BAĞCILAR HABERLERİ / İstanbul

 • İstanbullu Kütüphane Müdavimlerinin 3'Te Biri Bağcılar'a Kayıtlı TÜİK verilerine göre halk kütüphanelerine kayıtlı 88 bin 178 üye sayısıyla Türkiye’de 3’üncü sırada yer alan İstanbul’un 3’te birinin Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Halk Kütüphanesi’ne üye olduğu ortaya çıktı. 27 bin 990 üyesi bulunan kütüphaneden 2018’in ilk 6 ayında 110 bin 563 kişi yararlandı. İnternet seminerlerinden atölye çalışmalarına kadar onlarca hizmetin verildiği kütüphane, Hacettepe Üniversitesi tarafından düzenlenen “Herkes İçin Kütüphane” projesinde en başarılı kütüphane seçilmişti.
 • 1 Kepenk Ve 4 Duvar Deldiler Ama Soyamadılar İstanbul Bağcılar’da sabaha karşı bir kuyumcu dükkanını soymaya çalışan hırsızlar, 4 duvarı birden delerek adeta tünel oluşturdu. Hırsızlar, girdikleri dükkanda bulunan kasayı açamayınca tezgahtaki kolyeleri alarak kayıplara karıştı.
 • 1 Kepenk 4 Duvar Deldiler Ama Kasayı Soyamadılar Bağcılar’da sabaha karşı bir kuyumcu dükkanını soymaya çalışan hırsızlar, önce kepenk kırdı ardından da 4 duvarı birden delerek adeta tünel oluşturdu. Hırsızlar, girdikleri dükkanda bulunan kasayı açamayınca tezgahta bulunan kolyeleri alarak kayıplara karıştı.
 • Silahlı Saldırıda Omurilik Felci Olan Engelli Murat, Hayata Ok Atarak Tutundu İstanbul Bağcılar’da 12 yıl önce kimliği belirsiz kişilerin silahı saldırısı sonucunda omurilik felci olan Murat Öz, okçuluk sporuyla yaşama bağlandı. Sporcu olarak başladığı Bağcılar Belediyesi Engelli Okçuluk takımının antrenörü olan Öz, Türkiye ve Avrupa’da büyük başarılar elde etti.
 • Üniversite Adaylarına Doğru Tercih İçin Belediyeden Hizmet İstanbul’un yeni havalimanı, üniversite tercihi yapan gençlere umut kapısı oldu. Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi bahçesinde kurulan stantlardan rehberlik hizmeti alan gençler, tercihlerini 3. Havalimanında çalışılabilecek bölümler üzerine yapıyor. Üniversite adaylarının seçeneklerinde ilk sırayı sivil havacılık, hosteslik, yer ve kabin hizmetleri alırken onu 2. sırada sağlık, 3. sırada ise ilahiyat takip ediyor.
 • Kargo İle Kanada'ya Gönderilen Kaftanların İçinden Uyuşturucu Çıktı İstanbul Narkotik Şube ekipleri, kargo şirketine uyuşturucu operasyonu düzenledi. Kanada’ya gönderilmek üzere paketlenmiş kaftanı açan ekipler, kıyafete emdirilmiş yaklaşık 20 kilo afyon sakızı ele geçirdi. O anlar kameralara yansıdı.
 • Bağcılar'da Enderunlular Dolu Dolu Bir Yaz Geçiriyor Yaz tatilini İstanbul’da geçiren Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencileri, aktivitelerle festival tadında günler yaşıyor. Pikniklerde oyunlar oynayan, yiyeceklerini paylaşan ve doyasıya eğlenen çocuklar, müze gezilerinde bilgilerini artırırken oryantiring sporuyla da zihinsel yeteneğini geliştiriyor.
 • Bağcılar'ın Yeni Logosunu Halk Belirliyor Bağcılar Belediyesi, ilçeyle özdeşleşecek, tarihi, sosyolojik ve kültürel yapısıyla ilişki kuracak, evrensel değere uygun ve akılda kalıcı görsellikte özgün bir logonun tasarlanıp hayata geçirilmesi için yarışma düzenliyor. “Bağcılar Logosunu sen tasarla” isimli yarışma seçici kurul üyelerinin yakınları dışında Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarına açık. Kurul tarafından belirlenecek 6 logo ödüllendirilecek.
 • Evlendirme Dairelerinde 08.08.2018 Yoğunluğu Bağcılar Belediyesi Evlendirme Dairesi, 8 sayısının uyum gösterdiği tarih olan 08.08.2018’de nikah kıydırmak isteyenlerle dolup taştı. Çiftler bu mutlu günlerini unutulmaz ve farklı kılmak için aylar öncesinden müracaatlarda bulundu. Günlük 15 olan nikah sayısı bu özel günde 4’e katlayarak 66 oldu. Bu seri sayılı özel tarihin seçiminde çoğunlukla gelinlerin isteği olduğu damatların da onları kırmayarak kabul ettiği belirtildi.
 • Bağcılar'da Yasak Aşk Cinayeti İstanbul Bağcılar’da Suriyeli bir şüpheli eşini ve eşinin yanındaki başka bir kişiyi bıçaklayarak öldürdü.
 • Künkün İçerisine Sıkışan Çocuk Açıklaması 'Çok Korktum' Bağcılar’da sıkıştığı künkün içinden itfaiye ekiplerinin kurtardığı çocuk, çok korktuğunu söyledi.
 • Künkün İçine Sıkışan Çocuk Böyle Kurtarıldı İstanbul Bağcılar’da künkün içine sıkışan minik çocuk, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
 • (Özel) Künkün İçine Sıkışan Çocuk, İtfaiye Tarafından Kurtarıldı Bağcılar’da künkün içine sıkışan minik çocuk, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
 • İş Yerlerindeki Çelik Kasaları Boşaltan Çete Çökertildi İstanbul’da 7 ilçedeki 9 ayrı iş yerine girerek kasaları boşaltan 12 kişilik hırsızlık çetesi, polis tarafından çökertildi. Operasyonda çok miktarda para, tabanca ve bıçaklar ele geçiren polisin yakaladığı şüphelilerden 10’u tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • İstanbul'da İş Yerlerindeki Çelik Kasaları Boşaltan Çete Çökertildi İstanbul’da 7 ilçedeki 9 ayrı iş yerine girerek kasaları boşaltan 12 kişilik hırsızlık çetesi, polis tarafından çökertildi. Operasyonda çok miktarda para, tabanca ve bıçaklar ele geçiren polisin yakaladığı şüphelilerden 10’u tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • Sıcak Havadan Bunalan Sokak Hayvanları Buharla Serinletiliyor Bağcılar Belediyesi, yazın en sıcak döneminin yaşandığı boğucu sıcak havalardan bunalan sokak hayvanlarının imdadına yetişti. Belediyeye ait hayvan barınağındaki yüzlerce kedi ve köpek, gün boyunca buhar püskürtme sistemiyle serinletiliyor.
 • Erdoğan'dan Hasta Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Bağcılar’da bir hastanede tedavi gören bir hastayı ziyaret etti.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hasta Ziyareti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Bağcılar’da Medipol Mega Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören bir hastayı ziyaret etti.
 • Gençleri Bekleyen Sinsi Tehlike Açıklaması Çakmak Gazı Bağcılar Belediyesi Yeni Bir Ben Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Merkezi, gençler arasında kullanımı artan çakmak gazına karşı aileleri uyardı.
 • Bağcılarlı Kadınlar Stres Ve Sıkıntılarını Filografi Yaparak Atıyorlar Bağcılar’da kadınlar can sıkıntılarını ve gündelik hayatın stresini Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi Filografi Kursu’nda çivi çakarak tel sararak atıyor. Filografi’yi bütün kadınlara şiddetle tavsiye eden Arzu Kartal, “Çivi çakarak tel sararak rahatlıyoruz. Çivi çakarken kafa dağılıyor sinir minir kalmıyor” derken emekli ev hanımı Necla Aktaş da, “Sizi yoran ne kadar derdiniz sorununuz varsa hepsini atıyorsunuz. Kafanızı boşaltıyorsunuz” diye konuştu.
 • Bilgi Evleri Çocukları Hayallerindeki Bölümü Kazandı Bağcılar Belediyesi Bilgi Evlerinde resim ve müzik eğitimi alan 3 öğrenciden Şiyar İçen ve Yunus Emre Çelik Başakşehir Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünü, Hamza Danışmanoğlu ise Beylikdüzü Güzel Sanatlar Lisesi Resim bölümünü kazandı. Liseden sonra konservatuarı hedefleyen çocukların hayali geleceğin en önemli sanatçıları arasında olmak.
 • Bağcılar'da Çocuklar Bitkilerle Arkadaş Oldu Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri Botanik Bahçesi’nde toprakla uğraşan çocuklar hem terapi görüyor hem de eğlenceli zaman geçiriyor. Öğrencilerden kimisi elindeki çapası ve tırmığıyla bitki ekerken kimisi de kumdan kaleler yaparak oyun oynuyor.
 • Çocuklar, İstismara Karşı Dergiyle Uyarıldı Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri tarafından yayımlanan “Bilge Çocuk” dergisinin son sayısında çocuk istismarı ele alındı. “Vücut Güvenliği Nedir?” başlıklı konuda çocuklar özel bölgeleri konusunda bilgilendirildikten sonra zarar verici davranışlardan ve kişilerden korunmasıyla ilgili de uyarıldı.
 • Silahları Çocuk Kıyafeti Satan Mağazadan Piyasaya Sürmüşler İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 12 adrese düzenlediği eş zamanlı operasyonda ürettikleri silahları çocuk kıyafeti satılan mağazalardan piyasaya süren 10 şüpheliyi yakaladı. Operasyonda çok sayıda silah ele geçirildi.
 • Silahları Çocuk Kıyafeti Satılan Mağazalardan Piyasaya Süren Şebekeye Operasyon İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 12 adrese düzenlediği eş zamanlı operasyonda ürettikleri silahları çocuk kıyafeti satılan mağazalardan piyasaya süren 10 şüpheliyi yakaladı. Operasyonda çok sayıda silah ele geçirildi.
 • Bağcılar'da İki Ayda 2 Bin 706 Çocuk Sünnet Ettirildi Bağcılar Belediyesi tarafından maddi imkanları kısıtlı olan 2 bin 706 çocuk ilçede bulunan özel hastanelerde sünnet ettirildi. Çocukların sünnet kıyafetleri de Bağcılar Belediyesi Hayır Çarşısı’ndan ücretsiz olarak karşılandı.
 • Bağcılar İkinci Gençlik Merkezi İçin Gün Sayıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Bağcılar’a kazandırılan Yenimahalle Gençlik Merkezi ve Zeminaltı Otoparkı inşaatı büyük oranda tamamlandı. 3 bodrum kat, zemin kat ve +6 kat olarak yapılan ikinci Gençlik Merkezi’nde eğitim ve sosyal etkinlik alanları dışında 344 kişilik öğrenci yurdu ve 504 araçlık zeminaltı otoparkı da bulunuyor.
 • Kadın Kursiyerler Çeyiz Siparişlerine Yetişmekte Zorlanıyor Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’ndeki El Sanatları sınıfında eğitim gören kursiyerler, düğün sezonu nedeniyle siparişlere yetişmekte zorlanıyor. Kadınlar, gelinlerin isteği doğrultusunda iğne oyasından nikah şekerine, İngiliz dantelinden kasnak tasarımına kadar birçok ürün için saatlerce ter döküyor. Adeta bir tekstil firmasına dönen kurs binasında birçok gelinin siparişi sırada bekliyor.
 • Rıza Kayaalp'ten Bir Altın Madalya Daha Bu yıl 36. kez düzenlenen Vehbi Emre & Halit Kaplan Grekoromen Güreş Şampiyonası yapılan final müsabakaları ile sona ererken, 130 kilogramda milli güreşçi Rıza Kayaalp, Belaruslu rakibi Kiryl Hryshchanka’yı mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.
 • İstanbul'un En Modern Ve Büyük Meydanlarından Biri Bağcılar'da Yapılıyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapımına iki yıl önce başlanan Bağcılar Belediyesi Meydan Düzenleme ve Zemin Altı Otopark inşaatında sona yaklaşıldı. Yüzde 86’sı tamamlanan proje bittiğinde İstanbul’un en büyük ve modern meydanlarından biri olacak.
 • O-3 Otoyolu Bağcılar Kavşağı'nda Trafik Rahatlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi, trafik akışını rahatlatmak için önemli bir kavşakta daha çalışma başlatıyor. O-3 Bağcılar bölgesinde Yanyol ve U dönüşü (400 metre uzunluğunda) tamamlandığında, trafik akışı rahatlayacak ve inşaatı devam eden metro istasyonuna ulaşım kolaylaşacak.
 • Yabancı Dil Öğrenmek İsteyen Dil Evi'ni Tercih Ediyor Bağcılar Belediyesi tarafından 4 yıl önce hizmete sunulan Dil Evi, yolu Bağcılar’dan geçen yaşlısından gencine herkesin uğrak mekanı oldu. Kimi iş çıkışı eve giderken kimi de zamanını değerlendirmek için Dil Evi’ni tercih ediyor. Bu sıcak ortamda bazıları pratik yapıyor bazıları da gramer konusunda kafasına takılanları hocalara soruyor. Gün boyunca açık olan Dil Evi’nde eğitim alanlar arasında Arapça öğrenen Ruslar ve İngilizce öğrenen Suriyeliler de var.
 • Tekerlekli Sandalye Hayallerini Gerçekleştirmesine Engel Olmadı Bağcılar’da tekerlekli sandalyeye bağlı kalacağını öğrenince utancından 6 yıl boyunca evden çıkmayan Fatma Şahin, cesaretini toplayıp spor kulübü başkanlığından engelliler meclis başkanlığına, radyo dj’liğinden televizyon programcılığına kadar on ayrı işte büyük başarılara imza attı. Engelleri aşan Fatma Şahin’in bu azmi Bağcılar’daki bütün engellilere de örnek oldu. Şahin’i örnek alan engellilerden kimi dünya şampiyonu kimi de yazar oldu.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin 2’inci yıl dönümü kapsamında yapılacak etkinliklere katılmak üzere İstanbul’a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağcılar’da Medipol Hastanesi’ne giderek hasta ziyaretinde bulundu.
 • Ticari Taksi Kaza Sonrası Şaha Kalktı İstanbul Bağcılar’da kontrolden çıkarak park halindeki araçlara çarpan ticari taksi takla attı. Sürücünün yaralandığı kazada ticari takside yolcu olmaması faciayı önlerken, taksinin adeta şaha kalktığı kaza anları güvenlik kamerasına yansıdı.
 • (Özel) Ticari Taksi Kaza Sonrası Şaha Kalktı Bağcılar’da kontrolden çıkarak park halindeki araçlara çarpan ticari taksi takla attı. Sürücünün yaralandığı kazada ticari takside yolcu olmaması faciayı önlerken, taksinin adeta şaha kalktığı kaza anları güvenlik kamerasına yansıdı.
 • Eylem Hazırlığındaki Teröristlere Operasyon İstanbul Bağcılar’da, 15 Temmuz öncesi eylem hazırlığında olan teröristlere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 1’i çocuk 9 kişi gözaltına alınırken, şahısların evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.
 • Bağcılarlı Kadınlar, Lösemili Çocuklar İçin Bez Bebek Ördü Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’ndeki örgü kursunda eğitim gören 20 kadın moral olması amacıyla lösemili çocuklar için bez bebek ördü. Bir gün boyunca örülen maskeli Gigi ve Mimi isimli 30 bez bebek hediye edilmesi amacıyla Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) teslim edildi.
 • 15 Temmuz'da Eylem Hazırlığında Olan Teröristlere Operasyon İstanbul Bağcılar’da, 15 Temmuz öncesi eylem hazırlığında olan teröristlere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 1’i çocuk 9 kişi gözaltına alınırken, şahısların evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.
 • Yetenekli Sporcular Yaz Spor Okulları'nda Keşfedilecek Bağcılar Belediyesi 15. Yaz Spor Okulları’na katılan binlerce öğrenci, hem eğlenerek hem de öğrenerek yazın tadını çıkarmaya devam ediyor. Kayıtlı 23 bin öğrenci haftanın 6 günü futbol, voleybol ve basketbol branşlarında eğitim alıyor. Amatör spor kulüp temsilcilerinin de takip ettiği kurslarda yetenekli sporcular keşfedilme imkanı buluyor.
 • Tatile Gidemeyen Çocuklar Havuzlara Akın Etti Bağcılar’da yaz tatilinin başlamasıyla ilçe sakinleri Bağcılar Belediyesi bünyesinde hizmet veren kapalı yüzme havuzlarına akın etti. Kayıt yaptıran 3 bin 305 kişi hijyenik ve güvenlikli havuzlarda hem yüzme eğitimi alıyor hem de yazın bunaltıcı sıcak havalarında serinleme imkanı buluyor. Gündüz çocuklarla dolup taşan 6 kapalı havuzdan akşamları da yetişkinler yararlanıyor.
 • Bağcılar Belediyesi'nin Yeni Hizmet Binası Yıl Sonunda Açılıyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapımı bir yıl önce başlatılan Bağcılar Belediye hizmet binasının inşaatında sona gelindi. 37 bin 965 metrekarelik kapalı kullanım ve 19 bin metrekarelik yeşil alana sahip yeni binanın yıl sonunda açılması bekleniyor. Güzel bir ortamda hizmet alacak olan ilçe sakinleri, süs çiçekleri ve ağaçlarla kaplı yeşil alanda spor yapabileceği gibi oturma gruplarında dinlenerek keyifli zaman geçirecek.
 • Geleceğin Belgeselcileri Bağcılar'da Yetişiyor Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde açılan kursta 20 öğrenci belgesel eğitimi alıyor. Yaz boyunca sürecek kursa katılan 10-15 yaş arası çocuklar, izledikleri belgeseller üzerine hem fikir alışverişinde bulunuyorlar hem de sanatsal tartışmalara giriyorlar.
 • Bağcılar Fen Lisesi'ne Kavuştu İstanbul Valiliği ve Bağcılar Belediyesi tarafından yaptırılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Fen Lisesi, eğitim öğretime hazır hale getirildi. 24 derslikten oluşan ve laboratuvarlardan sanat atölyelerine muayene odasından otel konforunda pansiyona kadar son teknolojiyle donatılan okul Bağcılar’ın en gözde lisesi olmaya aday. Başvuranlar arasından en yüksek puan alan 150 öğrenciyi kabul edecek Fen Lisesi, burayı tercih etmek isteyen öğrencilerden yoğun ilgi görüyor.
 • 'Yetişkinler Köpek Çocuklar İse Kedi Sahipleniyor' Bağcılar Belediyesi tarafından 2018 yılının ilk 6 ayında 126’sı köpek 10’u kedi olmak üzere 136 sokak hayvanı, tedavisi ve aşıları yapıldıktan sonra sahiplendirildi. Sokak hayvanlarını teslim alanlardan yetişkinlerin köpek çocukların ise kedi sahiplenmeyi tercih ettiği ortaya çıktı.
 • Genç Mühendisin Başından Vurulduğu An Kamerada İstanbul Bağcılar’da lüks otomobille sokaktan hızlı geçtiği için mahallelinin tepki gösterdiği sürücü, çıkan kavgada 20 yaşındaki genç mühendisi silahla başından vurdu. O anılar kameralara yansırken, 1 ay komada kalan genç hayatını kaybetti.
 • (Özel) İstanbul'da Genç Mühendisin Silahla Öldürülme Anı Kamerada Bağcılar’da lüks otomobille sokaktan hızlı geçtiği için mahallelinin tepki gösterdiği sürücü, çıkan kavgada 20 yaşındaki genç mühendisi silahla başından vurdu. Cinayet anı kameralara yansırken, 1 ay komada kalan genç hayatını kaybetti.
 • Öğrencisini İstismarla Suçlanan Öğretmen, Hakim Karşısında Bağcılar’da ilkokul 4. sınıf öğrencisi B.N.K.’ya, 3 yıl önce cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen sınıf öğretmeni Serkan K.’nın yargılandığı davada öğrenciler ve veliler tanık olarak dinlendi. Tanık olarak dinlenen üç öğrenci, öğretmenin uygunsuz bir hareketine şahit olmadıklarını söyledi. Bir veli ise mağdurun geçtiğimiz duruşma sonrasında "Yalancılıkla içeri aldırdım" dediğini iddia etti.
 • TFF 3. Lig Grup Kuraları Çekildi TFF 3. Lig’de bulunan takımların 2018-2019 sezonunda hangi grupta yer alacağı belli oldu. İçel İdman Yurdu’nun aldığı ceza sebebiyle alt lige düşmesiyle TFF 3. Lig 1. Grup yeni sezonda 17 takımla mücadele edecek.
 • Berko İlaç'tan Anne, Çocuk Ve Aile Sağlığına Destek Berko İlaç, gerçekleştiği projelerle anne, çocuk ve toplum sağlığına destek veriyor. Bu kapsamda desteklediği hastanelere çocuk kliniği, çocuk oyun alanları, emzirme odası ve kütüphane kazandırdı.
 • (Özel) Minikler Tatillerini Suriyeli Yaşıtları İçin Oyuncak Yaparak Geçiriyor Yaz tatilinde milyonlarca çocuk tatilin keyfini çıkarırken Bağcılarlı minikler, büyük bir duyarlılık örneği gösterdi. Minikler, ihtiyaç sahibi çocuklar ve ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli çocuklar için makinelerin başına geçti, araba, beşik, robot gibi 300 oyuncak yaptı.
 • Bağcılar'da Piknik Sezonu Başladı Bağcılar Belediyesinin her yıl düzenlediği ve Ramazan ayı nedeniyle ertelenen Belgrad Ormanı Kirazlıbent Piknik programı başladı. Belediyenin ücretsiz servisleriyle piknik alanına götürülen vatandaşlar, spor sahalarından oyun parklarına kadar birçok etkinlikten yararlanarak keyifli zaman geçiriyor.
 • Milli Atlet Zübeyde Süpürgeci Akdeniz Oyunları'nda Altın Madalya Kazandı 18’inci Akdeniz Oyunları’nda para-atletizm branşında Türkiye’yi temsil eden Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm sporcusu ve milli atlet Zübeyde Süpürgeci, kadınlar 800 metre T54 kategorisinde altın madalya kazandı. Türk bayrağını göndere çekerek büyük gurur yaşatan milli atlet Süpürgeci, bu başarısıyla Akdeniz Oyunları Atletizm Engelliler kategorisinde ülke tarihimizde ilk altın madalyayı kazandırarak tarih yazdı.
 • Uyuşturucuya Başlamada Ve Bırakmada Arkadaş Önemli Etken Bağcılar Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Yeni Bir Ben Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Merkezi’nin araştırmaları, uyuşturucuya başlamada ve bırakmada arkadaşın en önemli etken olduğunu gösterdi. Bağımlılarla yapılan görüşmelerde uyuşturucuya başlama sebepleri arasında yüzde 75 ile arkadaş ilk sırayı alırken bugüne kadar kurtarılan 308 kişinin yarısından çoğunun Yeni Bir Ben’i arkadaş tavsiyesiyle bulduğu ortaya çıktı.
 • Kan Donduran Olayda Beraat Kararı Bağcılar’da 3 yaşındaki oğlu İzzet Köklü’yü döverek öldürdükten sonra alüminyum folyoya sararak çantaya koyup 2 gün balkonda beklettiği; ardından taşındıkları Bursa’da hafriyat döküm alanına gömdüğü iddia edilen baba Oğuz Köklü delil yetersizliğinden beraat etti.
 • Engelli Atlet Zübeyde Süpürgeci Akdeniz Oyunları'nda Türkiye'yi Temsil Edecek Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Atletizm sporcusuZübeyde Süpürgeci,İspanya’nın Tarragona kentinde düzenlenen 2018 Akdeniz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek. Kadınlar 800 metre T54 kategorisinde ter dökecek olan milli atlet Süpürgeci’nin hedefi Türk Bayrağı’nı göndere çektirip madalyayla yurda dönmek.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İstanbul'da En Çok Oy Bağcılar'dan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekilliği seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre Bağcılar’da AK Parti aldığı oyla diğer partilere büyük bir fark attı. 267 bin 253 oyla Cumhurbaşkanı Erdoğan en yakın rakibi Muharrem İnce’ye 174 bin fark attı. Ayrıca geçen seçimlere göre Bağcılar’da nüfusun azalmasına rağmen AK Parti’nin oylarının arttığı dikkat çekti.
 • İş Yerini Basıp Öldüresiye Dövdüler İstanbul Bağcılar’daki İSTOÇ’ta bir iş yerini basan dört saldırgan, çalışanları öldüresiye dövdü. O anlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.
 • (Özel) İstoç'ta İş Yerini Basan Saldırganlar, Çalışanı Öldüresiye Dövdü Bağcılar İstanbul Toptan Ticaret Depolama Ve Küçük Sanayi Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi’nde (İSTOÇ) bir iş yerini basan dört saldırgan, çalışanları öldüresiye dövdü. O anlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.
 • Bağcılarlı İzciler Bolu Aladağ'daki Kamp Yerine Uğurlandı Bolu Aladağ’daki izci kampına katılacak olan Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü üyesi bin 500 izciden 115 kişilik ilk kafile bugün düzenlenen törenle uğurlandı. Çocuklarından ilk kez ayrılan anneleri üzgün gören Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Aile çocuk kampı yapacağız. O zaman beraber zaman geçireceksiniz” diyerek onları sevindirdi.
 • Bağcılar'da Çocuklar 'Bed-İ Besmele' Töreniyle Yaz Kuran Kurslarına Başladı Bağcılar’da 22 bin öğrencinin eğitim göreceği yaz Kur’an kursları “Bed-i Besmele” adı verilen Osmanlı dönemine ait çocukların cemiyette yeni bir statü kazandığı törenle başladı. Açılış programında konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Çocukların sesi burayı cennet bahçesine çevirdi” dedi.
 • Seçim Sonucu Bağcılar'da Coşkuluyla Kutlandı Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin resmi olmayan sonuçlarının açıklanmasının ardından Bağcılar’da kutlamaların adresi Bağcılar Belediyesi Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı oldu. Binlerce vatandaş, dualarla, marşlarla ve havai fişeklerle zaferi doyasıya kutladı.
 • Bakan Osman Aşkın Bak Açıklaması 'Bağcılar Önemli Sportif Tesislere Kavuşuyor' Bağcılar Belediyesi 15’inci Yaz Spor Okulları Sezon Açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katıldığı törenle gerçekleşti. Açılışta konuşan Bak, “Sporun içinden gelen bir Cumhurbaşkanımız var. Bizlere önderlik yapıyor. ‘Tesisler yapın, gençlerimiz sokaklarda değil tesislerde olsun’, diye talimat verdi” diye konuştu. Bağcılar’ın önemli sportif tesislere kavuştuğunu da kaydeden Bakan Bak, açılışta Yaz Spor Okulu öğrencileriyle top sektirdi, ok attı.
 • Bağcılar'da Samsun Rüzgarı Esti Bağcılar Belediyesi Geleneksel 7 Bölge 7 Renk Kültür Sanat Festivali’nin 3’üncü gününde Samsunlular rüzgarı esti. Programa katılan Gençlik ve Spor eski Bakanı ve 3. Bölge Milletvekili Adayı Akif Çağatay Kılıç, yaptığı konuşmada Bağcılarlıların şanslı olduklarını belirterek, “Bağcılar’da yaşayanlar şanslı. AK Parti belediyeciliğini en iyi temsil eden Lokman Başkanın bölgesindesiniz” dedi. Festivalde ayrıca ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu da bir konser verdi.
 • İstanbul'da Patlama Açıklaması 3 Yaralı İstanbul Bağcılar’da bir iş yerinde meydana gelen patlamada 1’i ağır 3 kişi yaralandı.
 • Bağcılar'da Patlama Açıklaması 3 Yaralı İstanbul Bağcılar’da bir iş yerinde meydana gelen patlamada 1’i ağır 3 kişi yaralandı.
 • Bakan Kurtulmuş Kadın Kursiyerlere Sertifika Verdi Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde katıldıkları kursları başarıyla tamamlayan kadın kursiyerlere sertifikalarını verdi. Bakan Kurtulmuş, Bağcılar’da kadınların son yıllarda önemli imkanlara kavuştuklarını ifade etti.
 • Bağcılar, Kültürleri Birleştiriyor Balkanların ve Anadolu’nun rengini, desenini ve tarihi değerlerini bünyesinde barındıran Bağcılar’da, “7 Bölge 7 Renk Kültür ve Sanat Festivali coşkuyla başladı. Bağcılar Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı’nda düzenlenen Festival’in ilk gününde yöresel sanatçılarseslendirdiği türkülerle davetlileri coştururken, halk oyunları gösterileri de ilgiyle izlendi.Kemençe, davul ve saz sesinin yükseldiği Festival sırasında davetliler bolca halay çekti.
 • Başbakan Yıldırım, Vatandaşlara Dondurma Ve Simit Dağıttı Başbakan Binali Yıldırım Bağcılar’da esnafı ziyaret etti. Esnafla bol bol sohbet eden Yıldırım, dondurma ve simit tezgahlarının başına geçerek vatandaşlara ikramda bulundu.
 • 'Bu Seçim Yapım Ekibi İle Yıkım Ekibi Arasında Geçecek' Başbakan Binali Yıldırım, muhalefete tepki göstererek, "AK Parti yapım ekibidir. Bir de yıkım ekibi var unutmayın. Bu seçim yapım ekibi ile yıkım ekibi arasında geçecek” dedi.
 1  2  ...  38  39 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !