ŞİLE HABERLERİ / İstanbul

 • GÜNCELLEME - Şile Açıklarında Kuru Yük Gemisinin Batması Denizden çıkarılan 3. kişinin cesedi, Şile Balıkçı Limanı'na getirildi KİMLİK BİLGİSİ EKLENDİ
 • Bir Cesede Daha Ulaşıldı Şile açıklarında batan demir yüklü kuru yük gemisinin kayıp mürettebatıyla ilgili sürdürülen arama çalışmaları sonucunda 3’üncü cesede de ulaşıldı.
 • Şile'de Batan Gemide 3'Üncü Kişinin De Cesedine Ulaşıldı Şile açıklarında batan demir yüklü kuru yük gemisinin kayıp mürettebatıyla ilgili sürdürülen arama çalışmaları sonucunda 3’üncü cesede de ulaşıldı.
 • Şile'de Batan Gemide 2 Kişinin Cesedine Ulaşıldı Şile açıklarında batan demir yüklü kuru yük gemisinin kayıp mürettebatıyla ilgili sürdürülen arama çalışmaları sonucunda 2 cesede ulaşıldığı öğrenildi. Bulunan cesetlerin geminin sahibi Nihat Küçük ve oğlu Aşkın Küçük’e ait olduğunu öğrenilirken kayıp kişiler için arama çalışmaları devam ediyor.
 • Batan Gemiden İki Mürettebatın Cesedi Çıkarıldı Şile açıklarında batan gemiden iki mürettebatın cesedi çıkarıldı. Cesetlerin gemiden çıkarılışına ait fotoğraflar ortaya çıktı.
 • Sahile Koşan Mürettebat Yakınları Sinir Krizi Geçirdi Şile’de batan geminin kayıp mürettebatından 4 kişinin cesedine ulaşıldığı iddia edildi. Bunun üzerine Şile sahiline koşan mürettebatın yakınları sinir krizi geçirdi.
 • Kayıp Gemide Bazı Cesetlere Ulaşıldı Şile’de batan geminin kayıp mürettebatından 4 kişinin cesedine ulaşıldığı iddia edildi. Bunun üzerine Şile sahiline koşan mürettebatın yakınları sinir krizi geçirdi.
 • Şile Açıklarında Kuru Yük Gemisinin Batması Sahil Güvenlik Komutanlığı, Şile açıklarında batan demir yüklü kuru yük gemisiyle ilgili sürdürülen arama çalışmalarında, 2 mürettebatın cesedine ulaşıldığını bildirdi.
 • Şile'de Kayıp Mürettebatı Arama Çalışmaları Devam Ediyor Şile açıklarında batan geminin mürettebatını arama çalışmaları devam ediyor. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sabahın erken saatlerinde arama çalışmalarına başladı.
 • Kayıp Mürettebatı Dalgıçlar Arıyor Şile açıklarında batan gemideki mürettebatı arayan dalgıçların çalışmaları devam ediyor.
 • Kayıp Mürettebatın Yakınları Konuştu Şile açıklarında batan ‘Bilal Bal’ isimli gemide kaybolan personelin yakınları konuştu. Denizci Nihat Küçük’ün yakını Kemal Küçük, “Çok zamandır gördüğüm yoktu onu. Son bir iki aydır çok yorgun olduklarını biliyorum” dedi.
 • Batan Geminin Mürettebatını Arama Çalışmaları Sürüyor İstanbul Şile açıklarında batan gemideki mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor.
 • Şile Açıklarında Batan Geminin Mürettebatını Arama Çalışmaları Devam Ediyor Şile açıklarında batan gemideki mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor.
 • Mürettebatının Son Fotoğrafları İstanbul Şile açıklarında batan ve içinde 11 mürettebatın bulunduğu geminin personeline ait fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğraflardan birinde gemi personelinin batan gemide doğum günü kutlaması yaptığı görülüyor.
 • Gemi Mürettebatının Fotoğrafları Çıktı Şile açıklarında batan ve içinde 11 mürettebatın bulunduğu geminin personeline ait fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğraflardan birinde gemi personelinin batan gemide doğum günü kutlaması yaptığı görülüyor.
 • Arama Çalışmaları Gün Işığıyla Yeniden Başladı Şile açıklarında batan ‘Bilal Bal’ isimli Türk gemisinin mürettebatını arama çalışmaları günün ışımasıyla yeniden başladı.
 • Şile Açıklarında Batan Geminin Mürettebatını Arama Çalışmaları Gün Işığıyla Başladı Şile açıklarında batan ‘Bilal Bal’ isimli Türk gemisi dün Şile açıklarında batmıştı. Mürettebatı arama çalışmaları gün ışığıyla tekrar başladı. Ayrıca ekiplerin denizden çıkardıkları gemi parçaları da görüntülendi.
 • Şile'de Tedirgin Bekleyiş Sürüyor Şile açıklarında batan ve yeri tespit edilen kuru yük gemisinin etrafında görüntüleme çalışmaları sürerken, mürettebatın ailelerinin limandaki bekleyişi de devam ediyor.
 • Şile Açıklarında Batan Geminin Enkazına Ulaşıldı Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Şile açıklarında batan geminin enkazına ulaşırken, geminin su altındaki görüntüsü de ortaya çıktı.
 • Günün Özeti Günün özeti
 • Batan Geminin Yeri Belirlendi Şile açıklarında batan ticari geminin yeri tespit edildi.
 • GÜNCELLEME - Şile Açıklarında Kuru Yük Gemisi Battı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, sahil güvenlik ve kıyı emniyeti tarafından müşterek yürütülen arama kurtarma çalışmalarında, batan geminin yeri tespit edildi SAHİL GÜVENLİK MARMARA VE BOĞAZLAR BÖLGE KOMUTANLIĞI'NIN AÇIKLAMASI EKLENDİ.
 • Şile Kaymakamı Yüce Açıklaması Bulunan Herhangi Bir Kimse Yok Şile açıklarında batan Türk Bayraklı “Bilal Bal” isimli kargo gemisinin arama kurtarma çalışmalarını yakından takip eden ve çalışmalar hakkında bilgi alan Şile kaymakamı Salih Yüce, “Bulunan herhangi bir kimse yok” dedi.
 • Şile'de Batan Gemi Ve Mürettebatını Arama Çalışmaları Devam Ediyor Şile açıklarında batan Türk Bayraklı “Bilal Bal” isimli kargo gemisini ve mürettebatını arama çalışmaları devam ediyor.
 • Şile Kaymakamı Salih Yüce Açıklaması '(Mürettebattan) Bulunan Her Hangi Bir Kimse Yok' Şile açıklarında batan Türk Bayraklı “Bilal Bal” isimli kargo gemisinin arama kurtarma çalışmalarını yakından takip eden ve çalışmalar hakkında bilgi alan Şile kaymakamı Salih Yüce, “Bulunan her hangi bir kimse yok” dedi.
 • Şile Açıklarında Batan Geminin Arama Çalışmaları Havadan Görüntülendi Şile açıklarında batan Türk Bayraklı “Bilal Bal” isimli kargo gemisinin arama kurtarma çalışmaları havadan görüntülendi.
 • Mürettebat Yakınları Şile Sahiline Koştu Şile açıklarında batan Türk Bayraklı “Bilal Bal” isimli kargo gemisinde bulunan mürettebatın yakınları arama çalışmalarının yapıldığı noktaya geldi. Mürettebatın yakınları çalışmaları izleyerek yetkililerden bilgi edinmeye çalıştı. Mürettebat yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor.
 • Şile'de Arama Kurtarma Çalışmaları Sürüyor İstanbul’da Şile açıklarında Türk Bayraklı “Bilal Bal” isimli kargo gemisi battı. Gemide 10 kişilik mürettebat olduğu öğrenilirken, arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
 • Türk Kargo Gemisi Şile Açıklarında Battı Şile açıklarında Türk Bayraklı “Bilal Bal” isimli kargo gemisi battı. Gemide 10 kişilik mürettebat olduğu öğrenilirken, arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Sahil Güvenlik Komutanlığınca yapılan açıklamada ise, "Şile sahiline 7 mil mesafede ve 88 metre derinlikte battığı tespit edilen gemiye ait olduğu değerlendirilen can simidi, can salı, filika ve lastik kurtarma botu bulunmuştur" denildi.
 • İstanbul Valiliği'nden Batan Gemi İle İlgili Açıklama İstanbul Valiliği, Şile açıklarında batan gemi ile ilgili açıklama yaptı. Arama kurtarma çalışmalarının yapıldığının belirtildiği açıklamada, "Gemide 10 Türk vatandaşı mürettebat olduğu değerlendirilmektedir. Su üstünde bulunan filikalarda herhangi bir personel tespit edilmemiştir" denildi.
 • İstanbul Valiliğinden Batan Gemi İle İlgili Açıklama İstanbul Valiliği, Şile açıklarında batan gemi ile ilgili açıklama yaptı. Arama kurtarma çalışmalarının yapıldığının belirtildiği açıklamada, "Gemide 10 Türk vatandaşı mürettebat olduğu değerlendirilmektedir. Su üstünde bulunan filikalarda herhangi bir personel tespit edilmemiştir" denildi.
 • Başbakan Binali Yıldırım Açıklaması 'Terör, Küresel Bir Beladır, Küresel Bir Tehdittir' Başbakan Binali Yıldırım, “11 Eylül’de ABD’de terör hadisesi olduğunda Dünya Ticaret Merkezi vurulduğunda hemen adını koydular. Bütün dünya bir oldu. Türkiye’de demokrasiyi yok etmek istediler. Burada niye net duruş görmüyoruz? Niye hala bu alçak örgütün topraklarımızda yaşamasına, faaliyetlerini rahatça sürdürmesine müsaade ediyoruz?” dedi.
 • Şile Açıklarında Kuru Yük Gemisi Battığı İddiası Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, kuru yük gemisi battığı ihbarı üzerine Sahil Güvenlik ekiplerinin de desteğiyle Şile açıklarında arama çalışması başlattı Çalışmalar sırasında gemiye ait olduğu düşünülen can salı ve simidinin bulunması üzerine denizdeki arama faaliyetine devam ediliyor.
 • 'İklim Değişikliği Denizleri Kuruttu' İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şen: 'Bu durum (deniz suyunun sıcak olması) balıklar için hiç iyi değil ve bundan çok etkilendiler. Balıkların büyümesi için deniz suyu sıcaklığının uygun olması lazım. Ancak şu an sıcaklık çok yüksek olduğu için balıklar büyüyemiyor' 'Deniz suyundaki yüksek sıcaklık ayrıca denizlerdeki balık sayısını da azaltıyor. Şu anda denizlerde yaşanan sorun bu. Karadeniz ve Marmara'da neredeyse palamut ve lüfer hiç yok. Oysa şu an bu iki balığın en çok olduğu dönem. Boğazlarda biraz var ancak o da daha fazla olmalıydı bu dönemde. Çıkanlar da ufak. Sıcak nedeniyle balıklar daha kuzeye kaçıyor'
 • 'Medya Alanında Halka Arz Olabilir' Pana Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şaşmaz: 'Belki yakın bir zaman içerisinde medya alanında da bir halka arzla uluslararası arenada çok farklı bir fon oluşturacağız' 'Açıkçası içerik üreten bir kişiyim. Medya alanında da içerik üretmeyi tercih ediyorum. Bana göre bütün kanallar zaten benim. Eğer iyi bir proje yapıyorsanız' Al Bawakir Yönetim Kurulu Üyesi Noureldin: 'Biz Türkiye’ye ve Türk halkına güveniyoruz, Türkiye ekonomisine ise fazlasıyla güveniyoruz. Mükemmel bir ülkeye sahipsiniz. Biz inanıyoruz, lütfen siz de inanın'
 • İstanbul'un yanı başında huzur dolu bir festival! İstanbul’un yanı başındaki sahil kasabası Şile’de Uluslararası Farkındalık Festivali düzenleniyor...
 • Dünya Arıcıları Şile'de Buluştu Bu sene 45’incisi düzenlenen Apimondia 2017’nin (Dünya Arıcılık Kongresi) son gününde arıcılar Şile’de buluştu. Arıcılığın olimpiyatları olarak addedilen Dünya Arıcılık Kongresi’nin teknik kısmına ev sahipliği yapan Şile, 120 ülkeden uluslararası 500 arıcıyı ağırladı.
 • Dünya Bal Üreticileri, Mobil Bal Tırını Ziyaret Etti 45. Apimondia Dünya Arıcılık Kongresi için Türkiye gelen bal üreticileri mobil arıcılık sistemine yoğun ilgi gösterdi
 • Sinpaş GM Gacemer Açıklaması 'Gayrimenkul Sertifikası, Sektör İçin Önemli Bir Kaynak Aracı' Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, gayrimenkul sertifikasının, konut sektörü için önemli bir kaynak aracı olduğunu söyledi.
 • 'Şile Engelliler Kampı, Yıl Sonunda Tamamlanacak' İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: 'Kamp hizmete alındığında, engelli vatandaşlarımızı aileleriyle birlikte bu modern köyde birer hafta misafir edeceğiz. Çok önemli bir proje olarak gördüğümüz engeliler kampı yıl sonunda tamamlanacak'
 • Başkan Kadir Topbaş, ATV Aracı İle Şile Sahilini Gezdi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile’de ATV aracına binerek, sahili gezdi.
 • Topbaş, Şile Bezini Basına Tanıttı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Şile bezinin dokunma sürecini uygulamalı olarak tanıttı.
 • Başkan Topbaş Şile Bezi Dokudu Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ve köylülerle birlikte Şile bezinin yapılışını uygulamalı olarak gösteren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Arzu ediyoruz ki dünya sağlıklı bir yaşam için tercih edilecek bu kumaşı bilsin ve tanısın” dedi. Başkan Topbaş, “Şile Değirmeni” projesi kapsamında da yakında inşaat çalışmalarının başlayacağını duyurdu.
 • Trafik Magandasının Bariyerlere Çarpma Anı Kamerada Şile otoyolunda ‘Drift’ yaparak ilerleyen maganda, direksiyon hakimiyetini kaybederek bariyerlere çarptı. Yaşanan kaza anı ise önünde seyreden başka bir otomobildeki vatandaş tarafından saniye saniye kaydedildi.
 • Trafik Magandasının Bariyerlere Çarpma Anı Saniye Saniye Kamerada Şile otoyolunda ‘Drift’ yaparak ilerleyen maganda, direksiyon hakimiyetini kaybederek bariyerlere çarptı. Yaşanan kaza anı ise önünde seyreden başka bir otomobildeki vatandaş tarafından saniye saniye kaydedildi.
 • Dronelu Uyuşturucu Operasyonu İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından drone kullanarak yapılan aramada domates fidelerinin arasına 224 kök hint keneviri bulunurken, gözaltına alınan bir kişi tutuklandı.
 • 15 Temmuz Gazileri Piknikte Buluştu 15 Temmuz Derneği'nce FETÖ'nün darbe girişimi sırasında gazi olanlar ve yakınları için piknik düzenledi.
 • 'Kazaya Bakma' Merakı Zincirleme Kazaya Yol Açtı Açıklaması 3 Yaralı Şile yolunda kaza yapan araçlara bakan sürücüler zincirleme kazaya yol açtı. Toplamda 6 aracın birbirine girdiği kazada biri kadın, ikisi çocuk 3 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle Şile yolu bir süre trafiğe kapandı.
 • Şile 2018'De Meydan Ve Yer Altı Otoparkına Kavuşuyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile’nin meydan ve otopark ihtiyacını çözmek için 20 bin metrekarelik bir alanda 25 milyon lira bedelle yapımı devam eden zemin altı otoparkı ve 11 bin 470 metrekare kent meydanı projesinin 2018 yılının Mart ayında tamamlanacağını müjdeledi.
 • Kavga Eden Köpekleri Sopalarla Döverek Ayırdılar Şile Ağva’da kavga eden iki köpeği vatandaşlar sopayla döverek ayırmaya çalıştı. Olay anı güvenlik kameralarına yansıdı.
 • İBB'den Şile'ye 1 Milyar 650 Milyon TL Yatırım Şile’de Yeryüzü Pazarı’nı ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şile’ye bugüne kadar 1 milyar 650 milyon lira yatırım yaptıklarını söyledi. Başkan Topbaş: ‘Yeryüzü Pazarı’nın sayılarını arttırmayı düşünüyoruz. Bir pazar da Ağva’da yapmayı düşünüyoruz" derken, ilçedeki arıcılığı geliştirmek için Şile Arıcıları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne 300 arı kovanı teslim edilecek.
 • Topbaş'tan Şile'de Ziyaretler İstanbul Büyükşehir Beldiye Başkanı Topbaş, Yeryüzü Pazarı'nı ziyaret etti, Kültür Merkezi ile Şile Meydanı ve Zeminaltı Otoparkı inşaatında incelemelerde bulundu.
 • İstanbul'da Virajı Alamayan Otobüs Yola Savruldu TEM Otoyolu Şile istikametine giden İETT yolcu otobüsü yola savruldu. Otobüste kimsenin olmaması olası bir faciayı önlerken, otobüs şoförü kazayı yara almadan kurtuldu.
 • Virajı Alamayan Otobüsü Yola Savruldu TEM Otoyolu Şile istikametine giden İETT yolcu otobüsü yola savruldu. Otobüste kimsenin olmaması olası bir faciayı önlerken, otobüs şoförü kazayı yara almadan kurtuldu.
 • Balaban Şile Yağlı Güreşleri'nde Sakatlık Geçirdi İstanbul’da Şile Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri başladı. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olan İsmail Balaban, güreş esnasında sakatlık geçirdi. Sakatlığa rağmen müsabakaya devam eden Balaban yenildi.
 • Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban Şile Yağlı Güreşleri'nde Sakatlandı Şile Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri başladı. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olan İsmail Balaban, güreş esnasında sakatlık geçirdi. Sakatlığa rağmen müsabakaya devam eden Balaban, yenildi.
 • 9 Ağustos'ta Şile Er Meydanı'na Şile Belediyesi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri’nde Türkiye’nin başpehlivanları yine Şile’de Er Meydanı’nda buluşuyor. Ata sporunu yaşatmak için geleneksel hale getirilen Şile Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlık yarışı kıyasıya geçecek.
 • Tatilciler Şile Otobanı'nda Kilometrelerce Kuyruk Oluşturdu İstanbul’da sıcak havadan bunalan vatandaşlar, Şile’ye akın etti. Şile yolunda kilometrelerce araç trafiği oluşurken, yoğunluk havadan görüntülendi.
 • Şile'de Kilometrelerce Araç Trafiği Havadan Görüntülendi İstanbul’da sıcak havadan bunalan vatandaşlar, Şile’ye akın etti. Şile yolunda kilometrelerce araç trafiği oluşurken, yoğunluk havadan görüntülendi.
 • Şile'deki Nem İzdihamı Havadan Görüntülendi İstanbul’da nemin yükselmesiyle birlikte sıcaktan bunalan vatandaşlar, Şile Sahili’ne akın etti. Çareyi denize girmekte bulan vatandaşlar, sahilde araçlarını park edecek yer bulamadı, tüm bu izdiham havadan görüntülendi.
 • Suriyeli Çocukları Kaçırıp 500 Bin Dolar Fidye İstediler İstanbul Zeytinburnu’nda iki Suriyeli çocuğu kaçırarak ailesinden 500 bin dolar fidye isteyen 1’i kadın 5 kişi, polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Fidyecilerin yakalanma anı kameralara yansırken, çocukların ailelerine kavuşması sırasında duygusal anlar yaşandı.
 • Suriyeli Çocukları Kaçıran Fidyecilerin Yakalanma Anı Kamerada Zeytinburnu’nda iki Suriyeli çocuğu kaçırarak ailesinden 500 bin dolar fidye isteyen 1’i kadın 5 kişi, polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Fidyecilerin yakalanma anı kameralara yansırken, çocukların ailelerine kavuşması sırasında duygusal anlar yaşandı.
 • İstanbul'da Fidye Operasyonu Suriyeli iki kardeşi kaçırarak ailesinden 500 bin dolar fidye istediği iddiasıyla gözaltına alınan 5 şüpheli adliyeye sevk edildi.
 • Şile Yolunda Hafriyat Kamyonları Çarpıştı Açıklaması 2 Yaralı Şile otoyolu üzerinde hafriyat kamyonlarının çarpışması sonucu yaşanan kazada 2 kişi yaralandı. Kabin kısmı hurdaya dönen araçtan hafif sıyrıklarla kurtulan sürücüler hastaneye kaldırılırken, Şile otoyolu trafiği durma noktasına geldi.
 • Deniz Kum Güneş Eşliğinde Kitap Festivali İstanbul’da Şile Belediyesi tarafından ’deniz, kum, güneş ve kitap’ sloganıyla gerçekleştirilen, 10 gün sürecek olan Şile Kitap Festivali başladı. 54 yayınevinin stant açtığı festival ilçede gerçekleştirilen ilk kitap festivali olma özelliği taşıyor.
 • Şile'de Deniz Kum Güneş Eşliğinde Kitap Festivali Şile Belediyesi tarafından ’deniz, kum, güneş ve kitap’ sloganıyla gerçekleştirilen, 10 gün sürecek olan Şile Kitap Festivali başladı. 54 yayınevinin stant açtığı festival ilçede gerçekleştirilen ilk kitap festivali olma özelliği taşıyor.
 • Şile'deki Büyükbaş Hayvan Hırsızlığı Jandarma ekiplerinin, köylülere ait mandaları silahla öldürdükten sonra kaçıran kişileri yakalama çalışmaları sürüyor Köylülerden Cengiz Aydemir: 'Bunları yapanların yakalanmasını istiyoruz'.
 • Şile'nin Yeni Festivali 'Kitap' 30’uncu Uluslararası Şile Bezi Kültür ve sanat festivalinin ardından 28 Temmuz 6 Ağustos tarihleri arasında Şile, Kitap Festivaline ev sahipliği yapacak. 45 yayın evi ve 11 değerli yazarın katılacağı festivalde 7’den 70’e tüm kesimin ilgisini çekecek kitaplar okuyucuyla buluşacak.
 • Jandarmadan Hafriyat Kamyonu Denetimi Plaka Takip Sistemi aracı ile tespit edilen hafriyat kamyonlarında yapılan uygulamada, araçlarda emniyet kemeri, sürücü belgeleri, araç tescil belgeleri, şerit ve hız ihlali ve aracın taşıdığı yük ile tonajı denetlendi.
 • 30'Uncu Uluslararası Şile Bezi Kültür Ve Sanat Festivali Başladı Şile Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali 30’uncu kez kapılarını açtı. 24 Temmuz’a kadar sürecek olan festivalde yerli ve yabancı onlarca el sanatları ustası bir araya geldi.
 1  2  3  ...  19  20