BAKIRKÖY HABERLERİ / İstanbul

 • Kayak Merkezindeki Kavga Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Yarar: ' Eski sistemleri rafa kaldırarak teknolojik yatırımlarla her sporcuyu eş zamanlı olarak takip edebilecek sistem kurduk. Bu durum geçmişte istedikleri şekilde çeşitli yöntemlerle olimpiyatlara sporcu gönderme alışkanlığı olan insanları rahatsız etti' 'Hiçbir sporcu bu olaya karışmamıştır. Antrenörler arasında olmuş bir hadisedir' 'Kavga çıkararak, bıçak kullanarak planlı ve organize oldukları ortaya çıkmıştır'
 • Milli Takım Seçmelerinde İlginç Olay Pyeongchang 2018 Kış Olimpiyatları’na katılacak milli sporcuların seçiminin yapıldığı yarışma sırasında, kayak hocalarından biri piste girdi. Olay sonrası bıçaklı kavga çıktı.
 • İSTESOB'dan 'Yerli Ürün Kullanımını Destekliyorum' Kampanyası Yerli Malı Haftası'nda toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla İstanbul genelinde başlatılan kampanya kapsamında, 'Yerli Ürün Kullanımını Destekliyorum' yazılı afişler çeşitli mekanlara asılacak İSTESOB Başkanı Yılmaz: 'Yerli ürün kullanımı, milli ekonomiye katkı sağlar'.
 • Hava Değişikliği Vatandaşları Hasta Etti Yurtta etkili olan hava değişikliği vatandaşları hasta ediyor. Grip salgınları nedeniyle hastanelerin acil servisleri doldu taştı.
 • Hasan Akar'ın, Atatürk'ün Hatırasına Hakaret Davası İddianameden: 'Şüphelinin videoyu çekmekteki amacının itibar suikastı olduğunu, toplumun bir kesiminin sinir uçları ile oynamayı, toplumu tahrik etmeyi amaçladığını açıkça ortaya koyduğu, dosya kapsamındaki tüm delillere göre atılı suçların şüpheli tarafından işlendiği, kamu davası açmaya yeterli delilin bulunduğu anlaşılmaktadır'.
 • 'Diş Eti Büyümelerinde İlk Adım Ağız Temizliği Ve Bakımı' Bakırköy Hospitadent Diş Hekimi Salıcı: 'Diş eti büyümelerinde tedavide ilk adım, ağız temizliği ve bakımının sağlanmasıdır. Ana sebep ortadan kaldırılmadan , tedavi edilen diş eti büyümelerinin tekrarlama yüzdesi yüksektir'
 • Ünlü Yazarın Kitabını Çalan Kişi Hayranı Çıktı Kahraman Tazeoğlu’nun yeni romanının kayıtlarını içeren bilgisayarı çalan kişi, yazarın hayranı çıktı. Kendisinden af dileyen hayranına seslenen Tazeoğlu, “Madem madde bağımlısısın, gel ben tedavinde yardımcı olacağım ve şikayetimden vazgeçeceğim’’ dedi.
 • (Özel) Ünlü Yazarın Kitabını Çalan Hırsız Hayranı Çıktı Ünlü yazar Kahraman Tazeoğlu’nun evine girerek yazmakta olduğu romanın kayıtlarını içeren bilgisayarı çalan hırsız, yazarın hayranı çıktı. Kendisine mail atarak af dileyen hayranı olan hırsıza seslenen ünlü yazar Tezeoğlu, “Madem madde bağımlısısın, gel ben senin tedavinde yardımcı olacağım ve şikayetimden vazgeçeceğim’’ dedi.
 • Günün Özeti Günün tüm önemli gelişmelerini sizin için derledik.
 • Bakırköy'deki Yıkımda Hayatını Kaybeden İşçi Mustafa Yılmaz'ın Cenazesi Adli Tıptan Alındı Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri yıkımında, kafasına demir çarpması sonucu hayatını kaybeden işçi Mustafa Yılmaz’ın cenazesi adli tıp kurumundaki işlemlerinin ardından çıkartıldı.
 • Patenli Gençler Trafikte Tehlike Saçtı İstanbul’da trafikte seyir halinde olan aracın arkasına takılarak ilerleyen üç patenli genç trafikte tehlike saçtı.
 • GÜNCELLEME 2- Bakırköy'de İş Kazası Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri'nin yıkımı sırasında meydana gelen kazada bir işçi yaşamını yitirdi BELEDİYENİN AÇIKLAMASI EKLENDİ, BİLGİLER GÜNCELLENDİ.
 • GÜNCELLEME- Bakırköy'de İş Kazası Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri'nin yıkımı sırasında meydana gelen kazada bir işçi yaşamını yitirdi DETAYLAR EKLENDİ.
 • Bakırköy'deki Ölümüne Yıkım Havadan Görüntülendi Bakırköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve yıkımı sırasında bir işçinin vefat ettiği Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nin yıkımının yapıldığı alan havadan görüntülendi.
 • 'Bu İşçinin Ölümünden Bülent Kerimoğlu Sorumlu' Bakırköy Spor Vakfı binasının yıkımı sırasında 1 işçi hayatını kaybetti. Şeref Varan adlı kişi, Bülent Kerimoğlu’nun kendisine küfür ettiğini belirterek, "Bu işçinin ölümünden Bülent Kerimoğlu sorumlu" dedi.
 • (Özel) Bakırköy'deki Olaylı Yıkım Alanı Havadan Görüntülendi Bakırköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve yıkımı sırasında bir işçinin vefat ettiği Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri’nin yıkımının yapıldığı alan havadan görüntülendi.
 • Bakırköy'de İş Kazası Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri'nin yıkımı sırasında meydana gelen kazada bir işçi yaşamını yitirdi.
 • Bakırköy'de Yıkım Skandalı Açıklaması 1 Ölü İstanbul’da Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri yıkımında bir işçi kafasına demir çarpması sonucu hayatını kaybetti. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, tepki gösteren bir vatandaşa "Gel buraya gününü göstereyim" diyerek tehdit etti.
 • Bakırköy'de Yıkımda Bir İşçi Hayatını Kaybetti Bakırköy Belediyesi tarafından yapılan ve büyük tartışmalara yol açan Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri yıkımında bir işçi kafasına demir çarpmasıyla hayatını kaybetti. Vatandaşlar işçinin Bakırköy Belediyesi tarafından tedbir almadan yıkım yaptığı gerekçesiyle hayatını kaybettiğini iddia ederek, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’na tepki gösterdi. Zabıtalar tepki gösteren vatandaşa yumrukla saldırıp dayak atarken, Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu da vatandaşa "Gel buraya gününü göstereyim" diyerek tehdit etti.
 • E-5'Te Feci Kaza Açıklaması 1 Ölü, 4 Yaralı İstanbul Cevizlibağ’da E-5’te meydana gelen feci kazada 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
 • E-5'Te Feci Kaza Açıklaması Araçtan Fırlayan Kişi Öldü, 4 Kişi De Yaralandı E-5 Cevizlibağ Metrobüs Durağı yanında meydana gelen feci kazada araçta bulunan bir kişi araçtan fırlayarak hayatını kaybetti. Aynı kazada 4 kişi yaralanırken aracın motoru da araçtan uçtu.
 • Ataköy'de Korkutan Sauna Yangını Bakırköy Ataköy’de bulunan Sinan Erdem Spor Kompleksi yanında bir saunada çıkan yangın itfaiyenin müdahalesi ile söndürülürken, yangında can kaybı yaşanmadı.
 • Spor Salonunun Sauna Kısmında Yangın İstanbul Ataköy’de bir spor salonunun sauna kısmında yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi yönlendirildi.
 • 'Sporda Kardeşlik Kısa Film Yarışması' Sonuçlandı Düzenlenen törenle birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye ise 2 bin lira para ödülü verildi ÖNDER Genel Başkanı Bekiroğlu: 'Bütün sıkıntılarımızı aşmamızın yolu, kalbimizi, zihnimizi ve bedenimizi güçlendirmekten geçiyor. Kendimizi, bulunduğumuz alanda çok iyi yetiştireceğiz' ÖNCÜ Genel Başkanı Canbey: 'Sinema, Türkiye'de toplum olarak zayıf olduğumuz bir alan. İçimizden daha iyi işler yapanlar çıkacak. Başarılarımız ulusalda kalmaktan çıkıp uluslararası boyutlara ulaşmalı'
 • Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Özbek Son Yolculuğuna Uğurlandı Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Özbek'in cenazesi İstanbul'da toprağa verildi.
 • Bebeğini Denize Atan Annenin Davası Eminönü Vapur İskelesi'nde 40 günlük bebeğini denize attığı iddiasıyla hakkında dava açılan anne Fatma K. ile birlikte yaşadığı bebeğin babası Mustafa T'nin yargılanmasına devam edildiDavaya gelen Adli Tıp Kurumunun raporuna göre sanık Fatma K.'nın suça karşı cezai sorumluluğunun tam olduğu belirtildi
 • 'Mutluluğun Yegane Yolu Paylaşmaktır' Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Ediz Hun, “Sevgi, yaşamın amacıdır. Mutluluğun kaynağıdır. Mutluluğu yakalamanın yolu da paylaşmaktır” dedi.
 • Yeşilçam'ın Efsanesi Ediz Hun Açıklaması 'Mutluluğun Yegâne Yolu Paylaşmaktır' İstanbul Aydın Üniversitesi ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) işbirliğiyle Dünya Gönüllüler Günü çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan ünlü oyuncu Ediz Hun, “Sevgi, yaşamın amacıdır. Mutluluğun kaynağıdır. Mutluluğu yakalamanın yolu da paylaşmaktır” dedi.
 • Elektrik, Su Ve Doğalgazları Kesildi Bakırköy Belediyesince doğalgaz, elektrik ve suları kesilen bina sakinleri günü mum ışığında battaniye altında geçirdi. Zemin etüdünün zayıf olduğu iddiasıyla binaya yıkım kararı veren belediyenin uygulaması İstanbul’da havanın adeta buz kestiği gecede vatandaşları perişan etti.
 • Bakırköy'de Yıkılacağı Bahane Gösterilerek Elektrik, Su Ve Doğal Gazı Kesilen Binadaki Vatandaşlar Kış Günü Mağdur Oldu Bakırköy Belediyesi’nce doğalgaz, elektrik ve suları kesilen bina sakinleri kış gününü mum ışığında battaniyler altında geçirdi. Zemin etüdünün zayıf olduğu iddiasıyla binaya yıkım kararı veren belediye ekiplerinin uygulaması İstanbul’da havanın adeta buz kestiği gecede vatandaşları perişan etti.
 • CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Londra'ya Gitti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere İngiltere'nin başkenti Londra'ya gitti.
 • Göz Bandıyla Futbol Maçı Bakırköy Belediyesi, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla eski futbolcular, ampute futbol takımı oyuncuları ve görme engelli sporcuların katıldığı gösteri maçı düzenledi Belediye Başkanı Kerimoğlu ile eski futbolcular, karşılaşma boyunca göz bandı taktı.
 • Öldürülen Suriyeli Kadın Hakkındaki Yoruma Hapis İstemi Sakarya'da 10 aylık bebeğiyle birlikte öldürülen Suriyeli kadınla ilgili sosyal medyadaki bir paylaşıma yorum yapan B.Y hakkında, 'suçu ve suçluyu övme' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlarından 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi
 • Ünlü Yazara Hırsızlık Şoku Ünlü yazar Kahraman Tazeoğlu’nun evine giren hırsız yazmakta olduğu yeni romanın kayıtlarını içeren bilgisayar ve telefonunu çalarak kayıplara karıştı.
 • (Özel) Ünlü Yazar Kahraman Tazeoğlu'na Hırsızlık Şoku Ünlü yazar Kahraman Tazeoğlu’nun evine giren hırsız yazmakta olduğu yeni romanın kayıtlarını içeren bilgisayar ve telefonunu çalarak kayıplara karıştı. Şüphelinin binaya giriş ve çıkış yaptığı anlar ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Ünlü yazar Tazeoğlu, hırsızlara "Ben kitabımı istiyorum’’ istiyorum diyerek çağrıda bulundu.
 • Kızına Tokat Atan Babaya 'Basit Yaralama'dan İddianame Güngören'de kızına tokat atan baba hakkında 'basit yaralama' suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
 • Eşitlik, Adalet Ve Kadın Zirvesi Kadınlarla ilgili çalışma yürüten akademisyenler, politikacılar, sivil toplum kuruluşları, aktivistler ve gazetecilerin katılımıyla düzlenen zirveye, 48 ilden yaklaşık 900 kadın katılıyor.
 • Denetimli Serbestlik Sanat Ve Girişimcilik Merkezi Proje Sergisi Açıldı Denetimli Serbestlik Sanat ve Girişimcilik Merkezi kapsamında yapılan çalışmalardan oluşan sergi Bakırköy Adliyesi'nde açıldı Denetimlik Serbestlik Müdürü Çetinkaya: '2017 yılının başında başladığımız bu projeyle denetimli serbestlik tedbiri altındaki yaklaşık 450 hükümlü bu çalışmalarda yer aldı. 660 saatlik bu projede her atölyede çalışan hükümlü ortalama 68 saatlik bir süreçte bu ürünleri ortaya çıkardı. Amacımız, sanatsal yönden eğilimleri ve farkındalıkları arttırmak olduğu gibi hem kendi hayatlarında hem ailelerinin hayatlarında da mesleki anlamda gelir getirici bir yöne doğru da bunu kullanabilmelerini sağlamaktır'
 • Teknoloji Bağımlılığı Kongresinde Konuklar Cep Telefonlarıyla İlgilendi Teknoloji bağımlılığının ele alındığı kongrede birçok vatandaşın cep telefonlarıyla oynaması dikkat çekti.
 • Bakırköy'de Zincirleme Trafik Kazası Açıklaması 1 Yaralı Bakırköy'de iki otomobil ile hafif ticari aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında bir kişi yaralandı.
 • Fidel Castro, Ölümünün 1. Yılında İstanbul'da Anıldı Küba devriminin önderi ve eski Devlet Başkanı Fidel Castro, ölümünün 1. yılında Küba Büyükelçiliği ve Bakırköy Belediyesi işbirliği ile düzenlenen etkinlikle anıldı.
 • 'Zarrab Davası Türkiye'yi Köşeye Sıkıştırma Davasıdır' Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 1. Uluslararası Assam İslam Birliği Kongresine katıldı. Kongre’de Reza Zarrab’ın Amerika’da görülmekte olan davasıyla ilgili konuşan Tüfenkci, “Reza Zarrab davası hukuki nitelikten çok siyasidir. Bu dava Türkiye’yi Türk milletini köşeye sıkıştırma davasıdır’’ dedi.
 • Bakan Tüfenkci Açıklaması ''Reza Zarrab Davası Türkiye'yi Türk Milletini Köşeye Sıkıştırma Davasıdır'' Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 1. Uluslararası Assam İslam Birliği Kongresine katıldı. Kongre’de Reza Zarrab’ın Amerika’da görülmekte olan davasıyla ilgili konuşan Tüfenkci, “Reza Zarrab davası hukuki nitelikten çok siyasidir. Bu dava Türkiye’yi Türk milletini köşeye sıkıştırma davasıdır’’ dedi.
 • Açığa Alınan Emniyet Müdür Yardımcısının Davası Açığa alınan İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ö.C'nin 'suç delillerini yok etmek, gizlemek veya değiştirmek' suçundan yargılandığı davada, dosyası 'uyuşturucu ticareti yapma' suçundan yargılanan diğer sanıklardan ayrıldı
 • Yarışmacı ''Avatar Atakan'' Hakkında 2 Yıla Kadar Hapis İstemi Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, kamuoyunda 'Avatar Atakan’’ olarak tanınan yarışmacı Çağan Atakan Arslan hakkında çektiği bir videoda sarf ettiği sözler nedeniyle 'Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama' suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
 • Almanya Merkezli Uçak İstanbul'a 'Acil' İniş Yaptı Lufthansa Havayolları’nın Frankfurt-Tahran seferini gerçekleştiren tarifeli uçağında seyahat eden yolculardan birinin kalp krizi geçirmesi üzerine uçak Atatürk Havalimanı’na acil iniş yaptı.
 • İstanbul'da Deniz Ulaşımına Lodos Engeli İstanbul’da etkili olan lodos nedeniyle deniz ulaşımında bazı seferler iptal edilirken, Bostancı sahilinde dev dalgalar oluştu.
 • Polis Memurunun 'Olası Kastla Öldürme' Davası Esenyurt'ta hırsızlık şüphesiyle gözaltına alındıktan sonra kaçan Ömer Barış Topkara'yı öldürdüğü gerekçesiyle hakkında dava açılan polis memurunun yargılanmasına devam edildi Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, sanığın müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.
 • Bakırköy'de Balık Restoranında Yangın Bakırköy’de bulunan bir balık restoranında yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu söndürüldü.
 • TUSAŞ Genel Müdürü Kotil'in Acı Günü Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil'in babası Adem Ali Kotil (84) hayatını kaybetti
 • Bakırköy'de Korkutan Yangın Bakırköy Yenimahalle’de bulunan bir sanayi sitesinde çıkan yangın paniğe neden oldu.
 • Bakırköy'de Hurda Deposunda Yangın Bakırköy’de atık malzemelerin bulunduğu depoda çıkan yangın söndürüldü.
 • Bakırköyspor Vakfı Tesisinin Yıkımı Vakıf yöneticileri, üyeler ve mahalle sakinleri yıkımı protesto etti.
 • Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanı Arslan Açıklaması '(İstanbul Yeni Havalimanı inşaatı) İlerleme hızı memnuniyet verici. Bugün itibarıyla yüzde 73 ilerleme sağlamış durumdayız' 'Havalimanı, ilk bölümü açıldığında 100 bin kişiye, 2023'e kadar projenin tamamı bittiğinde 200 bin ila 225 bin kişiye istihdam sağlayacak' 'İnşallah 2018 başından itibaren başlangıçta 2 milyon ağaç dikeceğiz. Projenin tamamlanmasıyla birlikte bu alanda 5 milyon ağaç dikeceğiz' 'Gayrettepe'den havalimanına raylı sistem çalışmasını başlattık. 37 kilometrelik bir metro yapıyoruz'
 • Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı Davası Terör örgütü DEAŞ'ın gerçekleştirdiği terör saldırısıyla ilgili olarak 42'si tutuklu, 4'ü firari 46 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşması başladı.
 • İstanbul Polisinden Kaçakçılık Operasyonu Açıklaması 4 Gözaltı İstanbul’da dört farklı noktada düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 1’i yabancı uyruklu 4 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, bin 77 adet çeşitli markalarda kaçak cep telefonu, 5 bin 610 adet telefon aksesuarı, 2 bin adet sigara likidi, 9 adet elektronik sigara ele geçirildi.
 • Nurettin Topçu Anıldı İBB Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü ve İLESAM, Topçu'nun 108. doğum yılında, anma programı düzenlediMarmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yıldırım: 'Topçu, bütün hayatı boyunca toplumu aydınlatmaya çalışmış bir fikir adamıdır. Diğer fikir insanları gibi Avrupa'ya yönelmemiş, Anadolu'ya yönelmiştir. Topçu, toplum filozofudur. Hem kitaplarıyla haşır neşir hem de toplum içinde olan bir insandır'
 • İstanbul Barosu'ndan Öldürülen Avukat Kudbettin Kaya İçin Açıklama İstanbul Barosu başkanı ve bir grup avukat, geçtiğimiz günlerde bir restoranda uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen avukat Kudbettin Kaya için basın açıklaması yaptı. Avukat Kaya’nın bir sanığı savunduğu için öldürüldüğünü söyleyen İstanbul Barosu başkanı Mehmet Durakoğlu, “Bağıra bağıra, açıklana açıklana, duruşma zabıtlarına geçirilen bir cinayetin mutlaka aydınlatılması gerekiyor” dedi.
 • Meslektaşları, Avukat Kaya'nın Öldürülmesini Protesto Etti İstanbul Barosuna bağlı bir grup avukat, Bakırköy'de bir süre önce düzenlenen silahlı saldırıda avukat Kudbedin Kaya'nın öldürülmesine tepki gösterdi Baro Başkanı Durakoğlu: 'Biz savunma görevini yerine getiren insanlarız, bir tarafın yanında yer alıyor olmamız, taraf olmamız anlamına gelmiyor. Biz savunmayız, savunma yapmaya çalışıyoruz. Herkesin bu tavrımızı, mesleğimizi anlamasını bekiyoruz'
 • Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı Davası Sanıkları Hakim Karşısında Terör örgütü DEAŞ tarafından, 28 Haziran 2016'da gerçekleştirilen, 45 kişinin yaşamını yitirdiği ve 163 kişinin de yaralandığı terör saldırısına ilişkin 42'si tutuklu 4'ü firari 46 sanığın yargılanmasına başlandı.
 • Serbest Bırakılan Osman Baydemir Ankara'ya Gitti Almanya dönüşü Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alınarak Bakırköy Adliyesi’ne götürülen HDP Milletvekili Osman Baydemir, serbest bırakılmasının ardından Ankara’ya gitti.
 • GÜNCELLEME - HDP Sözcüsü Baydemir Gözaltına Alındı Hakkında 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla yargılandığı davada ifadesinin alınması için 'yakalama kararı' çıkarılan Baydemir, Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi SEGBİS aracılığıyla Şanlıurfa 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nce ifadesi alınan Baydemir, serbest bırakıldı ADLİ SÜREÇ EKLENDİ
 • Baydemir Serbest Bırakıldı Hakkında ‘yakalama kararı’ üzerine gözaltına alınan HDP Milletvekili Osman Baydemir, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
 • HDP'li Osman Baydemir İfadesinin Alınmasının Ardından Serbest Bırakıldı Hakkında ‘yakalama kararı’ üzerine gözaltına alınan HDP Milletvekili Osman Baydemir, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
 • HDP Sözcüsü Baydemir Gözaltına Alındı Hakkında 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla yargılandığı davada ifadesinin alınması için 'yakalama kararı' çıkarılan Baydemir, Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
 • HDP'li Osman Baydemir Atatürk Havalimanı'nda Gözaltına Alındı Hakkında ‘yakalama kararı’ çıkarılan HDP Milletvekili Osman Baydemir, Hamburg dönüşü Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı.
 • Osman Baydemir Gözaltına Alındı Hakkında ‘yakalama kararı’ çıkarılan HDP Milletvekili Osman Baydemir, Hamburg dönüşü Atatürk Havalimanında gözaltına alındı.
 • '108. Doğum Yılında Nurettin Topçu' Etkinliği Yazar, akademisyen ve fikir adamı Nurettin Topçu, "108. Doğum Yılında Nurettin Topçu" adlı program ile anılacak.
 • Bakırköyspor Vakfı Tesisinin Yıkımı Kaçak olduğu gerekçesiyle Bakırköyspor Vakfı sosyal tesis binasıyla ilgili alındığı belirtilen yıkım kararı, yönetici ve üyeler ile tesisin işletmecisi tarafından protesto edildi.
 • Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı Davası, 13 Kasım'da Başlayacak Atatürk Havalimanı'nda 28 Haziran 2016'da terör örgütü DEAŞ'ın gerçekleştirdiği, 45 kişinin yaşamını yitirdiği ve 163 kişinin yaralandığı terör saldırısına ilişkin 42'si tutuklu 4'ü firari 46 sanık açılan davanın ilk duruşması, 13 Kasım Pazartesi günü yapılacak Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında yer alan salonundaki duruşmalar, 14, 15 ve 16 Kasım'da da devam edecek Sanıkların 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' ve 'tasarlayarak öldürme' suçlarından 46 kez ağırlaştırılmış müebbet, ayrıca 'silahlı terör örgütüne üye olma', 'terör örgütü kurma ve yönetme', birden çok 'tasarlayarak öldürmeye teşebbüs etme' ve birden çok 'nitelikli mala zarar verme' suçlarından toplam 2 bin 132 yıl ile 3 bin 342 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istendi.
 1  2  ...  40 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !