ÇATALCA HABERLERİ / İstanbul

 • GYODER'den Türkiye Gayrimenkul Sektörü Raporu Rapordan: '2018 yılı 1. çeyrek döneminde yaşanılan kur artışı, yabancıların markalı konut alımında olumlu etki oluşturdu. 2017 yılının son çeyrek döneminde yüzde 3,7 olan yabancılara markalı konut satış oranı 2018 yılının ilk çeyreğinde yüzde 6,1'e ulaştı' 'Türkiye konut piyasasında fiyat balonu olduğu söylenemez. Balonlaşma eğilimindeki bölgelerde yaşanan düzeltmelerde fiyat aşırılıkları törpülendi. Türkiye genelinde ortalama konut fiyatlarında, Ocak 2013 ila Ocak 2018 arasında, reel olarak yüzde 45,49 artış yaşandı' '2018'in ilk çeyreğinde yaşanan faiz artışı, konut alımını zorlaştırarak konut piyasasının daralmasına neden oldu. Maliyet artışları ise satış fiyatlarına son derece sınırlı ölçüde yansıdı. Yüklenicilerin, maliyetleri önemli ölçüde kendilerinin üstlendiği görüldü' '2017 yıl sonunda yüzölçümü bazında; yapı ruhsatı adedi önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 31,8, yapı kullanma izin belgesi ise yüzde 6,6 arttı. Daire sayılarına göre yapı ruhsatı miktarı önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 32,3, yapı izin belgesi miktarı ise yüzde 8,91 artış gösterdi'
 • KİPTAŞ Çatalca Konutlarında Hak Sahiplerinin Daireleri Kura İle Belirlendi Başakşehir, Esenyurt, Beylikdüzü, Hadımköy, Büyükçekmece, Silivri, Pendik, Maltepe, Üsküdar gibi İstanbul’un birçok bölgesinde mahalle konseptinde yaşanabilir alanlar inşa eden KİPTAŞ, son olarak Çatalca konutlarıyla hak sahiplerini sevindirdi.
 • KİPTAŞ 'Çatalca Konutları' Hak Sahipleri Belirlendi KİPTAŞ'ın mahalle konseptinde hayata geçirdiği 'Çatalca Konutlarını'nın hak sahiplerini belirlemek için noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi.
 • İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu Kentte, çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ve 350 bin hap ile Türkiye'de ilk kez 1 ton 100 kilogram metilamin ele geçirilen operasyonlarda gözaltına alınan 9 şüpheli tutuklandı.
 • İstanbul'da Trafiği Kilitleyen Kaza Açıklaması 2 Ölü İstanbul’da TEM Otoyolu Çatalca mevkiinde iki kamyon ve bir ticari aracın karıştığı kazada iki kişi hayatını kaybederken, iki yönde de yoğun trafik oluştu. Sağlık ve polis ekiplerinin olay yerindeki çalışması devam ediyor.
 • Çatalca'da Trafik Kazası Açıklaması 2 Ölü TEM Otoyolu Çatalca mevkiinde iki kamyon ve bir ticari aracın karıştığı kazada iki kişi hayatını kaybederken, iki yönde de yoğun trafik oluştu. Sağlık ve polis ekiplerinin olay yerindeki çalışması devam ediyor.
 • 'Çocuk Vali' Oyun Alanlarının Arttırılmasını İstedi İstanbul Valisi Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayasıyla makamını ortaokul 8. sınıf öğrencisi Sahra Tütüncü'ye bıraktı Tütüncü: 'Oyun alanları bence yeterli değil, arttırılması gerekiyor. Çünkü çocuklarımız istedikleri gibi dışarı çıkamıyor. Daha rahat oynayabilecekleri yerlerin olması gerekiyor. Bu yüzden oyun alanlarımızın arttırılması gerek' '(Teknoloji bağımlılğı) En büyük sorumluluk ailelere düşüyor. Çocuklara küçük yaşlarda telefon ve tablet vermemeleri gerekiyor. Sosyal medyayı herkes gibi ben de kullanıyorum. Ama kontrollü bir şekilde kullanıyorum. Çünkü pek güvenli bir yer değil. Her an bütün bilgilerimiz paylaşılabilir. O yüzden ailelerimizin denetimi altında kullanmamız gerekiyor'
 • İstanbul'da Villalara Kumar Operasyonu İstanbul’da 3 ilçede 5 villaya baskın düzenleyen jandarma ekipleri kumar oynayan şahısları suçüstü yakaladı. Şahısların daha önce kapıya vurulan mührü sökerek kumar oynamaya devam ettiği tespit edilirken 5 kişi hakkında adli işlem başlatıldı, 210 kişiye ceza kesildi.
 • Jandarmadan Villalara Kumar Operasyonu İstanbul’da 3 ilçede 5 villaya baskın düzenleyen jandarma ekipleri kumar oynayan şahısları suçüstü yakaladı. Şahısların daha önce kapıya vurulan mührü sökerek kumar oynamaya devam ettiği tespit edildi. Baskında çok sayıda kumar malzemesi ele geçirilirken, kumar oynatan ve kumar oynatmak için yer temin eden 5 kişi hakkında adli işlem başlatıldı, 210 kişiye ceza kesildi.
 • İstanbul'da kumar operasyonu Silivri, Çatalca ve Sancaktepe'de lüks villalarda kumar oynattıkları ve oynadıkları iddia edilen 215 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.
 • Kuzey Marmara Otoyolu İnşaatında Son Durum İstanbul’un şehir içi trafiğini rahatlatması beklenen Kuzey Marmara Otoyolu (KMO) inşaatının son durumu havadan görüntülendi. Mahmutbey’de inşaatın bitmemesi nedeniyle şehir içine bağlanan KMO’nun bağlantı noktasında uzun araç kuyrukları oluşuyor.
 • Kuzey Marmara Otoyolu İnşaatının Son Durumu Havadan Görüntülendi Tüm kısımları tamamlandığında İstanbul’un şehir içi trafiğini rahatlatması beklenen Kuzey Marmara Otoyolu (KMO) inşaatının son durumu havadan görüntülendi. Mahmutbey’de inşaatın bitmemesi nedeniyle şehir içine bağlanan KMO’nun bağlantı noktasında uzun araç kuyrukları oluşuyor.
 • AK Parti Çatalca İlçe Kongresi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: 'Tüm Çatalcalılara sesleniyorum, siyaset başka, ülkenin bekası başka. Kim ülkemizin toprak bütünlüğüne, geleceğine kastederse 15 Temmuz, Elbab ve Afrin'de olduğu gibi Çatalca da dimdik durmasını bilir. O zaman sizlerden ricam, Çatalca, dünyanın incisi olmaya hızla ilerlerken, 2019'da Çatalca'yı hak ettiği ve layık olduğu hizmet anlayışına kavuşturacağız' Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya: 'Her kapıyı çalacağız. Çatalca'da çalınmadık tek kapı bırakmayacağız ve bütün gönüllere dokunacağız'
 • 'Atıklar Orman Olsun' Kampanyası Kampanya kapsamında Çatalca'da 5 bin fidan toprakla buluştu.
 • 13. İstanbul Lale Festivali İstanbul Valisi Şahin: 'Bizim öz değerimiz olan lale, en çok Anadolu’ya ve en çok da İstanbul’a yakışmaktadır. Biz bu yakışanı olabildiğince genişlettikçe ve yaydıkça zannediyorum lale, her sanat kolunda ve estetik anlayışın sergilendiği sahada da hak ettiği yeri almaya fazlasıyla devam edecektir' İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal: 'İstanbul'dan hayat bulmuş, İstanbul'dan dünyaya yayılmış, bizimle birebir aynı anlama gelen, belki de dünyada baktığımız zaman İstanbul'u ne ile tanımlıyoruz dersek onu ifade eden lale, bu festivaller ile inşallah İstanbul'umuza dönmüş oldu'
 • Çatalca'da 39 Metre Derinliğinde Mağara Keşfedildi Çatalca Kültür ve Turizm Derneğinin girişimleriyle Çatalca’da bulunan mağaraların tespiti ve tescili için yapılan çalışmalarda 39 metre derinliğinde bir mağara keşfedildi. Mağaraya halatlar yardımıyla inen ekipler, yukarıdan düşerek ölen hayvan kemiklerine rastladı.
 • İstanbul'da Kumar Operasyonu Silivri, Çatalca ve Şile'de lüks villalarda kumar oynattıkları ve oynadıkları iddia edilen 335 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.
 • Lüks Villalara 'Kumar' Operasyonu İstanbul’da lüks villalarda kumar oynatan ve oynayanlara yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. Baskında kumar oynatan 8 kişi gözaltın alınırken, kumar oynayan 327 kişiye ise yaklaşık 100 Bin TL idari para cezası kesildi.
 • Jandarmadan Lüks Villalarda Tombala Oynatanlara Operasyon İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, lüks villalarda kumar oynatan ve oynayanlara yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. Baskında kumar oynatan 8 kişi gözaltın alınırken kumar oynayan 327 kişiye ise yaklaşık 100 Bin TL idari para cezası kesildi. Operasyon anı ise kameralara yansıdı.
 • İstanbul'da Hırsızlık Operasyonu Çatalca ve Silivri'de yazlıklardan hırsızlık yaptığı iddia edilen şüpheli, jandarmanın operasyonuyla yakalandı.
 • Çatalca'da Şüpheli Ölüm Kaybolan 28 yaşındaki engelli İbrahim D'nin cesedi, derede bulundu Suda boğulma sonucu öldüğü belirlenen engelli gencin babası, gözaltına alındı.
 • '3. Havalimanı 29 Ekim'de Açılacak' Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3. havalimanı inşaatının yüzde 80’inin tamamlandığını, 29 Ekim’de hizmete gireceğini söyledi.
 • 3. Havalimanı 6 Bin Kamerayla Gözetlenecek Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3’üncü havalimanıyla ilgili son durumu anlatarak, "Geldiğimiz aşamada tam yüzde 80 ilerleme sağlamış durumdayız. 29 Ekim 2018’de Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın ve birçok misafirimizin teşrifleriyle 3’üncü havalimanını hizmete sunmuş olacağız" dedi.
 • Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Arslan Açıklaması 'Geldiğimiz aşamada tam yüzde 80 ilerleme sağlamış durumdayız. İnşallah 29 Ekim'de Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve birçok misafirimizin teşrifleriyle havalimanını hizmete sunmuş olacağız' 'Gayrettepe3. havalimanı metro inşaatı son sürat devam ediyor. Tünel delme makineleri geldi. Çalışma başladı, tüneller deliniyor, metro yapılıyor' '(Birinci) Pistimiz şu anda hazır. Bugün itibarıyla havalimanına uçak inebilir' '29 Ekim'de hep beraber ismi öğreneceğiz, ondan önce herhangi bir isim telaffuz edilmesi ve ortaya konulması söz konusu değil'
 • Kolcuoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı Eski İstanbul Barosu Başkanı Kazım Kolcuoğlu için tören düzenlendi.
 • Eski Baro Başkanı Kazım Kolcuoğlu Hayatını Kaybetti İstanbul Barosu eski Başkanı Kazım Kolcuoğlu, hayatını kaybetti.
 • İstanbul, Yarıyıl Tatilinin İlk Haftası Kar Bekliyor Yarın sabaha kadar karayel fırtınası ve yağışın etkili olacağı İstanbul ve çevresinde cuma ve cumartesi günü sıcaklıklar yükselirken, salı gününden itibaren havaların soğumasıyla yarı yıl tatilinin ilk haftası kenti kar yağışı bekliyor Meteoroloji Birinci Bölge Müdürü Kocaman: 'Yarından itibaren yağış kesiliyor. Cuma ve cumartesi günü özellikle İstanbul'da yağış olmayacak. Sıcaklıklar mevsim normallerine gelecek ve hatta bir kaç derece üzerinde seyredecek. Pazar gününe kadar İstanbul güzel bir hava geçirecek' dedi. 'Yarı yıl tatilinin ilk haftasında İstanbul, Marmara Bölgesi yağışlı geçecek. Özellikle salı ve çarşamba günleri sıcaklığın 5 dereceye kadar düşmesini bekliyoruz. Kuvvetli bir soğuma var. Ön müjde olarak salı ve çarşamba günleri İstanbul'un yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur görülüyor. Yani İstanbul için salı ve çarşamba günleri kar ihtimali belirdi'
 • Vali Şahin, Başkan Hasan Akgün Tarafından Yaptırılan Okulu Gezdi İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara tarafından Çatalca’nın Akalan köyünde yaptırılan Akalan Atatürk İlk ve Ortaokulu’nu gezdi. Vali Şahin, 46 gün rekor bir sürede bitirilen okuldaki incelemeleri sırasında Başkan Akgün ve Cem Kara’dan bilgi alarak, okulun yapımına katkı sağlayanlara teşekkür etti.
 • 'Isı Adası' Beklenen Karı Yağmura Çevirdi Hafta sonu, örtü şeklinde beklenen kar yağışı, şehir ısı adası etkisinden dolayı yağmur olarak gerçekleşirken, bu hafta ise kentte yağış ve lodosun etkisiyle sıcaklık artışı öngörülüyor Meteoroloji Mühendisleri Odası Başkanı Köse: 'Yakın yerlerde, Kırklareli'nde kar yağışı oldu ama İstanbul gibi büyük metropollerde şehir ısı adası sebebiyle kar yağışı zorlaşıyor. Çünkü binaları, evleri ısıtıyoruz. Araçlardan çıkan emisyonlar şehri ısıtıyor. Kentin 1,5 kilometre yukarısına kadar kar şeklinde başlıyor ama şehrin üzerine geldiği zaman alt seviye sıcak olduğu için bu da yağmura dönmesine neden oluyor' Meteoroloji Genel Müdürlüğü Birinci Bölge Müdürü Kocaman: 'Bu hafta kar yok. Rüzgarın güneye dönmesiyle havalar biraz ısınırken aralıklı yağmur görülecek'
 • İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonları Açıklaması 5 Gözaltı İstanbul’da sunta panel yüklü bir tırın dorsesinde yapılan aramada, zulalanmış yaklaşık 150 kilogram eroin ele geçirildi. Takibe alınan bir minibüste ise 500 kilo ‘skunk’ denen uyuşturucu bitki ele geçirildi.
 • İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonları Açıklaması 5 Kişi Gözaltında İstanbul’da sunta panel yüklü bir tırın dorsesinde yapılan aramada, zulalanmış yaklaşık 150 kilogram eroin ele geçirildi. Takibe alınan bir minibüste ise 500 kilo ‘skunk’ denen uyuşturucu bitki ele geçirildi.
 • İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu Çatalca'daki operasyonda, İran'dan yurda sokulan ve inşaat levhalarının arasında saklanarak tırla Avrupa ülkelerine gönderilmek istenen 138 kilogram eroin ele geçirildi Operasyonda 3 kişi gözaltına alındı.
 • 'Türkiye Şehitleriyle Yürüyor' Etkinliği Çatalca'da Sarıkamış Harekatı'nın 103. yılı dolayısıyla 'Gençlik Şühedanın İzinde' temasıyla yürüyüş düzenlendi
 • Tedavi Edilen Yırtıcı Kuşlar Doğaya Salındı Doğada yaralı halde bulunan 5 baykuş, 1 şahin ve 1 doğan tedavileri tamamlandıktan sonra doğaya salındı. Aylar sonra tekrar özgürlüğe kanat çırpan kuşlar, Çatalca Ormanlı’da özel koruma alanlarına bırakıldı.
 • 'İnceğiz'den KKTC'ye Arif Nihat Asya' Konferansı Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ülgen: 'Arif Nihat Asya'nın beslendiği öz kaynak zengindir yani şiirlerine bugün çok telaffuz edilen ve benim de çok beğendiğim, milli ve yerli bir söyleyiş hakimdir' 'Arif Nihat, öğrencisi olan gençlere Türklük ve sanat sevgisi aşılar, halkın yakından tanıdığı biri olur ve onların sevgisini kazanır'
 • Jandarmadan Kaçak İçki Operasyonu Çatalca'daki operasyonda bir tona yakın şarap, 250 litre sahte rakı ve kaçak içki üretiminde kullanılan malzemeler ele geçirildi Operasyonda bir kişi gözaltına alındı.
 • Jandarmadan Sahte İçki İmalathanesine Baskın Çatalca’da kaçak içki üretilen bir imalathaneye jandarma ekiplerince baskın düzenlendi. İmalathanede yapılan aramalarda 1 tona yakın şarap, 250 litre sahte alkollü içki ile birlikte kaçak içki imalatında kullanılan düzenek, kapaklama makinesi, filtre makinesi, 250 adet satışa hazır dolu şarap şişesi, 485 adet boş şişe ile birlikte çok sayıda malzeme ele geçirildi.
 • İstanbul'da 'İnsan Kaçakçılığı' Operasyonu İl Jandarma Komutanlığınca düzenlenen operasyonlarda, yasa dışı yollarla Türkiye'ye geçen ve Yunanistan'a kaçmaya çalışan Pakistan ve Suriye uyruklu 149 kişi yakalandı.
 • 149 Kaçak Göçmen Yakalandı İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca, yasadışı yollarla Türkiye’ye geçen ve Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a kaçmaya çalışan 149 Pakistan ve Suriye uyruklu göçmen yakalandı. Göçmenlerin kaçakçılara kişi başı bin 500 dolar verdiği öğrenilirken, 7 kişi tutuklandı.
 • Bin 500 Dolara Ölümüne Yolculuk İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarla, yasadışı yollarla Türkiye’ye geçen ve Meriç nehri üzerinden Yunanistan’a kaçmaya çalışan 149 Pakistan ve Suriye uyruklu göçmen yakalandı. Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan göçmenlerin adam başı bin 500 Dolara, en fazla 5 kişinin bineceği botlarla Yunanistan’a kaçırılacağı belirlendi. Göçmenlerin kaçışını organize eden 1’i Pakistan uyruklu 6’sı Türk vatandaşı toplam 7 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilirken; suçta kullanılan araçlara el konularak, kaçak göçmenler ve organizatörlere toplamda yaklaşık 500 bin TL idari para cezası uygulandı.
 • 'Yatırımcının Yeni Rotası Arsa Ve Arazi' Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Büyük şehirlerdeki arsa maliyetlerinin artması, piyasada gerileyen talep, mevcut stok nedeni ile fiyatların düşeceği beklentileri yatırımcıları gayrimenkulde farklı alternatiflere yöneltiyor” dedi.
 • 'Köprüden Kaçak Geçen Hem Ceza Yiyecek Hem Geri Dönecek' Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: '15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kaçak geçenler köprüden önceki son çıkış noktalarından döndürülecek. Hem ceza yiyecek hem de geri gidecekler” 'Yabancı araçlarla ilgili sistemi kuruyoruz. Yabancı araçlar eğer kaçak geçiş yaparsa gümrük kapısından çıkamayacak'' Milli bayrak taşıyıcımızı (THY) nasıl biz öncelikliyor isek Yeni Havalimanı’nın hizmete girmesinde ve başarılı hizmet vermesinde aynı şekilde onlar da hizmet edecek'
 • Kentsel Dönüşüm Ve Büyük Projeler Konut Fiyatlarını Yükseltti sahibinden.com Emlak Endeksi verilerine göre, kentsel dönüşüm ve büyük projelerin devam ettiği İstanbul'da Çatalca, Ankara'da Kızılcahamam ve İzmir'de Karaburun son bir yılda konut fiyatları en fazla yükselen ilçeler oldu
 • Sular Altında Kalan Mahalle Havadan Görüntülendi İstanbul Çatalca’da sağanak yağış nedeniyle sular altında kalan Karamandere Mahallesi, yaşanan felaketin ardından havadan görüntülendi.
 • Sular Altında Kalan Çatalca'daki Mahalle Havadan Görüntülendi Çatalca’da sağanak yağış nedeniyle sular altında kalan Karamandere Mahallesi, yaşanan felaketin ardından havadan görüntülendi.
 • Evleri Sular Altında Kalan Vatandaşlar Yardım Bekliyor Çatalca’da, dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Karamandere Deresi’nin taşması sonucu birçok ev ve iş yerlerini su basan vatandaşlar, geceyi yakınlarının evlerinde geçirdi. Günün ağarmasıyla selin boyutu gözler önüne serilirken, evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlar yetkililerden yardım bekliyor.
 • Çatalca'da Evleri Sular Altında Kalan Vatandaşlar Yetkililerden Yardım Bekliyor Çatalca’da, dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Karamandere Deresi’nin taşması sonucu birçok ev ve iş yerlerini su basan vatandaşlar, geceyi yakınlarının evlerinde geçirdi. Günün ağarmasıyla selin boyutu gözler önüne serilirken, evleri kullanılamaz hale gelen vatandaşlar yetkililerden yardım bekliyor.
 • Başkan Uysal'dan Rahatlatan Açıklama İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, “Yağmuru tam atlatmış olmamakla birlikte, tehlike şu anda gözükmemekte” dedi.
 • İBB Başkanı Uysal Açıklaması 'Yağmuru Tam Atlatmış Olmamakla Birlikte, Tehlike Şu Anda Gözükmemekte' İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, “Yağmuru tam atlatmış olmamakla birlikte, tehlike şu anda gözükmemekte” dedi.
 • Çatalca'da Dere Taştı, Evler Sular Altında Kaldı İstanbul Çatalca’da sağanak yağış nedeniyle Karamandere Deresi’nin taşması sonucu bir mahallenin yolu ulaşıma kapandı. Ekiplerin çalışma sonrası açılan yol tekrar ulaşıma açılırken, çok sayıda ev, ahır ve çiftlik sular altında kaldı.
 • Çatalca'da Dere Taştı, Yollar Kapandı, Vatandaşlar Mahsur Kaldı İSTANBUL – İstanbul Çatalca’da sağanak yağış nedeniyle Karamandere Deresi’nin taşması sonucu bir mahallenin yolu ulaşıma kapandı. Ekiplerin çalışma sonrası açılan yol tekrar ulaşıma açılırken, çok sayıda ev, ahır ve çiftlik sular altında kaldı.
 • İstanbul'daki Sağanak Çatalca Terkos civarında gün içinde metrekareye 107 kilogram yağış düştü.
 • Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak Açıklaması (2) 'Tüm kaynakların geliştirilerek tüm Türkiye'ye 1 yıl içerisinde bastığımız gaz kapasitesi geçen yıl sonu 190 milyon metreküpten 225 milyon metreküpe çıktı. 2017 yıl sonunda ise 2016'ya göre, 68 milyon metreküp artarak, 293 milyon metreküpe ulaşacak' 'Geçen yıl ekim ayında yüzde 10'luk doğalgaz indirimiyle 2016 itibarıyla AB ülkeleri arasında haneye en ucuz doğalgaz temin eden birinci ülke olduk. Sanayide ise ikinciyiz. İnşallah onda da birinci olacağız'
 • Türkiye Motokros Şampiyonası Şampiyona, hafta sonunda İstanbul'da yapılacak.
 • Yurtta Hava Durumu Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Edirne, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir, Bolu, Ordu, Kars, Ardahan, Iğdır, Kırklareli ve Çanakkale’nin kuzeydoğu kesimleri ile İstanbul’un Çatalca ve Silivri ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • İstanbul'da 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının Açılış Programı Gerçekleştirildi 2018 Eğitim-Öğretim yılı 1.Dönem açılış programında Nakkaş İlkokulu’nun adı Çatalca Şehit Kurmay Albay Gökhan Peker İlkokulu olarak değiştirildi.İlk ders zilini İstanbul Valisi Vasip Şahin çaldı.
 • İnsan Kaçakçısı Minibüsüyle Polise Çarptı Polis ekipleri insan kaçakçılığı şüphesi üzerine takibe aldıkları bir minibüsü Çatalca gişeler önünde durdurdu. Ekipler araca doğru gittiği sırada minibüs şoförü bir polis memuruna çarparak olay yerinden kaçtı. Daha sonra terk edilmiş vaziyette bulunan minibüsün içinde Suriye uyruklu 29 göçmen olduğu öğrenildi.
 • BÜSTKİD Başkanı Derya Kök Açıklaması 'Menekşe Deresi Tehlike Saçıyor' Büyük Çekmece Sivil Toplum Kuruluşları İletişim Derneği (BÜSTKİD) Başkanı Derya Kök, Menekşe Deresi’ne Çatalca pis su hattında meydana gelen kaçak ile ilgili çalışmalarda bulundu.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Köy Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çatalca sınırları içerisinde bulunan Örencik köyünü ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kadın Çiftçiye Yardım Sözü Çatalca’da şehit cenazesine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tören sonrası yanına ağlayarak gelen bir kadın çiftçinin sorunlarını dinledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte ağlayan kadını teselli ederken, kadın çiftçiye yardım sözü verdi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kadın Çiftçiye Yardım Sözü Çatalca’da şehit cenazesine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tören sonrası yanına ağlayarak gelen bir kadın çiftçinin sorunlarını dinledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte ağlayan kadını teselli ederken, kadın çiftçiye yardım sözü verdi.
 • Bakan Kaya'dan Şehit Ailelerine Ziyaret Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, Çatalca'da şehit Halil İbrahim Gürel'in cenaze töreni sonrası aynı ilçede bulunan şehit Pilot Teğmen Mümin Demiralp ve şehit Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker'in ailelerini ziyaret ederek, onlarla bayramlaştı.
 • Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'dan Şehit Ailelerine Ziyaret Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Çatalca’da bulunan şehit ailelerini ziyaret etti.
 • '20'Ye Yakın Dünya Lideriyle Bu Konuları Görüştüm' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Myanmar’da Müslümanlara yapılan katliamı ayın 19’unda Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda gündeme getireceğini belirterek, "Ama bu arada İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olarak 20’ye yakın dünya lideriyle bu konuları görüştüm, görüşüyorum" dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması '20'Ye Yakın Dünya Lideriyle Myanmar'ı Görüştüm' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Myanmar’da Müslümanlara yapılan katliama Türkiye’nin sessiz kalmayacağını belirterek, "Ayın 19’unda Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda en geniş manada gündeme getireceğim. Oradaki liderlerle de bunu konuşacağız. Ama bu arada İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olarak 20’ye yakın dünya lideriyle bu konuları görüştüm, görüşüyorum. Tabi bu bütün görüşmelerimizde netice aldığımız veya alacağımız liderler var, liderler var. Herkes aynı hassasiyeti taşımıyor" dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Çatalca'da Erdoğan: 'Myanmar sürecini de ayın 19'unda BM Genel Kurulu'nda en geniş manada gündeme getireceğim. Oradaki liderlerle bunları konuşacağız' 'İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak 20'ye yakın dünya lideriyle bu konuları görüştüm, görüşüyorum. Tabii ki tüm bu görüşmelerimizde netice aldığımız veya alacağımız liderler var. Herkes aynı hassasiyeti taşımıyor. Varsınlar taşımasınlar, biz görevimizi yapacağız' 'Bizler Türkiye olarak, Kızılayımızla, AFAD'ımızla buralara yardımlarımızı ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz'
 • Hakkari Şehidi Son Yolculuğuna Uğurlandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK terör örgütü tarafından düzenlenen roketli saldırıda şehit olan sözleşmeli er Halil İbrahim Gürel’in cenaze törenine katıldı.
 • Şehit Piyade Er Gürel, Son Yolculuğuna Uğurlandı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gürel için Çatalca'da düzenlenen törene katıldı.
 • Hakkari Şehidinin Evine Ateş Düştü Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK terör örgütü tarafından düzenlenen roketli saldırıda şehit olan sözleşmeli er Halil İbrahim Güler’in baba ocağına ateş düştü. Şehidin babası Kani Güler, "Vatan sağolsun" dedi.
 • İstanbul'a Şehit Ateşi Düştü Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK terör örgütü tarafından düzenlenen roketli saldırıda şehit olan sözleşmeli er Halil İbrahim Güler’in İstanbul Çatalca’daki baba ocağına ateş düştü. Şehidin babası Kani Güler, "Vatan sağolsun" dedi.
 1  2  ...  5  6