EMİNÖNÜ HABERLERİ / İstanbul

 • İDO Ve BUDO Seferleri İptal Edildi Gece boyunca etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana geliyor. İDO ve BUDO’nun bazı seferleri iptal edildi.
 • (Özel) Beyaza Bürünen Sultan Ahmet Camii Ve Ayasofya Kendine Hayran Bıraktı İstanbul genelinde etkili olan kar yağışı beraberinde eşsiz manzaraları da getirdi. Sultan Ahmet Camii ve Ayasofya’nın beyaza bürünmüş halinin havadan çekilen görüntüleri kendine hayran bıraktı.
 • Poşet Düzenlemesi Ev Hanımlarına Gelir Kapısı Oldu Bir çocuk annesi Merve Kaplıca evinde çeşitli figürlerle süslediği bez çantaları satarak ev ekonomisine küçük de olsa katkıda bulunuyor. Genç anne, 1 Ocak itibariyle başlayan ücretli naylon poşet uygulamasının ardından hayata geçirdiği projesiyle hem girişimcilik örneği sergiliyor hem de eşine yardımcı oluyor.
 • İDO Ve BUDO Seferleri İptal Olumsuz hava koşulları nedeniyle İDO ve BUDO seferleri iptal edildi
 • Sağır Han'da Bulunan Kaçak Yapıların Yıkımı Havadan Görüntülendi Eminönü’nde bulunan tarihi Sağır Han’daki kaçak yapılar Fatih Belediyesi ekipleri tarafından yıkıyor. İrene Kulesinin bitişiğindeki kaçak yapıların balyozlarla yıkım çalışmaları ise havadan görüntülendi.
 • İDO Ve BUDO Seferleri İptal Olumsuz hava koşulları nedeniyle Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) ve İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) seferleri iptal edildi.
 • Eyüpsultan Tramvayına Kavuşuyor İstanbul’un en önemli toplu taşıma güzergahlarından birisi olacak olan Eminönü-Alibeyköy tramvay hattında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
 • Amatör Balıkçılar Soğuk Havaya Aldırış Etmedi İstanbul genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı havaya aldırış etmeyen amatör balıkçılar Galata Köprüsü üzerinden oltalarını Haliç’e atarak balık tutmanın keyfini çıkardı. Soğuk ve yağışlı havada balık tutan bazı vatandaşlar ise teneke içerisine yaktıkları ateş ile ısındı.
 • (Özel) Sivil Trafik Ekipleri Kural İhlali Yapan Taksicilere Göz Açtırmıyor İstanbul Fatih’te Sivil Trafik Ekipler Amirliğine bağlı polisler müşteri gibi davranarak ticari taksilere yönelik uygulama gerçekleştirdi. Uygulamada kısa mesafe yolcu almayan ve yolculuk esnasında kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı.
 • (ÖZEL) Taksiciden Örnek Davranış Eminönü’nde taksisine binen turist bir ailenin araçta unuttuğu 8 bin dolar değerindeki mücevheri aileye teslim eden taksiciye örnek davranışı için İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu tarafından altın ve onur belgesi verildi. Olayın nasıl gerçekleştiğini anlatan örnek taksici Kadir Şenay, “İnsanlar, taksiciler onurları, şerefleri için yaşarlar” dedi.
 • Geleneksel 'Klasik Sabahlar Kahve Konserleri' Başlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ’nin geleneksel “Klasik Sabahlar Kahve Konserleri” yarın başlıyor. Klasik Türk Müziği’nden Klasik Batı Müziği’ne kadar seçkin eserlerin seslendirileceği konserler müzikseverlerle ücretsiz buluşacak.
 • Şampiyonlar Vodafone 40. İstanbul Maratonu'nda Yarışacak Kıtalararası koşulan tek yarış olma özelliğine sahip Vodafone İstanbul Maratonu, 11 Kasım Pazar günü 40. kez start alacak. Son iki yılın şampiyonlarının kıyasıya mücadelesine sahne olacak maratonda, ’Tavşan Atlet’ metodolijisinin duayeni Alman Profesör Helmut Winter tarafından koordine edilecek sistem ile 42 KM’de elit atletlerin tempo tutması sağlanırken, yeni rekorlar için de zemin hazırlanacak.
 • 40 Günlük Bebeğini Denize Atan Anneye Müebbet Hapis Eminönü iskelesinde 40 günlük bebeğini denize atarak ölümüne neden olan Fatma Karataş, “Çocuğunu kasten öldürmek” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, baba Mustafa Teneke’nin ise beraatına karar verdi.
 • İBB'nin Yerli Ve Özgün Projeleri Ödül Getirdi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından 2 ödüle birden layık görüldü. Ödüller, yerli ve milli üretimi artırmak amacıyla hayata geçirilen “Yerli Teknoloji Ofisi” projesi ve zeminden sürekli enerji beslemeli “Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı” projelerine verildi.
 • Eminönü - Alibeyköy Tramvay Hattında Sona Gelindi İstanbul’un en önemli toplu taşıma güzergahlarından birisi olacak olan Eminönü-Alibeyköy tramvay hattında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.Eyüpsultan trafiğini rahatlatacak olan tramvayın yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.
 • Eminönü'nde bir kişi çevreye ateş açtı: 1 polis yaralandı İstanbul Eminönü'de şüpheli bir kişi, polisin silahını almaya çalıştı. Polisle bu kişi arasında arbede yaşandı. Bu sırada silahın ateş alması sonucu polis yaralandı.
 • (Özel) UBER Sürücüsü İle Taksici Arasındaki Yumruk Ve Tokatlı Kavga Kamerada Eminönü’nde kadın bir müşteriyi araca almayan taksicileri görüntüleyen UBER sürücüsü, önündeki taksicinin de turistlere sahte dolar verdiğini iddia etmesi üzerine başka bir taksici ile aralarında kavga çıktı. Yumruk ve tokatların havada uçuştuğu kavga cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.
 • Eminönü'nde Hanın Çatısında Çıkan Yangın Drone İle Görüntülendi Eminönü’nde işyerlerinin bulunduğu 3 katlı bir hanın çatısında çıkan yangını söndürme çalışmaları drone ile havadan görüntülendi.
 • İstanbul'da Korkutan Yangın Fatih Eminönü’nde işyerlerinin bulunduğu 3 katlı bir hanın çatısında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangın olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde kontrol altına alınarak söndürüldü.
 • Eminönü'nde İşyerlerinin Bulunduğu Handa Korkutan Yangın Fatih Eminönü’nde işyerlerinin bulunduğu 3 katlı bir hanın çatısında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangın olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde kontrol altına alınarak söndürüldü.
 • BUDO Seferleri Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle İptal Edildi Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) olumsuz hava koşulları nedeniyle akşam saatlerinde İstanbul-Bursa arasında yapılacak seferlerin iptal edildiğini duyurdu.
 • İDO Ve BUDO Seferleri İptal Gece boyunca etkili olan fırtına nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana geldi. İDO ve BUDO’nun bazı seferleri iptal edildi.
 • İDO Ve BUDO Seferleri İptal Edildi Gece boyunca etkili olan fırtına nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana geliyor. İDO ve BUDO’nun bazı seferleri iptal edildi.
 • İDO Ve BUDO Seferleri İptal Edildi Gece boyunca etkili olan fırtına nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana geliyor. Fırtına nedeniyle İDO ve BUDO’nun bazı seferleri iptal edildi.
 • İstanbul'da Fırtına Etkili Oluyor İstanbul’da fırtına etkili oluyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Marmara’daki bazı seferler iptal edildi.
 • İstanbul'a Katenersiz Tramvay Bittiğinde günlük 114 bin yolcu kapasitesine sahip olacak Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı inşaatında gelinen son durum havadan görüntülendi. İnşaatın devam ettiği katenersiz 10 kilometrelik tramvay hattında seyahat süresi 35 dakika olacak.
 • (Özel) Eminönü Alibeyköy Tramvay Hattı İnşaatında Son Durum Havadan Görüntülendi Bittiğinde günlük 114 bin yolcu kapasitesine sahip olacak Eminönü Alibeyköy tramvay hattı inşaatında gelinen son durum havadan görüntülendi. İnşaatın devam ettiği Katenersiz 10 kilometrelik tramvay hattında seyahat süresi 35 dakika olacak.
 • Şehir Hatları Kış Tarifesine Geçiyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Şehir Hatları ders zilinin çalacağı 17 Eylül itibariyle kış tarifesine geçiyor. 8 buçuk ay sürecek kış tarifesinde 21 hatta günlük 600 sefer düzenlenecek. Okulların ilk günü 06.00-14.00 saatleri arasında seferler ücretsiz olacak.
 • İstanbul'da Sahte Çanta Ve Kalemlik Operasyonu Kağıthane ve Eminönü’nde güvenlik şube polisleri düzenledikleri operasyonda, eğitim ve öğretimin ilk günü piyasaya sürülmek üzere hazırlanan yaklaşık 14 bin sahte çanta ve kalemlik ele geçirdi. Operasyonda 1 kişi gözaltına alınırken, çuval çuval kamyonetlere yüklenen malzemeler depoya götürüldü.
 • Eminönü'de Şiddetli Yağış Esnafa Zor Anlar Yaşattı Eminönü’nde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle yollarda sel oluştu. İlçe esnafı iş yerlerinin önünde bulunan mallarının üzerini örterek yağmurdan korumaya çalıştı.
 • Eminönü'nde Bayram Alışverişi Yoğunluğu Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bayram alışverişine çıkanların adresi yine Eminönü oldu. Çarşıdaki bayram bereketi kameralara yansıdı.
 • (Özel) Eminönü'nde Bayram Alışverişi Yoğunluğu Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bayram alışverişine çıkanların adresi yine Eminönü oldu. Çarşıdaki bayram bereketi kameralara yansıdı.
 • 7 Buçuk Ayda Marmara Bölgesi'nin Nüfusu Kadar Yolcu Taşıdı 167 yıldır İstanbullulara hizmet veren Şehir Hatları Vapurları, 2018 yılının ilk 7 buçuk ayında 25 milyon yolcu taşıdı. Bu rakamın Marmara Bölgesi’nin nüfusa eş değer olduğu belirtildi.
 • (Özel) Şehir Hatları Vapurları 7 Buçuk Ayda Marmara Bölgesi'nin Nüfusu Kadar Yolcu Taşıdı 167 yıldır İstanbullulara hizmet veren Şehir Hatları Vapurları, 2018 yılının ilk 7 buçuk ayında 25 milyon yolcu taşıdı. Bu rakamın Marmara Bölgesi’nin nüfusa eş değer olduğu belirtildi.
 • Doğubank Esnafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Boykot Çağrısına Destek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Amerika’nın elektronik ürünlerine karşı boykot çağrısına Doğubank esnafından destek geldi. Esnaf, müşterilerini Türk malı ve Uzakdoğu ürünlerine yönlendiriyor.
 • İstanbul'da Çocukların Yağmur Sevinci İstanbul’da başlayan yağış çocukların eğlencesi oldu.
 • Bebeğini Denize Atan Anneye İstenen Ceza Belli Oldu Eminönü Vapur İskelesi’nden 40 günlük bebeğini denize attığı iddiasıyla, ’kasten öldürme’ suçundan yargılanan anne ile bebeğin babası hakkında mütalaa açıklandı.
 • Bebeğini Denize Atan Anneye Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi Eminönü Vapur İskelesi’nden 40 günlük bebeğini denize attığı iddiasıyla, ’kasten öldürme’ suçundan yargılanan anne ile bebeğin babası hakkında mütalaa açıklandı. Cumhuriyet savcısı, annenin ’alt soydan birine karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.
 • Polisten Vatandaşlara Broşürlü Bilgilendirme İstanbul Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Eminönü Vapur İskelesi şehir hatları vapurlarında; hırsızlık, dolandırıcılık, yankesicilik ve sahte para konuları ile boğulma vakaları üzerine vatandaşlara bilgilendirme yaparak broşür dağıttı.
 • Bakan Numan Kurtulmuş İTO'yu Ziyaret Etti Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Bakan Kurtulmuş, İstanbul’un bir ticaret ve sanayi merkezi olduğuna vurgu yaparak İTO ile ortak projeler konusunda müzakere ettiklerini söyledi.
 • Sultanahmet'te Tramvay Arıza Yaptı Sultanahmet’te sefer yapan tramvayın arıza vermesi nedeniyle seferler, kısa süreli çift yönlü olarak durdu. Ekiplerin arıza yapan tramvaya müdahalesi devam ediyor.
 • İmar Barışı Başvurusunda Ulaşılan Son Rakam 1.3 Milyon Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş, 8 Haziran tarihinde başlatılan ’İmar Barışı’ başvurularında gelinen son rakamın 1 milyon 300 bin olduğunu söyledi.
 • Taksi Şoförü, Turist Çiftin Parasını Almaya Çalıştı Eminönü’nde ticari bir taksinin şoförü, aracına binen turist çiftin araç ücreti için uzattığı 100 doları alarak kaçmaya çalıştı. Aracını bırakarak kaçan şoför, parayı takside düşürürken, turist çift çevredekilerden yardım istedi.
 • Şaşkın Bakışlar Önünde Çamaşır İpleri Arasında Sıra Dışı Gösteri Dünyanın en iyi slackline (ip üstünde gösteri) sporcularından Alex Mason, İstanbul’un tarihi semti Eminönü’nde şaşkın bakışlar önünde kısa bir şov yaptı.
 • Eminönü'nde Çamaşır İpleri Arasında Sıra Dışı Gösteri Dünyanın en iyi slackline (ip üstünde gösteri) sporcularından Alex Mason, İstanbul’un tarihi semti Eminönü’nde nefes kesen bir gösteriye imza attı. Red Bull sporcusu Alex Mason, tarihi dokusuyla turistlerden büyük ilgi gören sokaktaki apartmanlar arasında bulunan iplerin üzerinde yürüdü. Sokak sakinlerinin meraklı bakışları arasında sıra dışı hareketler sergileyen genç sporcu, Fatih Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen performansının ardından, “Harika bir duyguydu. Yaşayan tarihin içinde en sevdiğin işi yapmanın ve daha da önemlisi beni takip eden çocukların mutlu olduğunu görmenin sevinci hiçbir kelimeyle anlatılamaz” dedi.
 • Şehir Hatlarından Ramazan Seferleri Şehir Hatları, Ramazan ayı dolayısıyla vapur seferlerinin tarifelerinde yeni düzenlemeye gitti. Yeni düzenlemede Eminönü, Kadıköy, Beşiktaş, Karaköy, Üsküdar hatları her gün karşılıklı 35 ek seferle güçlendirildi ve vapur seferleri geç saatlere kadar uzatıldı.
 • Otelde Çıkan Yangında Yaralanan 5 Kişiden 1'İ Hayatını Kaybetti Fatih Eminönü’nde bulunan bir otelin sauna kısmında çıkan yangında yaralanarak hastaneye kaldırılan 59 yaşındaki Cezayir asıllı Fransız vatandaşı Fatma Sadouki, hastanede hayatını kaybetti. Öte yandan, yangında dumandan zehirlenen itfaiye erine olay yerinde müdahale saniye saniye görüntülendi.
 • İstanbul'da AVM'deki Bombalı Araç Davasında Sanıktan İtiraf İstanbul Bayrampaşa’daki bir alışveriş merkezinde, bombalı eylem hazırlığındayken yakalanan DEAŞ’lı 4 teröristin de aralarında bulunduğu 8’i tutuklu 14 sanığın yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanık Can Yecil, “Yüzlerce kişinin öleceği bomba eylemi planlayıcısı benim” dedi.
 • Bayrampaşa'da Alışveriş Merkezinde Bombalı Araç Davasında Sanıktan İtiraf Bayrampaşa’daki bir alışveriş merkezinde, bombalı eylem hazırlıgındayken yakalanan DEAŞ’lı 4 teröristin de aralarında bulunduğu 8’i tutuklu 14 sanığın yargılanmasına başlandı. Duruşmada savunmasını yapan tutuklu sanık Can Yecil, “Yüzlerce kişinin öleceği bomba eylemi planlayıcısı benim” dedi.
 • Eminönü'ndeki Otel Yangınında İtfaiye Zehirlendi İstanbul Eminönü’nde bir otelde çıkan yangındaki söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye eri dumandan zehirlendi. İtfaiye eri arkadaşları tarafından ambulansla hastaneye kaldırılırken, durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • Eminönü'ndeki Otel Yangınında İtfaiye Eri Ağır Yaralandı Fatih Eminönü’nde bir otelde çıkan yangındaki söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye eri dumandan zehirlendi. İtfaiye eri arkadaşları tarafından ambulansla hastaneye kaldırılırken, durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • Eminönü'nde Otelde Yangın Paniği Fatih Eminönü’nde bir otelin sauna kısmında bilinmeyen bir nedenden yangın çıktı. Yangında otelde mahsur kalan müşteriler tahliye edilirken, aşırı kilolu bir kişinin tahliyesi sırasında itfaiye ekipleri zor anlar yaşadı.
 • Şerefiye Sarnıcı'nın 'Hiç Hali' Büyüledi 1590 yıllık tarihe sahip Şerefiye Sarnıcı 8 yıllık restorasyon çalışmasının ardından İranlı sanatçı Ahmet Nejat’ın “Hiç Hali” adlı sergisi ile görsel şölen ile açıldı. Sarnıcın içinde drone ile çekilen görüntüler izleyenleri kendine hayran bıraktı.
 • Sahte Kimlikli Halk Otobüsü Şoförünün Üzerinden Uyuşturucu Çıktı İstanbul Fatih Eminönü’nde uygulama yapan trafik polisleri durdukları özel halk otobüsünün şoförünün sürücü kimliğinin sahte olduğunu tespit etti. Polis, şoförün üst aramasında uyuşturucu madde ele geçirdi.
 • Sarayburnu'nda Araç Bariyerlere Çarpıp Takla Attı Sarayburnu’nda kontrolden çıkan araç, bariyerlere çarparak takla attı. Kullanılamaz hale gelen araçtaki 1’i kız 3 genç kazadan şans eseri yara almadan kurtuldu. Aracın bariyerleri ve kaldırım taşlarını yerinden sökmesi nedeniyle yol trafiğe kapandı.
 • İBB'den Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı Çalışmalarıyla İlgili Açıklama İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının geçeceği güzergahta yapılacak olan çalışma nedeniyle 1 ay süreyle Abdülezelpaşa Caddesi’nin Unkapanı-Balat İstikametinin trafiğe kapatılacağını ve akışın tek şeritten çift yönlü sağlanacağını duyurdu.
 • İTO Başkanı Öztürk Oran Açıklaması 'Devletin Eli İkinci El Otomotiv Ticaretinin İçine Girmeli' ‘İkinci El Otomotiv Ticaretinin Türk Ekonomisindeki Geleceği’ konulu toplantıda konuşan İstanbul Ticaret Odası Başkanı Öztürk Oran, “Birlikte öyle bir konuya parmak basalım ki bu ülkede ikinci el araç alanları da ilgilendirsin, alıcıları daha mutlu etsin, satıcıları da huzurlu etsin. Ben derim ki devletin eli ikinci el otomotiv ticaretinin içine girmeli” dedi.
 • Eski Asker Arkadaşları, Afrin Şehitleri İçin Kur'an Okuttu Vatani görevlerini birlikte yapan ve sosyal medya üzerinden haberleşerek toplanan bir grup vatandaş ile yakınları, Afrin şehitleri için Kur’an-ı Kerim okuttu.
 • Tarihi Kürkçü Han Yanındaki Yangın Büyümeden Söndürüldü Eminönü’nde bir tekstil mağazasında gece saatlerinde yangın çıktı. Tarihi Kürkçü Han yanındaki kapalı olan mağazaya giren itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alarak diğer dükkanlara sıçramasını engelledi.
 • Eğitim Alan Gençler, Memleketlerini Fotoğraflayacak ‘Türkiye’nin Renkleri İstanbul’un Kimlikleri Projesi’ ile İstanbul’da yaşayan ve daha önce memleketlerine gidememiş gençler, 96 saatlik fotoğrafçılık eğitimlerini tamamladıktan sonra memleketlerine giderek fotoğraf ve kısa film çekecek.
 • İstanbul'da Kaçak Saat Operasyonu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri İstanbul’da 3 farklı operasyonla piyasa değeri 381 bin lira olan 891 adet kaçak saat ele geçirdi.
 • Tarihi Ahi Çelebi Camisinin Bahçesini Su Bastı İstanbul’da etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle Eminönü’nde bulunan tarihi Ahi Çelebi Camisinin bahçesi sular altında kaldı.
 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Metro Çalışmalarıyla İlgili Açıklama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, metro çalışmalarıyla ilgili, “Dünyada bu kadar uzun sürmeyen metrolar, İstanbul’da niye bu kadar uzun sürsün. Ne kadar hızlı İstanbul o kadar karda. 3 yılda yapılacak bir şeyi 7 yılda yapıldığı zaman kaç paraya ihale edersek edelim yüzde 30 zarar ediyoruz” dedi.
 • Polis Aracına Çarpan Otomobil Alev Alev Yandı İstanbul’da seyir halindeki otomobil sürücüsünün fenalaşması sonucu kontrolden çıkarak polis aracına çarptı. YKaza sonrası çarpmanın etkisiyle sürüklenen otomobil alev alev yanarken, kazayı yara almadan atlatan sürücü polis merkezine götürüldü.
 • Yeni Camii Restorasyonunun Yüzde 50'Si Tamamlandı Yüzlerce yıllık tarihi ile İstanbul’un simgelerinden olan Eminönü’ndeki Yeni Camii’de restorasyon çalışmalarının yüzde 50‘si tamamlandı. Tarihinin en büyük restorasyonunun yapıldığı camide devam eden çalışmalar havadan görüntülendi.
 • (Özel Haber )Yeni Camii Restorasyonunun Yüzde 50'Si Tamamlandı Yüzlerce yıllık tarihi ile İstanbul’un simgelerinden olan Eminönü’ndeki Yeni Camii’de restorasyon çalışmalarının yüzde 50‘si tamamlandı. Tarihinin en büyük restorasyonunun yapıldığı camide devam eden çalışmalar havadan görüntülendi.
 • Fırtına Ve Yağış Nedeniyle İDO Ve BUDO Seferleri İptal Gece boyunca etkili olan fırtına ve yağış nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana geliyor. İDO ve BUDO’nun bazı seferleri iptal edildi.
 • İTO, Mevzuatı İlgilendiren Bilgileri Tek Ofisten Verecek İstanbul Ticaret Odası, dış ticaret, teşvik, destek, ruhsat, istihdam, vergi gibi mevzuatı ilgilendiren her türlü bilgiyi tek bir ofiste vermeye başlıyor. İTO Başkanı Oran konuyla ilgili olarak "İTO’ya danışan, ticari hayatlarındaki her türlü faaliyetleri için en kestirme yolu öğrenecek” dedi.
 • Alibeyköy-Eminönü Tramvayı Saatte 15 Bin Yolcu Taşıyacak İnşaatı devam eden Eminönü-Eyüp-Alibeyköy tramvayı saatte 15 bin yolcu taşıyacak.
 • 61 Milyon Liralık Kuyruk Havadan Görüntülendi Yılbaşına sayılı günler kala, Eminönü’nde Nimet Abla’dan milli piyango bileti almak isteyen vatandaşların oluşturduğu uzun kuyruk havadan görüntülendi.
 1  2  ...  6 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !