PENDİK HABERLERİ / İstanbul

 • Pendik'te Hamile Kadının Yaşadığı Dehşet Kameralara Yansıdı E-5 Karayolu Pendik mevkisinde iki trafik magandasının 7 aylık hamile kadın ve eşinin bulunduğu otomobile gerçekleştirdiği saldırı anlarına ait yeni güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.
 • Hamile Kadına Ve Eşine Dehşeti Yaşatan Şahıslara Jet İddianame Pendik’te hamile kadının içinde bulunduğu araca saldıran ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Seydioğlu Baklava’nın sahipleri Hasan Sel ve Hüseyin Sel hakkında 1 gün içinde iddianame düzenlendi. İddianamede, 2 şüphelinin "kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma", "mala zarar verme" ve "cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 20’şer yıla kadar hapsi istendi.
 • Pendik'te Hamile Kadın Ve Eşine Saldıran Magandaların Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı E-5 Karayolu Pendik mevkisinde iki trafik magandasının 7 aylık hamile kadın ve eşinin bulunduğu otomobile gerçekleştirdiği saldırı anlarına ait yeni güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.
 • Pendik'de Güpegündüz Bir İthalat Firmasını Silahla Taradılar Pendik’de bir ithalat-ihracat firması kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahla tarandı. Şirketin camlarına çok sayıda mermi isabet ederken,olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Polis saldırgan ya da saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.
 • İstanbul'da Güpegündüz Bir İthalat Firmasını Taradılar Pendik’de bir ithalat-ihracat firması kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından silahla tarandı. Şirketin camlarına çok sayıda mermi isabet ederken,olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Polis saldırgan ya da saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.
 • Ekmek Artık '3D Yazıcı'Nın Ağzında Pendik Belediyesi Meslek Akademisi’nde ücretsiz olarak verilmeye başlanan 3 D Modelleme Kursunda gençler hayallerindeki ürünleri önce tasarlayıp ardından 3 boyutlu yazıcıyla üretiyor. Endüstriyel tasarımda son teknolojiyi öğreten kurs, yoğun talep üzerine düzenlenmeye devam edecek.
 • (Özel) 1.5 Yaşındaki Lösemi Hastası Hasan İçin Bir İlçe Seferber Oldu Pendik’te lösemi hastası 1.5 yaşındaki Hasan Duran’a uygun iliğin bulunabilmesi için ailesi ve sevenleri seferber oldu. 3 aydır kemoterapi tedavisi gören küçük Hasan için Pendik’teki Kaynarca Merkez Camiinde Kızılay’ın desteğiyle kan verme çadırı kuruldu. Küçük Hasan’a umut olmak isteyen çocuğun ailesi, sevenleri ve birçok vatandaş burada kan bağışında bulundu.
 • Trafikte Hamile Kadına Ve Eşine Dehşeti Yaşatan Maganda Karakola Geldi Pendik’te trafikte yol verme kavgası sebebiyle Hasan Sel ve Hüseyin Sel isimli iki şahıs, hamile kadının ve eşinin bulunduğu araca saldırarak çifte dehşeti yaşatmıştı. Hasan Sel, ifade vermek üzere avukatıyla beraber Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amirliğine geldi.
 • Hamile Kadın Ve Eşine Dehşeti Yaşatan Maganda Polis Merkezinde Pendik’te trafikte yol verme kavgası sebebiyle Hasan Sel ve Hüseyin Sel isimli iki şahıs, hamile kadının ve eşinin bulunduğu araca saldırarak çifte dehşeti yaşatmıştı. Hasan Sel, ifade vermek üzere avukatıyla beraber Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amirliğine geldi.
 • Pendik'te Hamile Kadına Ve Eşine Dehşeti Yaşatan Şahıslar Adliyeye Sevk Edildi Pendik’te trafikte yol verme kavgası sebebiyle Hasan Sel ve Hüseyin Sel isimli iki şahıs, hamile kadının ve eşinin bulunduğu araca saldırarak çifte dehşeti yaşatmıştı. İki şahıs Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amirliğinde avukat eşliğinde verdikleri ifadenin ardından adliyeye sevk edildi. Öte yandan şahısların, kendilerine hakaret ve küfür ettikleri gerekçesiyle çiftten şikayetçi oldukları öğrenildi.
 • Pendik'teki Magandanın Cezası Belli Oldu E-5 Karayolu Pendik mevkisinde trafikte önüne kırdıkları otomobile, içerisinde hamile kadın olmasına rağmen zarar veren şehir magandalarından birinin, ehliyetine sivil trafik polisi tarafından el konularak bin 110 lira idari para cezası kesildi.
 • Pendik'teki Magandanın Ehliyetine El Konularak Bin 110 Lira Para Cezası Kesildi E-5 Karayolu Pendik mevkisinde trafikte önüne kırdıkları otomobile, içerisinde hamile kadın olmasına rağmen zarar veren şehir magandalarından birinin, ehliyetine sivil trafik polisi tarafından el konularak bin 110 lira idari para cezası kesildi.
 • Magandalar Hamile Kadına Bunu Da Yaptı E-5 otoyolu Pendik mevkiinde trafik magandası, tartıştığı sürücünün önce yolunu kesti, sonra arabayı tekmelemeye başladı. Sürücü ve hamile eşine dehşeti yaşatan maganda arabanın aynasını kırıp üzerine çıktı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • Pendik'te Trafik Magandası Dehşeti E-5 otoyolu Pendik mevkiinde trafik magandası, tartıştığı sürücünün önce yolunu kesti, sonra arabayı tekmelemeye başladı. Sürücü ve hamile eşine dehşeti yaşatan maganda arabanın aynasını kırıp üzerine çıktı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • Trafik Magandalarının Hamile Eşinin Yanında Saldırdığı Vatandaş O Anları Anlattı Pendik’te D-100 Karayolu üzerinde hamile bir kadının bulunduğu aracın önünü keserek aracın aynasını kıran, camlarını kırmaya çalışan magandalar cep telefonu görüntülerine yansıdı. Olayı yaşayan aile polise şikayette bulunurken, olay günü yaşananları hamile kadının eşi anlattı.
 • Sosyal Medyada Yer Alan Haberlere Yönelik Seyidoğlu Gıda'dan Açıklama Seyidoğlu Gıda, sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde yer alan “Hamile Kadını Darp Eden Trafik Magandaları Seyidoğlu’nun sahibi çıktı” haberleriyle ilgili, “Haberlerde ve sosyal medya paylaşımlarında adı geçen şahısların markamızla ve kurumumuzla hiçbir bir bağlantısı yoktur“ açıklamasında bulundu.
 • Pendik'te Hamile Kadına Ve Eşine Dehşeti Yaşatan Şahıslar Cezaevine Gönderildi Pendik’te trafikte hamile kadın ve eşinin bulunduğu araca saldıran şahıslar sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • Hamile Kadına Ve Eşine Dehşeti Yaşatan Şüpheliler Tutuklandı Pendik’te hamile kadının içinde bulunduğu araca saldıran Hasan Sel ve Hüseyin Sel tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • Trafik Magandaları Hamile Kadının Eşinden Şikayetçi Oldu Pendik’te hamile kadının içinde bulunduğu araca saldıran şüpheliler Hasan Sel ve Hüseyin Sel’in emniyet ifadeleri ortaya çıktı. Olaydan dolayı üzgün olduklarını söyleyen şüpheliler, 7 aylık hamile kadının eşinden şikayetçi olduklarını söyledi. Şüphelilerden Hasan Sel, “O anın stresi ve psikolojik durumu ile istem dışı yan aynasını kırdım. Aracını bizim araca çarptığı için, geçiş mesafesi olmadığı için aracın üzerinden geçmek zorunda kaldım” diyerek kendini savundu.
 • Hamile Kadın Ve Eşine Dehşeti Yaşatan Şüphelilerin Emniyet İfadeleri Ortaya Çıktı Pendik’te hamile kadının içinde bulunduğu araca saldıran ve gözaltına alınan şüpheliler Hasan Sel ve Hüseyin Sel’in emniyet ifadeleri ortaya çıktı. Olaydan dolayı üzgün olduklarını söyleyen şüpheliler, 7 aylık hamile kadının eşinden şikayetçi olduklarını söyledi. Şüphelilerden Hasan Sel, “O anın stresi ve psikolojik durumu ile istem dışı yan aynasını kırdım. Aracını bizim araca çarptığı için, geçiş mesafesi olmadığı için aracın üzerinden geçmek zorunda kaldım” diyerek kendini savundu.
 • Pendik'te Zabıta Ekipleri Orman Arazilerini Korumakta Kararlı Pendik Belediyesine bağlı Zabıta Ekipleri kentin oksijen kaynağı orman arazilerinin kaçak yapılardan korunması için çalışmalarını kararlılıkla yürütüyor. İlçe Jandarma Ekiplerinin güvenlik desteği ile başlatılan çalışmalarda orman arazileri kaçak yapı ve işgallerden arındırılıyor.
 • Pendik'te Hamile Kadın Ve Eşine Dehşeti Yaşatan Şüphelilere Tutuklama Talebi Pendik’te hamile kadının içinde bulunduğu araca saldırdığı iddiasıyla gözaltına alınan şüpheliler, savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Hüseyin Sel savcılık sorgusunda, "Bu olaydan dolayı üzgünüm. Maddi manevi zararlarını giderip, özür dilemeye hazırım. Biz de şikayette bulunduk ama duruma göre şikayeti geri çekeriz” dedi.
 • İki Magandaya Tutuklama Talebi Pendik’te hamile kadının içinde bulunduğu araca saldırdığı iddiasıyla gözaltına alınan şüpheliler, savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Hüseyin Sel savcılık sorgusunda, "Bu olaydan dolayı üzgünüm. Maddi manevi zararlarını giderip, özür dilemeye hazırım. Biz de şikayette bulunduk ama duruma göre şikayeti geri çekeriz” dedi.
 • Seyidoğlu Firmasının Seydi Oğlu Markasıyla Hiçbir Bağı Yoktur Bir süredir sosyal medyada ve bazı TV kanallarında yer alan “Hamile Kadını Darp Eden Trafik Magandaları Seyidoğlu’nun sahibi çıktı” başlıklı haberlerin ve paylaşımların ardından Seyidoğlu Gıda Firması Genel Müdürü Mehmet Göksu, “Trafik magandası Seydi Oğlu ile hiç bir bağımız yoktur” dedi.
 • Magandanın Elini Sıkan Polis Amiri Görevden Alındı Pendik’te hamile kadın ve eşinin bulunduğu araca saldırarak çifte dehşeti yaşatan Hasan Sel ve Hüseyin Sel’in, Pendik Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi Amirliğine girdikleri sırada elini sıkan polis amiri görevden alınarak hakkında idari soruşturma başlatıldı.
 • Pendik'de Küçük Kaşifler Yarışıyor Pendik Belediyesi Bilim Merkezileri, yaz aylarını dolu dolu geçiriyor. Atölye çalışmaları ve gezilerin yanı sıra Temmuz ayından itibaren çocuklara heyecan dolu anlar yaşatan Bilim Oyunları ve Zeka Oyunları yarışmaları da başladı.
 • (Özel) Pendik'te İş Adamına Silahlı Saldırı Kamerada Pendik’te iş yerine yürüyerek giden Suat D., yol ortasında yanına yaklaşan minibüsteki kimliği henüz bilinmeyen şahısların silahlı saldırısına uğradı. Yaralanan Suat D. kendisine kurşun yağdıranları silahıyla bir süre kovaladı. Ardından yere yıkılan adam tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Öte yandan yaralanan Suat D.’nin yanında muhasebeci olarak çalışan K.K isimli kadın da Kartal’da pide kuyruğunda beklerken silahlı saldırıya uğramış , saldırı anı güvenlik kamerasına yansımıştı.
 • Pendik'te İş Adamına Silahlı Saldırı Kamerada Pendik’te iş yerine yürüyerek giden Suat D., yol ortasında yanına yaklaşan minibüsteki kimliği henüz bilinmeyen şahısların silahlı saldırısına uğradı. Yaralanan Suat D. kendisine kurşun yağdıranları silahıyla bir süre kovaladı. Ardından yere yıkılan adam tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Öte yandan yaralanan Suat D.’nin yanında muhasebeci olarak çalışan K.K isimli kadın da Kartal’da pide kuyruğunda beklerken silahlı saldırıya uğramış , saldırı anı güvenlik kamerasına yansımıştı.
 • Kasımpaşa'nın İkinci Etap Kamp Programı Belli Oldu Kasımpaşa, ikinci etap kamp çalışmaları için 22 Temmuz Pazartesi günü Avusturya’nın Graz kentine gidecek ve 1 Ağustos Perşembe gününe kadar çalışmalarını burada sürdürecek.
 • (Özel) Pendik'te Tek Teker Terörü Estiren Motosikletli Maganda Yakalandı Pendik’te motosikletin selesinde dizleri üzerinde duran şahıs tek teker ile ilerleyerek yolda tehlike saçmıştı. Olayın medyaya yansımasının ardından motosikletli maganda, polis tarafından yakalandı.
 • Lüks Otomobilin Yol Ortasında Yandığı Anlar Kamerada Pendik’te seyir halinde olan lüks aracın motor kısmından bir anda dumanlar yükselmeye başladı. Sürücünün hemen durdurarak terk ettiği araç yol ortasında yanarak tehlike saçtı. Araçtaki yangına çevredeki vatandaşlar yangın söndürme tüpleri ile müdahale ederek söndürdü. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • (Özel) Motosikletli Magandanın Tek Teker Terörü Kamerada Pendik’te motosikletin selesinde dizleri üzerinde duran trafik magandası, tek teker üzerinde ilerleyerek yolda tehlike saçtı. Motosikletli maganda olası bir faciaya davetiye çıkarırken, magandanın arkadaşı da bu anları kameraya kaydetti. Motosiklet sürücüsünün tek teker terörü cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • (Özel) Lüks Otomobilin Yol Ortasında Yandığı Anlar Kamerada Pendik’te seyir halinde olan lüks aracın motor kısmından bir anda dumanlar yükselmeye başladı. Sürücünün hemen durdurarak terk ettiği araç yol ortasında yanarak tehlike saçtı. Araçtaki yangına çevredeki vatandaşlar yangın söndürme tüpleri ile müdahale ederek söndürdü. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • Motosikletli Magandanın Tek Teker Terörü Kamerada Pendik’te motosikletin selesinde dizleri üzerinde duran trafik magandası, tek teker üzerinde ilerleyerek yolda tehlike saçtı. Motosikletli maganda olası bir faciaya davetiye çıkarırken, magandanın arkadaşı da bu anları kameraya kaydetti. Motosiklet sürücüsünün tek teker terörü cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • Kosovalı Belediye Başkanları Pendik'te Dev Tesisi İncelediler Kosova’nın değişik bölgelerinden 27 belediye başkanı, atık toplama ve ayrıştırma alanındaki çalışmalar hakkında bilgi almak üzere Pendik Belediyesini ziyaret etti. Belediye Başkanı Ahmet Cin tarafından ağırlanan heyet, ardından Pendik Belediyesine ait Türkiye’nin ilk ve tek tam otomatik Ambalaj Atığı Ayrıştırma Tesisi’nde incelemelerde bulundu.
 • Göğüs Deformitesi Çocukların Öz Güveni Kaybolmadan Düzeltilmeli 4.Pektus (Kunduracı & Güvercin göğsü) Hasta Okulu Pektus Farkındalık Haftası dolayısı ile 24-30 Haziran 2019 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle farkındalığa dikkat çekilecek. 2017 yılında hasta ve hasta yakınları ve gönüllüler tarafından kurulan Pektus Derneği, bu farkındalık etkinliğini bir hafta boyunca değişik platformlarda gündeme taşıyarak Türkiye’nin her tarafında bu hastalığa dikkat çekmeyi hedefliyor.
 • (Özel) Minibüste Kolu Sıkışan Çocuğu Kurtarma Çabası Kamerada Pendik’te annesiyle birlikte minibüste yolculuk yapan küçük çocuk, koltuğun arkasına düşürdüğü klasörünü almaya çalıştığı sırada kolu koltuğun arasına sıkıştı. Minibüs şoförü ile yolcular ne kadar uğraştılarsa afacan çocuğun kolunu sıkıştığı yerden çıkaramadılar. Daha sonra küçük çocuğun kolunun itfaiye ekiplerince sıkıştığı yerden çıkarılmasıyla anne ile minibüstekiler rahat bir nefes aldı. İtfaiyenin, küçük çocuğun kolunu sıkıştığı yerden çıkarmaya çalıştığı anlar minibüsün güvenlik kameralarına yansıdı.
 • Pendik'te Kontrolden Çıkan Araç Takla Attı Açıklaması 1 Yaralı Pendik’te aracıyla seyir halinde olan sürücü virajı döndüğü sırada direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun kenarındaki yeşillik alana fırladı. Aracın takla atarak yola geri düşmesiyle sürücü yaralandı. Yaralı sürücü hastaneye kaldırılırken kaza nedeniyle yolda trafik yoğunluğu oluştu.
 • Kurnaköy Yolunda Feci Kaza Açıklaması 1 Ağır Yaralı Kurnaköy yolu üzerinde seyir halinde olan minibüs, o sırada yol üzerinde bulunan bir depoya giren tıra arkadan çarptı. Meydana gelen kazada minibüs sürücüsü araç içerisinde sıkışırken, minibüsün çarptığı tırın altına kalması kazanın şiddetini gözler önüne serdi. Hastaneye kaldırılan minibüs sürücüsünün durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • Binali Yıldırım Açıklaması 'PKK Terör Örgütü Kürt Kardeşlerimizin Oyunu Pazarlık Masasına Koydu' Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Pendik’te halka seslendi. Yıldırım konuşmasında, “PKK terör örgütü Kürt kardeşlerimizin oyunu pazarlıkla masasına koydu. Unutmayın bu şehirde Diyarbakır’dan fazla Kürt kardeşimiz var. Hiç kimse Kürt kardeşlerimizi kendi idaresinde, iradesinde görmesin” dedi.
 • (Özel) E-5'Te Aşırı Yüklü Kamyonet Tehlike Saçtı E-5 karayolu Pendik mevkiinde kasasındaki metrelerce yükseklikteki aşırı yükle seyir halinde olan kamyonet tehlike saçtı. Kasadaki yüklerin yola devrilmemesi olası bir faciayı önledi. O anlar yoldaki bir sürücü tarafından cep telefonu kamerasınca kaydedildi.
 • Pendik'te Helikopter Destekli Uyuşturucu Operasyonu Pendik’te özel harekat polislerinin de katıldığı helikopter destekli uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Hareketli anların yaşandığı operasyonda kahvehanelerde ve araçlarda uyuşturucu madde aranırken polis tarafından üst araması ve kimlik kontrolü yapıldı.
 • İBB Yaz Spor Okulları Başlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından, 7-12 yaş arası öğrencilere yönelik düzenlenen Yaz Spor Okulları başlıyor. 15 spor tesisinde düzenlenecek yaz spor okullarında 15 branşta eğitimler verilecek. 1 Temmuz-29 Ağustos tarihleri arasında iki dönem olarak düzenlenecek Yaz Spor Okulları’nın ön kayıtları yarın başlıyor.
 • Hastane Sınıfı Karne Sevinci Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çocuk hastalar için açılan Hastane Sınıfı’nda (Prof. Dr. Işıl Barlan Akademisi) eğitim öğretim yılı sonu karne ve mezuniyet töreni yapıldı.
 • Pendik'te Sevgilisini Öldürüp İntihar Eden Adam Kamerada Pendik’te kız arkadaşını öldürdükten sonra intihar eden şahsın görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde şahsın kız arkadaşını öldürdükten sonra binadan dışarı çıktığı, dışarıda bir süre alkol aldıktan sonra elinde poşetle yeniden binaya giriş yaptığı görülüyor.
 • (Özel) Şizofreni Hastası Genç Kadına Cinsel Saldırıya 25,5 Yıl Hapis İstemi Pendik’te ailesiyle birlikteyken kalabalıkta kaybolan şizofreni hastası genç kadına tacizde bulunduğu iddia edilen şüpheli hakkında, “nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 25 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Şüphelinin arkadaşlarına söylediği ‘kısmetim ayağıma geldi’ şeklindeki iğrenç ifadeleri ortaya çıktı.
 • (Özel) Asker Uğurlama Konvoyunda Yolu Kapatıp Drift Yaptı Pendik’te asker uğurlama konvoyunda bir araç trafiği kapatıp drift yaptı. O anlar cep telefonu kamerasınca kaydedildi.
 • Pendik'te Dehşet Açıklaması Kız Arkadaşını Silahla Öldürdü Ardından İntihar Etti İSTANBUL – İstanbul Pendik’te bir kişi, kız arkadaşını silahla başından vurarak öldürdü ardından intihar etti. Dehşet verici olay, komşuların evden gelen pis kokular üzerine polise ihbarda bulunmasıyla 2 gün sonra ortaya çıktı.
 • Yavru Kediyi Suni Teneffüs İle Kurtaran Yol Bakım İşçisine İBB'den Ödül İstanbul Pendik’te sel sularına kapılan yavru kediyi, suni teneffüs ve masaj yaparak hayata döndüren belediye işçisi Metin Keskin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı tarafından ödüllendirdi.
 • Pendik'te Parktaki Tesis İçin Halk Oylaması Pendik Belediyesi, Bosnalı Şehit Çocuklar Parkı’nda inşa ettiği tesis için halk oylaması düzenledi. Üç mahallede yaşayan 12 yaş ve üzeri Pendikliler oylarını kullanırken, oylama sonucunda tesisin kütüphane kafe olması kararı çıktı.
 • (Özel) Pendik'de Virajı Alamayan Otomobil Devrildi, Sürücü Ağır Yaralandı Pendik’de seyir halinde olan Gökçe Kurt kontrolündeki araç, virajı döndüğü sırada kontrolden çıkarak devrildi. Yan yatan aracın sürücüsü Kurt ağır yaralandı.
 • Sel Kolonları Çatlattı Bina Boşaltıldı İstanbul’un çeşitli yerlerinde iki gün önce etkili olan sağanak yağmur sonrası meydana gelen selden dolayı Pendik, Dumlupınar Mahallesi’nde bulunan beş katlı bir binanın temelinde kayma ve kolonlarında çatlaklar meydana geldi. Yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan binadaki yaşayanlar tahliye edildi.
 • Pendik'te Fabrika Yangını Açıklaması 1 Yaralı Pendik’de köpük imalatı yapılan bir fabrikada henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Bir işçinin dumandan etkilendiği yangında çevreye alevlerin ve dumanların yayıldığı gözlendi. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürüyor.
 • Kediyi Suni Teneffüsle Hayata Döndüren Belediye İşçisi O Anları Anlattı Pendik’te etkili olan yoğun yağış nedeniyle oluşan selde boğulma tehlikesi geçiren yavru kedi, belediye işçisinin suni teneffüsü ile hayata dönmüştü. Kediyi hayata döndüren belediye işçisi Metin Keskin, bugün yavru kediyi hayvan bakımevinde ziyaret ederek duygusal anlar yaşadı. Kahraman belediye çalışanı Metin Keskin, yavru kediyi kurtarması ile ilgili konuştu.
 • Pendik'te Hastanenin Bodrumunu Su Bastı Pendik Devlet Hastanesi’nin bodrum katında yoğun yağış nedeniyle su baskını meydana geldi. Bodrum katındaki su itfaiyenin çalışması sonucu tahliye edildi.
 • Kediyi Suni Teneffüsle Kurtardı Pendik’te yoğun yağış nedeniyle sele kapılarak boğulma tehlikesi yaşayan kedi, belediye işçisinin suni teneffüsüyle hayata döndü. Duygu dolu anlar fotoğraf karelerine yansıdı.
 • Pendik'te Yaya Alt Geçidinde Su Baskını Pendik’te yoğun yağış nedeniyle bir yaya alt geçidini su bastı. Bir süre kullanılamayan alt geçitte belediye ekipleri suyu tahliye etmek için çalışmalar yaptı.
 • Kediyi Suni Teneffüsle Kurtardı, O Anlar Fotoğraf Karelerine Yansıdı Pendik’te yoğun yağış nedeniyle sele kapılarak boğulma tehlikesi yaşayan kedi, belediye işçisinin suni teneffüsüyle hayata döndü. Duygu dolu anlar fotoğraf karelerine yansıdı.
 • Pendik'te Millet Bahçesinde Hummalı Çalışma Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Pendik’te inşa edilen Millet Bahçesi'nde çalışmaların ilk 100 gününde projenin yüzde 30’u tamamlandı. Fevzi Çakmak Mahallesi'nde yapımı devam eden millet bahçesinin önümüzdeki yıl Haziran ayına kadar Pendiklilerin hizmetine kazandırılması hedefleniyor.
 • Pendik'te Su Basan Alt Geçit Havadan Görüntülendi Pendik’te yoğun yağış nedeniyle su basan Lokman Hekim alt geçidi havadan görüntülendi.
 • Pendik'te Su Basan Alt Geçitte Mahsur Kalan Vatandaş Böyle Kurtarıldı Pendik’de bir vatandaş, su baskını meydana gelen alt geçitte aracıyla mahsur kaldı. Aracının üzerine çıkarak yardım bekleyen vatandaş, kendisine sarkıtılan merdivene tırmanarak kurtuldu.
 • Pendik'de Yoğun Yağış Nedeniyle Yolları Su Bastı Pendik’de yoğun yağış nedeniyle bazı yolları ve köprü altlarını su bastı. Araçlar su baskınları nedeniyle yollarda mahsur kaldı.
 • Pendik'te Anaokulunu Su Bastı, 3 Öğretmen Mahsur Kaldı Pendik’te yoğun yağış nedeniyle bir anaokulunu su bastı. 3 öğretmen okulun içerisinde mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri mahsur kalanları sırtlarına alarak okuldan çıkardı.
 • Fenalaşan Yolcuyu Hastaneye Yetiştirmek İçin Zamanla Yarıştı Pendik’te seyir halindeki hatlı minibüste bulunan bir kadın yolcu sara krizi geçirdi. Minibüsteki yolcular fenalaşan kadına yardımcı olmak için seferber olurken, kahraman minibüs şoförü de güzergahından çıkarak kadını hastaneye yetiştirmek için saniyelerle yarıştı. O anlar minibüsün güvenlik kameralarına anbean yansıdı.
 • (Özel) Kahraman Minibüs Şoförü Fenalaşan Yolcuyu Hastaneye Yetiştirmek İçin Saniyelerle Yarıştı Pendik’te seyir halindeki hatlı minibüste bulunan bir kadın yolcu sara krizi geçirdi. Minibüsteki yolcular fenalaşan kadına yardımcı olmak için seferber olurken, kahraman minibüs şoförü de güzergahından çıkarak kadını hastaneye yetiştirmek için saniyelerle yarıştı. O anlar minibüsün güvenlik kameralarına anbean yansıdı.
 • Pendik'te İki Mahalle Hem İmara Hem Doğalgaza Kavuşacak İmarı bulunmayan Ertuğrulgazi ve Sülüntepe mahallelerinde İBB tarafından 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı çalışmaları yürütülürken Pendik Belediyesi de bölgenin bir an önce doğalgaza kavuşturulması için çalışmalara başladı.
 • (Özel) Uyuşturucu Almak İçin Hırsızlık Yapan Şahıslar Kamerada Pendik’te iki şahıs, bir gecekondunun bahçesinin kapısından atlayıp bahçedeki merdivenleri çaldı. Şahısların uyuşturucu parası bulmak amacıyla hırsızlık yaptıkları iddia edildi. Şahıslardan biri polis tarafından yakalanırken, hırsızlık anları ise güvenlik kameralarına anbean yansıdı.
 • Pendik Sahiline Vuran Ölü At Görenleri Şaşkına Çevirdi Pendik Sahili’nde kıyıya vuran at cesedi görenleri şaşkına çevirdi. Atın, adalara gemi ile taşındığı sırada denize düşüp ölmüş olabileceği iddia edilirken, ölü at belediye ekiplerince denizden çıkarıldı. Ölü atın sahile vurduğu anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • Pendik'te Akaryakıt İstasyonunda Silahlı Soygun Pendik’te bir akaryakıt istasyonuna motosikletle gelen silahlı 2 hırsız, marketin kasasında bulunan yaklaşık 5 bin lira ile bir miktar sigarayı çalarak olay yerinden kaçtı. Polis, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.
 • Aydos Ormanı'ndaki Yangın Kontrol Altına Alındı Aydos Ormanları’nın Pendik ilçesi sınırlarında bulunan bölümünde bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın kontrol altına alındı. İtfaiye ekipleri araçların engebeli arazide ilerleyememesi nedeniyle hortumları uzatarak yangına müdahale etti.
 1  2  ...  21 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !