GAZİOSMANPAŞA HABERLERİ / İstanbul

 • Taşeron İşçilerin Kadroya Geçiş Sevinci Kamerada Taşeron işçilerin kadroya geçiş süreçleri başladı. Taşeron işçi olarak çalışan ve kadroya geçilmesi kesinleşen personelin listeleri askıya çıkartılırken, kadro sevinci yaşayan işçilerin yaşadığı mutluluk kameralara yansıdı.
 • 2,5 Milyonluk Kaçak Oyuncak Sergilendi Polis ekipleri ve gümrük ekiplerince ele geçirilen piyasa değeri yaklaşık 2,5 milyon TL olan kaçak oyuncaklar, muhafaza altına alındıkları Muratbey Gümrük Müdürlüğünde sergilendi.
 • 2,5 Milyonluk Kaçak Oyuncaklar Gümrük Muhafaza'da Sergilendi Polis ekipleri ve gümrük ekiplerince geçtiğimiz günlerde ele geçirilen piyasa değeri yaklaşık 2,5 milyon olan kaçak oyuncaklar, muhafaza altına alındıkları Muratbey Gümrük Müdürlüğünde sergilendi. Ele geçirilen kaçak oyuncakların ön inceleme için laboratuvara gönderildiği öğrenildi.
 • İstanbul'da Binlerce Kanserojen Oyuncak Ele Geçirildi İstanbul’da polisin düzenlediği operasyonda yurda kaçak yollarla sokulan kanserojen madde içeren binlerce oyuncak ele geçirildi. Sağlığa zararlı maddelerle yapılan oyuncakların el konularak imha edileceği öğrenildi.
 • İstanbul'da Kanserojen İçerikli Binlerce Oyuncak Ele Geçirildi İSTANBUL – İstanbul’da polisin düzenlediği operasyonda yurda kaçak yollarla sokulan kanserojen madde içerikli binlerce oyuncak ele geçirildi. Sağlığa zararlı maddelerle yapılan oyuncakların el konularak imha edileceği öğrenildi.
 • Türkiye'de 7 Milyon 500 Bin Yapı Güvenle İnşa Edilmeyi Bekliyor Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden GOP Plevne ve Essenora projelerine imza atan By Oktayöz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Öz, Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mimar Nihat Şen ile kentsel dönüşüm sürecini, bu süreçte eksiklikleri ve deprem gerçeği konularını masaya yatırdı.
 • Coşkun Sabah MESAM Başkanı Seçildi Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliğine (MESAM) kayyum olarak atanan ve daha sonra gerçekleşen ilk toplantıda başkanlık görevine getirilen sanatçı Coşkun Sabah, başkan olduktan sonra ilk konserini Gaziosmanpaşa’da düzenledi.
 • Coşkun Sabah MESAM Başkanlığıyla İlgili İlk Kez Konuştu Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği(MESAM)’ne kayyum olarak atanan ve daha sonra gerçekleşen ilk toplantıda başkanlık görevine getirilen sanatçı Coşkun Sabah, başkan olduktan sonra ilk konserini Gaziosmanpaşa’da düzenledi. MESAM ile ilgili sosyal medyadaki eleştirilere ilk kez cevap veren Sabah, "Bu bir devlet olayı, Kültür Bakanlığından gelen bir şeref. Devlet senden bir şey rica etmiş, sen bunu alacaksın geri çeviremezsin. Tabi Türkiye özellikle sosyal medya bu günleri kolluyor” dedi.
 • Gaziosmanpaşa'da Down Sendromlu Çocuklar Yürüyüş Yaptı Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Down Sendromlular Farkındalık Günü’nde yapmış olduğu etkinlikte down sendromlu çocuklar hem yürüyüş yaptı, hem de Orman Haftası’na dikkat çekmek için öğrencilere fidan dağıttılar.
 • Alzheimera Karşı Mücadelede 'El İşi' Gaziosmanpaşalı kadınlar, alzheimera karşı farkındalık oluşturmak amacıyla bir araya geldi. Ellerinde şiş ve örgülerle zihin çalıştıran işler yapan kadınlar, hem alzheimerdan korunma yollarına dikkat çekiyor hem de ürettikleri ürünleri satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyor.
 • Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden Başarılı Olan Sporculara 100 Bin TL Para Ödülü Gaziosmanpaşa Belediyesi düzenlediği törenle yarışma ve turnuvalarda başarılı olan 67 sporcusuna para ödülü verdi. Sporculara toplamda 100 bin lira dağıtıldı.
 • Çanakkale Zaferi, Gaziosmanpaşa Meydanı'nda Yeniden Canlandırıldı Dünya tarihinin seyrini değiştiren Çanakkale Zaferi, 103’üncü yıl dönümünde Gaziosmanpaşa’da hazırlanan platoda tiyatro gösterisiyle yeniden yaşatıldı. Gerçeğini aratmayan tiyatro havandan da görüntülendi.
 • Prof. Dr. Hacısalihoğlu Açıklaması 'Tıbbiyeliler Bugün De İstiklal Meşalesi' 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, “Tıbbiyelilerin istiklal meşalesinde edindiği rol neyse, bugünde aynı rol yine onlarındır” dedi.
 • İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyatı Sınavları Başladı İmam Hatip Okulları İslami İlimler Olimpiyatı sınavları başladı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziosmanpaşa Belediyesi protokolü kapsamında düzenlenen sınavda başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılacak.
 • Gaziosmanpaşalı Sporculardan Karatede Büyük Başarı Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen 31’inci Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası’nda, Gaziosmanpaşa Belediyespor sporcuları, toplamda aldığı 30 madalyayla büyük başarı elde etti.
 • En Güzel İstiklal Marşı Okuma Yarışması'nda 2'İnci Olduğunu Duyunca Duygu Dolu Anlar Yaşadı İstiklal Marşı’nın Milli Marş olarak kabul edilişinin 97’nci yılında Gaziosmanpaşa’da gerçekleştirilen En Güzel İstiklal Marşı Okuma Yarışması’na katılan öğrenciler hayran bıraktı. Yarışmada 2’inci olduğunu duyan Bahadır Osman Oğuzay ise duygu dolu anlar yaşadı.
 • Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Yıldız'dan Yapılan Haberlerle İlgili Açıklama Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Yardımcısı Ömer Faruk Yıldız, bazı basın yayın organlarında kendisi hakkında çıkan haberlerle ilgili yazılı açıklama yaparak “Meclis toplantısında yaptığım konuşmanın içeriğinden bağımsız bir şekilde tamamen çarpıtılarak verilmiştir” dedi.
 • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Mehmetçiklerden Ailelerine Büyük Sürpriz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan kahraman Mehmetçiklerin kilometrelerce uzaktaki görev yerlerinde çektiği videoları izleyen anneler büyük sevinç yaşadı. Bir erin görev yerinden anne ve babasıyla görüntülü olarak konuştuğu o anlar ise herkesi duygulandırdı.
 • Gaziosmanpaşa'ya Modern Etkinlik Ve Davet Salonu İstanbul’un yeni cazibe merkezi Gaziosmanpaşa’da tesisleşme çalışmaları hızla devam ediyor. İlçede birçok büyük organizasyonun yapılmasına imkân sağlayacak Gaziosmanpaşa Davet Salonu ve Etkinlik Merkezi’nde sona yaklaşıldı.
 • Öğle Bülteni Günün önemli gelişmelerini siler için derledik.
 • Gaziosmanpaşa'da Can Pazarı Kamerada İstanbul Gaziosmanpaşa’da bir apartmanının ikinci katından düşen yaşlı adamı mahalleli battaniyeleri branda yaparak kurtardı. Yaşanan can pazarı kameralara saniye saniye kameralara yansırken, olayın ardından bir dram çıktı.
 • (Özel) Gaziosmanpaşa'da Can Pazarı Kamerada Gaziosmanpaşa Küçükköy’de bir apartmanının ikinci katından düşen yaşlı adamı mahalleli battaniyeleri branda yaparak kurtardı. Yaşanan can pazarı kameralara saniye saniye kameralara yansırken, olayın ardından bir dram çıktı. Yaşlı adamın ailesine yük olduğun düşünerek aşağıya atladığı belirlendi.
 • Gaziosmanpaşalı Çocuklar 7.4 Büyüklüğünde Depremi Yaşadı Gaziosmanpaşa Belediyesi, Deprem Haftası’nda deprem bilincini artırmak için ilçe meydanına deprem simülasyon tırı yerleştirdi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve öğrenciler 7.4 büyüklüğündeki depremi birlikte yaşadı.
 • Gaziosmanpaşa'da Engellilere Medikal Malzeme Yardımı ElEle Bielefeld Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından, engellilere verilmek üzere Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne bağışlanan medikal malzemelerin dağıtımı yapıldı. Malzemelerini teslim alan engelli vatandaşların darbuka eşliğinde halaylar çekmesi renkli görüntülere sahne oldu.
 • 55 Ve 55T'nin Saatleri Güncellendi İETT’nin 55T Gaziosmanpaşa-Taksim ve 55 Gaziosmanpaşa-Şişli otobüs seferleri, İslambey Caddesi üzerinde gerçekleştirilen prestij cadde çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeni güzergahında da devam ediyor.
 • Nasırlaşmış Elleri 77 Yaşında Kalem Tuttu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliğine tüm Türkiye’de katılım artarak devam ediyor. Bu kapsamda Gaziosmanpaşa’da derslere başlayan 77 yaşındaki Ayşe Teyze, nasırlaşan elleriyle kalem tutarken, “Şu an çok seviniyorum, okumanın yaşı yoktur” dedi.
 • Gaziosmanpaşa'da Mutlu Çocuklar İçin Gerçek Anne Babalık Semineri Sosyolog Polat Doğru, Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği “Mutlu Çocuklar İçin Gerçek Anne Babalık” seminerinde Gaziosmanpaşalılarla bir araya geldi. Seminer boyunca hem eğlenceli hem de duygusal anlar yaşandı.
 • GOP Plevne Gaziosmanpaşa'ya Güven Veriyor İstanbul’da kentsel dönüşümün hızla devam ettiği ilçe Gaziosmanpaşa, bölgenin sosyo-kültürel dönüşümüne de liderlik ediyor. Yatırımcılar üzerinde yapılan araştırma, Gaziosmanpaşa’nın beyaz yaka çalışanlardan oluşan kitle için cazibe oluşturduğunu gösteriyor. By Oktayöz İnşaat A.Ş-Reyhan İnşaat-Bahaş Holding ortaklığı ile yükselen GOP Plevne, gün geçtikçe değer kazanan bölgede yatırımcısından büyük ilgi görüyor.
 • Türkiye'nin Darbe Tarihi Gaziosmanpaşa'da Konuşuldu Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Bilinmeyen Yönleriyle Postmodern Darbe’ konferansında konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, “Bu ülke Başbakan asmış olmanın acısını yaşadı. İnsanları sağcı, solcu diyerek birbirlerine düşman ettiler’’ dedi.
 • 'VEX Robot Turnuvaları Türkiye Şampiyonası' Sonuçları Belirlendi Türkiye'nin dört bir yanından ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerden oluşan takımların biraya geldiği, Okyanus Kolejleri ana sponsorluğunda gerçekleşen 'VEX Robot Turnuvaları Türkiye Şampiyonası'nın sonuçları belli oldu Turnuvada ilkokulortaokul kategorisinde 'Brotics' takımı, lise kategorisinde 'Cosmos: Alpha' takımı 'Excellence' ödülünü alarak Dünya Şampiyonası için 'VEX Worlds Championship'te Türkiye'yi temsil etme hakkını kazandı.
 • Şehit Yakınları Ve Gazilere Boğaz'da Moral Gezisi Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Üsküdar Belediyesi işbirliğinde şehit aileleri ve gazilere moral vermek amacıyla Boğaz turu düzenlendi. Zeytin Dalı Harekatında gazi olan Şahin Yıldız’ın da bulunduğu geziye çok sayıda gazi ve şehit ailesi katıldı.
 • Sinyal Bozucu Aletle Hırsızlığa Suçüstü Gaziosmanpaşa'da sinyal bozucu aletle otomobillerin kapısının kilitlenmesini önleyerek hırsızlık yaparken suçüstü yakalanan kişi tutuklandı.
 • Jammer'lı Hırsız Kamerada İstanbul’da park halindeki araçlardan jammer kullanarak çanta ve cüzdan gibi değerli eşyaları çalan hırsız, son işinde kendini takibe alan polis tarafından yakalandı.
 • Geri Dönüştürülen Atık Yağlarla Engellilere Destek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öncülük ettiği “Temiz Çevre Engelsiz Hayat” projesine destek veren Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçede bulunan atık bitkisel ve hayvansal yağları toplayarak engellilerin akülü ve tekerlekli sandalye ihtiyacının giderilmesine katkı sağlıyor. Böylece hem çevre kirliliği önleniyor hem de engellilere destek olunuyor.
 • Nezaket Ve Zarafet Eğitimi'ne Kadınlardan Yoğun İlgi Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin kadınlara düzenlediği Nezaket ve Zarafet Eğitim Kursları sürüyor. Kadın Koordinasyon Merkezlerinde gerçekleştirilen ücretsiz kurslarda kadınlara birçok alanda nezaketin incelikleri anlatılıyor.
 • Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden Spor Kulüplerine 200 Bin Lira Nakdi Yardım Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren futbol, karate, muay thai, badminton, hentbol ve taekwondo gibi branşlarda başarılı 31 spor kulübüne 200 bin lira nakdi yardım gerçekleştirdi.
 • Taksim İlk Yardım Hastanesinde Sona Gelindi 1969 yılında hizmete açılan İlk Yardım Hastanesi olarak hizmet veren Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sıraselviler Caddesi’nde yenilenen yerine dönüyor. Kaba inşaatı tamamen biten hastanenin son durumu havadan görüntülendi.
 • (Özel) Yeniden İnşa Edilen Taksim İlk Yardım Hastanesi'nin Son Durumu Havadan Görüntülendi 1969 yılında hizmete açılan İlk Yardım Hastanesi olarak hizmet veren Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sıraselviler Caddesi’nde yenilenen yerine dönüyor. Kaba inşaatı tamamen biten hastanenin son durumu havadan görüntülendi.
 • Taksim İlk Yardım Hastanesi İnşaatında Sona Gelindi 1969 yılında hizmete açılan İlk Yardım Hastanesi olarak hizmet veren Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sıraselviler Caddesi’nde yenilenen yerine dönüyor. Kaba inşaatı tamamen biten hastanenin son durumu havadan görüntülendi.
 • İBB'den Gaziosmanpaşa'ya 320 Milyon Liralık Kentsel Dönüşüm Desteği İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, kentsel dönüşüm çalışmalarında kullanılmak üzere Gaziosmanpaşa Belediyesine 320 milyon lira kaynak aktarılması kararını onayladı.
 • Gaziosmanpaşa'da Çocuklar Park Polislerine Emanet Gaziosmanpaşa’da ardı ardına yapılan açılışlarla çocuk parklarının sayısı hızla artarken, parklarda güvenliğin sağlanması, ailelerin ve çocukların rahatça gezebilmesi adına Park Polisleri ve zabıtalar çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 • Görme Engellilerin Kıyasıya Bowling Mücadelesi Gaziosmanpaşa Lions Kulübü ile Türkiye Körler Vakfı tarafından düzenlenen görme engelliler bowling turnuvası Güngören’de bir AVM’de gerçekleşti. Düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne olurken, dereceye giren görme engellilere madalya verildi.
 • (Özel) Çocuklar Anne Babalarının Nikah Şahidi Oldu Çeşitli nedenlerden dolayı 17 yıllık evliliklerini bitiren Zeynep Çeştan ve Hasan Takak çifti, 3 yıllık ayrılığın ardından 14 Şubat Sevgililer Günü’nde tekrar nikah masasına oturdu. Birlikteliklerine ikinci bir şans veren çift, çocuklarının nikah şahidi olduğu törenle dünya evine girdi.
 • Milli Mücadelenin Cesur Ve Kayıp Kadınları Gaziosmanpaşa'da Anlatıldı Gaziosmanpaşa Belediyesi, "Milli Mücadelenin Cesur ve Kayıp Kadınları" konulu bir seminer düzenledi. Yazar İlknur Bektaş’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde, Kurtuluş Savaşı yıllarında cepheden cepheye koşan, askerlere yemek pişiren, mühimmat taşıyan ve gerektiğinde yaraları saran cesur kadınlar ele alındı.
 • Gaziosmanpaşa'da Komşuluk Ve Merhamet Konulu Fotoğraf Sergisine Yoğun İlgi Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin komşuluk ve merhamet kavramlarını yaşatmak amacıyla düzenlediği “Komşuluk ve Merhamet” konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı. Dereceye giren çok sayıda fotoğrafın sergilendiği sergiye sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.
 • Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamid Han Gaziosmanpaşa'da Anıldı Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamid Han’ı anlamak ve vefatının 100’üncü yılında anmak için Gaziosmanpaşa’da konferans düzenlendi.
 • Gaziosmanpaşalı Gençler Radyo Programcılarıyla Bir Araya Geldi Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kültür-sanat etkinlikleri kapsamında deneyimli Radyo programcıları Hopdedik Ayhan ve Umut Öztürk, gençlerle bir araya geldi. Gençler, insan yaşamının her evresinden geçmiş olan anların anlatıldığı “Bir Memleket Hikayesi” isimli şiir dinletisinde duygu dolu anlar yaşadı.
 • Boks Eldiveniyle Ev Hanımlarına Girişimcilik Konferansı Gaziosmanpaşa’da yaşayan ev hanımlarına “Girişimci Kadın Konferansı” verildi. Konferansta boks eldiveniyle konuşan iletişim uzmanı Elif Adem, kendi başarı hikayesini anlatarak ev hanımlarına örnek oldu.
 • Uyuşturucu Satıcılarına Site Otoparkında Baskın Gaziosmanpaşa’da, uyuşturucu ticareti yaptıkları tespit edilen 3 kişi, polisin bir sitenin otoparkına düzenlediği operasyonla yakalandı. Suç dosyaları kabarık olan 3 zehir tacirine yapılan baskın anı güvenlik kameralarına yansıdı.
 • Uyuşturucu Satıcıları Suçüstü Yakalandı Gaziosmanpaşa'da bir sitede ikamet eden kişilerce uyuşturucu madde satışı yaptığı iddiasıyla başlatılan operasyonda 3 şüpheli suç üstü yakalandı.
 • Engellilere EKPSS Kursu Gaziosmanpaşa Belediyesi engelli memur adaylarının Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (EKPSS)’nda başarılı olması amacıyla kurs desteği sağlıyor.
 • Gaziosmanpaşa'da İnternet Bağımlılığıyla Mücadele Ele Alındı Gençleri internet ortamında bekleyen tehlikelere dikkat çekmek ve teknoloji bağımlılığının önüne geçmek amacıyla Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından “İnternet ve Sosyal Medya Bağımlılığı” konulu bir seminer düzenlendi.
 • Acil Hayat Butonu İle Kimsesiz Yaşlılar Güvende Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçede yalnız yaşayan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlar için Acil Hayat Butonu projesini hayata geçirdi. Bu kapsamda yalnız yaşayan yaşlı vatandaşlar, acil durumlarda tek tuşla yardım talep edebilecek.
 • Gaziosmanpaşa, En Çok Kazandıran İlçelerden Biri Oldu Yapılan araştırmaya göre; 2017 yılında konut fiyatları İstanbul genelinde yüzde 13 yükseldi. Gaziosmanpaşa en çok kazandıran ilçeler arasında yer aldı.
 • Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden Askere Gidecek Gençlere 'Kınalı' Uğurlama Gaziosmanpaşa Belediyesi, vatani görevini yapmak için askere gidecek gençlere uğurlama töreni düzenledi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan gecede, askere gidecek olan gençlere Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta tarafından kına yakıldı.
 • Gaziosmanpaşa'da Minik Eller Mutfağa Girdi Gaziosmanpaşa’da yarıyıl tatilini değerlendiren minikler, yiyecekleri ürünleri sağlıklı bir ortamda kendileri pişiriyor. Mutfağa giren miniklerden kimi ellerinde merdanelerle şeker hamuru açıyor, kimisi de rengarenk şekerlerle pasta süslüyor.
 • 'Milli Çıkarlarımız Neyi Gerektiriyorsa...' Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Milli çıkarlarımız neyi gerektiriyorsa, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında her türlü hamleyi yapmaktan asla geri çekinmeyeceğiz" dedi.
 • TEM Otoyolu'ndan Gaziosmanpaşa'ya Giriş Kolaylaşıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından TEM Otoyolu Metris Kavşağı Yanyol ve Köprülü Kavşak çalışmaları ile Gaziosmanpaşa’ya yeni bir yan yol kazandıracak projenin inşaatına başlandı.
 • Gaziosmanpaşa'da Uyuşturucu Operasyonu Gaziosmanpaşa’da bir eve düzenlenen operasyonda 7 kilo 130 gram bonzai maddesi ve bin 170 adet uyuşturucu hap başta olmak üzere çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan bir şüpheli tutuklandı.
 • İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu Gaziosmapaşa'da düzenlenen operasyonda, toplam 13 kilo 150 gram bonzai ve eroin ile bin 770 uyuşturucu hap ele geçirilirken, 1 kişi tutuklandı.
 • İstanbul Satranç Turnuvası Gaziosmanpaşa'da Başladı 2 bin öğrencinin satranç masasında ter dökeceği İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği Bölge Turnuvası Gaziosmanpaşa’da başladı. Gerçekleştirilen turnuvayla öğrencilerin sanal oyunlar yerine zeka oyunlarına yönlendirilmesi hedefleniyor.
 • Öğrenciler Satranç Turnuvasında Yarışıyor 'Minikler', 'Küçükler', 'Yıldızlar' ve 'Gençler' kategorilerinde yaklaşık bin öğrencinin mücadele edeceği '20172018 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği İkinci Bölge Grubu Turnuvası' başladı.
 • Siyer-İ Nebi Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in hayatının, ahlakının ve ilminin öğrenciler tarafından öğrenilmesi amacıyla düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması’nda kazananlar düzenlenen törenle ödüllendirildi.
 • Komşuluk Ve Merhameti En İyi Anlatan Fotoğraflar Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen “Komşuluk ve Merhamet” Temalı Fotoğraf Yarışması başladı. Birbirinden değerli ödüllerin verileceği yarışma için son başvuru tarihi 22 Ocak 2018 olarak açıklandı.
 • Gaziosmanpaşa'da 50 Yıllık Sorun Çözüme Kavuşuyor Gaziosmanpaşa’da, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın büyük katkılarıyla önemli bir çalışma hayata geçiriliyor. İlçede, halkın yoğun olarak yaşadığı yerleşim alanları üzerinde bulunan yüksek gerilim hatları sökülerek, yer altına alınıyor.
 • 55 Ve 55T Otobüs Hatları İki Güzergahta Da Hizmet Verecek Eyüpsultan İslambey Caddesi’ndeki çalışmalardan dolayı güzergahı değişen 55 ve 55T hatlı otobüs seferleri yapılan düzenlemelerin bitmesinin ardından eski güzergahında hizmet vermeye başladı.
 • Gaziosmanpaşa'da 50 Dairelik 4 Binanın Yıkımı Gerçekleşti Gaziosmanpaşa’da Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında depreme dayanıksız 50 daireden oluşan 4 ayrı binanın yıkımı gerçekleşti. İlçenin yüzde 38’inde kentsel dönüşüm çalışmalarının sürdüğünü belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “İnsanların her şeyden istifade edebileceği bir yaşam alanı oluşturuyoruz” dedi.
 • Gaziosmanpaşa'da İş Arayan Ve İş Veren Online Sistem Üzerinde Buluşuyor Gaziosmanpaşa Belediyesi, İstihdamda Milli Seferberlik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Gaziosmanpaşa’da ikamet eden ve iş arayan vatandaşların en hızlı şekilde iş bulabilmesi adına yapılan çalışmalar kapsamında İstihdam Portalı hizmet vermeye başladı.
 • Fırınlardaki Ekmekler, Yeni Yönetmelikteki Gramaj Kurallarına Göre Denetlendi Gaziosmanpaşa Belediyesi zabıta ekipleri, Türk Gıda Kodeksi tarafından Ekmek ve Ekmek Çeşitlerinin ekmek üretiminde alt sınırın 250 gramdan, 200 grama çekilmesiyle birlikte ilçedeki fırınlarda hijyen ve gramaj denetiminde bulundu. Denetimlere katılan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, hijyene ve gramaj kurallarına dikkat eden fırınlara gösterdikleri özen dolayısıyla teşekkür etti.
 • Taşeron İşçiler Müracaatlara Başladı Taşeron işçilerin kadroya geçme başvuruları başladı.
 1  2  3  ...  26