BEYOĞLU HABERLERİ / İstanbul

 • TOKİ Baş Hukuk Müşaviri Abdullah Güler İstifa Etti TOKİ Baş Hukuk Müşaviri Abdullah Gürler, AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.
 • 8. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Başladı Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kocatürk: 'Oturumlarda Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri, yayıncılar, eğitimciler, dijital yayıncılık uzmanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basından dostlarımız da bizlerle birlikte olacak' ' İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akay: 'Hem bir sosyal bilimci hem de sadık bir kitap okuru olarak yayıncılığın bir ülke için ne kadar önemli olduğunun farkındayım'
 • Azerbaycan Müzik Şöleni Şölen kapsamındaki 'Yerli Klasik Gecesi'nde Azerbaycan'dan gelen sanatçılar sahne aldı.
 • Beyoğlu'nda Azeri Ezgileri Yankılandı Azerbaycan’ın ünlü sanatçıları, Samir Caferov, Afaq Abbasova ve Nergiz Aliyeva, ülkelerinde popüler olan yerli klasik, muğam ve etno-caz’ın en güzel örneklerini Beyoğlu’nda sergiledi. Ünlü sanatçıların performansı katılımcılardan tam not aldı.
 • Harbiye'de Yangın Paniği Harbiye’de bir restoranın bacasında henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın paniğe neden oldu. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangında dumanlar gökyüzünü kapladı.
 • Beyoğlu'nda Söz Sırası Çocuklarda Beyoğlu Belediyesi tarafından kurulan Çocuk Meclisi ilk oturumunu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gerçekleştirdi. Oturuma katılarak çocukların talep ve önerilerini dinleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Çocukların demokratik hayatı öğrenmeleri ve katılım sağlamaları ülkemizin geleceği açısından çok önemli” dedi.
 • Taksim'de Tansiyon Kazası Taksim İstiklal Caddesi’nde torunuyla gezen yaşlı bir kadın tansiyonu düşünce önce önünde yürüyen adama, ardından da kafasını demir dubaya çarparak yaralandı. Sağlık ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırılan kadın tedavi altına alındı.
 • (Özel) Taksim'de Tansiyon Kazası Taksim İstiklal Caddesi’nde torunuyla gezen yaşlı bir kadın tansiyonu düşünce önce önünde yürüyen adama, ardından da kafasını demir dubaya çarparak yaralandı. Sağlık ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırılan kadın tedavi altına alındı.
 • Beyoğlu'nda Minikler 23 Nisan'ı Çinli Yaşıtlarıyla Kutladı Beyoğlu’nda minikler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Çinli yaşıtlarıyla birlikte kutladı. Rengarenk giyinen minikler ellerinde Türk bayraklarıyla önce kortej yürüyüşü yaptı ardından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak 23 Nisan coşkusunu hep birlikte yaşadı.
 • Beyoğlu'nda '23 Nisan' Yürüyüşü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İstiklal Caddesi'nde çocuklar tarafından yürüyüş düzenlendi.
 • 23 Nisan törenlerinde CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na tepki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Taksim Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Tören çıkışı CHP’li olduğunu söyleyen bir genç, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’na, “CHP’de PKK destekçisi milletvekilleri istemiyoruz” diyerek tepki gösterdi.
 • Taksim'deki 23 Nisan Törenlerinde CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na Tepki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Taksim Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Halk oyunlarının da oynandığı alanda, parti çelenkleri törenden sonra anıta konuldu. Tören çıkışı CHP’li olduğunu söyleyen bir genç, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’na, “CHP’de PKK destekçisi milletvekilleri istemiyoruz” diyerek tepki gösterdi.
 • 2'Nci Beyoğlu Çocuk Koşusu'nun Startını Başkan Demircan Verdi Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan etkinlikleri kapsamında 2’nci Beyoğlu Çocuk Koşusu düzenlendi. Hasköy sahilinde bin 300 çocuğun katıldığı koşunun startını ise Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan verdi.
 • Bu Da Kedi Maması Yinen 'Sokak Faresi' İstanbul Cihangir’de insanlardan ve kedilerden kaçmayan “sokak faresi” görenleri şaşkına çeviriyor.
 • Beyoğlu'nun 'Sokak Faresi' Görenleri Şaşkına Çeviriyor Beyoğlu Cihangir’de insanlardan ve kedilerden kaçmayan “sokak faresi” görenleri şaşkına çeviriyor.
 • 'İstanbul'da Daha 30 Yıllık Gayrimenkul İşi Var' Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Polat:
'İstanbul'un yüzde 72'sinin kentsel dönüşüme girmesi gerektiği belirtiliyor. Yani 15 milyonluk şehrin 10,5 milyonunun oturduğu yer yeni baştan yapılacak. Bu çok muazzam bir şey. İstanbul'da önümüzdeki 30 sene daha yapılacak iş var'
 'Aslında şu dönemlerde gayrimenkul yatırımı yapanlar bence doğru karar vermiş olur. Çünkü fiyatlar artacak. Bunu bilen yatırımcı gayrimenkule döndü ve satışlarda hız başladı'
 'Cumhurbaşkanımıza katılıyorum. Bu faizleri aşağı indirmenin yolunu illa bulmamız lazım. Eğer faizler düşük olsa satışların daha da artacağına eminim'
 'Sektörün en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Piyalepaşa'da konutla ilgili birinci bölümü bu sene yaz sonunda, ikinci kısmını da gelecek sene nisanda teslim edeceğiz. Şu anda talepten memnunuz'
 '(Gayrimenkul sertifikası) Biz de bunun üzerinde çalışıyoruz. Eğer tatmin olursak, yapacağımız projelerde, hatta Piyalepaşa'da bile bunu uygulayabiliriz'
 • Zabıta Komiserinden Örnek Davranış Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde görevli Cengiz Arslan, İETT otobüsünde bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti.
 • Beyoğlu'nda Kadınlar Sağlıklı Yaşam İçin Semt Konaklarına Koşuyor Beyoğlu Belediyesi Semt Konaklarında açılan spor salonlarında yılda ortalama üç bin kadın spor yapıyor. Uzman antrenörler eşliğinde sağlıklı yaşama ilk adımını atan kadınlar, fazla kilolarından kurtulmanın da mutluluğunu yaşıyor.
 • (Özel) Beyoğlu'nda Dilenci Operasyonu Beyoğlu’nda polis ve zabıta ekipleri, dilencilere yönelik Taksim ve İstiklal Caddesi’nde operasyon gerçekleştirdi. Vatandaşların manevi duygularını istismar ederek para toplayan dilenciler tek tek toplanarak cezai işlem uygulandı.
 • Dijital Dönüşümün Katma Değeri Açıklaması 10 Yılda 23,8 Trilyon Dolar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 17-18-19 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen World Cities Congress İstanbul’18, akıllı şehirlerin yol haritasını çizdi.
 • Ordu'dan kaçırıp İstanbul'da otel odasına kapattılar! Genç kız... Ordu’dan kaçırılarak İstanbul’a getirilen 17 yaşındaki genç kız zorla tutulduğu otel odasından polis ekipleri tarafından kurtarıldı. Genç kızı kaçırarak otel odasına kapatan iki kişi isi polis tarafından gözaltına alındı.
 • Başkan Demircan Açıklaması 'Dünyada Şehirler Ürettikleri Ürünler İle Yarışıyor' Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Sürdürebilirlik noktasında teknoloji çok önemli. Teknolojiyi ıskaladığınızda her şeyi ıskalamış olursunuz. Çünkü dünyada şehirler ürettikleri ürünler ile yarışıyor” dedi.
 • Otel Odasında Zorla Tutulan Genç Kızı Polis Kurtardı Ordu’dan kaçırılarak İstanbul’a getirilen 17 yaşındaki genç kız zorla tutulduğu otel odasından polis ekipleri tarafından kurtarıldı. Genç kızı kaçırarak otel odasına kapatan iki kişi isi polis tarafından gözaltına alındı.
 • 42. Turizm Haftası Beyoğlu'nda Öğrencilerle Kutlanıyor 42. Turizm Haftası, Beyoğlu’nda lise öğrencileri tarafından hazırlanan programla kutlandı. Öğrencilerin kendi elleriyle yaptığı yöresel yemek ve gösteriler renkli görüntüler oluşturdu. Törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Beyoğlu’nda binlerce turistik işletmemiz var" dedi.
 • Beyoğlu'nda Vatandaşlara Motivasyon Semineri Beyoğlu’nda vatandaşların günlük hayatta karşılaştığı problemlerin üstesinden gelmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenlenen “Motivasyon ve Beden Dili” seminerine katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Günlük hayatta önemli veya önemsiz şeylere kızıyoruz. Bütün bunlar bir terapiye ihtiyaç hissettiriyor. Bu da bir modern hayatın bir ihtiyacı” dedi.
 • Beyoğlu'nda Dehşet Anları Kamerada Beyoğlu’nda el freni çekilmeyen kamyonet geriye doğru kayarak yol kenarında bekleyen vatandaşların arasına daldı. Kamyonet ve motosikletin arasında sıkışan kadının ayağının kırıldığı olay güvenlik kamerasına yansıdı.
 • Beyoğlu'nda Bin Öğrenciye Çanakkale Turu Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, kendilerini Çanakkale’ye götürmelerini isteyen öğrencileri geri çevirmedi. Belediye tarafından tahsis edilen otobüslerle Çanakkale’ye götürülen yaklaşık bin öğrenci, Çanakkale ve Gelibolu Yarımadası’nı gezdi.
 • Filiz Akın idolünü açıkladı "Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri" programının konuğu olan Türk sinemasının ünlü ismi Filiz Akın, "Benim idolüm Belgin Doruk’tu" dedi. Günümüz Türk sinemasına övgüler yağdıran Akın, “Bugünün sinemasını muhteşem buluyorum” dedi.
 • İstanbul'da Organize Suç Örgütlerine Yönelik Operasyon İki ayrı suç örgütüne yönelik operasyonda, haklarında gözaltı kararı verilen 39 kişiden 27'si yakalandı Şüphelilerin, 31 Mart'ta Beyoğlu'nda 7 kişinin yaralandığı kahvehane saldırısına karışanlar arasında bulunduğu iddia edildi.
 • Organize Suç Örgütlerine Yönelik Operasyon Açıklaması 27 Gözaltı İstanbul’da silahla yaralama, yağma, tehdit, mala zarar verme ve iş yeri kurşunlama gibi suçlara bulaştıkları iddia edilen hasım iki ayrı organize suç örgütüne üye olduğu iddia edilen 27 şüpheli gözaltına alındı.
 • İstanbul'da Organize Suç Örgütlerine Yönelik Operasyon Açıklaması 27 Gözaltı Silahla yaralama, yağma, tehdit, mala zarar verme ve iş yeri kurşunlama gibi suçlara bulaştıkları iddia edilen hasım iki ayrı organize suç örgütüne üye olduğu iddia edilen 27 şüpheli gözaltına alındı. Zanlıların Beyoğlu’nda 2 hafta önce gerçekleşen kahvehaneye yönelik silahlı saldırı olayının failleri olduğu öğrenildi.
 • (Özel) Taksim Sapığı Yakalandı Taksim’de takım elbise giyerek genç erkeklerin yanına yaklaşıp onlara iltifatlar ettikten sonra para karşılığında görüşme talep ettiği iddia edilen yaşlı adam 6 ay sonra yakalandı.
 • Bülent Erkmen'in 'Remix' Adlı Sergisi Ziyarete Açıldı Bülent Erkmen'in 40 yıla yayılan eserlerinin yer aldığı "Remix" adlı sergisi, Akbank Sanat'ta ziyarete açıldı.
 • 'Devamlılık Hatası' Sergisi, SALT Beyoğlu'nda Sanatseverin Ziyaretine Açıldı Türkiye’de 1990’larda gelişmeye başlayan güncel sanat ortamının etkin isimlerinden Aydan Murtezaoğlu ve Bülent Şangar’ın bugüne kadarki en kapsamlı sergisi SALT Beyoğlu’nda gerçekleştiriliyor. Bugün açılışı yapılan ’Devamlılık Hatası’ Sergisi, 22 Temmuz tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.
 • Köpeklerden Kaçmak İçin Arabaların Üzerine Çıkan Vatandaşlar Kamerada Beyoğlu’nda köpeklerden kaçan vatandaşlar arabaların üzerine çıktı. Arabalarda maddi hasar oluşurken o anlar kameralara yansıdı.
 • Arabaların Üzerine Çıkarak Kurtuldular İstanbul Beyoğlu’nda köpeklerden kaçan vatandaşlar arabaların üzerine çıktı. Arabalarda maddi hasar oluşurken o anlar kameralara yansıdı.
 • Azerbaycan'dan Müzik Şöleni Azerbaycan’ın ünlü sanatçıları, ülkelerinde popüler olan yerli klasik, muğam ve etno-caz’ın örneklerini sergileyecek. Konserler; 25 Nisan, 28 Nisan ve 2 Mayıs’ta, Beyoğlu’nda Grand Pera’da gerçekleşecek.
 • İki Tarihi Şehrin Güzellikleri Aynı Sergide Buluştu Beyoğlu Belediyesi ve Macaristan’ın Peç Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında fotoğraflanan, Beyoğlu ve Peç ilçelerinin tüm güzelliklerinin sergilendiği, ‘İki Ülke Bir Kamera’ fotoğraf sergisi Taksim Meydan’ında açıldı. Yerli ve yabancı çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği sergi büyük beğeni topladı.
 • Başkan Demircan'dan 'Akademi Beyoğlu' Müzesi Kabataş Meslek Lisesini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Beyoğlu Belediyesi olarak İmam Adnan Sokak’ta bir mekan açıyoruz, Akademi Beyoğlu. Bunun bir katı tamamen yazılım için ayrılıyor. Profesyonel yazılımcılık kursları açacağız. Gençlerimizin kesinlikle tamamlayıcı unsur olarak bu tip mekanlarda ek dersleri tercih etmenizi tavsiye ediyorum" dedi.
 • (Özel) Karaköy'de Hırsız Kaşla Göz Arasında 20 Liralık Anteni Böyle Çaldı Karaköy yeraltı geçidinde bir hırsız iş yerinin önündeki 20 liralık anteni kaşla göz arasında çaldı. Hırsızlık anları güvenlik kamerasına yansırken, hırsızın anteni çalmak için komşu esnafın içeriye girmesini beklemesi “pes” dedirtti.
 • İstanbul'da bazı yollar kapanacak CHP İl Başkanlığı tarafından Beyoğlu’nda yapılacak olan ‘OHAL Değil Demokrasi İstiyoruz’ isimli oturma eylemi için yarın bazı yollar trafiğe kapanacak.
 • CHP'nin Yapacağı Oturma Eylemi Nedeniyle Bazı Yollar Trafiğe Kapanacak CHP İl Başkanlığı tarafından Beyoğlu’nda yapılacak olan ‘OHAL Değil Demokrasi İstiyoruz’ isimli oturma eylemi için yarın bazı yollar trafiğe kapanacak.
 • Kahraman Polis Madde Bağımlısını Alevlerin Arasından Kurtardı Talimhane’de boş bir alanda alev alev yanan tahtaların arasında yatan madde bağımlısı şahıs, polis memurunun dikkati sonucu alevlerin arasından son anda kurtarıldı. Ayaklarından hafif şekilde yaralanan şahıs ambulansla hastaneye kaldırılırken, yangın kısa sürede kontrol altına alındı. O anlar ise kameralara yansıdı.
 • (Özel) Taksim'de Epilepsi Krizi Geçiren Genç Kendini Yerden Yere Attı Taksim Meydanı’nda epilepsi krizi geçirdiği iddia edilen genç, polis ekiplerini alarma geçirdi. Kendini yerden yere vuran genç, sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.
 • Beyoğlu'nda Kadın Ve Çocuk İstismarına Tepki Eylemi Beyoğlu'nda, İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH) Günışığı Derneği tarafından kadın ve çocuk istismarına dikkat çekmek amacıyla eylem yapıldı.
 • Beyoğlu'nda Çocuklara Özel Kandil Programı Miraç Kandili münasebetiyle düzenlenen ‘Çocuklarla Kandil’ programına katılarak çocuklarla kandilleşen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Ecdadımız bu geceyi aydınlatmak üzere kandil programı yapmış. Bu aydınlanmaya en çok yavrularımızın ihtiyacı var. Onlara kültür sanat faaliyetleri üzerinden bu programları yapmak da bizim vazifemiz" dedi.
 • İstanbul'da 'Yeditepe Huzur Uygulaması' İstanbul’da "Yeditepe Huzur Uygulaması"nda 39 ilçede 120 farklı noktada 3 bin polisin katılımıyla helikopter destekli denetim yapıldı. Beyoğlu Meclis-i Mebusan Caddesi’ndeki uygulama noktasında bir araçta uyuşturucu madde ele geçirildi.
 • 'Tanımsız Hizmetler Bürosu (T.H.B.)' Sergisi Sanatseverlerle Buluştu Sanat işlerinin gündelik hayat estetiğiyle ilişkisini araştıran Tanımsız Hizmetler Bürosu (T.H.B.) sergisi SALT Galata’da açıldı. Sergi 15 Temmuz’a kadar ziyarete açık kalacak.
 • 'Hristiyan Kültürü Ve Hadisler' İZU Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hıdır: 'Hz. Peygamber'in hadislerinde geçen bir sözün, Yahudi ve Hristiyan kaynaklarında yer alması aslında bir sorun teşkil etmez, çünkü bunların aslı vahye, ilhama ve ebedi bir hikmete dayanıyor olabilir ve bu yönüyle incelemeye tabidir'
 • 'Tanımsız Hizmetler Bürosu' Sergisi Ziyarete Açıldı "Tanımsız Hizmetler Bürosu" adlı sergi SALT Galata'da sanatseverlerle buluştu.
 • Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan Sarıyer'de Öğrencilerle Buluştu Sarıyer’de öğrencilerle bir araya gelerek Dijital Çağın önemini anlatan Başkan Demircan, “Gelecekte hangi işi yaparsanız yapın yazılım çağının dinamiklerinin farkında olmak sizin için kıymetli olacaktır.” dedi.
 • Taksim'de Duygulandıran Görüntü Taksim’de bir gencin köpeklerle aynı bankta uyuması, görenleri duygulandırdı.
 • Sanata Dokunan 70 Mezunları Hayatın tüm kargaşasının içinde şehirde parlayan silüetler, sanata daha yakın olmamızı sağlayan ve yaşamı güzelleştiren nadide anılar, Modoko Life Exclusive’in 70 mezunları özel konseptinin özel konukları; Ressam Devrim Erbil, Ressam Mehmet Sadık Altınok ve Takı Tasarımcısı, İç Mimar Nurhan Acun kentlere hapsolmuş detayları gün yüzüne çıkarıyor.
 • (Özel)Telefon Dolandırıcılarından '155' Taktiği İstanbul’da Bilgisayar Mühendisi Tülin Aslan, telefon dolandırıcılarına yaklaşık 20 bin lirasını kaptırmaktan, "polis aracını" göreyim diyerek son anda kurtuldu. Dolandırılmak üzere olduğunu anlayınca çektiği parayla bankaya geri koşan Aslan, “Bana sabit hattan 155’i ara dediler. Aradım anlattım ‘evet doğru’ denildi” dedi.
 • (Özel) Taksim'de Duygulandıran Görüntü Çocukluğunu yurtlarda geçirdikten sonra Taksim sokaklarında kalmaya başlayan 18 yaşındaki gencin köpeklerle aynı bankta uyuduğu görüntüler görenlerin yüreklerini burktu. Babasını küçük yaşta kaybettiğini annesinin ise başka biri ile evli olduğunu anlatan genç, “Köpekler en iyi dosttur onlarla uyur onlarla oynarım” dedi.
 • Beyoğlu'nda Trafik Kazası Açıklaması 3 Yaralı Beyoğlu'nda meydana gelen kazada 3 kişi yaralandı.
 • Takla Atan Araçtan Ufak Sıyrıklarla Kurtuldular Beyoğlu’nda 3 aracın karıştığı zincirleme kazada bir araç takla attı. Kazada takla atan araçtaki 2 kişi hafif şekilde yaralandı.
 • (Özel) Mecidiyeköy'de İş Hanında Yangın Paniği Mecidiyeköy Meydandaki bir iş hanının bodrum katında çıkan yangın paniğe neden oldu. İtfaiye, polis ve sağlık ekiplerinin sevk edildiği olayda panik yaşayan vatandaşlar handaki balkonlarına çıkarak çalışmaları izledi.
 • Taksim'deki Saldırı Kamerada İstanbul Taksim’de lüks minibüsten inen şahıs pompalı tüfekle otele ateş açtı. Güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan olayda ölen yada yaralanan olmadı.
 • Taksim'de Otele Pompalı Tüfekle Saldırı Taksim Kazancı Yokuşu’nda lüks minibüsten inen şahıs pompalı tüfekle otele ateş açtı. Güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan olayda ölen yada yaralanan olmazken, vatandaşlar büyük korku yaşadı. Saldırı sonrası tüfeği sokağa atan şahıs kayıplara karıştı.
 • EGD, Başarılı Ekonomi Basınını 10. Kez Ödüllendirecek Yarışmaya başvurular 24 Nisan'a kadar yapılabilecek Türk Telekom'un ana sponsorluğunda, İTO'nun katkılarıyla düzenlenen yarışmada, her kategorinin kazananına birer cumhuriyet altını hediye edilecek.
 • '37. İstanbul Film Festivali' Başladı İKSV Genel Müdürü Görgün Taner: 'Aslında bahar gelince İstanbul festivali mi yoksa film festivali başlayınca mı bahar geliyor diye her sene şöyle bir düşünüyorum' 'Uluslararası alanda birçok da ünlü konuk var bu sene. İstanbul Film Festivali baharın gelişini kutluyor'
 • Hacı Hüsrev Camii İbadete Açıldı Restorasyonu tamamlanan Hacı Hüsrev Camii, düzenlenen törenle yeniden ibadete açıldı.
 • Restorasyonu Tamamlanan Hacı Hüsrev Camii İbadete Açıldı Restorasyonu tamamlanan Hacı Hüsrev Camii, düzenlenen törenle yeniden ibadete açıldı.
 • Hacı Hüsrev Camisi İbadete Açıldı Vali Şahin: 'Bu yurt, bu vatan şehit kanlarıyla sulanmıştır, canla kanla vatan haline getirilmiştir ama bu toprağa mühür camileriyle medreseleriyle ve kültür eserleriyle vurulmuştur'.
 • Hermes'in Patronu 'Taksim 360' Projesini İnceledi Dünyaca ünlü lüks giyim markası Hermes’in kurucusu Xavier Hermes, Taksim 360 projesini incelemek için İstanbul’a geldi. Beyoğlu’nda bulunan satış ofisini ziyaret eden Hermes’e Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da eşlik etti.
 • Xavier Hermes Ve Kent Prensi Michael, Taksim 360'I İnceledi Hermes International Yönetim Kurulu Üyesi Hermes: 'Hermes olarak dünyanın birçok ülkesinde yatırım yapıyoruz. Türkiye'ye de ilgi duyuyoruz. Önümüzdeki günlerde bakacağız, fırsatları değerlendireceğiz' Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan: 'Bölge turistlerin uğrak noktası olacak. Dünyaca ünlü markalarında da yatırım yapmasını bekliyoruz'
 • 'Büyük Doğu'nun Atlıları' Kitapçılarda Yerini Aldı Anılar, Olaylar ve Belgelerle Milli Türk Talebe Birliği’nin (MTTB) yüz yılının anlatıldığı Büyük Doğu’nun Atlıları raflarda yerini aldı.
 • (Özel) 102 Yıl Sonra O Şehidin Akrabalarını Arıyor Araştırmacı Yazar Metin Soylu, Çanakkale Savaşı sırasında sahte ‘yüzlük kaime’ hazırlayarak Yahudi bir tüccardan kamyon lastiği satın alan şehit Yüzbaşı Mehmet Muzaffer’in yakınlarını tespit edebilmek için kamuoyuna çağrıda bulundu.
 • Cihangir'de Sokak Hayvanları Yeni Sahiplerine Kavuştu Beyoğlu Belediyesi tarafından Cihangir Parkı’nda yapılan hayvan barınağında düzenlenen "Pati Sahiplendirme’’ etkinliğiyle sokak hayvanları yeni sahiplerine kavuştu. Etkinliğe Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın yanı sıra sanatçı Yusuf Güney, Leman Sam başta olmak üzere pek çok ünlü isimde katıldı.
 1  2  ...  71