BÜYÜKÇEKMECE HABERLERİ / İstanbul

 • İstanbul Semalarını Şimşekler Aydınlattı Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından İstanbul’da dün gece etkili olan sağanak yağış sonrası Büyükçekmece semalarında şimşeklerin gökyüzündeki ahengi kameralara yansıdı.
 • İstanbul Semalarında Şimşeklerin Ahengi Gökyüzünü Aydınlattı Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından İstanbul’da dün gece etkili olan sağanak yağış sonrası Büyükçekmece semalarında şimşeklerin gökyüzündeki ahengi kameralara yansıdı.
 • Çevre Dostu Minikler 352 Kilogram Atık Pil Topladı Büyükçekmece Belediyesi, ülke ekonomisi ve çevreye katkıda bulunma konusunda önem teşkil eden Sıfır Atık Projesi çalışmalarına her gün bir yenisini ekliyor. Bu kapsamda minik çevreciler “Atık Pil Toplama Kampanyası” dahilinde tam 352 kilogram atık pil toplayarak tüm çevrecilere örnek oldu.
 • Büyükçekmeceliler Hem Kitap Okudu Hem De Müzik Dinledi Büyükçekmece Belediye Meclisi kararı doğrultusunda 2019’un “Okuma Yılı” ilan edildiği Büyükçekmece’de çeşitli okuma etkinlikleri düzenlenmeye devam ediyor.
 • Büyükçekmece'de Mutfak Akademisi Workshop Günleri Başladı Mutfak Akademisi Workshop (Atölye) Eğitimleri” birbirinden lezzetli yemek ve tatlı yapımlarını Büyükçekmecelilere öğretiyor. Mutfak Akademisi eğitmenleri mutfakta sanat yapmak isteyen vatandaşlara, aşçılığın ve pastacılığın püf noktaları anlatıyor.
 • Büyükçekmece'de Kitap Okuma Seferberliği 2019 yılını “Okuma Yılı” ilan eden Büyükçekmece Belediyesi ilçede okuma seferberliği başlattı.
 • Aysen Arın Ve Öğrencilerinin Resim Sergisi Sanatseverleri Hayran Bıraktı Kültür ve sanat alanındaki çalışmalarla dikkat çeken Büyükçekmece, hafızalara kazınan sergi çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.
 • Başkan Akgün Açıklaması 'Sizlerle Birlikte Başarmaya Devam Ediyorum' Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, belediye personeli ve aileleriyle iftar sofrasında bir araya geldi. İftarda konuşan Akgün, "Sizlerle beraber çıktığım bu yolda sizlerle birlikte başarmaya devam ediyorum” ifadesini kullandı.
 • Büyükçekmece Kaymakamlığı'ndan 'Polis' İddialarına Yalanlama Büyükçekmece Kaymakamlığı, ’Büyükçekmece’de polis olduğunu söyleyen kişiler muhtarlara kim, nereli diye soruyor’ şeklindeki iddiaları yalanladı.
 • 19 Mayıs Büyükçekmece'de Coşkuyla Kutlandı Büyükçekmece’de Milli Mücadele’nin 100’üncü yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. 100’üncü yılı sebebiyle “100” şeklinde sıralanan iftar sofraları havadan görüntülendi.
 • Milli Mücadelenin 100. Yılı Büyükçekmece'de Coşkuyla Kutlandı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmasıyla birlikte başlayan Milli Mücadelenin 100’üncü yıl dönümü Büyükçekmece’de coşkuyla kutlandı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması '82 Milyon Benim Vatandaşımdır, Kardeşimdir' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “82 milyon benim vatandaşımdır, kardeşimdir, hepsini sevmeye mecburum. Biz bu milletin efendisi değil, bu milletin hizmetkarıyız.” dedi.
 • İstanbul Seçiminin Neden Yenilendiğini Detaylarıyla Anlattı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’daki yaklaşık 62 bin sandık kurulu üyesinde 20 bine yakını kanuna aykırı atanmıştır. Oy sayım ve döküm cetvellerinden ise 5 bin 388 mühürsüzdür, 694 imzasızdır. 214 tamamen boştur. 498 eksik doldurulmuştur. 919’unda rakam belirtilmemiştir. Bin 135 sayı eksikliği bulunmaktadır. Bunlar sadece bizim tespit ettiklerimiz. Şaibeli sandık kurulu üyeleri 22 sandığın oyunu yok etmiştir. Kanuna aykırı her işlemin birden gerçekleştiği toplamda 42 bin oya tekabül eden 123 sandık ortaya çıkarmıştır. Şimdi diyorlar ki ne oldu. Oyları çaldılar, bu kadar açık ve net” dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Seçimlerinin Neden Yenilendiğini Detayıyla Anlattı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’daki yaklaşık 62 bin sandık kurulu üyesinde 20 bine yakını kanuna aykırı atanmıştır. Oy sayım ve döküm cetvellerinden ise 5 bin 388 mühürsüzdür, 694 imzasızdır. 214 tamamen boştur. 498 eksik doldurulmuştur. 919’unda rakam belirtilmemiştir. Bin 135 sayı eksikliği bulunmaktadır. Bunlar sadece bizim tespit ettiklerimiz. Şaibeli sandık kurulu üyeleri 22 sandığın oyunu yok etmiştir. Kanuna aykırı her işlemin birden gerçekleştiği toplamda 42 bin oya tekabül eden 123 sandık ortaya çıkarmıştır. Şimdi diyorlar ki ne oldu. Oyları çaldılar, bu kadar açık ve net” dedi.
 • Büyükçekmece Belediyesi AIESEC Üyelerini Ağırladı Büyükçekmece Belediyesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında Büyükçekmece’ye gelen AIESEC isimli öğrenci değişim derneği üyelerini ağırladı.
 • Binlerce Vatandaş Büyükçekmece'deki İftarlarda Buluşuyor Büyükçekmece Belediyesinin düzenlediği geleneksel mahalle iftarları her akşam binlerce Büyükçekmeceliyi iftar sofrasında buluşturuyor.
 • Büyükçekmece'de Kedi Ve Köpeklere Özel Park Belediyecilik adına öne çıkan projelere imza atan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’den dikkat çeken bir çalışma daha geldi. Büyük Atatürk Parkı içerisinde Can Dostlar Parkı yapıldı.
 • (Özel) Büyükçekmece'de 'Drift' Terörü Açıklaması 7 Lise Öğrencisi Yaralandı İstanbul Büyükçekmece’de dar sokakta drift yapmaya çalıştığı iddia edilen sürücü, ders bitimi evine dönen 7 lise öğrencisine çarparak bahçe duvarına sıkıştırdı. Kazada öğrenciler ambulanslarla hastaneye kaldırılırken, sürücü ise gözaltına alındı.
 • Büyükçekmece Gençliği Çevre Konusunda Bilinçli Yetişiyor Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri İstanbul International Community School (İstanbul Uluslararası Topluluk Okulu) öğrencileriyle birlikte Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisi’ni gezdi.
 • Yeraltı Dünyasının Ünlü İsmi Behçet Cantürk'ün Yeğeni Villada Yakalandı Yeraltı dünyasının ünlü ismi Behçet Cantürk’ün yeğeni olan cinayet ve “uyuşturucu madde ticareti yapmak ve sağlamak” suçundan ceza alan firari Şerafettin Cantürk, polis ekipleri tarafından Büyükçekmece’de bir villaya düzenlenen operasyonla yakalandı.
 • (Özel) 'Drift Terörü' Mağduru Yaralı Kızlar O Anları Anlattı Büyükçekmece’de okul çıkışı evlerine dönerken 7 lise öğrencisine drift yapmaya çalıştığı sırada çarptığı iddia edilen araç sürücüsü Oğuz B. öğrencilerin yaralanmalarına neden olmuştu. Yaşanan kaza sonrası yaralanan öğrencilerden 2’si hastanede o anları anlattı. Sürücü Oğuz B.’nin ise ‘Çukurdan kaçıyordum’ dediği öğrenildi.
 • Mevlüt Aslanoğlu Kabri Başında Anıldı CHP eski Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, vefatının 5’inci yıl dönümünde Büyükçekmece’deki kabrinde anıldı.
 • İstanbul'da 10 Ton Uyuşturucu Fabrika Kazanında İmha Edildi İstanbul’da, güvenlik güçlerince çeşitli tarihlerde ele geçirilen uyuşturucu maddeler, çimento fabrikası kazanında yakılarak imha edildi.
 • E-5 Karayolu'nda Terör Estiren Maganda Yakalandı E-5 Karayolu ve TEM Otoyolu’nda araçların arasında defalarca “makas” atarak trafiği tehlikeye düşüren ve emniyet şeridine girerek polis otosuna, “Buna da makas atayım mı” diyen maganda sivil trafik polisleri tarafından yakalandı. Ehliyetine el konulan magandaya 2 bin 4 lira para cezası kesildi.
 • Trafikte Terör Estiren Maganda Yakalandı E-5 Karayolu ve TEM Otoyolu’nda araçların arasında defalarca “makas” atarak trafiği tehlikeye düşüren ve emniyet şeridine girerek polis otosuna, “Buna da makas atayım mı” diyen maganda sivil trafik polisleri tarafından yakalandı. Ehliyetine el konulan magandaya 2 bin 4 lira para cezası kesildi.
 • Binali Yıldırım Açıklaması 'Su İle İlgili İndirim Vaadim Benim De Var, Onun Da Var Ama Yöntem Farklı' AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "İmamoğlu’nun vaatleri yerine getiriliyor" iddialarına ilişkin, "Bu doğru değil. Benim su ile ilgili indirim vaadim benim de var onun da var ama yöntem farklı" dedi.
 • Büyükçekmece'de İçindeki 3 Kişiyle Sürüklenen Tekne Kurtarıldı Büyükçekmece koyu açıklarında içindeki 3 kişiyle birlikte sürüklenen tekne, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekiplerince kurtarıldı.
 • Büyükçekmece'de Anneler Gününe Özel İftar Yemeği Büyükçekmeceli anneler, 12 Mayıs Anneler Günü nedeniyle düzenlenen “Anneler Günü Özel İftarı”na katıldı. Gecede Anneler Günü için bir konser veren sevilen sanatçı Şükriye Tutkun büyük ilgi görgü.
 • Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde Toplu Sonuçlar Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin son haftasında üç karşılaşma oynandı.
 • Gölde Kaybolan Adam 1 Buçuk Saat Sonunda Bulundu Büyükçekmece Gölü kenarında balık tutmak için gelen Ali Rıza Avcı isimli bir kişi, uzaktan kumandalı oyuncak teknesini açıklardan almak için girdiği gölde kayboldu. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin dalgıç ekibi 1 saat sonunda Avcı’yı gölden çıkardı. Kurtarma çalışması havadan görüntülenirken, Avcı’nın durumun kritik olduğu öğrenildi.
 • Gölde Açılan Uzaktan Kumandalı Teknesini Almak İsterken, Kayboldu Büyükçekmece Gölü kenarında balık tutmak için gelen Ali Rıza Avcı isimli bir kişi, uzaktan kumandalı oyuncak teknesini açıklardan almak için girdiği gölde kayboldu. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin dalgıç ekibi 1 saat sonunda Avcı’yı gölden çıkardı. Kurtarma çalışması havadan görüntülenirken, Avcı’nın durumun kritik olduğu öğrenildi.
 • Büyükçekmece Gölü'ne Giren Bir Kişi Kayboldu Büyükçekmece Karaağaç’ta göle giren bir kişi kayboldu.
 • Büyükçekmece Halk Akademisi Yılsonu Sergisi Büyük İlgi Gördü Büyükçekmece’de Halk Akademisi güzel sanatlar kursunda eğitim alan kursiyerlerin el emeği, göz nuru eserlerinin görücüye çıktığı yıl sonu sergisi Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün katılımıyla açıldı. 2 bin kursiyerin el emeği, göz nuru eserlerinin görücüye çıktığı yıl sonu sergisi büyük ilgi gördü.
 • Büyükçekmeceliler 'Sağlıklı Yaşam İçin Pilates' Seminerinde Buluştu Her spor branşında hizmet veren Büyükçekmece Belediyesi, kültür ve sanatta olduğu kadar sporda da dikkat çeken çalışmalar yapmayı sürdürüyor.
 • Büyükçekmeceliler İftar Sofrasında Bir Araya Geldi Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 11 ayın sultanı Ramazan’ın bereketini ve güzelliklerini Büyükçekmece ailesi ile birlikte paylaşıyor.
 • Potada Dev Derbi Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin erteleme maçında Fenerbahçe, yarın Galatasaray’ı konuk edecek.
 • Başkan Akgün Açıklaması 'Döktükleri Kanda Boğulacaklar' Büyükçekmece Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısının ilk oturumu belediye hizmet binasında Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün başkanlığında gerçekleşti. Meclis oturumunda konuşan Başkan Akgün şehit ailelerine başsağlığı dileyerek, “Bugüne kadar bu vatan ve millet için ne kadar şehidimiz olmuşsa başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün vatan şehitlerimiz, en son toprağa düşen şehitlerimize rahmet diliyorum. Döktükleri kanda boğulacaklardır” dedi.
 • Büyükçekmece'nin Minik Yetenekleri Yılsonu Gösterileriyle Nefesleri Kesti Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Bale ve Modern Dans öğrencilerinin yılsonu gösterisi izleyenlerin adeta nefesini kesti.
 • IDEF 2019 Fuarı Sonrası Askeri Araçların Dönüş Yolculuğu Görüntülendi 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF-19) görücüye çıkan aralarında zırhlı paletli yerli üretim araçların da olduğu savunma araçlarının dönüş yolculuğu görüntülendi.
 • Ünlü Şeflerin Gastronomi Buluşması Ünlü şefler ile bir araya gelen Beykent Üniversitesi öğrencileri gastronomiye dair her şeyi konuştu. Türk mutfağından dünya mutfağına kadar konuşulan konferansta şefler, tecrübelerini ve deneyimlerini paylaştı. Büyük ilgi gören konferansta gastronomi bölümü öğrencileri, ‘‘Vizyon ve misyon olarak kendimize çok şey kattık’’ dedi.
 • Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. Demir'den ABD Savunma Bakanı Vekili'ne Yanıt Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, IDEF 2019 Savunma Fuarı Değerlendirme toplantısında, önemli mesajlar vererek, ASELSAN’ın Ukrayna ile yaptığı ihracat anlaşması olduğunu ifade etti. Demir, Türkiye’de, ’Zırh çeliği ihracatı’’nın da tarihe karışacağını ifade ederek, Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı Vekili, Patrick Phanahan’nın Türkiye’nin Rusya’da ’S-400’ alımı ile ilgili sözlerine, "’Biz buna müsaade etmeyiz’ tavrı, başka türlü izah edemiyoruz. Teknik bir argüman varsa bunu dinlemeye hazırız" dedi.
 • Yeni Nesil Zırhlı Amfibi Hücum Aracı İDEF'te 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı İDEF 2019’da Türk Savunma Sanayi Firması FNSS Savunma Sistemleri’nin yerli zırhlı Amfibi Hücum Aracı’nın (ZAHA) tanıtımı da yapıldı. Yeni nesil amfibi aracının 5 yıl içerisinde Türk Deniz Kuvvetleri’ne teslim edilmesi amaçlanıyor.
 • IDEF'19'a Yoğun İlgi Havadan Görüntülendi Büyükçekmece TÜYAP’ta gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük savunma sanayisi buluşmalarından biri olarak gösterilen IDEF’19’a vatandaşlar ikinci gününde de yoğun ilgi gösterdi. Yoğun katılım nedeniyle fuar girişinde oluşan uzun araç ve insan kuyrukları havadan görüntülendi.
 • 1 Mayıs Anısına Kömür İşçileri Fotoğraflandı Büyükçekmece Belediyesi ve Büyükçekmece Fotoğraf Derneği (BÜFOD) 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla dikkat çeken bir projeye imza attı.
 • Başkan Akgün, IDEF 2019'Un Açılış Törenine Katıldı IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nın açılış törenine katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün," Savunma sanayimizi ve teknolojiyi yakından ilgilendiren bir fuar. Fuara katılan yerli ve yabancı firma fuar kapsamında görüşmeler gerçekleştiriyor. Bilgi alışverişinde bulunuyor. Her yıl ziyaret ettiğim Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nı bu yıl da ziyaret ettim” dedi.
 • 23 Yıl Önce Koltuğunu Devrettiği Halil'i Mutlu Gününde De Yalnız Bırakmadı Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tam 23 yıl önce başkanlık koltuğuna oturttuğu Halil Eroğlu’nu en mutlu gününde de yalnız bırakmadı.
 • Büyükçekmece Sahilleri Yaz Mevsimine Hazırlanıyor Yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Büyükçekmece sahilinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Yeşil alanlarımız ve tertemiz sahillerimiz bu yaz mevsiminde de cazibe merkezi haline gelecektir" dedi.
 • Ramazan Öncesi Büyükçekmece'nin Tüm Camileri Temizleniyor Ramazan ayının yaklaşmasıyla Büyükçekmece’de vatandaşların daha hijyenik bir ortamda ibadet edebilmeleri için tüm camiler temizleniyor.
 • Günün Özeti Günün önemli gelişmelerini sizler için derledik.
 • Büyükçekmece'de Turuncuya Dönen Deniz, Havadan Görüntülendi Büyükçekmece’de turuncuya dönen deniz, drone ile havadan görüntülendi.
 • Büyükçekmece'de Deniz Turuncuya Döndü Büyükçekmece ve Silivri sahilinde deniz turuncuya döndü. Denizin renk değiştirmesinin nedeninin ’kırmızı gelgit’ olayı olduğu açıklandı.
 • Büyükçekmeceli Çocuklar 'Doğadan Aldıklarını Doğaya Veriyor' Çocukları çevre ve geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmek için çalışmalar yapan Büyükçekmece Belediyesi bu kez minik çevrecileri kompost makinesiyle tanıştırdı.
 • Türkü Severler Büyükçekmece'de Nostaljiye Yolculuk Yaptı Büyükçekmece Belediyesi tarafından 2000 yılında kurulan “Büyükçekmece Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu” türkü severlere nostalji dolu bir gece yaşattı.
 • Dünyanın El Sanatları Büyükçekmece'de Sergilendi Büyükçekmece Belediyesi’nin “Erasmus + Gençlik Değişimi ile Kültürler Arası El Sanatları Projesi” yoğun bir katılımla Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Projeye katılan yabancı uyruklu vatandaşlar kendi ülkelerine özgü el sanatlarını tanıtarak sanatseverleri kültür yolculuğuna çıkarttı.
 • Başkan Akgün Marmara Belediyeler Birliği Yönetimine Seçildi Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün kurucu üyesi olduğu Marmara Belediyeler Birliği’nin “2019 yılı 1’inci Olağan Meclis Toplantısı”na katıldı. Şişli’de düzenlenen toplantıya katılan Başkan Dr. Hasan Akgün bir kez daha Marmara Belediyeler Birliği’nin birlik yönetimine seçildi.
 • Büyükçekmece 57. Alay'a Vefa İçin Yürüdü Büyükçekmece Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar ve gaziler Çanakkale Kara Savaşları’nın 104’üncü yıl dönümü anısına 57. Alay Vefa Yürüyüşünü gerçekleştirdi.
 • Büyükçekmece Belediyesi Yeşil Girişimcilik Merkezi Kurdu Büyükçekmece Belediyesi bünyesinde “Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve İstihdam Merkezi” kurdu. Belediye, kurulan bu merkez ile yeşil girişimcilere yönelik eğitim, danışmanlık ve destek hizmetleri sunuyor.
 • (Özel) İstanbul Barajlarındaki Son Durum Havadan Görüntülendi İstanbul’da barajların doluluk oranı bu dönem dikkate alındığında son 4 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Barajlardaki doluluk oranı yüzde 92.93’e ulaşırken barajların son durumu havadan görüntülendi.
 • İstanbul Barajlarındaki Son Durum Havadan Görüntülendi İstanbul’da barajların doluluk oranı bu dönem dikkate alındığında son 4 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Barajlardaki doluluk oranı yüzde 92.93’e ulaşırken barajların son durumu havadan görüntülendi.
 • 'Somuttan Soyuta Resim Ve Heykel Sergisi' Büyükçekmeceli Sanatseverlerle Buluştu Kültür ve sanat etkinlikleriyle sanatseverleri ağırlayan Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi, unutulmaz bir sergiye ev sahipliği yaptı.
 • (Özel) İkinci Dünya Savaşı Döneminde Yapılan 'Çakmak Hattı' Çöp Yığınıyla Doldu 2. Dünya Savaşı yıllarında Mareşal Fevzi Çakmak tarafından Almanya saldırısından korunmak için Çatalca’dan Büyükçekmece’ye kadar yaptırılan “Çakmak Hattı” koruganları çürümeye terk edildi. Çöp yığını haline gelen koruganların havadan çekilen görüntülerinde kimi zaman bir tarlanın ortasında kimi zamanda E-5 Karayolunun yanında yer aldığı görülüyor.
 • Tarihi 'Çakmak Hattı' Çöp Yığınıyla Doldu 2. Dünya Savaşı yıllarında Mareşal Fevzi Çakmak tarafından Almanya saldırısından korunmak için Çatalca’dan Büyükçekmece’ye kadar yaptırılan “Çakmak Hattı” koruganları çürümeye terk edildi. Çöp yığını haline gelen koruganların havadan çekilen görüntülerinde kimi zaman bir tarlanın ortasında kimi zamanda E-5 Karayolunun yanında yer aldığı görülüyor.
 • Başkan Akgün, 'Büyükçekmece'nin Kalbi Kültür Ve Sanat Diye Atar' Büyükçekmece Belediyesi, yetişme çağındaki çocuklara sanat sevgisi aşılırken hem sosyalleşmeleri hem de öz güven sahibi olmaları adına çalışmalarına devam ediyor. Genç yeteneklerle bir araya gelen Başkan Akgün, “Çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğe daha sağlam adımlarla yürüsün istiyoruz. Büyükçekmece’nin kalbi kültür ve sanat diye atar” dedi.
 • İstanbul'da Alışılmadık Görüntü 55’inci Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu kapsamında sporcuların geçişi esnasında E-5 karayolunun Büyükçekmece istikameti trafiğe kapatıldı. Alışıldık trafik görüntüsünün dışında boş kalan yollar havadan drone ile görüntülendi.
 • E-5'Te İlginç Görüntü, Yollar Bomboş Kaldı 55’inci Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu kapsamında sporcuların geçişi esnasında E-5 karayolunun Büyükçekmece istikameti trafiğe kapatıldı. Alışıldık trafik görüntüsünün dışında boş kalan yollar havadan drone ile görüntülendi.
 • Büyükçekmece'de Vatandaşlar Parklara Akın Ediyor Büyükçekmece’de baharın gelmesiyle birlikte ilçede bulunan tüm park ve yeşil alanlarda bakım çalışmaları gerçekleştiriliyor, vatandaşlar parklara ve yeşil alanlara akın ediyor.
 • İmamoğlu Açıklaması 'YSK'yı Ben Maça Giderek Nasıl Baskı Altında Tutarım Anlamış Değilim' CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, “YSK’yı ben maça giderek nasıl baskı altında tutarım anlamış değilim. Galatasaray-Fenerbahçe maçına giderek YSK nasıl baskı altında tutulur inanın futbolu takip eden birisi olarak stratejik anlamda nasıl bir amacı olabilir bulamadım” dedi.
 • 'Amigolukla Başkanlık Olmaz, Sonucu Sükunet İle Beklemelidir' İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, rakibi Ekrem İmamoğlu’nun futbol maçlarına gitmesine ilişkin “Maça gitmesini doğru bulmuyorum. Amigolukla başkanlık olmaz. Sonucu sükunet ile beklemelidir. Bunun dışında yapılacak olan taşkınlık toplumsal sürece zarar verir” dedi.
 • Binali Yıldırım Açıklaması 'Amigolukla Başkanlık Olmaz, Sonucu Sükunet İle Beklemelidir' İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, rakibi Ekrem İmamoğlu’nun futbol maçlarına gitmesine ilişkin “Maça gitmesini doğru bulmuyorum. Amigolukla başkanlık olmaz. Sonucu sükunet ile beklemelidir. Bunun dışında yapılacak olan taşkınlık toplumsal sürece zarar verir” dedi.
 • Binali Yıldırım Açıklaması 'Oylar Sandıkta İç Edilmiştir' İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir, murdar etinde kavurması olmaz diyerek, “Yeninden sayımlarda 5 bin 500 oy bana 500 rakibe çıkıyor. Bu normal mi? Bu sorunun cevabını bekliyorum.Bu bile ciddi şüpheler organize kötülüğün olduğunu ortaya koyuyor. Bu seçimlerde organize kötülük yapılmıştır” dedi.
 1  2  ...  40