MALTEPE HABERLERİ / İstanbul

 • 'Işığın Eşliğinde' Sergisi TSKM'de Açıldı Nilay ve Selçuk Akbulut çiftinin, “Işığın Eşliğinde” isimli Fine Art sanatsal baskı karma fotoğraf sergisi, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.
 • Üniversiteli Yaren'in Ölümü Davasında Sanığa 5 Yıl Hapis Maltepe’de üniversite öğrencisi Yaren Büyükölmez’in aracına çarparak ölümüne neden olan ehliyetsiz sürücü, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme sanığın tutuklanmasına hükmetti. Karar sonrasında Yaren Büyükölmez’in annesi gözyaşlarını tutamayarak, “Gençler ne kendi canlarını yaksınlar ne bizim canımızı yaksınlar, lütfen dikkat etsinler. Çünkü bizim yüreğimiz çok yanıyor” dedi.
 • Maltepe'de Belediye Meclisi Yeni Yılın İlk Toplantısını Gerçekleştirdi Maltepe Belediye Meclisi, 2019 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yönettiği mecliste denetim komisyonu üyeleri belirlendi.
 • Maltepe'de Ormanlık Alanda Bulunan Cesedin Sırrı Çözüldü Maltepe’de ormanlık alanda cesedi bulunan Zeki Çakar’ın alacak-verecek meselesi yüzünden öldürüldüğü ortaya çıktı. Zeki Çakar’ı öldürdükleri tespit edilen 2 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.
 • Tabuta Binali Yıldırım Da Omuz Verdi TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salim Özpak’ın babası Fahrettin Özpak’ın cenaze törenine katıldı.
 • TBMM Başkanı Yıldırım Cenaze Törenine Katıldı TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salim Özpak’ın babası Fahrettin Özpak’ın cenaze törenine katıldı.
 • Altın Portakal Ödüllü Belgesel, Maltepe'de İzleyiciyle Buluştu Yönetmenliğini İsmet Arasan’ın üstlendiği, geçtiğimiz yıl düzenlenen 45. Antalya Film Festivali’nde “En İyi Belgesel” dalında Altın Portakal ödülünü alan “Adakale Sözlerim Çoktur” isimli belgesel filmin gösterimi, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı.
 • Yeni Yılın İlk Çocuk Oyunu Sahnelendi Maltepe Belediyesi’nin Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yeni yılda gösterimini yapacağı ücretsiz çocuk oyunları, bugün “Emre ile Cemre’nin Çiçek Bahçesi” isimli oyunuyla başladı.
 • Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Açıklaması, 'Yargıda Hesaplaşacağız' Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, son günlerde medyada hakkında yer alan haberlere ilişkin açıklama yaptı. Kendisiyle ilgili ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu belirten Kılıç, “Şahsım ve benim üzerimden de aileme karşı bir karalama kampanyası başlatıldı. Şu bilinmelidir ki bu saldırılar ilk defa yapılmıyor, onlarla yargıda hesaplaşacağız” dedi.
 • Maltepe'de Yol Kenarında Erkek Cesedi Bulundu İSTANBUL Maltepe’de yol kenarına atılmış bir erkek cesedi bulundu. Polis ekiplerinin olayla ilgili incelemesi devam ediyor.
 • Maltepe'de Yılbaşı Öncesi Sıkı Denetim Maltepe Belediyesi, yılbaşı öncesi kurduğu bir ekiple 70’e yakın noktada gıda ve hijyen denetimi gerçekleştirdi. Eksiklikleri bulunan işletmeler uyarılırken, işletmelerin ruhsat ve fiyat listeleri de kontrol edildi.
 • Başkan Kılıç'tan CHP İlçe Örgütü'ne Yeni Yıl Ziyareti Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, CHP Maltepe İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, yeni yılı kutlamak için partililerle buluştu. Kılıç, “2019 sosyal demokrasinin ve sosyal adaletin yılı, ikinci 5 yıllık büyük yürüyüşümüzün de görkemli başlangıcı olacak” dedi.
 • Tiyatroda Uzay Yolculuğuna Çıktılar Maltepe Belediyesinin Prof. Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 2018 yılında çocuklara yönelik tiyatro oyunları, bu hafta sonu iki ayrı oyunun gösterimiyle sona eriyor. Mavi Kumpanya oyuncuları yeni yıl arifesinde “Ay’a Gittim Sanki” isimli oyunu sahneledi.
 • Müteahhit İle Toprak Sahibinin Kavgasında 2 Kişi Yaralandı Maltepe Fındıklı Mahallesi’nde Ferdi Y. isimli müteahhit, 5 yıl önce yapımına başladığı binayı toprak sahibine kızarak kurşunladı. Bunun üzerine bina önünde toprak sahibi aile ile müteahhit arasında kavga çıktı. Tekme ve yumrukların konuştuğu kavgaya polis biber gazıyla müdahale ederken, çıkan kavgada 2 kişi yaralandı. 5 kişi ise polis tarafından gözaltına alındı.
 • Sanatçı Sergisi Almanya'da Tedavi Gördüğü İçin Sergisi Arkadaşları Tarafından Açıldı Özel olarak bestelenen senfoni ile sanatçı Doç. Dr. Mehmet Özen tarafından 8 metrelik tuale dökülen ‘Antiochos’un Kehaneti’ isimli eserin de yer aldığı sergi, sanatseverlerle buluştu. Hastalığı nedeniyle Türkiye’de bulunamayan sanatçının emeği olan eserlerinin yer aldığı sergi, Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fuaye Alanı’nda arkadaşları tarafından açılırken, sergiye çok sayıda kişi katıldı.
 • 'Antiochos'un Kehaneti' Adlı Sergide Müzik Resme, Resim Heykele Dönüşecek Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisi’nde 27 Aralık’ta açılacak sergide Kral Antiochos’un kehanetine dikkat çekiyor.
 • Gizem Hemşirenin Ölümüne Neden Olan Sanıklar Birbirlerini Suçladı Maltepe’de hemşire Gizem Berfu Altunoğlu’na çarparak ölümüne neden olan alkollü sürücü ve nişanlısının yargılanmasına başlandı. Duruşmada savunma yapan sanıklar birbirlerini suçladı. Mahkeme, dosyayı Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Şube Müdürlüğü’ne göndererek tarafların kusur durumunun tespitine ilişkin rapor istedi.
 • 'Yılın En İyi Güzellik Uzmanı' Songül Güney Erzurumlu Seçildi Türkiye & Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri’nde ‘Yılın En İyi Güzellik Uzmanı’ kategorisinde Songül Güney Erzurumlu ödüle layık görüldü.
 • Maltepeliler 5 Yıllık Hedeflerini Belirledi Maltepe Belediyesi, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kriterlerine göre yaptığı araştırması’nın sonuç raporunu açıkladı. Rapora göre, alt gelir gruplarının önceliği yoksulluğun sonlandırılması ve cinsiyet eşitsizliğinin azaltılması olurken, gelir seviyesi arttıkça barış, adalet ve güçlü kurumlar talebinin daha fazla olduğu ortaya çıktı.
 • 'Harika Çocuk' Maltepe'de Sahne Aldı Yeteneğiyle “Harika Çocuk” olarak müzikal kariyerine başlayan, pek çok ulusal ve uluslararası başarıya imza atan, “Almanya’da Yılın Genç Sanatçısı" ödülü de verilen 22 yaşındaki piyanist Mertol Demirelli, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde unutulmaz bir piyano resitaliyle sahne aldı.
 • Huzurevi Yerine Aktif Yaşam Merkezi Maltepe Huzurevi Derneği’nin yeni yıl buluşmasına katılan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Avrupa’da huzurevi kavramının yerini, aktif yaşam merkezleri alıyor. Türkiye sosyal demokrat bir yönetimle buluşunca, bunu ülkemizde de hayata geçireceğiz” dedi.
 • Tiyatro Oyununda Hayvanların Dostluğu Anlatıldı Maltepe Belediyesi’nin Prof. Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde Aralık ayındaki çocuk oyunları kapsamında bu hafta sonu, hayvan haklarının önemine dikkat çeken iki ayrı çocuk tiyatro oyunu sahneleniyor.
 • Sahil Güvenlik Ekipleri Büyükada'da Rahatsızlanan Vatandaşın Yardıma Koştu Büyükada’da solunum yetmezliği nedeniyle rahatsızlanan bir vatandaş Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından botla Maltepe Limanı’na getirerek sağlık ekiplerine teslim edildi.
 • 'Son Çıkış' Sinemaseverlerle Buluştu Maltepe Belediyesinin Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 2018 yılında gerçekleştirdiği sinema gösterimi ve söyleşileri, yönetmen Ramin Matin’in geçen ay vizyona giren “Son Çıkış” isimli komedi dram filminin gösterimiyle sona erdi.
 • Mevlâna 745. Vuslat Yılında Maltepe'de Anıldı Maltepe Belediyesi, Mevlâna Celaleddin-i Rumi’nin Hakk’a yürüdüğü 745’inci vuslat yılı nedeniyle, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde, “Şeb-i Arus” etkinliği gerçekleştirdi.
 • 'Necip Hablemitoğlu Toplumsal Duyarlılık Ödülleri' Sahiplerini Buldu Maltepe Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Necip Hablemitoğlu Toplumsal Duyarlılık Ödülleri sahiplerini buldu.
 • Yıllardır aranan o kadın yakalandı Bursa’da 2002 yılında 3 mühendisin öldürülmesi olayıyla ilgili davada 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 24 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra 2013 yılından bu yana aranan Figen Yıldırım üzerindeki sahte kimlikle İstanbul’da yakalandı.
 • Türk Halk Müziği Korosu'ndan Maltepe'de Türkü Şöleni Maltepe Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu’nun (THM) “7 Bölge” isimli Türk halk müziği konserine ev sahipliği yaptı.
 • Cevizli Mahallesi Kadınlarından Ali Kılıç'a Destek Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, halk toplantıları kapsamında Cevizli mahallesinden kadınlarla bir araya geldi. 44 dönümlük Cumhuriyet Parkı’nın mahallenin çehresini değiştirdiğini söyleyen Kılıç’a, kadınlardan destek geldi. Kadınlar, “Desteğimiz tam, yola devam” dedi.
 • İstanbul'da Kadın Cinayeti İstanbul Maltepe’de sokak ortasında bir kadın, kafasından vurularak öldürüldü. Sabah saatlerinde yaşanan olayın ardından, sokağa gelen ekipler, olayla ilgili inceleme yaparak kadının cesedini kaldırdı.
 • Maltepe'de Sokak Ortasında Kanlı İnfaz Maltepe’de sokak ortasında bir kadın, kafasından vurularak öldürüldü. Sabah saatlerinde yaşanan olayın ardından, sokağa gelen ekipler, olayla ilgili inceleme yaparak kadının cesedini kaldırdı.
 • Engellilerin Yol Haritası Maltepe'de Çizildi Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen “Engelliler Çalıştayı”, Süreyya İlmen Paşa Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çok sayıda sivil toplum kuruluşunun katıldığı etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Engelli kardeşlerimizin Maltepe’nin genelinde kocaman bir imzası olsun istiyorum. Bu nedenle bu dönem yapamadım ama inşallah bir daha seçilirsem, size söz veriyorum, bir otobüsümüz olacak ve bu otobüse sadece engelliler binerek rahatça isteklerini gerçekleştirebilecek” dedi.
 • Ali Kılıç'tan Fındıklı'ya Yeni Yıl Müjdesi Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Fındıklı Şehit Gökhan Soylu İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrenci ve velilerin taleplerini dinledi. Mahallede inşasına başladıkları kreşi yakın zamanda açacaklarını duyuran Kılıç, Fındıklı’ya bir de yaşam merkezi müjdesi verdi.
 • 'Kırkyama Ve Sabır' İsimli Sergi Maltepe'de Kırkyama sanatının usta temsilcilerinden Sükeyne Tulan ve Hayat Kırkyamayla Güzel Grubu’nun, “Kırkyama ve Sabır” isimli sergisi Maltepe’de açıldı.
 • Maltepe Büyükbakkalköy Yolunu Su Bastı Maltepe Büyükbakkalköy yolunu sabah saatlerinde sel suyu bastı. Erken saatlerde etkili olan yağmur nedeniyle yol sular altında kalırken, yolu kullanan sürücüler de zor anlar yaşadı. Aracı su alan bir sürücü uzun süre otomobilin içerisinde yardım beklerken, yoldaki su birikintisine belediye ekipleri kepçe ile müdahale etti.
 • (Özel) Maltepe Büyükbakkalköy Yolunu Su Bastı Maltepe Büyükbakkalköy Yolunu sabah saatlerinde sel suyu bastı. Erken saatlerde etkili olan yağmur nedeniyle yol sular altında kalırken, yolu kullanan sürücüler de zor durumda kaldı. Aracı su alan bir sürücü uzun süre otomobilin içerisinde yardım beklerken, yoldaki su birikintisine belediye ekipleri kepçe ile müdahale etti.
 • Günün Özeti Günün tüm önemli gelişmelerini sizin için derledik.
 • Maltepe'de Yanan Fabrika Havadan Görüntülendi Maltepe’de yanan plastik fabrikası havadan görüntülendi. Görüntülerde ekiplerin soğutma çalışmalarının devam ettiği görülüyor.
 • Maltepe'deki Fabrika Yangını Kontrol Altına Alındı Maltepe’de bulunan 3 katlı bir plastik fabrikasında çıkan yangın itfaiye ekiplerinin uzun süren müdahalesinin ardından söndürüldü. Ekiplerin fabrikada soğutma çalışmaları devam ederken, binadan dumanların yükseldiği görüldü.
 • İstanbul'da Korkutan Yangın İstanbul Maltepe’de bir plastik fabrikasında yangın çıktı. Alev alev yanan fabrika, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik müdahalesi ile söndürüldü.
 • Maltepe'de Plastik Fabrikası Alev Alev Yandı Maltepe’de bulunan 3 katlı bir plastik fabrikasında yangın çıktı. Alev alev yanan fabrika, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik müdahalesi ile söndürüldü.
 • 'Dostluğun Alfabesi'Ne Çocuklardan Büyük İlgi Maltepe Belediyesinin Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Dostluğun Alfabesi” isimli çocuk oyunu kapalı gişe oynadı.
 • Başkan Kılıç ÇYDD'li Gençlerle Buluştu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Maltepe Şubesi, eğitimine destek olduğu öğrencileri düzenlediği dayanışma etkinliğinde bir araya getirdi. Etkinlikte konuşan ve gençlere çağrıda bulunan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Her biriniz birer Türkan Saylan gibi mücadele etmeli, çağdaş ve laik Türkiye’ye sahip çıkmalısınız” dedi.
 • 50 Bebek Anneleriyle Doyasıya Eğlendi “Maltepe 95” programı kapsamında 50 anne ve bebeği atölye buluşmasında bir araya geldi.
 • Maltepe'de Caz Ve Tango Dolu Gece Caz müziği sanatçısı, besteci Dolunay Obruk, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde caz ve tango müzik meraklılarına keyifli bir konser verdi.
 • Günün Özeti Günün tüm önemli gelişmelerini sizin için derledik.
 • Maltepe Üniversitesi'nde Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam Konferans Verdi Maltepe Üniversitesi’nde Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam konferans verdi. Başkonsolos Mohammad Monirul konferansta İslam dünyasında gelinen noktada enerjinin önemine değindi.
 • İlhan Şeşen Ve Burçin Büke'den 'Ciddi Eğlence' Usta müzisyen İlhan Şeşen ve piyanist, besteci Burçin Büke, “Ciddi Eğlence” isimli albümüyle aynı ismi taşıyan konserleriyle, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne aldı.
 • İstanbul'da Asker Uğurlamasında Terör Estiren Maganda Yakalandı Maltepe’de asker uğurlama konvoyunda kiralık otomobil ile trafikte onlarca aracın arasında “drift” diye tabir edilen yanlama hareketi yaparak trafiği tehlikeye düşüren maganda sivil trafik ekipleri tarafından yakalandı. Ehliyetine el konulan magandaya, bin 2 lira para cezası kesildi.
 • İstanbul'da Yol Çöktü, Otomobil Askıda Kaldı İstanbul Maltepe’de bir inşaatın temel çalışması nedeniyle yol çöktü. Facianın eşiğinden dönülen olayda can kaybı yaşanmazken, park halindeki bir otomobil toprak kayması nedeniyle askıda kaldı.
 • Maltepe'de Yol Çöktü, Otomobil Askıda Kaldı Maltepe’de bir inşaatın temel çalışması nedeniyle yol çöktü. Facianın eşiğinden dönülen olayda can kaybı yaşanmazken, park halindeki bir otomobil toprak kayması nedeniyle askıda kaldı. Metrelerce yükseklikten aşağı düşmekten santimetrelerle kurtulan otomobil çekici yardımıyla kurtarıldı.
 • Motosikletlinin Metrelerce Sürüklendiği Kaza Kamerada İstanbul’da E-5 karayolu Maltepe mevkisinde motosikletli kuryeye hafif ticari araç arkadan çarptı. Yere savrulan sürücü ve motosikleti metrelerce sürüklendi. Motosikletlinin hafif yaralandığı kaza kask kamerasına yansıdı.
 • (Özel) E-5 Karayolunda Motosikletlinin Metrelerce Sürüklendiği Kaza Kamerada E-5 karayolu Maltepe mevkisinde seyir halinde olan motosikletli kuryeye hafif ticari araç arkadan çarptı. Çarpma sonucu yere savrulan sürücü ve motosikleti metrelerce sürüklendi. Hafif yaralanarak ölümden dönen gencin yaşadığı kaza kask kamerasına yansıdı.
 • 106 Sanatçı 'Bir Grup İnsan' Sergisinde Buluştu “Bir Grup İnsan” ismini taşıyan, 106 sanatçının bir araya geldiği sanat platformunun birinci yıl büyük sergisi, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.
 • Yazdığı Piyano Konçertosunu Maltepe'de Seslendirdi Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi, genç kuşağın başarılı müzisyenlerinden besteci, piyanist Bogatay Köprülü’yü dinleyicilerle buluşturan bir konsere ev sahipliği yaptı.
 • Endülüs Rüzgarı Maltepe'de Esti Her biri flamenko sanatçısı dört müzisyenden oluşan “Manuel Reina Flamenko Grubu”, Maltepe’de Endülüs rüzgarı estirdi.
 • Engelleri Kaldıranlara Ödülleri Maltepe'de Verildi Engelli vatandaşlara yönelik çalışmalarıyla farkındalık oluşturan isimlere ödülleri Maltepe’de verildi. Törende CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu isimlerin işaret diliyle seslendirdiği “Memleketim” şarkısı beğeni kazanırken Seda Öğretir, Nazlı Çelik, Dr. Ender Saraç gibi isimlere ödül verildi.
 • Günün Özeti Günün tüm önemli gelişmelerini sizin için derledik.
 • İşaret Diliyle 'Bir Başkadır Benim Memleketim' Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu, Maltepe Belediyesinin katkılarıyla işitme engelliler için “Memleketim” şarkısına işaret diliyle klip çekti. Klipte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarihçi-yazar İlber Ortaylı ve tiyatro sanatçısı Genco Erkal da yer aldı.
 • Kılıçdaroğlu Ve Ünlülerden İşaret Diliyle 'Memleketim' Şarkısı Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu, Maltepe Belediyesinin katkılarıyla işitme engelliler için “Memleketim” şarkısına işaret diliyle klip çekti. Klipte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarihçi-yazar İlber Ortaylı, tiyatro sanatçısı Genco Erkal, oyuncu Sarp Levendoğlu ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, şarkının sözlerini işaret diliyle seslendirdi.
 • Dünyanın Dört Bir Yanından Binlerce Güvercin Birincilik İçin Yarıştı Maltepe’de düzenlenen 2. İstanbul Güvercin Festivali’nde dünyanın dört bir yanından güvercinler birincilik için yarıştı. Renkli görüntülere sahne olan festivale vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 • Çocukların Tehlikeli Oyunu Kamerada E-5 Karayolu Maltepe mevkiinde kamyonetin arkasına tutunarak yolculuk yapan çocuklar yürekleri ağızlara getirdi.
 • Çocukların Tehlikeli Yolculuğu Kamerada E-5 Karayolu Maltepe mevkiinde kapalı kasa kamyonetin arkasına tutunarak yolculuk yapan çocuklar yürekleri ağızlara getirdi.
 • Şükriye Tutkun, 22 Yıl Sonra Mahallesinde Sahne Aldı Türk halk müziğinin sevilen sanatçısı Şükriye Tutkun, 22 yıl sonra mahallesinde sahne aldı. Türküleri çağdaş müzik yaklaşımıyla, kendine has sesi ve yorumuyla seslendiren Tutkun, dinleyicilere İstanbul Maltepe’de unutulmaz bir müzik ve türkü şöleni yaşattı.
 • Kılıçdaroğlu, Avusturya'daki CHP'lilerle Buluştu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yurt dışı ziyaretleri kapsamında Avusturya’nın başkenti Viyana’da CHP Avusturya Birliğinin 5. yıl kutlamasına katıldı. Etkinlik öncesi Avusturya Sosyal Demokrat Partisi (SPÖ) yetkilileri ve Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig ile görüşen Kılıçdaroğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç eşlik etti.
 • Kılıçdaroğlu Almanya Federal Meclisi'nde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya ziyareti kapsamında Almanya Federal Meclisi’ni ziyaret ederek, Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) üyesi milletvekilleri ile görüştü. Kılıçdaroğlu’na CHP Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak ve Ünal Çeviköz ile Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç eşlik etti.
 • 'Balkanlar'ın Çınarı' İlhami Emin'in Yaşamı Maltepe'de İzleyiciyle Buluştu Maltepe Belediyesi, Balkanlar’da ve Makedonya’da sanatı ve eserleriyle “Balkan Çınarı” ve “Gül Şairi” olarak anılan, Makedonyalı Türk şair-yazar İlhami Emin’in hayatını anlatan, “Gülçınar İlhami Emin” belgeselinin Türkiye’deki ilk gösterimine Maltepe ev sahipliği yaptı.
 • CHP'nin Yurt Dışı Çıkartması Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yurt dışı ziyaretleri kapsamında Almanya ve Avusturya’da temaslarda bulunuyor. Kılıçdaroğlu’na CHP Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak ve Ünal Çeviköz’ün yanı sıra, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da eşlik ediyor.
 • Başarılı Bir Cerrahtı, Geçirdiği Kazayla Hayatı Değişti Başarılı bir cerrahken, geçirdiği trafik kazası sonucu felç kalan ve mesleğini yapamaz duruma gelen Dilek Baydar, sekiz karma sergisinin ardından ilk kişisel resim sergisi “Azmin Zaferi”ni, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açtı.
 • Türküler Maltepe'de Öğretmenler İçin Söylendi Maltepe Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Öğretmenler Günü özel konseriyle Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde unutulmaz bir konsere imza attı. Ünlü sanatçı Muharrem Temiz de konuk sanatçı olarak izleyenlere muhteşem bir gece yaşattı.
 1  2  ...  41 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !