SİLİVRİ HABERLERİ / İstanbul

 • Terör Örgütü Propagandasına Tutuklama Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi'nde laboratuvar teknisyeni olarak çalışan A.H, "terör örgütü propagandası" yaptığı iddiasıyla tutuklandı.
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi 50 Avukat Ve Çalışanlarıyla Silivri'de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, FETÖ/PDY hain terör örgütü tarafından Belediyemizin Saraçhane Merkez binasının işgaline karşı açılan darbe davasının ikinci duruşması dün İstanbul Silivri’de 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Duruşmayı İBB, İSKİ, İETT ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şirketlerinden 50 avukat ile 150 kişilik ekip takip etti.
 • 'Marmara Depremi Geciktikçe Şiddeti Artacak' Prof. Dr. Haluk Özener, olası Marmara depreminin yıkım etkisinin 17 Ağustos’a göre daha fazla olacağını söyledi. Deprem geciktikçe enerjinin birikeceğini ve olası deprem şiddetinin artacağını vurgulayan Özener, “7 üzerindeki herhangi bir deprem Marmara’da yıkıma ve can kaybına yol açacaktır” dedi.
 • Prof. Haluk Özener 'Marmara Depremi Geciktikçe Şiddet Artacak' Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Prof. Dr. Haluk Özener, olası Marmara depreminin İstanbul’a 10-15 kilometre mesafede gerçekleşeceğini ve bunun yıkım etkisinin 17 Ağustos’a göre daha fazla olacağını söyledi. Deprem geciktikçe enerjinin birikeceğini ve olası deprem şiddetinin artacağını vurgulayan Özener, “7 üzerindeki herhangi bir deprem Marmara’da yıkıma ve can kaybına yol açacaktır” dedi.
 • 15 Temmuz'da İBB'nin İşgali Davası FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İBB'nin işgali ve burada çıkan olaylarda Prof. Dr. İlhan Varank'ın da aralarında bulunduğu 14 kişinin şehit edilmesiyle ilgili 52 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşması başladı
 • Gülen'in Yeğeni Yeniden Tutuklandı Önceki gün serbest bırakılan ve savcının itirazı üzerine dün yeniden gözaltına alınan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Kemalettin Gülen’in, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • FETÖ Elebaşı Gülen'in Yeğeni Yeniden Tutuklandı Önceki gün serbest bırakılan ve savcının itirazı üzerine dün yeniden gözaltına alınan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Kemalettin Gülen’in, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • Silivri'de Sis Kazaları Beraberinde Getirdi Açıklaması 1 Ölü, 3 Yaralı İstanbul Silivri’de etkili olan sis nedeniyle çok sayıda kaza meydana geldi. TEM’de yaşanan kazalarda 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı. Silivri E-5’te meydana gelen kazada da 2 motosiklet sürücüsü yaralandı.
 • Silivri'de Sis Kazaları Beraberinde Getirdi Açıklaması 1 Ölü, 3 Yaralı Silivri’de etkili olan sis nedeniyle çok sayıda kaza meydana geldi. TEM’de yaşanan kazalarda 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı. Silivri E-5’te meydana gelen kazada da 2 motosiklet sürücüsü yaralandı.
 • Silivri'de Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü Silivri'de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti.
 • Ahmet Şık Ve Murat Sabuncu Tahliye Oldu Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarının yargılandığı dava sonrasında, Ahmet Şık ve Murat Sabuncu gece saatlerinde tahliye edildi.
 • Ahmet Şık Ve Murat Sabuncu'ya Tahliye Oldu Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarının yargılandığı dava sonrasında, Ahmet Şık ve Murat Sabuncu gece saatlerinde tahliye edildi.
 • FETÖ Elebaşı Gülen'in Yeğeni Yeniden Gözaltında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in serbest bırakılan yeğeni Kemalettin Gülen, akşam saatlerinde İstanbul Terörle Mücadele Şube ekiplerince yeniden gözaltına alındı.
 • Ahmet Şık Ve Murat Sabuncu'ya Tahliye Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarının yargılandığı davada, Ahmet Şık ve Murat Sabuncu’nun tahliyesine karar verildi.
 • Ahmet Şık Ve Murat Sabuncu'ya Tahliye Kararı Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarlarının yargılandığı davada, Ahmet Şık ve Murat Sabuncu’nun tahliyesine karar verildi.
 • Cumhuriyet Gazetesi Yönetici Ve Yazarları Hakkındaki Davada 2 Tahliye Tutuklu sanıklar Ahmet Şık ve Murat Sabuncu'nun oy çokluğuyla tahliyesine karar verildi.
 • Silivri'de Ölen Emniyet Müdürü Adına 249 Adet Ağaç Dikildi Geçtiğimiz Temmuz ayında silahıyla makamında intihar ederek hayatını kaybeden Silivri eski Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan’ın adına 249 ağaç dikildi.
 • Polis Memuru Hayatını Kaybetti İstanbul’da beylik silahı ile geçtiğimiz ay intihar girişiminde bulunarak ağır yaralanan ve yoğun bakıma alınan polis memuru, bu sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 • Silivri Emniyet Müdürü Çalışkan İçin Fidan Dikildi Makamında ölü bulunan Çalışkan anısına Silivri'de fidan dikimi gerçekleştirildi.
 • Cumhuriyet Gazetesi Yönetici Ve Yazarları Hakkındaki Dava Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında açılan davada, firari sanıklar Can Dündar ve İlhan Tanır ile aralarında Akın Atalay, Kadri Gürsel, Ahmet Şık'ın da bulunduğu 4’ü tutuklu 20 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • Türkiye'nin İlk Sağlıklı Yaşam Köyleri Kuruluyor İstanbul Silivri’de kurulacak olan HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri’nin tanıtım toplantısında konuşan Etra Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, “Bu köyde asıl amacımız insanların hasta olmaması” dedi.
 • Herdem Sağlıklı Yaşam Köyleri, Büyüklerin Yaşamını Değiştirecek Etra Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uyan: 'HerDem ile büyüklerimiz hep hayal ettikleri gibi sağlıklı ve konforlu bir hayata kavuşacak. Artık anne babalarımızın rahat ve huzuru için endişe etme dönemi geride kalıyor' 'Anne babalarınız için ne istersiniz' diye sorsalar herhalde hepimiz 'sıhhat ve afiyet' dileriz. HerDem Sağlıklı Yaşam Köyleri'nde, büyüklerimiz sosyal bir ortamda bulunacak, yeşillikler içinde yaşayacak'
 • Silivri'de 'Çocuk İstismarı'na Tepki CHP Silivri İlçe Başkanlığı Kadın Kolları, çocuklara yönelik istismara tepki gösterdi.
 • Silivri'de Devam Eden FETÖ Davaları TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili Benli: 'Halka karşı darbe yapmanın ne demek olduğunu en baştan beri bilen kişilerin, bugün mahkeme karşısına gelip 'Bizim hiçbir şeyden haberimiz yoktu', 'Herhangi bir suçtan bizleri suçlamaları yanlıştır' demeleri, işin doğrusu bugün Afrin'de canlarını feda eden Mehmetçiklerimize haksızlık. Bu nedenle davaların takip edilmesini önemsiyoruz'
 • FETÖ'nün Sözde 'Abi-Abla' Yapılanması Davasında Mütalaa Cumhuriyet savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, 41 sanığın 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15’er yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi Savcı sanıkların 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan beraatini talep etti.
 • Çocuk İstismarına Siyah Balonlu Protesto Silivri'de bazı STK üyeleri, çocuk istismarına tepki göstererek siyah balon uçurdu.
 • 26 Er Beraat Etti Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi sırasında Mahmutbey Gişeleri’nin kapatılmasına ilişkin davada mahkeme, 2 sanığı ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırırken, 8 sanık hakkında ise müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme ayrıca, tutuksuz 26 erin beraatine hükmetti.
 • Mahmutbey Gişeleri'nin Kapatılması Davasında Karar Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi sırasında Mahmutbey Gişeleri’nin kapatılmasına ilişkin davada mahkeme, 2 sanığı ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırırken, 8 sanık hakkında ise müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme ayrıca, tutuksuz 26 erin beraatine hükmetti.
 • İstanbul Valiliği'ni İşgal Girişimi Davasında Mütalaa FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında İstanbul Valiliği'ni işgal etmek isteyen 12'si tutuklu 14'ü rütbeli 90 askerin yargılandığı davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, tutuklu 12 rütbeli sanığın 'anayasayı ihlal' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi.
 • Silivri'de Köpeğin Saldırdığı Kişi Yaralandı Silivri'de sokak köpeğinin saldırdığı kişi yaralandı.
 • İnek Hırsızları Jandarmaya Yakalandı Silivri’de kiraladıkları araçlarla hayvan hırsızlığı yapan 5 kişilik çete jandarma ekiplerinin operasyonuyla çökertildi. Çetenin inek çaldığı anlarsa kameralara yansıdı.
 • İstanbul'da Polislerin 'Bylock' Davasında Karar FETÖ'nün şifreli haberleşme programı 'ByLock' kullanıcısı olduğu belirtilen 58 sanık 'terör örgütüne üye olmak' suçundan dokuzar yıl hapis cezasına çarptırıldı Bir sanığın cezası ikrarda bulunması üzerine 7 yıl 6 aya indirilirken, bir sanığın dosyası ayrıldı.
 • Silivri'de Genç Polisin İntihar Girişimi Silivri’de bir süredir ailevi sorunları olduğu ileri sürülen genç polis memuru S.S. intihar girişiminde bulundu. Hastaneye kaldırılan S.S.’nin durumun ağır olduğu öğrenildi.
 • Yazlık Hırsızları Jandarmadan Kaçamadı İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çatalca ve Silivri’de 11 hırsızlık olayını gerçekleştiren bir hırsızlık çetesini kıskıvrak yakaladı. Bölgedeki yazlık evlerin boş olmasından faydalanan çete üyelerinin, evleri önce gözlemledikleri, bir hareketlilik görmedikleri evlere girip hırsızlık yaptıkları, çaldıkları eşyaları da kiraladıkları araçla depolarına taşıdıkları tespit edildi.
 • İstanbul'da Beklenen Kar Yağışı Başladı İstanbul’da beklenen kar yağışı kentin yüksek kesimlerinde etkili olmaya başladı.
 • İstanbul'daki İş Adamlarının 'FETÖ'ye Himmet' Davasında Ara Karar FETÖ’ye finansman sağlayıp örgüt adına himmet topladıkları ve kurdukları şirketlerde usulsüzlük yaptıkları gerekçesiyle Boydak Holding ve Kaynak Holding eski yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 21’i tutuklu, 137 sanığın yargılandığı davada 4 tutuklu sanık tahliye edildi.
 • Mahmutbey Gişeleri'nin Kapatılmasına İlişkin Davada Savcı Mütalaasını Açıkladı Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi sırasında Mahmutbey Gişeleri’nin kapatılmasına ilişkin davada mütalaasını açıklayan savcı, 10 tutuklu sanığın “anayasayı ihlal” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.
 • Ümit Kalko'dan Kars 36 Spor'a Destek İşadamı Ümit Kalko, memleketi Kars’ın futbol takımlarından Kars 36 Spor’a 75 bin TL’lik bağış yaptı.
 • Silivri'de Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü, 1 Yaralı Silivri’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
 • Korkunç Kazada Anne Öldü Bebeği Yaralandı İstanbul TEM otoyolunda akaryakıt tankerine arkadan çarpan otomobildeki kadın sürücü hayatını kaybederken, 3 yaşındaki bebeği ise hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı.
 • TEM'de Feci Kaza Açıklaması 1 Ölü, 1 Ağır Yaralı İSTANBUL – İstanbul TEM otoyolunda akaryakıt tankerine arkadan çarpan otomobildeki kadın sürücü hayatını kaybederken, 3 yaşındaki bebeği ise hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alındı.
 • 'İstanbul' Konulu Bilgi Ve Kültür Yarışması Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen ”İstanbul” konulu bilgi ve kültür yarışmasının finali gerçekleşti.
 • Silivri'de Yağış Silivri'de yağış etkili oluyor.
 • Darbe Girişiminde AKOM'un İşgali Davasında Karar FETÖ'nün darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'ni işgal ettikleri iddiasıyla 6'sı tutuklu, 9'u rütbeli 17 askerin yargılandığı dava karara bağlandı Mahkeme heyeti, 5 sanığın 'anayasayı ihlal' suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve 'mala zarar vermek' ve 'kasten yaralamak' suçlarından 41'er yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi Heyet, bir tutuklu sanığın 'silahla tehdit' suçundan 5 yıl hapis cezasına ve tahliyesine, tutuksuz 11 sanığın ise beraatine hükmetti.
 • TEM'de Trafik Kazası Tır ile çarpışan kamyonda bulunan tüplerin yola savrulması sonucu, kısmen trafiğe kapanan TEM Otoyolu'nda araç kuyruğu oluştu Araçların ve tüplerin yoldan kaldırılmasıyla TEM'de araç trafiği normale döndü.
 • İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu Silivri İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince 5 ilçede düzenlenen eş zamanlı operasyonda 23 şüpheli gözaltına alındı Aralarında 'Kral enişte' lakaplı suç örgütü ele başının da bulunduğu şüpheliler tutuklandı.
 • Jandarmadan Zehir Tacirlerine Operasyon İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 5 ilçede uyuşturucu madde satışı yaptığı tespit edilen zehir tacirlerine operasyon düzenledi. Yapılan eş zamanlı operasyonlarla, 3’ü kadın 23 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • Silivri'de Trafik Kazası Açıklaması 1 Yaralı Silivri'de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
 • Silivri'de Yangın Bir apartmanda çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.
 • İstanbul'daki Uyuşturucu Operasyonu 23 şüpheli tutuklandı.
 • İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu Uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda 24 şüpheli gözaltına alındı.
 • İstanbul'da Su Kesintisi İSKİ tarafından yapılan açıklamada Büyükçekmece, Silivri ve Tuzla’da su kesintilerinin yapılacağı belirtildi.
 • Silivri'de Tırla Akaryakıt Yüklü Tanker Çarpıştı Silivri'de tırla akaryakıt yüklü tankerin çarpışması dolayısıyla E-5 Karayolunun İstanbul istikameti ulaşıma kapandı.
 • Tahliye Edilen Deniz Yücel, Almanya'ya Gitti İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tahliyesine karar verilen Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel, Almanya'ya gitti.
 • Deniz Yücel Almanya'ya Döndü Tahliye kararının ardından cezaevinden çıkan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel özel uçakla Almanya’ya gitti.
 • Deniz Yücel Özel Uçakla Almanya'ya Döndü Tahliye kararının ardından cezaevinden çıkan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel özel uçakla Almanya’ya gitti.
 • Nazlı Ilıcak Ve Altan Kardeşlere Ağırlaştırılmış Müebbet FETÖ medya yapılanmasına ilişkin, aralarında gazeteci-yazarlar Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan’ın da bulunduğu davada 6 sanık ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılırken bir sanığın beraatine karar verildi.
 • Deniz Yücel Tahliye Edildi İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nce tahliyesine karar verilen Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel, tutuklu bulunduğu Silivri Ceza İnfaz Kurumlarından çıktı.
 • FETÖ'nün Medya Yapılanmasının 'Darbe Çağrışımı' Davasında Karar 15 Temmuz'daki darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu 7 sanığın yargılandığı davada mahkeme, tutuklu 6 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.
 • Deniz Yücel Hakkında Tahliye Kararı İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi, Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel hakkında 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianameyi kabul etti Mahkeme, Yücel'in tahliyesine karar verdi
 • FETÖ'nün Medya Yapılanmasının 'Darbe Çağrışımı' Davasında Karar Günü 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu 7 sanığın yargılandığı davada sanıklar son sözlerini söyledi Mahkeme heyeti, kararını vermek üzere müzakereye çekildi.
 • Silivrispor Kulübünden Anlamlı Davranış Kırmızımavili kulüp, 18 Şubat Pazar günü sahalarında yapacakları Gümüşhanespor maçının gişe hasılatını Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerlerin ailelerine bağışlayacak.
 • FETÖ'nün Tuzla Piyade Okulu'ndaki Eylemlere İlişkin Dava Mahkeme heyeti, tutuklu 4 sanığın tahliyesine karar verdi.
 • 15 Temmuz'da Orhanlı Gişeler'indeki Olaylara İlişkin Dava FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Tuzla Orhanlı Gişeleri'nde meydana gelen olaylarla ilgili 65 sanığın yargılandığı davada, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi Duruşma, 26 Nisan tarihlerinde Silivri’de görülecek.
 • Aziz Yıldırım'dan, Başkanlıktaki 20. Yılında Teşekkür Mesajı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım: 'Bugün kalbinde Fenerbahçe sevgisiyle büyüyen herkes gibi, ben de Fenerbahçe’nin en başarılı ve en önde olmasını iflah olmaz bir arzu ile yaşadım' 'Bu 20 yılın yaşananlarına baktığımda, gece gündüz sadece 'Fenerbahçe' diyen o ilk günkü heyecanımın hiç eksilmeden hayatımda var olmasının en büyük sebebinin, Fenerbahçeli olmanın hissettirdiği o muhteşem mücadele duygusu olduğunu görüyorum'.
 • 15 Temmuz'da Orhanlı Gişeleri'ndeki Olaylara İlişkin Davada Mütalaa Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasında, 63 sanığa 'anayasayı ihlal' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini talep etti.
 • Aziz Yıldırım'dan '20. Yıl' Mesajı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulüpteki görevine gelişinin 20. yıl dönümü sebebiyle camiaya teşekkür mesajı yayımladı. Yıldırım, "Milyonların bir araya gelerek, sarı-lacivert armada birleştiği kocaman bir aileyiz" diyerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
 • (Özel) Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz Açıklaması 'Şehadet Şerbeti İçmeye Hazırız' Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz, İstanbul ilçelerindeki ülkü ocakları ziyaretleri kapsamında Silivri Ülkü Ocağını ziyaret etti. Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz, teşkilatta bulunan gençlerle sohbet etti.
 • 'İstanbul' Konulu Bilgi Ve Kültür Yarışması Silivri Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen yarışmanın finali 20 Şubat'ta yapılacak.
 • FETÖ'nün Medya Yapılanmasının 'Darbe Çağrışımı' Davası Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 1  2  ...  40 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !