EMİNÖNÜ HABERLERİ / İstanbul

 • İBB Başkanına 'İç Borçlanma' Yetkisi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, EminönüAlibeyköy Tramvay Hattı'nın inşaatı için Başkan Mevlüt Uysal'ı 61 milyon avro 'iç borçlanma' yetkisi tanıdı.
 • Polisten Vatandaşlara Broşürlü Bilgilendirme İstanbul Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Eminönü Vapur İskelesi şehir hatları vapurlarında; hırsızlık, dolandırıcılık, yankesicilik ve sahte para konuları ile boğulma vakaları üzerine vatandaşlara bilgilendirme yaparak broşür dağıttı.
 • Bakan Numan Kurtulmuş İTO'yu Ziyaret Etti Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Bakan Kurtulmuş, İstanbul’un bir ticaret ve sanayi merkezi olduğuna vurgu yaparak İTO ile ortak projeler konusunda müzakere ettiklerini söyledi.
 • Sultanahmet'te Tramvay Arıza Yaptı Sultanahmet’te sefer yapan tramvayın arıza vermesi nedeniyle seferler, kısa süreli çift yönlü olarak durdu. Ekiplerin arıza yapan tramvaya müdahalesi devam ediyor.
 • İmar Barışı Başvurusunda Ulaşılan Son Rakam 1.3 Milyon Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş, 8 Haziran tarihinde başlatılan ’İmar Barışı’ başvurularında gelinen son rakamın 1 milyon 300 bin olduğunu söyledi.
 • 'İmar Barışı'nda Başvuru Sayısı 1,3 Milyona Ulaştı' Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Demirtaş: 'Aradan geçen sürede İmar Barışı'na yapılan başvuru sayısı 1 milyon 300 bini buldu. Günde ortalama 5060 bin civarında kayıt yapılıyor. Ancak sistemin tıklanma sayısı, sisteme giriş sayısı daha fazla. Şu anda 2 milyonun üzerinde İmar Barışı için sisteme giriş var' Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdürü Böke: 'Başvurular 31 Ekim'e kadar sürecek. (Yapı Kayıt Belgesi için) Son ödeme tarihi ise 31 Aralık'
 • Taksi Şoförü, Turist Çiftin Parasını Almaya Çalıştı Eminönü’nde ticari bir taksinin şoförü, aracına binen turist çiftin araç ücreti için uzattığı 100 doları alarak kaçmaya çalıştı. Aracını bırakarak kaçan şoför, parayı takside düşürürken, turist çift çevredekilerden yardım istedi.
 • ALS Hastalarına Boğaz Turu Morali 21 Haziran Dünya ALS Günü dolayısıyla ALS MNH Derneği, ALS hastaları ve yakınları için İstanbul Boğazı'nda eğlence organize etti Dernek başkanı İsmail Gökçek:'Ne durumda olursak olalım hayata gülerek bakıyoruz, nefes varsa umut da vardır anlayışıyla hareket ediyoruz. Yapılan yardımlarla alınan malzemeler, hasta ve hasta yakınının hayatını kolaylaştırarak hayata bağlanmamıza yardımcı oluyor'
 • Otobüsün Altında Kalan Kişi Öldü Eyüp'te İETT otobüsünün altında kalan bir kişi hayatını kaybetti.
 • Bakan Kaya, Eminönü'nde Halka Seslendi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya: 'Biz 81 milyona eşit ve adil bir şekilde hizmet ürettik. Biz bu coğrafyada tüm mazlumlarının umudu olan bir liderin arkasından yol yürüyoruz. Bugün AK Parti sadece Türkiye'nin umudu değil, bugün AK Parti dünyanın tüm mazlumlarının umudu. Bugün AK Parti, Kudüs'ün, Filistin'in umudu. Tüm dünya mazlumlarına el attık, bundan sonra da ülkemizi daha da güçlendirerek, dünya mazlumlarına umut olmaya devam edeceğiz'
 • İstanbul Sahillerinde Bayram Yoğunluğu Bayramı İstanbul'da geçirmeyi tercih eden vatandaşlar, sahillere akın etti.
 • Şaşkın Bakışlar Önünde Çamaşır İpleri Arasında Sıra Dışı Gösteri Dünyanın en iyi slackline (ip üstünde gösteri) sporcularından Alex Mason, İstanbul’un tarihi semti Eminönü’nde şaşkın bakışlar önünde kısa bir şov yaptı.
 • Eminönü'nde Çamaşır İpleri Arasında Sıra Dışı Gösteri Dünyanın en iyi slackline (ip üstünde gösteri) sporcularından Alex Mason, İstanbul’un tarihi semti Eminönü’nde nefes kesen bir gösteriye imza attı. Red Bull sporcusu Alex Mason, tarihi dokusuyla turistlerden büyük ilgi gören sokaktaki apartmanlar arasında bulunan iplerin üzerinde yürüdü. Sokak sakinlerinin meraklı bakışları arasında sıra dışı hareketler sergileyen genç sporcu, Fatih Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen performansının ardından, “Harika bir duyguydu. Yaşayan tarihin içinde en sevdiğin işi yapmanın ve daha da önemlisi beni takip eden çocukların mutlu olduğunu görmenin sevinci hiçbir kelimeyle anlatılamaz” dedi.
 • 211 Yıllık Tarifiyle Bayramın Tadı Açıklaması Akide Şekeri Geçmiş tatlar ile gelecek arasında köprü oluşturarak 211 yıllık tarifiyle Osmanlı dönemindeki gibi yapılan akide şekeri, hala cazibesini koruyor Yeniçerilerin padişaha bağlılıklarını gösteren akide şekeri yapımını sürdüren Şekerci Cafer Erol'un dördüncü kuşak temsilcisi 60 yıllık şeker ustası Mehmet Nurtekin Erol, 30 farklı çeşit akideyle yeni damak zevklerine de hitap ediyor Mehmet Nurtekin Erol: 'Saray döneminden beri aynı yöntemle yapılır ve pişirilir. Biz makine şekeri yapmıyoruz. Makine akidesini yaptığımız zaman 155 derecede kaynatabilirsiniz ama el akidesinde, makas akidesinde 180 dereceye kadar kaynatırsınız. 180 derecede pişen şekerini makinede işlemeniz imkansızdır, çok kırma yapar, şeklini bozar. Bu nedenle 180 derece kaynattıktan sonra elle şeklini veriyoruz. Adını da el akidesi, makas akidesi olarak buradan alıyor' 'Akide şekerini yaşatmaya çalışıyoruz. Müşterilerimiz babamızdan, dedemizden gördüğümüz bu eski adeti devam ettirdiğimiz için memnun oluyor. Bu şekeri yaparken el değdiğinde, tadı başka oluyor. Eliniz o işin içinde olacak, yerine göre yanacak. Onu hissedeceksiniz ki oda sizi hissetsin. Lezzeti geçsin' 'Yeni sunumlarla akide şekeri daha revaçta oluyor. Çünkü kimsenin bilmediği tatlar bunlar. Yeni nesil akide şekerini dedesi, ninesi, annesi, babasıyla öğreniyor'
 • N11.Com Sahaya İniyor n11.com, iş ortaklarının bilgi ve destek alabileceği mağaza destek noktalarıyla sahaya iniyor
 • İstanbul'un Sarnıçları Bizans asırlarında İstanbul'un su ihtiyacını karşılamak maksadıyla inşa edilen sarnıçlar, günümüzde kültür ve sanat alanında turizme hizmet ederken, büyük ilgi görüyor İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz: 'Kapalı sarnıçlara verilecek en iyi örnekler Yerebatan ve Binbirdirek sarnıçlarıdır. İstanbul'daki en büyük kapalı sarnıç olan Yerebatan Sarnıcı, I. Justinianus tarafından 532 yılındaki Nika isyanı sonrasında 7 bin işçi çalıştırılarak yaptırılmıştır' 'Nuruosmaniye Camisi'nin altından 420 kamyon balçık çıkarılarak, 8,5 metre derine inilmesiyle, 270 yıllık tarihi caminin altında, varlığı bilinen ama yıllarca atık ve çöplerle dolmuş ve gözden kaybolmuş; 825 metrekare kullanım alanlı, 2 bin 42 metrekare büyüklüğünde bir alana ulaşılmıştı'
 • Şehir Hatlarından Ramazan Seferleri Şehir Hatları, Ramazan ayı dolayısıyla vapur seferlerinin tarifelerinde yeni düzenlemeye gitti. Yeni düzenlemede Eminönü, Kadıköy, Beşiktaş, Karaköy, Üsküdar hatları her gün karşılıklı 35 ek seferle güçlendirildi ve vapur seferleri geç saatlere kadar uzatıldı.
 • Şehir Hatları'ndan, 'Ramazan Seferleri' Uygulaması Şehir Hatları, 18 Mayıs-14 Haziran tarihlerinde Eminönü-Kadıköy, Beşiktaş-Kadıköy ve Eminönü-Üsküdar vapur seferlerinin tarifelerinde yeni düzenlemeye gitti.
 • İstanbul Camilerinin Gerdanlıkları Asıldı Ramazan ayı öncesinde İstanbulluları, Eyüp Sultan ve Sultanahmet camilerinde 'Hoşgeldin 11 Ayın Sultanı', Süleymaniye ve Yeni Valide camilerinde 'Oruç Arınmaktır', Eminönü Yeni Camisi'ne ise 'Oruç Tut Sıhhat Bul' yazılı mahyalar karşılıyor Mahya ustası Kahraman Yıldız: 'Aslında Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde elektrik ustabaşıydım. 1975'te İstanbul'da Fetih Haftası kapsamında bu çalışmalara başladım. O günden bugüne mahya kuruyorum. Heyecanımı hala koruyorum. Heyecan olmasa bu işi yapamazsınız. Apayrı şeyler bunlar. Gökyüzüne yazdıklarınızı herkes görüyor'
 • Otelde Çıkan Yangında Yaralanan 5 Kişiden 1'İ Hayatını Kaybetti Fatih Eminönü’nde bulunan bir otelin sauna kısmında çıkan yangında yaralanarak hastaneye kaldırılan 59 yaşındaki Cezayir asıllı Fransız vatandaşı Fatma Sadouki, hastanede hayatını kaybetti. Öte yandan, yangında dumandan zehirlenen itfaiye erine olay yerinde müdahale saniye saniye görüntülendi.
 • İstanbul'da AVM'deki Bombalı Araç Davasında Sanıktan İtiraf İstanbul Bayrampaşa’daki bir alışveriş merkezinde, bombalı eylem hazırlığındayken yakalanan DEAŞ’lı 4 teröristin de aralarında bulunduğu 8’i tutuklu 14 sanığın yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanık Can Yecil, “Yüzlerce kişinin öleceği bomba eylemi planlayıcısı benim” dedi.
 • Bayrampaşa'da Alışveriş Merkezinde Bombalı Araç Davasında Sanıktan İtiraf Bayrampaşa’daki bir alışveriş merkezinde, bombalı eylem hazırlıgındayken yakalanan DEAŞ’lı 4 teröristin de aralarında bulunduğu 8’i tutuklu 14 sanığın yargılanmasına başlandı. Duruşmada savunmasını yapan tutuklu sanık Can Yecil, “Yüzlerce kişinin öleceği bomba eylemi planlayıcısı benim” dedi.
 • 'Yüzlerce Kişinin Öleceği Bombalı Eylemin Planlayıcısı Benim' Bayrampaşa'daki bir alışveriş merkezinde, 28 Ekim 2017'de bombalı eylem hazırlığındayken yakalanan DEAŞ'lı 4 teröristin de aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 14 sanığın yargılanmasına başlandı Tutuklu sanık Can Yenil: 'Eminönü ve İstanbul Forum AVM'deki planları ben yaptım. Yüzlerce kişinin öleceği bombalı eylemin planlayıcısı benim. Bombayı imal etmek, bombayı hazırlamak benim için son derece kolay oldu' 'Normalde benim planım, Eminönü'nde bombayı patlattıktan sonra 15 dakikada AVM'ye gidip oraya yerleştirdiğimiz bombaları da patlatmaktı. Ama eylemden vazgeçtiğimiz için AVM'ye yerleştirdiğimiz bombaları almaya gittik' Tutuklu sanık Kahraman: 'Sanıklar Can ve Mücahit bir iş yapmaya çalıştılar. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Kimseyi öldüremedikleri için beni de yanlarına götürmek istiyorlar'
 • Eminönü'ndeki Otel Yangınında İtfaiye Zehirlendi İstanbul Eminönü’nde bir otelde çıkan yangındaki söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye eri dumandan zehirlendi. İtfaiye eri arkadaşları tarafından ambulansla hastaneye kaldırılırken, durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • Eminönü'ndeki Otel Yangınında İtfaiye Eri Ağır Yaralandı Fatih Eminönü’nde bir otelde çıkan yangındaki söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye eri dumandan zehirlendi. İtfaiye eri arkadaşları tarafından ambulansla hastaneye kaldırılırken, durumunun ağır olduğu öğrenildi.
 • Eminönü'nde Otelde Yangın Paniği Fatih Eminönü’nde bir otelin sauna kısmında bilinmeyen bir nedenden yangın çıktı. Yangında otelde mahsur kalan müşteriler tahliye edilirken, aşırı kilolu bir kişinin tahliyesi sırasında itfaiye ekipleri zor anlar yaşadı.
 • Şerefiye Sarnıcı'nın 'Hiç Hali' Büyüledi 1590 yıllık tarihe sahip Şerefiye Sarnıcı 8 yıllık restorasyon çalışmasının ardından İranlı sanatçı Ahmet Nejat’ın “Hiç Hali” adlı sergisi ile görsel şölen ile açıldı. Sarnıcın içinde drone ile çekilen görüntüler izleyenleri kendine hayran bıraktı.
 • 'Kore Ve İslam Dünyası Açıklaması Tarihi Ve Kültürel İlişkiler Kongresi' IRCICA ve Güney Kore Hanyang Üniversitesi'nin iş birliğiyle düzenlenen kongrede, Kore ile İslam dünyası arasındaki ilişkilerin tarihi gelişim süreçleri, karşılıklı etkileşimin kültürel, edebi, sosyal, iktisadi ve sanatsal boyutlarıyla ele alınıyor.
 • Halk Otobüsü Şoförüne Uyuşturucu Gözaltısı Sürücünün ehliyetinin de sahte olduğu belirlendi.
 • Sahte Kimlikli Halk Otobüsü Şoförünün Üzerinden Uyuşturucu Çıktı İstanbul Fatih Eminönü’nde uygulama yapan trafik polisleri durdukları özel halk otobüsünün şoförünün sürücü kimliğinin sahte olduğunu tespit etti. Polis, şoförün üst aramasında uyuşturucu madde ele geçirdi.
 • İTO'nun Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç Oldu Türkiye’de ortalama her 4 şirketten 1’inin üyesi olduğu İstanbul Ticaret Odası'nın yeni Yönetim Kurulu Başkanlığına Şekib Avdagiç seçildi Avdagiç: '400 bin üyemizin gücüne güç katacak projelerimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin aydınlık yarınları için güçlü bir teminat olacaktır. Büyümede anahtar rol oynayacak, nokta atışı projelerimiz hazır. Kaybedecek bir saatimiz bile yok' 'İstanbul’un marka değerini yükselten projeleri hayata geçirmek, Türkiye’den dünyaya uzanan köprüleri sağlamlaştırmak için buradayız. Bizler dövizdeki algı oyunlarına, ticaretteki gücümüzle karşı duruyoruz. Bizler faiz prangasını üretim gücümüzle kırmak için buradayız'
 • İstanbul'da Bazı Vapur Seferleri İptal Edildi İstanbul'da etkili olan yoğun sis nedeniyle Rumeli Kavağı-Eminönü seferleri iptal edilerek bunun yerine yolcu taşımacılığı Sarıyer İskelesi'nden yapılmaya başlandı.
 • İstanbul'da Tüm Vapur Seferleri İptal Edildi Kentte etkili olan sis, görüş mesafesinin yer yer 100 metreye kadar düşmesine neden oldu Şehit Hatları AŞ, tüm vapur seferleri iptal edildiğini duyurdu.
 • Sarayburnu'nda Araç Bariyerlere Çarpıp Takla Attı Sarayburnu’nda kontrolden çıkan araç, bariyerlere çarparak takla attı. Kullanılamaz hale gelen araçtaki 1’i kız 3 genç kazadan şans eseri yara almadan kurtuldu. Aracın bariyerleri ve kaldırım taşlarını yerinden sökmesi nedeniyle yol trafiğe kapandı.
 • Atatürk Havalimanı'nda Yolcuların 'Taksi' Şikayeti Havalimanının yoğun olduğu günlerde yeterli taksinin bulunmadığını, bazı taksicilerin ise kısa mesafeye götürmediklerini öne süren yolcular, sorunun çözülmesi için önlem alınmasını talep ediyorAtatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Can: 'Bizim araçlarımızın 'Yakına gitmem' diye bir şey söylemeleri söz konusu değildir. Bize öyle bir şikayet geldiği an o şoförü disiplin kurullarımıza sevk eder, ihraç işlemi yaparız'
 • Zeytin Dalı Harekatı'na 'Kan Bağışlı' Destek DinBirSen üyeleri, Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla kan bağışında bulundu.
 • İTO Yatırımcının Her Sorusunu 'Tek Elden' Cevaplayacak İstanbul Ticaret Odası’nın ocak ayının ilk yarısından itibaren üyelerinin hizmetine sunduğu İTO Bilgilendirme Merkezi’nin resmi açılışı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımıyla gerçekleştirildi İTO’nun Eminönü Merkez Binası’nda açılan İTO Bilgilendirme Merkezi, yerli ve yabancı yatırımcılara yatırım için ihtiyaç duydukları her türlü konuda bilgi sunacak İTO Yönetim Kurulu Başkanı Oran: “İş yapmanın böylesi kolaylaştığı bir ortamda yatırımcılarımızı gerekli bilgilerle donatacak bir merkez kurduk. Merkezimiz kuruluşundan itibaren 2 bine yakın kişiye destek verdi” İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı Avdagiç: 'İTO Bilgilendirme Merkezi'yle sadece problemleri çözmeyi değil aynı zamanda buraya gelen genç girişimcilerimizi motive etmek ve onları iş dünyasına katmak için de bir misyon üstlenmiş durumdayız'
 • İstanbul'da Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak Altyapı çalışması nedeniyle Abdülezelpaşa Caddesi'nin UnkapanıBalat İstikametinde yarından itibaren trafik akışı sağlanamayacak.
 • İBB'den Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı Çalışmalarıyla İlgili Açıklama İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının geçeceği güzergahta yapılacak olan çalışma nedeniyle 1 ay süreyle Abdülezelpaşa Caddesi’nin Unkapanı-Balat İstikametinin trafiğe kapatılacağını ve akışın tek şeritten çift yönlü sağlanacağını duyurdu.
 • İTO Başkanı Öztürk Oran Açıklaması 'Devletin Eli İkinci El Otomotiv Ticaretinin İçine Girmeli' ‘İkinci El Otomotiv Ticaretinin Türk Ekonomisindeki Geleceği’ konulu toplantıda konuşan İstanbul Ticaret Odası Başkanı Öztürk Oran, “Birlikte öyle bir konuya parmak basalım ki bu ülkede ikinci el araç alanları da ilgilendirsin, alıcıları daha mutlu etsin, satıcıları da huzurlu etsin. Ben derim ki devletin eli ikinci el otomotiv ticaretinin içine girmeli” dedi.
 • İstanbul'daki Oda Ve Borsalarda Seçim Rüzgarı Esiyor Gelecek ay yapılacak meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimlerinin ardından İTO, İSO, İSTİB ve DTO'nun yeni dönem yönetimleri belirlenecek İstanbul'daki oda ve borsalarda başkan olmak için adaylık yarışı başlarken, İTO'daki aday bolluğu dikkati çekiyor Şu ana kadar İTO'da 3, DTO'da 2 aday başkanlık için yarışacağını açıkladı. İSO ve İSTİB ise tek adayla seçimlere gidiyor Seçimler İSO'da 2 Nisan'da, İTO'da 9 Nisan'da, DTO'da 8 Nisan'da ve İSTİB'de 14 Nisan'da yapılacak 400 bine yakın üyesi bulunan İTO'da 9 Nisan'da yapılacak seçimler, kent trafiğine az da olsa etki edeceğe benziyor
 • 'Tek Kalemde' Şirket Kuruluşu Girişimciyi Memnun Etti Şirket kuruluşu işlemlerinde gerçekleştirilmesi gereken 7 prosedürün bire düşürülmesi memnuniyetle karşılandı Şirket kurulumu için Eminönü merkez binasına başvuran Sırma: 'İlk defa şirket kuruyorum. İşlemlerin kısaldığını burada öğrendik. Daha önce 23 gün sürüyormuş ama burada 15 dakika sürdü' Eminönü merkez binasına başvuran Döveç: 'Daha önce birden fazla şirket kuruluşu gerçekleştirdim ama hiç böyle olmadı. Haberler ve üye olduğumuz gruplardan öğrendim İstanbul Ticaret Sicili Müdürü Avukat Kızılelma: 'Daha önce birçok kuruma giderek sonuçlandırdıkları şirket kurulum işlemini tek kalemde 2030 dakikada bitirip gitmiş olmaktan çok memnunlar. Onun dışında hiçbir devlet kurumuna gitmiyorlar. MERSİS sistemi bütün devlet kurumlarına bildirimi otomatik olarak kendisi yapıyor'
 • Şirket Kuruluşunda 7 Prosedür Bire İndi Şirket kuruluşunda bugünden itibaren yeni bir dönem başlıyor İstanbul Ticaret Sicili Müdürü Kızılelma: 'Bugün ilk defa vatandaş, İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü'ne gelip şirketini çok kısa bir sürede kurdu. Başka herhangi bir devlet kurumuna veya bankaya gitmek durumunda kalmadı'
 • İstanbul Boğazı'nda Sis Sis nedeniyle vapur seferleri yapılamıyor.
 • Eski Asker Arkadaşları, Afrin Şehitleri İçin Kur'an Okuttu Vatani görevlerini birlikte yapan ve sosyal medya üzerinden haberleşerek toplanan bir grup vatandaş ile yakınları, Afrin şehitleri için Kur’an-ı Kerim okuttu.
 • Tarihi Kürkçü Han Yanındaki Yangın Büyümeden Söndürüldü Eminönü’nde bir tekstil mağazasında gece saatlerinde yangın çıktı. Tarihi Kürkçü Han yanındaki kapalı olan mağazaya giren itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alarak diğer dükkanlara sıçramasını engelledi.
 • Eğitim Alan Gençler, Memleketlerini Fotoğraflayacak ‘Türkiye’nin Renkleri İstanbul’un Kimlikleri Projesi’ ile İstanbul’da yaşayan ve daha önce memleketlerine gidememiş gençler, 96 saatlik fotoğrafçılık eğitimlerini tamamladıktan sonra memleketlerine giderek fotoğraf ve kısa film çekecek.
 • İstanbul'da Kaçak Saat Operasyonu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri İstanbul’da 3 farklı operasyonla piyasa değeri 381 bin lira olan 891 adet kaçak saat ele geçirdi.
 • Tarihi Ahi Çelebi Camisinin Bahçesini Su Bastı İstanbul’da etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle Eminönü’nde bulunan tarihi Ahi Çelebi Camisinin bahçesi sular altında kaldı.
 • Hayati Yazıcı, Eminönü Esnafıyla Bir Araya Geldi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı: '15 Temmuz 2016'da tarihin en alçak, en gaddar darbesine maruz kalmış bir ülke, darbeden 40 gün sonra Fırat Kalkanı Operasyonu'nu gerçekleştirdi. Şimdi de kahraman Ordumuz, Silahlı Kuvvetlerimiz Afrin operasyonunu gerçekleştiriyor, bunu yapmak zorundayız, koşullar bu noktaya getirdi. Bize çerçeve oluşturmaya çalışanlar var, asla müsaade etmeyeceğiz'
 • İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan Metro Çalışmalarıyla İlgili Açıklama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, metro çalışmalarıyla ilgili, “Dünyada bu kadar uzun sürmeyen metrolar, İstanbul’da niye bu kadar uzun sürsün. Ne kadar hızlı İstanbul o kadar karda. 3 yılda yapılacak bir şeyi 7 yılda yapıldığı zaman kaç paraya ihale edersek edelim yüzde 30 zarar ediyoruz” dedi.
 • Seyahatname'nin İstanbul Bölümüne İTO'dan Özel Baskı İstanbul’un kapsamlı bir tarihi panoraması olan eserde, 400 yıl öncesinin günlük ticaret yaşamı ünlü seyyah Evliya Çelebi'nin kaleminden çarpıcı detaylarla aktarılıyor.
 • 'Blue Man Group' Eminönü'nde Halkla Buluştu Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve BKM işbirliğiyle İstanbul'a gelen grup, yarın Zorlu PSM'de gerçekleştirecekleri gösteri öncesi, Eminönü'nde sergiledikleri sokak performanslarıyla ilgi çekti.
 • 2. Abdülhamid Han Türbesi 9 Şubat'ta Açılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, restore edilen 2. Abdülhamid Han, Sultan 2. Mahmud ve Sultan Abdülaziz ile 19 hanedanın medfun olduğu Sultanahmet'teki türbenin, 9 Şubat Cuma günü ziyarete açılacağını bildirdi Restorasyon çalışmalarını inceleyen Uysal: 'Geleceğimizin daha doğru planlanması adına geçmişimizi iyi okumamız gerekiyor'
 • UHİM, '2017 Dünya Hak İhlalleri Raporu'nu Açıkladı Genel Başkan Küçük: 'Kamu kurumları ve bağımsız sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan tüm araştırmalar, ABD ve Avrupa’da Müslümanların maruz kaldığı ayrımcılık ve şiddetin arttığını gösteriyor. Bütün bu veriler Batı’nın hamisi olduğunu iddia ettiği değerlerle çeliştiğini ortaya koyuyor' '2017 yılının ilk çeyreğinde yalnızca Almanya'da 200'den fazla Müslüman saldırıya uğramış, kadınlar tesettürleri nedeniyle aşağılanmış ve Müslümanlara ait özel mülkler tahrip edilmiştir. İngiltere’de yaşayan Müslümanlar da çalışma hayatında ve sosyal yaşamda benzer ön yargılı tutumlara maruz kalmaktadır'
 • Polis Aracına Çarpan Otomobil Alev Alev Yandı İstanbul’da seyir halindeki otomobil sürücüsünün fenalaşması sonucu kontrolden çıkarak polis aracına çarptı. YKaza sonrası çarpmanın etkisiyle sürüklenen otomobil alev alev yanarken, kazayı yara almadan atlatan sürücü polis merkezine götürüldü.
 • Yeni Camii Restorasyonunun Yüzde 50'Si Tamamlandı Yüzlerce yıllık tarihi ile İstanbul’un simgelerinden olan Eminönü’ndeki Yeni Camii’de restorasyon çalışmalarının yüzde 50‘si tamamlandı. Tarihinin en büyük restorasyonunun yapıldığı camide devam eden çalışmalar havadan görüntülendi.
 • (Özel Haber )Yeni Camii Restorasyonunun Yüzde 50'Si Tamamlandı Yüzlerce yıllık tarihi ile İstanbul’un simgelerinden olan Eminönü’ndeki Yeni Camii’de restorasyon çalışmalarının yüzde 50‘si tamamlandı. Tarihinin en büyük restorasyonunun yapıldığı camide devam eden çalışmalar havadan görüntülendi.
 • Fırtına Ve Yağış Nedeniyle İDO Ve BUDO Seferleri İptal Gece boyunca etkili olan fırtına ve yağış nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana geliyor. İDO ve BUDO’nun bazı seferleri iptal edildi.
 • Nijeryalı Şii Lider Zakzaki İçin İstanbul'da Eylem Nijerya İslami Hareketi (IMN) taraftarlarıyla, ordu birlikleri arasında yaşanan çatışmalar sonrası tutuklanan Şii lider Şeyh İbrahim Zakzaki'nin serbest bırakılması için eylem yapıldı.
 • İTO, Mevzuatı İlgilendiren Bilgileri Tek Ofisten Verecek İstanbul Ticaret Odası, dış ticaret, teşvik, destek, ruhsat, istihdam, vergi gibi mevzuatı ilgilendiren her türlü bilgiyi tek bir ofiste vermeye başlıyor. İTO Başkanı Oran konuyla ilgili olarak "İTO’ya danışan, ticari hayatlarındaki her türlü faaliyetleri için en kestirme yolu öğrenecek” dedi.
 • İTO, Her Türlü Bilgiyi Tek Bir Ofiste Vermeye Başladı İTO, üyelerine ticari danışmanlık hizmetini tek ofis çatısı altında verecek Ofiste, oda üyeleri şirketleriyle ilgili dış ticaret, teşvik, destek, ruhsat, vergi ve istihdam gibi bilgileri, birden fazla yere gitmeden tek bir adreste alabilecek İTO Başkanı Oran: 'İTO'ya danışan, ticari hayatındaki her türlü faaliyet için en kestirme yolu öğrenecek'.
 • Alibeyköy-Eminönü Tramvayı Saatte 15 Bin Yolcu Taşıyacak İnşaatı devam eden Eminönü-Eyüp-Alibeyköy tramvayı saatte 15 bin yolcu taşıyacak.
 • 61 Milyon Liralık Kuyruk Havadan Görüntülendi Yılbaşına sayılı günler kala, Eminönü’nde Nimet Abla’dan milli piyango bileti almak isteyen vatandaşların oluşturduğu uzun kuyruk havadan görüntülendi.
 • Vali Şahin'den yeni yıl kutlamalarına ilişkin açıklama İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbulluların yılbaşını huzur içinde kutlaması için her türlü tedbirin alındığını, 37 bin polis ve 4 bin jandarmanın görev başında olacağını bildirdi.
 • Galata Köprüsü'ne Kadar Uzanan 61 Milyonluk Kuyruk Yılbaşı ikramiyesinin 61 milyon TL olarak açıklanmasının ardından Eminönü’ndeki ünlü piyango bayii Nimet Abla önündeki kuyruk Galata Köprüsü’ne kadar ulaştı. Bariyerlerle düzgün olması sağlanan bilet kuyruğu havadan görüntülendi.
 • Yaşlı Kadın Vapurdan Denize Düştü İstanbul’da Eminönü’nden Üsküdar’a gitmek için vapura binen yaşlı kadın dengesini kaybedince denize düştü. Boğulmak üzere olan kadını deniz polisi kurtardı.
 • 61 Milyonluk Kuyruk Havadan Görüntülendi Yılbaşı ikramiyesinin 61 Milyon TL olarak açıklanmasının ardından Eminönü’nde ünlü piyango bayii Nimet Abla önünde metrelerce kuyruk oluştu. Vatandaşların oluşturduğu bilet sırası bayi gişesinden Yeni Camii’ye kadar ulaşırken, 61 Milyonluk kuyruk havadan görüntülendi.
 • (Özel) 61 Milyonluk Kuyruk Havadan Görüntülendi Yılbaşı ikramiyesinin 61 Milyon TL olarak açıklanmasının ardından Eminönü’nde ünlü piyango bayii Nimet Abla önünde metrelerce kuyruk oluştu. Vatandaşların oluşturduğu bilet sırası bayi gişesinden Yeni Camii’ye kadar ulaşırken, 61 Milyonluk kuyruk havadan görüntülendi.
 • Haliç'ten Ceset Çıktı Haliç’te bir erkeğe ait olduğu öğrenilen ceset bulundu. Su üzerindeki ceset deniz polisi tarafından Eminönü Adalar İskelesine çıkarıldı.
 1  2  ...  8 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !