MALTEPE HABERLERİ / İstanbul

 • Birbirine Giren Grubu Polis Havaya Ateş Açarak Durdurdu Maltepe’de iki grup arasında çıkan tartışma hastaneye sıçradı. İki grup hastanede karşılaşınca birbirine girerken, polis hastane bahçesinde havaya ateş açarak grubu dağıttı.
 • Kaşla Göz Arasında İçki Şişesini Pantolonuna Sakladı Maltepe’de bir büfeye giren şahıs, kaşla göz arasında raftan aldığı içki şişesini pantolonunun içerisine sakladı. Kasiyerin müşterilerle ilgilenmesini fırsat bilen şahıs, çaldığı içki şişesi ile büfeden uzaklaştı. O anlar büfenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
 • (Özel) İçki Şişesini Pantolonuna Sokarak Çalan Hırsız Kamerada Maltepe’de bir büfeye giren şahıs, kaşla göz arasında raftan aldığı içki şişesini pantolonunun içerisine sakladı. Kasiyerin müşterilerle ilgilenmesini fırsat bilen şahıs, çaldığı içki şişesi ile büfeden uzaklaştı. O anlar büfenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
 • Hastane Bahçesinde Polisin Havaya Ateş Açarak Kavga Edenleri Ayırdığı Olay Kamerada Maltepe’de iki grup arasında çıkan tartışma hastaneye sıçradı. İki grup hastanede karşılaşınca birbirine girerken, polis hastane bahçesinde havaya ateş açarak grubu dağıttı.
 • Trafikte Sürücülerin Makas Atma Yarışı Kamerada E-5 ve TEM otoyolunda seyir halinde olan bir sürücü araçların arasından makas atarak ilerledi. Magandaya bazı sürücüler de eşlik etmeye başlayınca yürekler ağza geldi. Otoyoldaki makas atma yarışı ise kameraya yansıdı.
 • Trafikte makas atma yarışı kamerada E-5 ve TEM otoyolunda seyir halinde olan bir sürücü araçların arasından makas atarak ilerledi. Magandaya bazı sürücüler de eşlik etmeye başlayınca yürekler ağza geldi. Otoyoldaki makas atma yarışı ise kameraya yansıdı.
 • İBB'nin Ramazan Etkinlikleri Yoğun İlgi Görüyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Maltepe, Yenikapı ve Sultanahmet Meydanı’ndaki Ramazan etkinlik alanlarıyla İstanbullulara hizmet veriyor. Her türlü ihtiyaç düşünülerek hazırlanan etkinlik alanlarında vatandaşlar, yeme-içme stantlarında iftarlarını açarken iftar öncesi, iftar sonrası ve teravih sonrasında ise etkinlikler ile eşsiz bir Ramazan geçiriyorlar.
 • İstanbul'a Resimlerle Yolculuk Ressam Mehmet Hamdi Hidayetoğlu’nun “İstanbul Resimleri” isimli suluboya sergisi, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı. Maltepe Belediyesinin mayıs ayındaki sanat etkinlikleri kapsamında açılan sanatçının beşinci kişisel sergisi sanatseverlerden büyük ilgi gördü.
 • 'Son Sesler' İzleyiciyle Buluştu Yönetmenliğini İsmet Arasan’ın üstlendiği, Kültür Bakanlığı “Üstün Başarı Ödülü” sahibi “Son Sesler” isimli belgesel filmin gösterimi Maltepe’de Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı.
 • Minibüsten Düşen Genç Kızın Babası İsyan Etti Maltepe’de kapısı açık şekilde ilerleyen minibüsten düşen genç kızın beyin travması geçirdiği ve kalçasının kırıldığı öğrenildi. Genç kızın babası minibüs terörüne isyan ederek, “Çocuğuma davacı mısın diye soruyorum ‘Baba davacı olsam da bir şey olmayacak’ diyor, çünkü kimse bir ceza vermeyecek” dedi.
 • (Özel) Minibüsten Düşen Genç Kızın Babası İsyan Etti Maltepe’de kapısı açık şekilde ilerleyen minibüsten düşen genç kızın beyin travması geçirdiği ve kalçasının kırıldığı öğrenildi. Genç kızın babası minibüs terörüne isyan ederek, “Çocuğuma davacı mısın diye soruyorum ‘Baba davacı olsam da bir şey olmayacak’ diyor, çünkü kimse bir ceza vermeyecek” dedi.
 • Günün Özeti Günün önemli gelişmelerini sizler için derledik.
 • Genç Kız Kapısı Açık Minibüsten Böyle Düştü Maltepe’de tıka basa dolu minibüs, kapısı açık şekilde ilerlediği sırada bir genç kız minibüsten yola düştü. Genç kız arkadan gelen kamyonetin altında kalmaktan son anda kurtulurken, kaza güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
 • (Özel) Genç Kız Kapısı Açık Minibüsten Böyle Düştü Maltepe’de tıka basa dolu minibüs, kapısı açık şekilde ilerlediği sırada bir genç kız minibüsten yola düştü. Genç kız arkadan gelen kamyonetin altında kalmaktan son anda kurtulurken, kaza güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
 • Vergi Müfettişleri Huzurevi Sakinleriyle İftar Yaptı Vergi Müfettişleri Derneği (VMD) İstanbul Şubesi tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftar programının bu yılki özel davetlileri huzurevi sakinleri oldu.
 • Motosiklet Üzerinde Ayağa Kalktı Açıklaması Genç Kızın Tehlikeli Yolculuğu Kamerada Maltepe sahil yolunda seyir halindeki motosiklette bulunan genç kız ayağa kalkarak uzun süre bu şekilde yolculuk etti. Motosikletli gencin ayakta yolculuğu görenlerin yüreğini ağza getirdi. Faciaya davetiye çıkarılan o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • (Özel) Motosikletli Genç Kızın Ayakta Tehlikeli Yolculuğu Kamerada Maltepe sahil yolunda seyir halindeki motosiklette bulunan genç kız ayağa kalkarak uzun süre bu şekilde yolculuk etti. Motosikletli gencin ayakta yolculuğu görenlerin yüreğini ağza getirdi. Faciaya davetiye çıkarılan o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • İBB Ramazan Etkinlikleri Başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Maltepe, Yenikapı ve Sultanahmet Meydanı’nda hazırladığı Ramazan etkinlikleri dün akşam itibariyle başladı. İBB Twitter hesabından teravih saatinde etkinlik yapılmayacağını açıkladı.
 • Soma Maden Faciasında Hayatını Kaydedenler Sahnede Anıldı 2014 yılında Soma’da 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği, maden faciasının sahneye taşındığı dans gösterisi Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
 • 'Otomobillerin Hayatı' Sergisi Açıldı Endüstri ürünleri tasarımcısı Umur Dedekoca’nın “Otomobillerin Hayatı” isimli dördüncü sergisi Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.
 • Kreşte Bilim Şenliği Maltepe Belediyesi, Marmara Üniversitesi işbirliğiyle kendisine bağlı kreşlerde eğitim gören minikler için bilim şenliği düzenledi. Şenliğe katılan çocuklar, eğlenceli atölyeler ve bilim deneyleriyle hem eğlendiler, hem öğrendiler.
 • (Özel) Camide Namaz Kılarken Hayatını Kaybetti Maltepe’de camide namazını kılan Ahmet Aslantaş, namaz esansında kalp krizi geçirerek yere düştü. Cemaatteki birkaç kişi, düşen yaşlı adamı fark ederek yardımına giderken diğerleri de namaza devam etti. Kalp krizi geçiren adam hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
 • Maltepe Belediye Tiyatrosu Ukrayna Yolunda Maltepe Belediyesi Tiyatrosu 20-23 Mayıs tarihleri arasında Ukrayna turnesine çıkacak.
 • Maltepe'de 5 Katlı Binada Yangın Paniği Maltepe’de 5 katlı bir binanın en üst katında çıkan yangın çatıya sıçradı. Binanın bulunduğu sokağın merdivenli olması sebebiyle itfaiye yangına müdahale etmekte zorlandı. Yangının çıkış sebebi henüz bilinmezken olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Yangın itfaiye ekiplerinin yoğun müdahalesi sonucu söndürüldü.
 • 'Sevgi Sofrası'nda Buluşan Maltepeliler Dualarla İftarını Açtı Maltepe Belediyesince Aydınevler Mahallesi’nde kurulan ’Sevgi Sofrası’nda bir araya gelen binlerce Maltepeli, Türkiye ezan ve Kur’an okuma birincisi Dursun Şahin’in verdiği Kur’an tilaveti ve dualarla iftarını açtı.
 • Maltepe'de Reklam Atölyesi Alev Alev Yandı Maltepe’de bir reklam atölyesi alev alev yandı. İtfaiye ekipleri yangını güçlükle söndürdü.
 • Binlerce Maltepeli 'Sevgi Sofraları'Nda Buluştu Maltepe Belediyesi tarafından Fındıklı Mahallesi’nde kurulan Sevgi Sofrası, binlerce kişiyi buluşturdu. İftar programına katılan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, orucunu vatandaşlarla birlikte açtı.
 • Maltepe'de Güpegündüz Silahlı Çatışma Kamerada Maltepe’de dün iki grup arasında güpegündüz çıkan silahlı çatışmanın güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde şahıslar vatandaşların adeta arasından birbirine ateş açarken, çocuklar ve kadınlar panikle etrafa kaçışıyor. Öte yandan çatışmada seken kurşunlardan bir kadın sırtından yaralandı.
 • (Özel) Maltepe'de Güpegündüz Silahlı Çatışma Kamerada Maltepe’de dün iki grup arasında güpegündüz çıkan silahlı çatışmanın güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde şahıslar vatandaşların adeta arasından birbirine ateş açarken, çocuklar ve kadınlar panikle etrafa kaçışıyor. Öte yandan çatışmada seken kurşunlardan bir kadın sırtından yaralandı.
 • Silahlı Çatışmanın Ortasında Kalan Kadın Sırtından Vuruldu Maltepe’de iki grup arasında yaşanan silahlı kavgada ateşlenen kurşunlardan biri yoldan geçen bir kadına isabet etti. Şahıslar olay yerinden kaçarken sırtından yaralanan kadın hastaneye kaldırıldı.
 • Maltepe'de İranlı Fitness Eğitmeninin Sır Ölümü Maltepe’de bir sitenin bahçesinde elleri ayakları ve ağzı bağlı şekilde bir ceset bulundu. İranlı fitness eğitmeni olduğu öğrenilen şahsın cenazesi adli tıp morguna kaldırıldı. Polis şahsın 6. kattan düştüğünü belirlerken olayla ilgili inceleme başlatıldı.
 • Motosiklet Sürücüsünün Metrelerce Sürüklendiği Kaza Kamerada Maltepe’de seyir halinde olan motosiklet sürücüsü, yayanın bir anda önüne çıkmasıyla dengesini kaybederek düştü. Düşen motosiklet sürücüsünün yerde metrelerce sürüklendiği anlar güvenlik kamerasına anbean yansıdı.
 • Maltepe'de Kağıt Yüklü Kamyon Devrildi Açıklaması 1 Yaralı Maltepe’de kağıt yüklü bir kamyon kontrolden çıkarak devrildi. Devrilen kamyonun direksiyon kabininde sıkışan sürücüyü itfaiye ekipleri kurtardı.
 • Nihavent Makamında Kanserle Savaş Kanser teşhisi konulan ev hanımı Neval Kasapoğlu, hastalığı yendikten sonra doktoru Prof. Dr. Orhan Türken ile birlikte konser verdi. Hasta ve doktoru konserde, Yıldırım Gürses’in ’Affetmem asla seni’ adlı nihavent şarkıyı seslendirdiler.
 • Çoksesli Müziğin Kalbi Maltepe'de Attı Maltepe Belediyesinin ev sahipliği yaptığı 7. Sanatçılar Sanatseverler Kültür ve Dayanışma Derneği (SANSEV) İstanbul Uluslararası Çoksesli Koro Festivali, koroların sahne aldığı muhteşem bir kapanış ödül töreniyle sona erdi.
 • (Özel) Minibüs Şoförünün Yolcuların Canını Hiçe Saydığı Anlar Kamerada Maltepe’de direksiyon başında olan minibüs sürücüsü yolcuların canını hiçe sayarak telefonla konuşup direksiyonu dirseğiyle kontrol etti. O anlar bir yolcu tarafından cep telefonu kamerasınca kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı.
 • Maltepe Belediye Meclisinin Mayıs Ayı Toplantıları Başladı Maltepe Belediye Meclisinin mayıs ayı toplantıları, Belediye Başkanı Ali Kılıç başkanlığında başladı.
 • İstanbul'da Köpek Dehşeti Maltepe’de veteriner tarafından ameliyat edilen köpek, otomobilin içerisinde anestezinin etkisinden çıkınca dehşet saçtı. Otomobilde sahiplerini ısıran köpek daha sonra caddedeki bir vatandaşa da saldırdı. Saldırgan köpek belediye ekiplerince barınağa götürüldü. O anlar cep telefonu kamerasınca kaydedildi.
 • Maltepe'de Narkozun Etkisinden Kurtulan Köpek Dehşet Saçtı Maltepe’de veteriner tarafından ameliyat edilen köpek, otomobilin içerisinde anestezinin etkisinden çıkınca dehşet saçtı. Otomobilde sahiplerini ısıran köpek daha sonra caddedeki bir vatandaşa da saldırdı. Saldırgan köpek belediye ekiplerince barınağa götürüldü. O anlar cep telefonu kamerasınca kaydedildi.
 • Otomobilin Çarptığı Köpek Metrelerce İleriye Fırladı Maltepe’de seyir halinde giden bir otomobil, köpeğe hızla çarptı. Taklalar atan köpek daha sonra tekrar kalkıp yolun karşısına geçerken, vuran araç yoluna devam etti. Kaza bir motosikletlinin kask kamerasına yansıdı.
 • Otomobilin Köpeğe Çarparak Metrelerce İleri Fırlattığı Kaza Kamerada Maltepe’de seyir halinde giden bir otomobil, köpeğe hızla çarptı. Taklalar atan köpek daha sonra tekrar kalkıp yolun karşısına geçerken, vuran araç yoluna devam etti. Kaza bir motosikletlinin kask kamerasına yansıdı.
 • Maltepe'de İndirim Çadırına Yoğun İlgi İSTANBUL – Maltepe’de açılan indiririm çadırına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 • (Özel) İstanbul'un Göbeğinde, Devasa Binaların Gölgesindeki Seralar Havadan Görüntülendi Maltepe’de devasa binaların gölgesinde organik tarım faaliyetini sürdüren çiftçiler görenleri hayrete düşürüyor. 6 dönümlük arazide yapılan organik tarım ve seracılık havadan görüntülendi.
 • (Özel) E-5'De Yayanın Ölümüne Geçişi E-5 karayolunda bir yaya, akan trafiğe aldırmadan yolun karşısına geçti. Yayanın ölümüne geçişi cep telefonu kamerası ile kaydedildi.
 • Trafiğe Aldırmadı Canını Hiçe Saydı E-5 karayolunda bir yaya, akan trafiğe aldırmadan yolun karşısına geçti. Yayanın ölümüne geçişi cep telefonu kamerası ile kaydedildi.
 • Efsunlu Hikayeler Tasarım Yarışması Sonuçlandı Divarese, MSGSÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Araştırma ve Uygulama Merkezi (ETAM) işbirliği ile ’Efsunlu Hikayeler Tasarım Yarışmasını gerçekleştirdi. Seçilen tasarımlar 2019-20 kış sezonunda tasarımcıların isimleri ve ’Efsunlu Hikayeler’ konsepti ile Divarese müşterilerinin beğenisine sunulacak.
 • Maltepe'de Ramazan 'Sevgi Sofraları'nda Yaşanacak On bir ayın sultanı Ramazan, Maltepe’de ’Sevgi Sofraları’nda yaşanacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da dopdolu bir programla Ramazan coşkusunu mahallelerde yaşatacak Maltepe Belediyesi, sokak iftarları ve inanç turları düzenleyecek.
 • Maltepe Belediyesi'nde Yeni Görevlendirmeler Maltepe Belediye Başkanlığı koltuğuna ikinci kez oturan Ali Kılıç, yeni dönemde birlikte görev yapacağı Başkan Yardımcıları ve birim müdürlerini belirledi.
 • Festivade, 25 Şehirden 116 Koro Maltepe'de Buluştu 7. SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Koro Festivali Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde, Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın katılımıyla başladı.
 • 'Cildiniz İçin Bir İyilik Hareketi'nin Yeni Durağı Maltepe Oldu Gündüz kuşağının vazgeçilmez isimlerinden Zahide Yetiş, ’Cildiniz İçin Bir İyilik Hareketi’ etkinliği kapsamında Maltepe’de hayranlarıyla bir araya geldi. Etkinlikte kadınlar hem iyi cilt bakımının altın kurallarını öğrendi hem de dermatolog aracılığıyla cilt hakkındaki sorularına cevap buldu.
 • Maltepe Belediyesi Çoksesli Çocuk Korosu'na 3 Ödül Birden Aldığı ödüllerle adından sıkça söz ettiren Maltepe Belediyesi bu sefer 3 ödül birden kazandı. Maltepe Belediyesi Çoksesli Çocuk Korosu, katıldığı 2. Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği’nde “Çocuk Şarkıları Yorumlamada Başarı”, “Koro Disiplini ve Görünümde Başarı” ile “Polifonik Sanat ve Korolar Derneği Özendirme” ödüllerine layık görüldü.
 • Maltepe Üniversitesi Roman Çocukların Hayatını Değiştirdi Maltepe Üniversitesi, Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi (SOYAÇ), İstanbul Çekmeköy ilçesinin yeni mahallelerinde yaşayan çoğu Roman çocukların kaderini değiştirdi. Aileleri tek tek ikna edilen çocuklar, uzaktan izleyip imrendikleri yaşıtları gibi artık her sabah okul yolunu tutuyor.
 • ANAFOD'un 6. Yıl Sergisi Açıldı İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Derneğinin (ANAFOD), 6. yıl sergisi Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.
 • Otomobil Galerisini Silahla Böyle Taradı Önceki gece silahlı bir maganda, araç alım satımı ve kiralama işi yapan bir dükkana kurşun yağdırdı. O esnada mekanın boş olması olası bir facianın önüne geçerken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
 • (Özel) Maltepe'de Magandanın Galeriyi Silahla Taradığı Anlar Kamerada Önceki gece silahlı bir maganda, araç alım satımı ve kiralama işi yapan bir dükkana kurşun yağdırdı. O esnada mekanın boş olması olası bir facianın önüne geçerken, o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
 • Maltepe'de Kontrolden Çıkan Araç Takla Attı Açıklaması 1 Yaralı İstanbul Maltepe’de seyir halindeki bir araç, bilinmeyen bir sebeple kontrolden çıkarak takla attı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırılırken, diğer yolcu kazayı yara almadan atlattı.
 • 14. Ulusal Okul Öncesi Öğretmenliği Öğrenci Kongresi Maltepe Üniversitesi'nde Gerçekleşti -14. Ulusal Okul Öncesi Öğretmenliği Öğrenci Kongresi Maltepe Üniversitesi’nde gerçekleşti. Yaklaşık 2 bin öğrencinin katıldığı kongrede Çocuk Ekolojik Dünyası başlığı altında konferanslar verildi.
 • Maltepe Belediyesi'nin 2018 Yılı Faaliyet Raporu Kabul Edildi Maltepe Belediyesi’nin 2018 yılı faaliyet raporu, Maltepe Belediye Meclisi’nde görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi. Belediye Başkan Ali Kılıç, “Aslında faaliyetlerimizi halkımız seçimlerde onayladı. 5 yıllık süre içerisinde bu raporun başarılı bir şekilde oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, meclis üyelerimize görevlerinde başarılar dilerim” dedi.
 • İş Makinesi Yıkım Yapılan Binadan Zemine Düştü Açıklaması 1 Yaralı Maltepe’de binanın yıkım çalışmaları sırasında iş makinesi binanın üst katlarından zemine düştü. Kepçenin içerisinde sıkışan operatör itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Yaralı işçi tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı.
 • 'Neden İnşaata Başlamıyorsunuz' Dedi, Kurşun Yağdırdı Maltepe’de inşaat alanına giren silahlı şahıs ‘neden inşaata başlamıyorsunuz’ diyerek küfür etmeye başladı. Ardından silahına davranan şüpheli, art arda tetiğe bastı. Defalarca havaya ateş eden şahıs ardından olay yerinden uzaklaştı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi.
 • Türk Doktorlarından Çığır Açan Yöntem Özellikle diyabet hastalarında doku ya da sinir hasarının neden olduğu ampütasyon operasyonları genel anestezi riski nedeniyle yıllardır tıp dünyasının atlamakta zorlandığı bir eşikti. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorları ’genel anestezi uygulamadan, sinirleri duyarsızlaştırma yöntemi’yle yaptıkları ampütasyon operasyonlarında yüzde 100 başarı elde etti. Yöntem, ’Maltepe Kombinasyonu’ adıyla uluslararası tıp literatürüne geçtiği kaydedildi.
 • Maltepe'de Koltuk Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, koltuğunu kendisini ziyarete gelen 8. sınıf öğrencisi Bengü Hayat Şimşek’e devretti.
 • Maltepe Belediye Meclisi Yeni Üyeleriyle İlk Toplantısını Yaptı Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, seçildikten sonraki ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Bir selamlama konuşması yaparak, seçim sürecinde görev alan tüm siyasi partilere ve görevlilere teşekkür eden Kılıç, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı.
 • Cumhuriyet Parkı'nda 23 Nisan Coşkusu Maltepe Belediyesi tarafından Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen 23 Nisan etkinliklerinde yüzlerce çocuk, animasyonlar, yüz boyama etkinlikleri, sahne, sihirbaz ve jonglör gösterileriyle doyasıya eğlendi.
 • Ekrem İmamoğlu Maltepe Mitinginde Konuştu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Göreceksiniz, bu sefer sevgi kazanacak. Bu sefer saygı kazanacak. Hep birlikte olursak, sırt sırta verirsek çok iddialıyız. Yurtta sulh, cihanda sulh prensibiyle çok iddialıyız” dedi.
 • İDO, Çocuk Bayramı'nı Bisikletlerle Karşıladı İstanbul Deniz Otobüsü (İDO), Bisikletliler Derneği iş birliği ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, “Çocuklar Bisiklete Biniyor” etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında aileleri ile birlikte Sirkeci’den İDO ile Maltepe’ye geçen çocuklar, Maltepe sahilinde pedal çevirerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.
 • İstanbul'da Pazar Günü Bu Yollara Dikkat Maltepe Etkinlik Alanında Pazar günü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla düzenlenecek olan miting nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.
 • Maltepe'nin Kreşlerinde 23 Nisan Coşkusu Maltepe Belediyesi’ne bağlı kreşlerde eğitim gören minikler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel gösteri düzenledi. Öğrenci velilerinin de katıldığı etkinlikte çocuklar çeşitli kılıklara girerek, birbirinden renkli gösteriler ve şovlar eşliğinde 23 Nisan coşkusunu yaşadı.
 • (Özel) E-5'Te Yola Karton Saçarak İlerleyen Kamyonet Kamerada E-5 Karayolu Maltepe mevki’inde kasasındaki kartonları yola saçarak ilerleyen kamyonet tehlike saçtı. Kamyonet sürücüsünün trafikte paniğe sebep olduğu anlar cep telefonu kamerasınca kaydedildi.
 • Başkan Kılıç Maltepelilerle Buluştu İkinci kez Maltepe Belediye Başkanı seçilen Ali Kılıç, mazbatasını aldıktan sonra ilk mesaisinde Maltepe sokaklarında vatandaşlarla bir araya geldi. Kılıç, “Mazbatamızın mutluluğunu gerçek sahipleriyle, Maltepe halkıyla paylaştık” dedi.
 1  2  ...  45