eden, katleden bütün zihniyete, katil rejime karşı barışı, sivil insanları korumaya devam edeceğiz' 'Dolar fırlayıp gitse, enflasyon yükselse zil takıp oynayacaklar. Ama yağma yok. Türkiye istikrarla güvenle konularına hakimdir. Merkez Bankası da hükümetimiz de ekonomi yönetimi de gereken tedbirleri anında almaktadır. Biz böyle engelleri çok gördük. 16 senede küresel türbülansların içerisinden ülkemizi selamete çıkararak bugünlere geldik'
 • 'Gecikmiş Bir Cevap Ama Olumlu Bir Adım' Başbakan Binali Yıldırım, Suriye’deki Esed hedeflerine yönelik saldırıya ilişkin, "Rejime, bölgede vahşete sebep olan alçak katillere verilmiş gecikmiş bir cevaptır. O bakımdan olumlu bir adım olarak görüyoruz" dedi.
 • Başbakan Yıldırım: Alçak katillere verilmiş bir cevaptır AK Parti Tuzla İlçe Kongresi'nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, ABD'nin Suriye'ye düzenlediği saldırı hakkında "Katillere verilmiş geciken bir cevaptır" açıklamasını yaptı.
 • Fahir Çelikbaş Kupası Yat Yarışları Yarın Başlıyor Viaport Marina ve TAYK tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen Fahir Çelikbaş Kupası Yat Yarışları yarın başlıyor. Üç etap olarak düzenlenen yarışın ilk iki etabı 14 ve 15 Nisan’da,finali ise 21 Nisan’da günü düzenlenecek.
 • Tuzla'da Yaşlılar Merkezi'nden Sergi Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’nde resim ve filografi sanatı eğitimi alan yaşlıların yaptığı ürünler, Tuzla Belediyesi Rumeli Kültür Merkezi’nde vatandaşların beğenisine sunuldu.
 • (Düzeltme) TCG Sancaktar Harp Gemisi Deniz Kuvvetlerine Teslim Edildi Türkiye’de özel sektör tersaneleri tarafından inşa edilen en büyük ve ileri teknolojiye sahip harp gemilerinden TCG Sancaktar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.
 • TCG Sancaktar Harp Gemisi Deniz Kuvvetlerine Teslim Edildi Türkiye’de özel sektör tersaneleri tarafından inşa edilen en büyük ve ileri teknolojiye sahip harp gemilerinden TCG Sancaktar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.
 • Çin Devlet Şirketinden Türkiye'ye 1 Milyar Dolarlık Bütçe Çin devlet şirketi HT Solar Enerji’nin Genel Müdürü Robin Xi, "Bir sonraki YEKA projesi eğer 1 gigawatt olursa 1 milyar dolarlık yatırım yapacağız" dedi.
 • Tuzla Belediyesi'nden İmarlı Satılık Arsalar Tuzla Belediyesi, toplu işyeri ve depolama alanı imarlı 5 arsasını 10 Nisan 2018’de kapalı teklif usulü ile satışa çıkarıyor. Özellikle İstanbul’da konut alanlarının içinde kalan ve çıkış noktası arayan, aradığı nitelikte arsalar bulmakta zorlanan sanayi siteleri, kooperatifler ve küçük işyerlerinden oluşan sitelerin ihaleye ilgi göstermesi bekleniyor.
 • Tepeören Hayvan Barınağı Açıldı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Tuzla'da yaptırılan ve 'dünyanın ikici büyük hayvan barınağı' olma özelliğini taşıyan Tepeören Hayvan Barınağı hizmete girdi.
 • Dünyanın En Büyük İkinci Hayvan Bakımevi Dünyanın en büyük ikinci hayvan bakımevi olan İBB Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı, Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.
 • Dünyanın En Büyük İkinci Hayvan Bakımevi Hizmete Açıldı Dünyanın en büyük ikinci hayvan bakımevi olan İBB Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı, Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.
 • 15 Temmuz'da Orhanlı Gişeleri'ndeki Olaylara İlişkin Dava FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Tuzla Orhanlı Gişeleri'nde meydana gelen olaylarla ilgili 65 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 15 Temmuz'da Orhanlı Gişelerindeki Olaylara İlişkin Dava FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Tuzla Orhanlı gişelerinde meydana gelen olaylarla ilgili 65 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • VSY Biotechnology'den Yeni Yatırım VSY Biotechnology, fabrikasını Ar&Ge merkezlerinin de yer aldığı İstanbul, Tuzla'daki ana üretim üssüne taşıdıVSY Biotechnology Üst Yöneticisi Göktekin:' Önümüzdeki yıllarda da bize ve markalarımıza duyulan güveni pekiştirmek başlıca hedeflerimiz arasında yer alacaktır'.
 • 15 Temmuz'da Orhanlı Gişeleri'ndeki Olaylara İlişkin Dava FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Tuzla Orhanlı Gişeleri'nde meydana gelen olaylarla ilgili 65 sanığın yargılandığı davanın duruşması yarına ertelendi.
 • 'Eğitim Kenti Tuzla'da Özel Okullar Platformu Kuruldu ‘Eğitim Kenti Tuzla’da Tuzla Belediyesi’nin 7 üniversiteyle işbirliğinin ardından bir ilk daha yaşandı. Tuzla Belediyesi, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tuzla’daki ilk ve orta dereceli özel okullar, sosyal sorumluluk projeleri olmak üzere sosyal, bilimsel, kültürel, eğitim, çevre, sağlık, iletişim ve sportif faaliyetlerde gönüllü işbirliğini içeren Tuzla Özel Okullar Platformu Ortak Hizmet Protokolü’ne birlikte imza attı.
 • Prinç Taneleri İçerisinden Mermiler Çıktı Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri tarafından çek-senet tahsilatı, uyuşturucu ve silah ticareti yapan çeteye yönelik gerçekleştirilen operasyonun görüntüleri de ortaya çıktı. Operasyonda arama yapan polis ekiplerinin pirinç taneleri içerisinden mermi çekirdekleri bulduğu görüldü.
 • İstanbul'da Silah Ve Uyuşturucu Ticareti İle Çek-Senet Tahsilatı Yapan Çete Çökertildi İstanbul’un Anadolu yakasında çek-senet tahsilatı ile silah ve uyuşturucu ticareti yaptıkları tespit edilen çete çökertildi. Biri cezaevi firarisi 8 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda silah ve mermiler ile uyuşturucu maddeler ele geçirildi.
 • Türkiye'nin ilk milli uçak gemisi görüntülendi İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, "(TCG Anadolu) Şu an sahada blokların yaklaşık olarak yüzde 90'ının imalatı bitme aşamasında. İmalat aşamasının hemen ardından içinin teçhizleri başladı, bunlar devam ediyor. Gemi 114 bloktan oluşuyor, havuzda şu an yüzde 10'a yakını birleştirilmiş durumda." dedi.
 • Başkan Yazıcı Açıklaması 'Büyüklerimizin Emanetini Geleceğe Taşıyoruz' Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri kapsamında ilçenin büyüklerini yemekte ağırladı.
 • Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi'nin Etkinliğinde Nesiller Yarıştı Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi, Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri kapsamında “Nesiller Yarışıyor” yarışmasının 3.sünü Şifa Kültür Merkezi’nde düzenledi. Nineler, anneler ve çocukları 4 kategoride eğlenerek yarıştı.
 1  2  ...  26  27