EMİNÖNÜ HABERLERİ / İstanbul

 • İstanbul Boğazı'nda Sis Sis nedeniyle vapur seferleri yapılamıyor.
 • Eski Asker Arkadaşları, Afrin Şehitleri İçin Kur'an Okuttu Vatani görevlerini birlikte yapan ve sosyal medya üzerinden haberleşerek toplanan bir grup vatandaş ile yakınları, Afrin şehitleri için Kur’an-ı Kerim okuttu.
 • Tarihi Kürkçü Han Yanındaki Yangın Büyümeden Söndürüldü Eminönü’nde bir tekstil mağazasında gece saatlerinde yangın çıktı. Tarihi Kürkçü Han yanındaki kapalı olan mağazaya giren itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alarak diğer dükkanlara sıçramasını engelledi.
 • Eğitim Alan Gençler, Memleketlerini Fotoğraflayacak ‘Türkiye’nin Renkleri İstanbul’un Kimlikleri Projesi’ ile İstanbul’da yaşayan ve daha önce memleketlerine gidememiş gençler, 96 saatlik fotoğrafçılık eğitimlerini tamamladıktan sonra memleketlerine giderek fotoğraf ve kısa film çekecek.
 • İstanbul'da Kaçak Saat Operasyonu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri İstanbul’da 3 farklı operasyonla piyasa değeri 381 bin lira olan 891 adet kaçak saat ele geçirdi.
 • Tarihi Ahi Çelebi Camisinin Bahçesini Su Bastı İstanbul’da etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle Eminönü’nde bulunan tarihi Ahi Çelebi Camisinin bahçesi sular altında kaldı.
 • Hayati Yazıcı, Eminönü Esnafıyla Bir Araya Geldi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı: '15 Temmuz 2016'da tarihin en alçak, en gaddar darbesine maruz kalmış bir ülke, darbeden 40 gün sonra Fırat Kalkanı Operasyonu'nu gerçekleştirdi. Şimdi de kahraman Ordumuz, Silahlı Kuvvetlerimiz Afrin operasyonunu gerçekleştiriyor, bunu yapmak zorundayız, koşullar bu noktaya getirdi. Bize çerçeve oluşturmaya çalışanlar var, asla müsaade etmeyeceğiz'
 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Metro Çalışmalarıyla İlgili Açıklama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, metro çalışmalarıyla ilgili, “Dünyada bu kadar uzun sürmeyen metrolar, İstanbul’da niye bu kadar uzun sürsün. Ne kadar hızlı İstanbul o kadar karda. 3 yılda yapılacak bir şeyi 7 yılda yapıldığı zaman kaç paraya ihale edersek edelim yüzde 30 zarar ediyoruz” dedi.
 • Seyahatname'nin İstanbul Bölümüne İTO'dan Özel Baskı İstanbul’un kapsamlı bir tarihi panoraması olan eserde, 400 yıl öncesinin günlük ticaret yaşamı ünlü seyyah Evliya Çelebi'nin kaleminden çarpıcı detaylarla aktarılıyor.
 • 'Blue Man Group' Eminönü'nde Halkla Buluştu Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve BKM işbirliğiyle İstanbul'a gelen grup, yarın Zorlu PSM'de gerçekleştirecekleri gösteri öncesi, Eminönü'nde sergiledikleri sokak performanslarıyla ilgi çekti.
 • 2. Abdülhamid Han Türbesi 9 Şubat'ta Açılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, restore edilen 2. Abdülhamid Han, Sultan 2. Mahmud ve Sultan Abdülaziz ile 19 hanedanın medfun olduğu Sultanahmet'teki türbenin, 9 Şubat Cuma günü ziyarete açılacağını bildirdi Restorasyon çalışmalarını inceleyen Uysal: 'Geleceğimizin daha doğru planlanması adına geçmişimizi iyi okumamız gerekiyor'
 • UHİM, '2017 Dünya Hak İhlalleri Raporu'nu Açıkladı Genel Başkan Küçük: 'Kamu kurumları ve bağımsız sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan tüm araştırmalar, ABD ve Avrupa’da Müslümanların maruz kaldığı ayrımcılık ve şiddetin arttığını gösteriyor. Bütün bu veriler Batı’nın hamisi olduğunu iddia ettiği değerlerle çeliştiğini ortaya koyuyor' '2017 yılının ilk çeyreğinde yalnızca Almanya'da 200'den fazla Müslüman saldırıya uğramış, kadınlar tesettürleri nedeniyle aşağılanmış ve Müslümanlara ait özel mülkler tahrip edilmiştir. İngiltere’de yaşayan Müslümanlar da çalışma hayatında ve sosyal yaşamda benzer ön yargılı tutumlara maruz kalmaktadır'
 • Polis Aracına Çarpan Otomobil Alev Alev Yandı İstanbul’da seyir halindeki otomobil sürücüsünün fenalaşması sonucu kontrolden çıkarak polis aracına çarptı. YKaza sonrası çarpmanın etkisiyle sürüklenen otomobil alev alev yanarken, kazayı yara almadan atlatan sürücü polis merkezine götürüldü.
 • Yeni Camii Restorasyonunun Yüzde 50'Si Tamamlandı Yüzlerce yıllık tarihi ile İstanbul’un simgelerinden olan Eminönü’ndeki Yeni Camii’de restorasyon çalışmalarının yüzde 50‘si tamamlandı. Tarihinin en büyük restorasyonunun yapıldığı camide devam eden çalışmalar havadan görüntülendi.
 • (Özel Haber )Yeni Camii Restorasyonunun Yüzde 50'Si Tamamlandı Yüzlerce yıllık tarihi ile İstanbul’un simgelerinden olan Eminönü’ndeki Yeni Camii’de restorasyon çalışmalarının yüzde 50‘si tamamlandı. Tarihinin en büyük restorasyonunun yapıldığı camide devam eden çalışmalar havadan görüntülendi.
 • Fırtına Ve Yağış Nedeniyle İDO Ve BUDO Seferleri İptal Gece boyunca etkili olan fırtına ve yağış nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana geliyor. İDO ve BUDO’nun bazı seferleri iptal edildi.
 • Nijeryalı Şii Lider Zakzaki İçin İstanbul'da Eylem Nijerya İslami Hareketi (IMN) taraftarlarıyla, ordu birlikleri arasında yaşanan çatışmalar sonrası tutuklanan Şii lider Şeyh İbrahim Zakzaki'nin serbest bırakılması için eylem yapıldı.
 • İTO, Mevzuatı İlgilendiren Bilgileri Tek Ofisten Verecek İstanbul Ticaret Odası, dış ticaret, teşvik, destek, ruhsat, istihdam, vergi gibi mevzuatı ilgilendiren her türlü bilgiyi tek bir ofiste vermeye başlıyor. İTO Başkanı Oran konuyla ilgili olarak "İTO’ya danışan, ticari hayatlarındaki her türlü faaliyetleri için en kestirme yolu öğrenecek” dedi.
 • İTO, Her Türlü Bilgiyi Tek Bir Ofiste Vermeye Başladı İTO, üyelerine ticari danışmanlık hizmetini tek ofis çatısı altında verecek Ofiste, oda üyeleri şirketleriyle ilgili dış ticaret, teşvik, destek, ruhsat, vergi ve istihdam gibi bilgileri, birden fazla yere gitmeden tek bir adreste alabilecek İTO Başkanı Oran: 'İTO'ya danışan, ticari hayatındaki her türlü faaliyet için en kestirme yolu öğrenecek'.
 • Alibeyköy-Eminönü Tramvayı Saatte 15 Bin Yolcu Taşıyacak İnşaatı devam eden Eminönü-Eyüp-Alibeyköy tramvayı saatte 15 bin yolcu taşıyacak.
 • 61 Milyon Liralık Kuyruk Havadan Görüntülendi Yılbaşına sayılı günler kala, Eminönü’nde Nimet Abla’dan milli piyango bileti almak isteyen vatandaşların oluşturduğu uzun kuyruk havadan görüntülendi.
 • Vali Şahin'den yeni yıl kutlamalarına ilişkin açıklama İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbulluların yılbaşını huzur içinde kutlaması için her türlü tedbirin alındığını, 37 bin polis ve 4 bin jandarmanın görev başında olacağını bildirdi.
 • Galata Köprüsü'ne Kadar Uzanan 61 Milyonluk Kuyruk Yılbaşı ikramiyesinin 61 milyon TL olarak açıklanmasının ardından Eminönü’ndeki ünlü piyango bayii Nimet Abla önündeki kuyruk Galata Köprüsü’ne kadar ulaştı. Bariyerlerle düzgün olması sağlanan bilet kuyruğu havadan görüntülendi.
 • Yaşlı Kadın Vapurdan Denize Düştü İstanbul’da Eminönü’nden Üsküdar’a gitmek için vapura binen yaşlı kadın dengesini kaybedince denize düştü. Boğulmak üzere olan kadını deniz polisi kurtardı.
 • 61 Milyonluk Kuyruk Havadan Görüntülendi Yılbaşı ikramiyesinin 61 Milyon TL olarak açıklanmasının ardından Eminönü’nde ünlü piyango bayii Nimet Abla önünde metrelerce kuyruk oluştu. Vatandaşların oluşturduğu bilet sırası bayi gişesinden Yeni Camii’ye kadar ulaşırken, 61 Milyonluk kuyruk havadan görüntülendi.
 • (Özel) 61 Milyonluk Kuyruk Havadan Görüntülendi Yılbaşı ikramiyesinin 61 Milyon TL olarak açıklanmasının ardından Eminönü’nde ünlü piyango bayii Nimet Abla önünde metrelerce kuyruk oluştu. Vatandaşların oluşturduğu bilet sırası bayi gişesinden Yeni Camii’ye kadar ulaşırken, 61 Milyonluk kuyruk havadan görüntülendi.
 • Haliç'ten Ceset Çıktı Haliç’te bir erkeğe ait olduğu öğrenilen ceset bulundu. Su üzerindeki ceset deniz polisi tarafından Eminönü Adalar İskelesine çıkarıldı.
 • Yılbaşı Biletlerine Yoğun İlgi 61 milyon liralık yılbaşı ikramiyesi, bilet satış gişelerinde uzun kuyruklara neden oldu.
 • İTO Meclisi, İbrahim Çağlar'ı Anacak İTO Meclisi, kalp krizi sonucu vefat eden İTO Yönetim Kurulu Başkanı Çağlar'ı anmak üzere yarın bir araya gelecek.
 • BUDO Seferlerine Hava Engeli İstanbul’da sabahın erken saatlerinde olumsuz seyreden hava koşulları nedeniyle Bursa Deniz Otobüsleri(BUDO)seferlerinin bazıları iptal edildi
 • Şirketler Online Alışverişi Sevdi Son yıllarda hayatımızın bir parçası olan online alışveriş, şirketler tarafından da rağbet görüyor.
 • Bebeğini Denize Atmıştı Açıklaması Cezai Sorumluluğu Tam Çıktı İstanbul Eminönü iskelesinde 40 günlük bebeğini denize atan annenin cezai ehliyetinin tam olduğu kaydedildi.
 • Bebeğini Denize Atan Annenin Cezai Sorumluluğu Tam Çıktı İstanbul Eminönü iskelesinde geçtiğimiz Ocak ayında 40 günlük bebeğini denize atan annenin cezai ehliyetinin tam olduğu yönünde düzenlenen rapor dava dosyasına girdi.
 • Eminönü'nde Tur Teknesinde Yangın İtfaiye ekiplerince kısa sürede söndürülen yangın nedeniyle teknede hasar oluştu.
 • Tur Gemisinde Panikleten Yangın Eminönü’nde özel bir tur gemisinin kazan dairesinde çıkan yangın paniğe neden oldu. İtfaiyenin kısa sürede müdahale ettiği yangın büyümeden söndürüldü.
 • İDO Ve BUDO Deniz Seferlerini İptal Etti İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), olumsuz hava koşulları nedeniyle iç hat seferlerini iptal etti.
 • Siyaset Ve İş Dünyası Bu Düğünde Buluştu Eminönü eski Belediye Başkanı ve Çet Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetinsaya’nın kızı Başak Çetinsaya ile iş adamı Aydın Yılmaz’ın oğlu Akın Yılmaz, görkemli bir düğün ile dünya evine girdi.
 • İstanbul'un Gönüllü 'Bekçisi' Harun Reşit Göktaş, seyyar satıcılık yaparken gördüğü Eminönü'deki Sağır Han'ın çatısında, üzeri betonlarla kapatılan tarihi yapıyı elleriyle kazıyıp gün yüzüne çıkartarak kültür sanat merkezi kurdu Merkezin penceresinden ve çatısından görünen İstanbul manzarası, yerli ve yabancı ziyaretçileri cezbediyor Göktaş: 'Burada üst üste sıva katları, boya katları atılmıştı. Buraya geldikten sonra yine aynı şekilde onları ellerimizle kazıdık, kısmi olarak kendi çapımızda restore ettik ve 100 ton kadar moloz taşıyarak tarihi duvarları gün yüzüne çıkarmış olduk' 'Bizim istediğimiz turistlerin yanı sıra kendi insanımız, İstanbullular buraya gelsin, kenar mahallelerde sokak aralarına sıkışmasın. İnsanlarımız İstanbul'u ciddi anlamda yaşasınlar istiyoruz'
 • Türkiye İş Bankası Müzesi 10 Yaşında Türkiye'nin iktisadi ve toplumsal tarihine ışık tutan Türkiye İş Bankası Müzesi, açıldığı günden bu yana 820 bini aşkın ziyaretçi ağırladı.
 • (Özel) Tarihi Han'da Çay Servisine Makaralı Çözüm Eminönü’ndeki tarihi Han’da 20 yıldır beraber çay ocağı işleten iki kardeş, handaki 250 dükkanın talebini karşılayabilmek için makaralı sistem geliştirdi. Geliştirdikleri ilginç sistem sayesinde kardeş Ramazan Aksu üst kattan makaraya bağladığı çay tepsisini alt kattaki ağabey İlhami Aksu’ya göndererek çayları soğutmadan servisleri yapıyor.
 • Eminönü'nde Hayvan Pazarına Sülük Baskını İstanbul Eminönü’nde bulunan hayvan pazarına sabah saatlerinde şok bir operasyon düzenlendi. Ekipler, sülük satanlara ceza yağdırdı.
 • Eminönü'nde Petshoplara Şok Baskın Fatih Eminönü’nde bulunan hayvan pazarına sabah saatlerinde şok bir operasyon düzenlendi. Fatih Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünü ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Av Koruma Ekipleri tarafından düzenlenen operasyona çok sayıda ekip katılırken, mağazalarda satışı yasak olan sülük satışı yapanlara ceza yağdırıldı.
 • 'Çocuklar Kurguyla Öğrendiğini Asla Unutmaz' Yazar Ezber: 'İnsanların dertlerini dinliyorum. Farklı insanlarla bir araya gelmek de aslında edebi olarak beni besliyor. Her insandan bir şeyler öğreniyorum' 'Türkiye çocuk edebiyatı konusunda çok iyiye gidiyor. Satış rakamları da okuyucu oranı da oldukça yüksek. Bazı insanlarda 'Ben okumasam da çocuğum okusun' düşüncesi var' 'Aileler çocuğuna kötü gıda yedirmediği gibi kötü kitap da okutmasın. Belki kötü gıdanın bir telafisi var ama kötü bilgi o taze zihne girdikten sonra asla çıkmaz' 'Çocuklar kurguyla öğrendiklerini asla unutmaz. Çünkü bilgiyi kurguyla birleştirdiğinizde normalde zihnimizin kullanmadığımız mekanizmaları işlemiş oluyor'
 • AK Partili Kadınlar, Arakanlı Müslümanlara Ev Yaptırıyor Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Partili Kadınlar tarafından Arakanlı Müslümanlara yardım toplamak için Eminönü Yeni Camii önünde kurulan yardım çadırını ziyaret etti.
 • Kermes Gelirleriyle Arakan'da Mahalle Kurulacak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya: '(Arakan'da yaşanan insanlık dramı) Bir taraftan diplomatik çözüm yolunda girişimlerimizi sürdürürken, diğer yandan da Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti olarak, oradaki inanlara yardım eli uzatmaya devam ediyoruz' 'Ülkemizden binlerce kilometre ötede yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayan bir Türkiye var. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dünyanın neresinde olursa olsun tüm dünya mazlumlarına sahip çıkacak bir Türkiye var'
 • Sonbaharda Boğazın Serin Sularında Yüzdüler İstanbul’da mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklardan bunalan çocuklar Eminönü Sahilinde denize girerek serinledi. Sonbahar ayında yazdan kalma günlerin yaşandığı megakentte suyun tadını çıkaran çocuklar renkli görüntüler oluşturdu.
 • Eminönü-Alibeyköy Tramvayı Hattı İstanbul Büyükşehir Belediyesi: 'Tramvay hattının güzergahı, İstanbul II ve IV Numaralı Koruma Bölge Kurulu kararlarıyla onaylandı. Güzergah üzerinde koruma kurulunca talep edilen kısmi revizyonlar kurul kararlarına uygun olarak gerçekleştirildi. Dolayısıyla çalışmalar Koruma Bölge Kurulu ile koordineli olarak ve koruma kurulları bilgilendirilerek onay alındıktan sonra yürütülüyor' 'Tramvay hattı belirlenirken proje aşamasında güzergah üzerindeki tarihi yapılar dikkate alındı. Tarihi yapılar sensörler yerleştirilerek titreşim ölçümleri aralıksız yapılmaktadır'
 • 'İş Bankası İftiharla Sunar' Sergisi Açıldı İş Bankası’nın 93 yıllık reklam yolculuğunu yansıtan sergide, 450 reklam filmi, 400'e yakın basılı materyal ve 60 kadar özgün nesne yer alıyor.
 • Eminönü- Alibeyköy Tramvay Hattında Çalışmalar Devam Ediyor Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı’nın bittiğindeki görünümü İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından animasyon haline getirildi. Yetkililer, çalışmaların ise Koruma Bölge Kurulu ile koordineli olarak ve Koruma Kurulları bilgilendirilerek onay alındıktan sonra yürütüldüğünü belirtti.
 • THY'nin 'İstanbul Boğazı Deneyimi' Uygulaması İstanbul'da yedi saat ve üzeri aktarma süresi bulunan business sınıfındaki transfer yolcuları, uçuşları öncesinde havalimanında vakit geçirmek yerine İstanbul Boğazı'nın büyüleyici güzelliğini tecrübe edebilecek.
 • Tramvay Projesi Havadan Görüntülendi Eminönü-Alibeyköy arasını 30 dakikaya düşürecek tramvay projesi kapsamında Haliç’e çakılan kazıklar havadan görüntülendi. Görüntülerde tramvay için dolgu alanı yapılacak alanlardaki kazık çakma işlemlerinin devam ettiği görülüyor.
 • Eminönü-Alibeyköy Tramvay Projesi İçin Haliç'e Kazık Çakıldı Eminönü-Alibeyköy arasını 30 dakikaya düşürecek tramvay projesi kapsamında Haliç’e çakılan kazıklar havadan görüntülendi. Görüntülerde tramvay için dolgu alanı yapılacak alanlardaki kazık çakma işlemlerinin devam ettiği görülüyor.
 • İş Bankası, 93 Yıllık Reklam Yolculuğunu Sergiliyor Sergi, 25 Mart 2018'e kadar pazartesi hariç her gün, Eminönü’ndeki İş Bankası Müzesi'nin giriş katında ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.
 • Eski Belediye Başkanı Lütfi Kibiroğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı Kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren eski Eminönü Belediye Başkanı ve Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Lütfi Kibiroğlu, son yolculuğuna uğurlandı.
 • Eski Eminönü Belediye Başkanı Kibiroğlu Toprağa Verildi Eski Eminönü Belediye Başkanı ve Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Lütfi Kibiroğlu son yolculuğa uğurlandı.
 • Eski Eminönü Belediye Başkanı Kibiroğlu Vefat Etti Kibiroğlu'nun cenazesi yarın İstanbul'da toprağa verilecek.
 • Yeşilay'dan, Üniversitelerde 'Yeşil Bayrak Projesi' Marmara Üni̇versi̇tesi̇, Sağlık Bi̇li̇mleri̇ Üni̇versi̇tesi̇ ile Türki̇ye Yeşi̇lay Cemi̇yeti̇ arasında, külliyelerin dumansız yaşama alanı olması amacıyla, 'Yeşi̇l Bayrak Projesi̇' i̇ş bi̇rli̇ği̇ protokolü imzalandı.
 • İTO'ya 6 Ayda 483 Yenilikçi İş Fikri Geldi İstanbul Ticaret Odası’nın kurduğu Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), yeni iş fikirlerini ticarileştirmeye hızlı başladı. İTO Başkanı Çağlar, 6 aylık süreçte 33 sektörde 483 yenilikçi iş fikri ve bine yakın girişimcinin BTM’ye başvurduğunu açıkladı.
 • İTO 'Al Fikrini Gel, Fikrin İş Yapsın' Dedi, 6 Ayda 483 İş Fikri Ve Bine Yakın Girişimci Geldi İstanbul Ticaret Odası’nın kurduğu Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), yeni iş fikirlerini ticarileştirmeye hızlı başladı. İTO Başkanı Çağlar, "Oyun yazılımı geliştiren bir ekibimiz 8 milyon indirme rakamıyla 100 bin TL’yi aşkın ciroya, tek bir oyun ile ulaştı. Bir başka ekibimiz sanal gerçeklik uygulamasını inşaat sektörü ile birleştirerek inşaat sektörüne yeni bir soluk getirdi. Satış rakamları şimdiden 50 bini geçti" dedi.
 • İTO Yeni İş Fikirlerini Ticarileştirmeye Başladı İTO Başkanı Çağlar: 'Al fikrini gel, fikrin iş yapsın dedik, 6 ayda 483 iş fikri ve bine yakın girişimci geldi' 'Oyun yazılımı geliştiren bir ekibimiz 8 milyon indirme rakamıyla 100 bin TL’yi aşkın ciroya, tek bir oyunla ulaştı. Bir başka ekibimiz sanal gerçeklik uygulamasını inşaat sektörüyle birleştirerek inşaata yeni bir soluk getirdi. Satış rakamları şimdiden 50 bini geçti' 'İlk etapta 150200 girişim ve yaklaşık bin girişimcinin BTM çatısı altında yer almasını planlıyoruz. Ben buradan gelecekte yüz milyonlarca dolar değerinde şirketler çıkacağına inanıyorum'
 • İstanbul'da Kaçak Getirilen 6 Kedi Ele Geçirildi Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki operasyonda, 6 'Scottish Fold' cinsi kediyi kaçak yollardan yurda sokmaya çalışan 3 kişi gözaltına alındı.
 • İTO Başkanı Çağlar Açıklaması '(Eminönü'ndeki İTO binası) Hemen arkamızda Maliye Bakanlığı'na bağlı bir bina var. Satın almak istedik. Çünkü benim bir hayalim var. Yalıboyu Caddesi’ni tamamen modernize edip, üzerini tonozlarla kapatıp Milano'daki çarşı gibi yapmak istiyoruz' 'Hemen yanımızda otoparkın arazisini TOBB'dan satın almayı düşünüyoruz. Onun yanında Liman Han var. İhalesine çıkacağız' 'İTO olarak her yıl 30 ülkeye gidiyoruz. Gittiğimiz heyetlerle yuvarlak masa toplantıları yapıyoruz. En çok istenen Doğu Avrupa ülkeleri. Onlara çok talep var. Sanırım mevsime de bakarak bir iki program yapabiliriz' 'THY ile şimdi Çin'e uçuşları arttırmamız lazım. Semerkant direk uçuşları başlayacak ekim sonunda'
 • Annesinin Denize Attığı 40 Günlük Bebek İçin Mahkemeden Yeni Adım İstanbul Eminönü iskelesinde geçtiğimiz Ocak ayında 40 günlük bebeğini denize atan Fatma Karataş ve gayriresmi eşinin yargılandığı davada, mahkeme heyeti, tüm araştırmalarına rağmen cesedi bulunamayan Tuğçe bebek için yeni bir adım attı. Heyet, İstanbul’daki bütün Cumhuriyet Başsavcılıkları ve Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı yazılarak, olay tarihi ve takip eden günlerde denizden çıkarılmış yeni doğmuş bir bebekle ilgili soruşturmalarının olup olmadığının sorulmasına karar verdi.
 • Vodafone 39. İstanbul Maratonu'na Doğru Maraton bu yıl 'Çocuklar için koş' temasıyla düzenlenecek İBB Başkan Vekili Gümüşdağ:'New York, Londra, Berlin ve Tokyo gibi maratonların yanında yer almak en büyük hedefimiz' Spor İstanbul Genel Müdürü Özbayraktar:'Her zaman çocukların mutluluğunu hedefliyoruz. Bütün sivil toplum kuruluşlarından özellikle çocuklarla ilgili organizasyon yapmasını talep edeceğiz' 'Katılımın fazla olmasından dolayı 15 kilometre koşusunun finişini Yenikapı'ya aldık' Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Aksoy:'Bu yıl maratonda çocuklarımızın geleceği için koşacağız'
 • Yeni Cami'nin Kubbeleri Ortaya Çıktı 2015’in Mart ayından bu yana restorasyon çalışması sürdürülen Eminönü Yeni Cami’nin son durumu görüntülendi.
 • Restorasyonu Devam Eden Yeni Cami'nin Kubbeleri Ortaya Çıktı 2015’in Mart ayından bu yana restorasyon çalışması sürdürülen Eminönü Yeni Cami’nin son durumu görüntülendi. Caminin avlusunda bulunan kubbelerin üzerindeki örtü kaldırılırken, kurşun kaplama işlemi için bekleyen son kubbeler de ortaya çıkmış oldu.
 • 'Aşk-I Nebi' Sergisi Açıldı İstanbul Sanat ve Medeniyet Vakfı Başkanı Mehmet Çebi'nin koleksiyonundan oluşan 'Aşkı Nebi' adlı Hilyei Şerif sergisi açıldı.
 • Darbukacı Küçük Kız, Eminönü'nde İlgi Odağı Oldu Eminönü’nde, darbuka çalan bir kız çocuğu, vatandaşların ve turistlerin ilgi odağı oldu. Darbukacı kızın etrafında toplanan onlarca kişi, küçük kıza hem para verdi, hem de yaptığı mini şovu cep telefonları ile görüntüledi. Yaşıtları okul hazırlığı yaparken para kazanmak için darbuka çalan kız çocuğu yürekleri burktu.
 • Tarihi Yarımada'da Yunus Şovu Eminönü’nde denizde şov yapan yunuslar görenleri kendilerine hayran bıraktı. Yunusları ilk kez yakından gören vatandaşlar, o anları cep telefonlarıyla görüntülerken, tarihi yarımada renkli görüntülere sahne oldu.
 • Tarihi Yarımada'da Yunus Şovu Eminönü’nde denizde şov yapan yunuslar görenleri kendilerine hayran bıraktı. Yunusları ilk kez yakından gören vatandaşlar, o anları cep telefonlarıyla görüntülerken, tarihi yarımada renkli görüntülere sahne oldu.
 1  2  ...  7  8 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !