BAKIRKÖY HABERLERİ / İstanbul

 • Bakırköy'de Asansör Kazası Açıklaması 4 İşçi Yaralandı Bakırköy’de 7 katlı binanın otoparkına malzeme taşıyan işçilerin bulunduğu asansör metrelerce yüksekten yere çakıldı, 4 işçi yaralandı.
 • Bakırköy'de Yük Asansörü Düştü Açıklaması 4 Yaralı Bakırköy'de, yük asansörünün düşmesi sonucu 4 işçi yaralandı.
 • Bakırköy'de Tır Devrildi Açıklaması 2 Yaralı Bakırköy'de, konteyner yüklü tırın devrilmesi sonucu 2 kişi yaralandı.
 • Bakırköy'de Üst Geçide Çarpan TIR Yola Devrildi Bakırköy sahil yolunda üst geçidin yüksekliğini ayarlayamayan TIR sürücüsü köprüye çarparak yola devrildi. TIR şoförü ve araç içerisinde bulunan bir kişi yaralandı.
 • Esenyurt'taki Silahlı Saldırıya İlişkin Dava Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesince verilen kararın İstanbul Bölge Adliye Mahkemesince bozulmasının ardından dosyanın yeniden görülmesine devam edildi
 • Valizindeki Khat, Etiyopyalı Diplomatın Oğlunu Davalık Etti Tatil için gittiği memleketi Etiyopya'dan, babasının diplomat olarak görev yaptığı İsviçre'ye Türkiye aktarmalı dönmek isteyen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi, Türkiye'de 'uyuşturucu madde' statüsünde bulunan khat bitkisiyle yakalanınca mahkemelik oldu 'Uyuşturucu madde ithal etmek' suçundan 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Alemayehu Yıdnekachew Tekle, savunmasında, 'bitkiyi babaannesinin bahçesinden topladığını, ülkesinde yasal olduğunu ve transit geçtiği Türkiye'de yasak olduğunu bilmediğini' söyledi Sanık avukatı Atçeken: 'Müvekkilim pazardan 5 dolara alınabilen khat bitkisini zulalama yapmaksızın valizine koymuştur. Suç işleme kastı olsaydı maddeleri zulalaması beklenirdi. Etiyopya ve varış noktası olan İsviçre'de bu maddenin kullanılması suç değildir. Beraat kararı verilmelidir'
 • Küçükkaya Ve Okan'ın Hakaret Davasının Gerekçeli Kararı Gazeteci İsmail Küçükkaya ve avukat Fidel Okan'ın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'nın eşi hakkındaki iddialarına ilişkin 1 yıl 4 ay 20'şer gün hapisle cezalandırıldıkları davanın gerekçeli kararı açıklandı Gerekçeli karardan: 'Gerek sosyal medyada gerek televizyonda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, TBMM üyesi olan Bakanı ve ailesini bir terör örgütüyle bağdaştıran sanıklar, kesin olmayan bir konuda yayın yapıp sosyal medyadan paylaşımda bulunmuşlardır. Bu şekilde Bakanı ve ailesini alenen aşağılamışlardır. Yapılan özür dilemenin olayı suç olmaktan çıkarmayacağı açıktır'
 • Zamlı Emlak Vergisinde Son Hafta Emlak vergisi ilk taksidinin son ödeme tarihi için son haftaya girildi. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Yapılan düzenleme ile 2018 yılı için takdir edilen değerlerin, 2017 yılında uygulanan değerin yüzde 50’sini aşmayacağı belirlendi. Bu oran bazı belediyeler tarafından üst sınır kabul edilince emlak vergilerindeki artış yüzde 50’ye yaklaştı" dedi.
 • Organize Suç Örgütü Hakkında İddianame Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Ümit Saral ile Saral'ın yönettiği iddia edilen suç örgütünün üyelerine ilişkin iddianame hazırlandı İddianamede, Ümit Saral için 'tasarlayarak kasten öldürmek', 'tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs', 'suç işlemek amacıyla silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek', 'ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma' ve 'kasten yaralamak' gibi suçlardan 7 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 176 yıldan 301 yıla kadar hapis cezası istendi Diğer sanıklara için de benzer suçlardan farklı oranlarda hapis cezası istenen iddianame, Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi
 • (ÖZEL) Bakırköy'de Kaza Sonrası Yaşananlar Bu Kadarına Da 'Pes' Dedirtti Bakırköy fidanlık mevkiinde maddi hasarlı trafik kazası sonrası yaşananlar görenleri hayrete düşürdü. Kazaya karışan araçta bulunan yaşlı kadın, diğer sürücünün üzerine yürüdü. Yaşanan o anlar kameralara yansıdı.
 • Pınar Aydınlar'ın Tutuklanması Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan hükümlü Aydınlar'ın tutuklandıktan sonra getirildiği Bakırköy Kadın Kapalı Ceza infaz Kurumu'ndaki üst aramasının mevzuata uygun yapıldığını bildirdi Açıklamadan: 'Aile hekimi tarafından yapılan kabul muayenesinde hükümlünün fiziki muayenesinin normal olup darp ve cebir izine rastlanmamıştır. Genel durumu iyi herhangi bir şikayeti bulunmamaktadır'
 • Bakırköy'de Kanalı Uçan Araçta Bulunan İki Kişi Yara Almadan Kurtuldu Bakırköy’de sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucunda otomobil kanala uçtu. Bakırköy’de Küçükçekmece Kanalına uçan otomobilde bulunan iki kişi yara almadan kurtuldu.
 • İstanbul'daki Konyalılar İftarda Buluştu Konyalılar Derneği'nin düzenlediği geleneksel iftar programında, İstanbul'da yaşayan Konyalılar bir araya geldi.
 • Hayvan Hakları Savunucularından Bakırköy Belediyesi'ne Tepki Hayvan hakları savunucuları, sokak hayvanlarına barınakta kötü muamele edildiği gerekçesiyle Bakırköy Belediyesini protesto etti
 • Bakırköy'deki Hayvan Barınağının İmkanlarının İyileştirilmesi İstendi Bakırköy Hayvan Hakları Savunucuları, ilçedeki hayvan barınağının şartlarının iyileştirilmesini talep etti.
 • İstanbul'da Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak 'Zulme Lanet Kudüs'e Destek' mitingi dolayısıyla yarın bazı yollar trafiğe kapanacak, sürücüler alternatif güzergahları kullanabilecek.
 • İstanbul'da Kudüs Buluşması Nedeniyle Yarın Trafiğe Kapatılacak Yollar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Yenikapı Miting Alanı’nda yapılacak Kudüs Buluşması nedeniyle yarın İstanbul’da bazı yollar trafiğe kapatılacak.
 • Demirtaş'ın 'Cumhurbaşkanına Hakaret' Davası HDP'li Selahattin Demirtaş'ın, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı bir açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına devam edildi Selahattin Demirtaş, seçim çalışmalarından dolayı savunmasını tam olarak hazırlayamadığı gerekçesiyle mazeret sunup duruşmaya katılmadı.
 • Esenyurt'taki Cinayet Davası Hikmet Demirci'nin silahlı saldırıya uğrayarak öldürülmesine ilişkin 1'i firari 6 sanığın 'kasten öldürmek' suçundan müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.
 • Pınar Aydınlar Almanya Dönüşü Tutuklandı HDP İzmir milletvekili adaylığı sırasında yaptığı konuşma dolayısıyla hakkında 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan kesinleşmiş hapis cezası bulunan Aydınlar, uçakla geldiği Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı Aydınlar, sevk edildiği adliyede işlemlerinin tamamlanmasının ardından cezaevine gönderildi.
 • Pınar Aydınlar Tutuklandı Türk Halk Müziği sanatçısı Pınar Aydınlar, hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunması nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı Bakırköy Adliyesi’nde tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • İlkokul Öğrencileri Çanakkale Şehitliği'ni Ziyaret Etti İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü koordinesinde, ilkokul öğrencileri Çanakkale Şehitliği'ni gezdi.
 • Bakırköy'de Ücretsiz Çiğ Süt Dağıtıldı İstanbul Ziraat Odası'nca çiğ süt tüketiminin artırılmasına yönelik Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda etkinlik düzenledi.
 • Bakırköy'de Litrelerce Çiğ Süt Vatandaşlara Dağıtıldı İstanbul Ziraat Odaları Birliği, Dünya Süt Günü kapsamında Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda vatandaşlara çiğ süt dağıttı. Vatandaşlar, çiğ süt alabilmek için metrelerce kuyruk oluştururken etkinliğe katılan Onkoloji Uzmanı Dr. Yavuz Dizdar, inekten sağılan çiğ sütü içerek, "Sütün içerisinde mikrop olmak zorunda“dedi.
 • Necip Fazıl Kısakürek'ın Doğumunun 114. Yılı Şair, yazar, fikir ve aksiyon adamı Necip Fazıl Kısakürek, doğumunun 114. yılında gerçekleştirilen özel etkinlik ile anıldı
 • 150 Metrekarelik 'Anneler Günü Resmi' İle Rekor Kırdılar Anneler Günü dolayısıyla ilkokul öğrencilerinin 'anne' temasıyla çizdikleri resimlerin dijital ortamda bir araya getirilmesiyle oluşturulan 'Dünyanın En Büyük Anneler Günü Resmi', Çocuk Dünya Rekorları Kitabı'na girdi.
 • 'Çocuk Cinsel İstismarına Hayır' Sergisi Katılımcı Büro Çalışanları Sendikası (Katılım Büro-Sen) ve İstanbul Şehir Üniversitesi iş birliğiyle Gri Çocuklar projesi kapsamında hazırlanan, "Çocuk Cinsel İstismarına Hayır" isimli sergi, Bakırköy Adalet Sarayı fuaye alanında ziyarete açıldı.
 • Karısını Tornavidayla Yaralayan Sanığa Ceza Esenler'de boşanma aşamasındaki karısını tehdit ederek tornavidayla yaraladığı gerekçesiyle yargılanan sanık, 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • İstanbul'da Bazı Yollar Trafiğe Kapatıldı İstanbul’da bugün gerçekleştirilecek olan Adalet ve Kalkınma Partisi 6’ncı Olağan İl Kongresi nedeniyle bazı yollar gece 03:00 itibariyle trafiğe kapatıldı. Sürücüler, alternatif güzergahlara yönlendirildi.
 • 'Kararlı Bir Şekilde Afrin'de Duruyoruz' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu anda kararlı bir şekilde Afrin’de duruyoruz. Güvenliği tamamen tesis edilene kadar oradayız. Ondan sonra İdlib var, Tel-Rıfat, Münbiç var. İnşallah bu şekilde halledelim diyoruz. Şunu açık ve net söylüyorum. Bizim Suriye’nin topraklarında gözümüz yok. Suriye halkının huzuru refahı bizim için çok çok önemli” dedi.
 • Taksicilerden 'Uber' Protestosu Taksicilerden oluşan bir grup, Uber'i protesto etmek için BakırköyBostancı arasında sembolik otobüs seferi başlattı.
 • İstanbul Taksiciler Platformundan UBER'e Karşı Lüks Otobüs Çıkışı İstanbul Taksiciler Platformu, internet üzerinden lüks araçlarla taksi hizmeti veren UBER’e karşı hazırladıkları lüks otobüsle Bakırköy-Bostancı arasında yolcu taşıyacaklarını açıkladı.
 • Çiftlik Bank'ın Beyin Takımından Düzgün Genç Tutuklandı Çiftlik Bank soruşturması kapsamında hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve Bulgaristan’da yakalanarak Türkiye’ye iade edilen Düzgün Genç, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • Bulgaristan'ın İade Ettiği Çiftlik Bank Firarisi Tutuklandı Çiftlik Bank'a yönelik soruşturma kapsamında, sistemin kurucularından olduğu gerekçesiyle kırmızı bültenle aranırken Bulgaristan'da yakalanarak Türkiye'ye iade edilen şüpheli Düzgün Genç, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.
 • Bulgaristan'ın İade Ettiği Çiftlik Bank Firarisi Adliyede Sistemin kurucularından olduğu iddiasıyla kırmızı bültenle aranırken Bulgaristan'da yakalanarak Türkiye'ye iade edilen Düzgün Genç, Bakırköy Adalet Sarayı'na çıkarıldı.
 • İstanbul'daki Organize Suç Örgütlerine Yönelik Operasyon İki ayrı suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 38 kişi adliyeye sevk edildi.
 • İki Hasım Çetenin Üyeleri Adliyeye Sevk Edildi İstanbul Beyoğlu’nda iki ayrı hasım suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda yakalanan 42 şüpheliden 38’i adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şüpheliler arasında Bakırköy’de öldürülen Kemal Sitoçi’nin katil zanlısının da bulunduğu öğrenildi.
 • Marketten Cep Telefonunu Böyle Çaldı İstanbul Bakırköy’de bir markete giren şahıs, çalışanın dalgınlığından faydalanarak cep telefonunu çaldı.
 • Cep Telefonunu Alıp Konuşuyormuş Gibi Yaparak Çaldı Bakırköy’de bir markete müşteri kılığında giren şahıs, market çalışanının dalgınlığından faydalanarak, cep telefonunu çalıp konuşuyormuş gibi yaparak kaçtı. Cep telefonunun çalınma anı ise saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.
 • Basketbol Açıklaması Haftanın Programı Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'ne 27. hafta maçlarıyla devam edilecek Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde normal sezon 34. hafta karşılaşmalarıyla tamamlanacak
 • Avukat Kaya'nın Öldürülmesine İlişkin Soruşturma Bakırköy'de bir restoranda düzenlenen silahlı saldırıda avukat Kudbedin Kaya'nın öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 kişi tutuklandı.
 • İsmail Küçükkaya Ve Fidel Okan'ın Hakaret Davasında Karar Gazeteci İsmail Küçükkaya ve Avukat Fidel Okan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'nın eşi hakkındaki iddialarına ilişkin yargılandıkları davada, 1 yıl 4 ay yirmişer gün hapisle cezalandırıldı Mahkeme, sabıkasız oluşları ve mevcut delillere göre bir daha bu suçu işlemeyecekleri kanaatine vararak sanıkların cezasını erteledi.
 • Real Group'tan Yedikule'ye 550 Milyon TL'lik Konut Projesi Real Group Yönetim Kurulu Başkanı Dokumacı: “İnşaat sektöründe kriz görmüyorum. Evet Türkiye’de inşaatta finans darlığı var ama burada akıllı proje yapan firmalar ve gerçekten ciddi şekilde dizayn anlamında, kalite anlamında öne çıkan firmaların önü çok açık' 'Abdi İpekçi’nin hemen yanında çevrelediğimiz yaklaşık 30 bin metrekarelik bir yerimiz var. Burada 800 milyon liralık bir projeyi gerçekleştireceğiz'
 • İstanbul Polisine Uyuşturucu Bağımlılarına Nasıl Yaklaşmaları Gerektiği Anlatıldı İstanbul polisine, uyuşturucu madde bağımlılarına yönelik sokakta karşılaşacakları zorluklar ve madde bağımlılarına nasıl yaklaşmaları gerektiği anlatıldı. Uyuşturucu maddenin zararları, bağımlılık konuları ve uyuşturucu ile mücadele konularının işlendiği seminere polislerin yanı sıra konunun uzmanları katıldı.
 • Basketbol Açıklaması Toplu Sonuç Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 26. haftasına 4 maçla devam edildi Türkiye Basketbol 1. Ligi'nin 33. haftası, 8 maçla tamamlandı
 • Bakan Sarıeroğlu Açıklaması '24 Haziran Bir Milat Olacak' 24 Haziran’da gerçekleştirilecek erken seçimin Türkiye için bir dönüm noktası olacağını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "24 Haziran bir milat olacak ülkemiz açısından. Daha hızlı kalkınma, gelişme anlamında yeni bir dönem ülkemizde başlamış olacak. Yeni bir hükumet sistemi modeli, ben hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.
 • Hava Harp Okulu'ndaki Darbe Faaliyetlerine İlişkin Davada Ara Karar FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Hava Harp Okulu'nda görevli subayların da aralarında bulunduğu 33'ü tutuklu, 43 sanığın yargılanmasına devam edildi Bir sanığın, adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verildi.
 • Marmaris'te Köpeklerin Zehirlenmesi Davası Muğla'nın Marmaris ilçesinde komşularına ait iki köpeği zehirlediği iddiasıyla tutuksuz yargılanan Kaan Ünveren'in talimatla İstanbul'da ifadesi alındı.
 • Hakkarili Öğrencileri Taşıyan Tur Otobüsleri Kaza Yaptı İçişleri Bakanlığı'nın projesi kapsamında Hakkari'den gelen çocukları taşıyan iki tur otobüsünün karıştığı kazada 19 öğrenci hafif yaralandı.
 • Hava Harp Okulu'ndaki Darbe Faaliyetlerine İlişkin Dava FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Hava Harp Okulu'nda görevli subayların da aralarında bulunduğu 34'ü tutuklu, 44 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • Atatürk Havalimanı'nda UBER Sürücüsüne Saldırı Kamerada Atatürk Havalimanı’nda yolcu alan UBER sürücüsünün aracına kimliği belirsiz 2 şahıs yumruk ve tekme atarak saldırdı. Sürücünün hızla uzaklaştığı olayda saldırganlar peşinden koşarak aracı yakalamaya çalıştı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • (Özel) Atatürk Havalimanı'nda UBER Sürücüsüne Saldırı Kamerada Atatürk Havalimanı’nda yolcu alan UBER sürücüsünün aracına kimliği belirsiz 2 şahıs yumruk ve tekme atarak saldırdı. Sürücünün hızla uzaklaştığı olayda saldırganlar peşinden koşarak aracı yakalamaya çalıştı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • Yazar Yeşilyurt'un, İlker Başbuğ'a Hakaret Davası Yazar Yeşilyurt'un verdiği bir röportajda Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ'a hakaret ettiği ve iftirada bulunduğu iddiasıyla yargılanmasına başlandı.
 • İstanbul'daki Organize Suç Örgütü Operasyonu Operasyonda gözaltına alınan 31 kişi adliyeye sevk edildi.
 • Organize Suç Örgütü Üyeleri Adliyeye Sevk Edildi İstanbul’da düzenlenen operasyonlarda yakalanan organize suç örgütü üyesi 31 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından bu sabah adliyeye sevk edildi. Toplam 21 farklı olayın aydınlatıldığı operasyonda yakalananlar arasındaki S.S.’nin, Şubat ayında Bakırköy’de sabah sporundan dönerken silahla vurularak öldürülen, geçmişte uyuşturucu kaydı bulunan Kemal Serdar Sitoci’nin katil zanlısı olduğu belirtildi.
 • Serdar Sitoci'nin Katil Zanlısı Yakalandı İstanbul’da organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 31 şüpheli adliyeye sevk edildi. Zanlılar arasındaki S.S.’nin, Şubat ayında Bakırköy’de sabah sporuna çıktığı sırada 7 kurşunla öldürülen Kemal Serdar Sitoci’nin tetikçisi olduğu iddia edildi.
 • İstanbul'da Zehir Tacirlerine Darbe İstanbul’da düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 65 bin adet uyuşturucu hap, 33 kilo kokain ve bir miktar esrar ele geçirildi. Operasyonda yakalanan 6 şüpheli tutuklandı.
 • İstanbul'da Binlerce Uyuşturucu Hap Ve 33 Kilo Kokain Ele Geçirildi İstanbul’da düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 65 bin adet uyuşturucu hap, 33 kilo kokain ve bir miktar esrar ele geçirildi. Operasyonda yakalanan 6 şüpheli tutuklandı.
 • 15 Temmuz'da Hava Harp Okulu Görevlileri Hakkındaki Dava Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin İstanbul Hava Harp Okulunda görevli subayların da aralarında bulunduğu 34'ü tutuklu, 44 sanığın yargılandığı davanın ilk gününde bir kısım sanıkların savunmaları alındı.
 • Hava Harp Okulu'ndaki Darbe Faaliyetlerine İlişkin Dava AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan: 'Ümit ediyoruz ki bu davalar, en sağlıklı şekilde neticelenecek ve en ufak bir katkısı olanlar adalet önünde hesabını verecek'.
 • İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu Bakırköy'de düzenlenen operasyonda, 1 kilo 500 gram kokain, 1 kilo 500 gram eroin ile 200 bin uyuşturucu hap ele geçirildi, 4 şüpheli gözaltına alındı.
 • İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonu Açıklaması 4 Gözaltı İstanbul’da düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 200 bin adet uyuşturucu hap, 1 buçuk kilo eroin ve 1 kilo 600 gram kokain ele geçirildi. Olayla bağlantılı 4 şüpheli yakalandı.
 • Hamzaçebi, Anadolu Yöre Dernekleriyle Bir Araya Geldi CHP Genel Sekreteri Hamzaçebi: 'CHP olarak büyükşehir belediyelerinde başarılı olmayı, mevcut büyükşehir belediye sayımızı arttırmayı hedefimize koymuş bulunuyoruz. Bunun çalışmaları son derece titiz bir şekilde yürütülmektedir. Elbetteki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmak bizim en temel hedefimizdir'
 • Galatarasay'ın Florya Arsasını Öz Er-Ka İnşaat Kazandı Galatasaray Spor Kulübünün Florya'da arsası için düzenlenen ihaleyi Öz ErKa İnş. Tur. Elekt. Taah. Tic ve San. AŞ. firması kazandı Öz ErKa İnşaat, arsa satışı karşılığında satış toplam geliri olarak 2 milyar 250 milyon lira, arsa satışı karşılığı şirket payı gelir oranı olarak yüzde 37 ve arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak 832 milyon 500 bin lira taahhüt etti
 • Küçükçekmece'deki Cinayet Davasında Karar Kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşını öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Abdullah Melih Barış, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
 • Sokak Köpeğine Şoför Şefkati Bakırköy’de, taksiye yaklaşan, sokakta yaşayan bir köpekle sürücü arasındaki renkli görüntüler vatandaşların ilgisini çekti.
 • Balyoz Hakiminin FETÖ Davası Balyoz davasına bakan ve kapatılan özel yetkili İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin üye hakimi Ali Efendi Peksak'ın 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi
 • Çalıştığı Taksisi Çalınan Şoförünün Yardım Çağrısı Başkasına ait takside şoförlük yapan Bahadır, Pazar günü Bakırköy'de erkek ile kadın müşterisinin kavgasına müdahale ettiği sırada çalınan araç için şehrin farklı yerlerine afişler asıyor Cemal Bahadır: '34 TFS 72 plakalı aracı gören vatandaşlar lütfen hemen polise ihbar etsin'.
 • Eşini Öldürdüğü İddia Edilen Kadının Davası Esenyurt’ta, kendisiyle 2 ay önce evlendiği eşi Sinan Aktaş’ı bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen İlknur Aktaş'ın, "eşini kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istemiyle yargılanmasına devam edildi.
 • '22. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri' Adayları Açıklandı Toplam 11 ana, 4 özel kategoride verilecek ödüller, 14 Mayıs'ta Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü Yücel Erten'e, Haldun Dormen Özel Ödülü 'Bir Baba Hamlet' oyununa, Yapı Kredi Özel Ödülü ise Tijen Par'a verildi.
 1  2  ...  44