BAĞCILAR HABERLERİ / İstanbul

 • Bağcılar'da Nostalji Bahçelerinde İftar Programı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı: 'Filistin, Gazze, Suriye'de Müslümanlar tank topuyla tüfek sesleriyle iftarlarını açmak zorunda kalıyorlar. Bu açıdan iftar ve sahurumuzda o dostlarımızı dualarımızla unutmayacağız. Dualarımız zor durumdaki Müslüman kardeşlerimiz için olacak'
 • Binlerce Bağcılarlı Kestane Ağaçlarının Altında İftar Yaptı Bağcılar Belediyesi Nostalji Bahçelerinden biri olan Kestane Bahçesi’nde binlerce kişinin katıldığı coşku dolu bir iftar gerçekleşti. Bahçeyi dolduran ilçe sakinlerinden kimi kestane ağaçları altına kurulan masalarda kimi kamelyalarda kimi de yeşilliklere serdikleri örtülerin üzerinde Ramazanın anlamına yakışır bir şekilde oruçlarını açtı.
 • Bağcılar, Almanya'da 'Gönül Sofrası' Kurdu Bağcılar Belediyesinin Hamm Büyükşehir Belediyesiyle düzenlediği, gurbetçilerin yanı sıra farklı dinden insanların bir araya geldiği iftar sofrasında barış mesajı verildi.
 • Almanya'daki Gönül Sofrasından Dünyaya Barış Mesajı Verdiler Almanya’da Bağcılar Belediyesi’nin Hamm Büyükşehir Belediyesi’yle düzenlediği ve gurbetçilerin yanı sıra farklı dinden insanların bir araya geldiği iftar sofrasından dünyaya barış mesajı verildi. İsrail’in Kudüs’teki yaptığı zulmü kınayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Eğer yeryüzünde insanlar birbirlerine karşı saygı, sevgi ve hoşgörülü davranmış olsalar inanın dünya herkese yetecek kadar geniştir” dedi.
 • 'Toparlandık, Ayağa Kalktık, Artık Eski Türkiye Yok' Tarihçi Prof. Dr. Mehmet Çelik: 'Batı dünyası, emir altında tutulan o eski Türkiye'yi özlüyor. Ama şimdi artık ,toparlandık ayağa kalktık, artık eski Türkiye yok'
 • Prof. Dr. Mehmet Çelik, İslam Coğrafyasındaki Kan Ve Gözyaşının Nedenini Anlattı Bağcılar Belediyesi Ramazan Etkinliklerindeki söyleşi programına katılan tarihçi Prof. Dr. Mehmet Çelik, başta Ortadoğu olmak üzere İslam coğrafyasındaki kan ve gözyaşının nedenini anlattı. Batının ülkemiz üzerindeki oyunlarını bir bir sıralayan Çelik, “Batı dünyası emir altında tutan o eski Türkiye’yi özlüyor. Ama şimdi artık toparlandık ayağa kalktık. Artık eski Türkiye yok” dedi.
 • Talha Uğurluel Açıklaması 'İslam Dünyası Üzerinde Kudüs'ü Unutturma Politikası Var' Bağcılar Belediyesi tarafından Ceviz Bahçesi’nde kurulan sofralarında orucunu açan ilçe sakinleri, teravih namazından sonra da Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı’nda TV Programcısı Talha Uğurluel’in verdiği konferansla Kudüs’te tarihi bir yolculuk yaptı. İslam dünyası üzerinde Kudüs’ü unutturma politikası olduğunu belirten Uğurluel, “Buralara sahip çıkmalıyız. Uyursak, bize ne Kudüs’ten dersek iki gün sonra oraları yerler” dedi.
 • Ömer Döngeloğlu Açıklaması 'Param İsrail'e Gidiyor Mu Diye Harcadığınız Her Kuruşa Bakın' Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinliklerine katılan İlahiyatçı-TV Programcısı Ömer Döngeloğlu, Kudüs’te yaşananlar üzerinden kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku’nu anlattı. Küdüs’e destek konusunda herkesin üzerine düşen görevler olduğunu söyleyen Döngeloğlu, “Benim param İsrail’e gidiyor mu diye harcadığın her kuruşa bakacaksın. Kardeşlik bunu gerektirir” dedi.
 • Kontrolden Çıkan Otomobil Kadınların Üzerine Böyle Savruldu İstanbul Bağcılar’da iki sokağın kesiştiği noktada farklı istikametlerde ilerleyen iki otomobil çarpıştı. Otomobillerden bir tanesi kontrolden çıkarak kaldırımda bekleyen 4 kadının üzerine savruldu.
 • Bağcılar'da Kontrolden Çıkan Otomobil Kadınların Üzerine Böyle Savruldu Bağcılar’da iki sokağın kesiştiği noktada farklı istikametlerde ilerleyen iki otomobil çarpıştı. Otomobillerden bir tanesi kontrolden çıkarak kaldırımda bekleyen 4 kadının üzerine savruldu. 2 kadının yaralandığı diğer 2 kadının ise son anda kurtulduğu kaza kameralara yansıdı.
 • 'Bilinçli Tutulan Oruç Kanserli Hücreleri Temizliyor' Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç, orucun kanser tedavisinde bilimsel olarak kullanıldığını belirterek, "Yaklaşık 16 saat aç kalan bir bedende vücut kanserli hücreleri temizliyor. Yani bilinçli tutulan oruç kanserli ve hasarlı hücreleri temizliyor” dedi.
 • Dr. Ender Saraç Açıklaması 'Bilinçli Tutulan Oruç Kanserli Hücreleri Temizliyor' Ramazan etkinlikleri kapsamında Bağcılarlılarla bir araya gelen Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Ender Saraç, orucun kanser tedavisinde bilimsel olarak kullanıldığını belirterek “Japonya ve Amerika’da iki tıbbi araştırma yayınlandı. Yaklaşık 16 saat aç kalan bir bedende vücut kanserli hücreleri temizliyor. Yani bilinçli tutulan oruç kanserli ve hasarlı hücreleri temizliyor” dedi. Saraç, iftar ve sahurda tüketilecek gıdalarla ilgili de tüyolar verdi.
 • Nihat Hatipoğlu Bağcılarlılarla Buluştu Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinliklerinde Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in aile hayatı, ahlakı ve güzel huylarını anlatan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, erkeklere de bir eleştiride bulundu. Peygamberimizin hayatında küfür, şiddet ve hakaretin olmadığını belirten Hatipoğlu, “Peygamber Efendimiz çok nazik ve sevecen bir insandı. Resulullah’ın aile hayatına baktığımızda biz erkeklerin çoğu sınıfta kaldık” dedi.
 • Yabancı Uyruklu Öğrencilerden Kur'an Ziyafeti Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen "Uluslararası Kur'an Gecesi" programında Türkiye'de eğitim gören yabancı uyruklu üniversite öğrencileri, Kur'an-ı Kerim okuyup İslam alemi için dua etti.
 • Yabancı Uyruklu Öğrenciler Bağcılarlılar'a Kur'an Ziyafeti Verdi Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen “Uluslararası Kuran Gecesi” programında Türkiye’de eğitim gören yabancı uyruklu üniversite öğrencileri, Kuran’ı Kerim okuyup İslam alemi için dua etti. Okuduğu sela ile dinleyenleri duygulandıran Uganda Baş Müftüsü’nün oğlu Abdussalam Wamimimbi, “Ramazan’da dualar daha çok kabul oluyor. Bu yüzen başta Kudüs olmak üzere dünya barışı için dua etmeliyiz” dedi.
 • Bağcılar'da Zincirleme Trafik Kazası Açıklaması 2 Yaralı Basın Ekspres Yolu'nda meydana gelen zincirleme kazada, bir araç Ayamama Deresi'ne yuvarlandı, devrilen diğer araçta ise sürücü ile yanındaki kişi yaralandı.
 • Eurolig Final-Four Bağcılar'da Dev Ekranda İzlendi Bağcılar’da sporseverler Fenerbahçe Doğuş-BC Zalgiris arasındaki THY EuroLeague (Eurolig) Final-Four karşılaşmasını Bağcılar Belediyesi tarafından Kirazlı Metro İstasyonu Etkinlik Alanı’na kurulan dev ekranda izledi.
 • TDBB'nin 'Bilgi Ve Tecrübe Paylaşımı Programı' TDBB, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bağcılar, Sancaktepe ve Zeytinburnu belediyeleri ile TÜRSAB iş birliğiyle düzenlenen 'Moğolistan BayanUlgi Heyeti Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı Programı' İstanbul'da sona erdi.
 • Bağcılar'daki Seçim Standında Çıkan Bıçaklı Kavga Bağcılar’daki seçim standında yaşanan bıçaklı kavgaya ilişkin tutuklanan 2 şüpheli, yapılan itirazın ardından tahliye edildi.
 • Bağcılar'da 17 Yaşındaki Kızı Öldüren Sanığa 24 Yıl Hapis Eski kız arkadaşı 17 yaşındaki Cansu Çaptı'yı av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan M. A. K, 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı
 • Herkesi şoke eden savunma! 'İlişkisi olmasına rağmen..' 16 yaşındaki Cansu Çaptı'yı sokak ortasında pompalı tüfekle öldüren Mehmet A.K. (18)' nin yargılandığı davada karar açıklandı.Mahkeme, Mehmet A.K.'nın 'Çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunmayacak kişiyi tasarlayarak öldürme' suçundan 24 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.
 • İlk İftarda 5 Bin Vatandaş Bağcılar'da Buluştu Ramazan ayının ilk orucunu 5 bin vatandaş Bağcılar’da kurulan sofralarda hep birlikte açtı.
 • Aksayan Tramvay Seferleri Normale Döndü KabataşBağcılar tramvay hattının Çapa istasyonu bölgesinde yaşanan teknik arıza nedeniyle aksayan seferler, çalışmaların ardından yapılmaya başlandı.
 • Teknik Arıza Tramvay Seferlerini Aksattı KabataşBağcılar tramvay hattının Çapa istasyonu bölgesinde yaşanan teknik arıza nedeniyle seferler PazartekkeBağcılar, FındıkzadeKabataş arasında yapılıyor.
 • Engelsiz Eller Resimlerini Sergiledi Yetenekli engellileri keşfetmek amacıyla Bağcılar Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği, ülke genelinde “Bu Tuval Senin” yarışması düzenlendi.Dünyaca ünlü ressam Ahmet Güneştekin, gazeteciler Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkük’ün de aralarında bulunduğu jüri üyelerinin değerlendirmesi sonrası dereceye giren Yetenekli engelliler yaptığı eserler ise düzenlenen sergiyle İstanbulluların beğenisine sunuldu. .
 • Resim Yarışmasında Başarılı Olan Engelliler Ödüllendirildi Yetenekli engellileri keşfetmek amacıyla Bağcılar Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği iş birliğiyle ülke genelinde düzenlenen 'Bu Tuval Senin' resim yarışmasında başarılı olan 50 engelli ödüllerini aldı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı: 'Esas engelin, onların yaşamlarını ve yaşadıklarını görmeyenlerde olduğuna inanıyorum' Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayva: 'Engellilerin yeteneği olduğu kavramı, Türkiye'de çok önemli bir dönüm noktası oldu. Yeteneklerimizin görülmemesinden ailemiz ve toplum da kaybediyor. Allah yetenek vermiş, bunu niye açığa çıkarmayalım'
 • Öğrenciler Deney Ve Buluşlarını Bilim Şenliği'nde Sergiliyor Bağcılar Belediyesi ile TÜBİTAK'ın desteğiyle düzenlenen '4. Bilim Şenliği' başladı
 • Bağcılar'da 4'Üncü Bilim Şenliği Yapıldı Bağcılar Belediyesi ile TÜBİTAK’ın desteğiyle hazırlanan ve geleceğin bilim insanı olmayı düşünen öğrencilerin projelerini sunma fırsatı bulduğu Bilim Şenliği’nin (ScıenceFest) açılışı yapıldı. Şenlikte Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı kan grubu testi yaptırırken ilçe Kaymakamı Mustafa Eldivan da masaj montunu denedi.
 • Geleceğin Kalecileri Bağcılar'da Yetişiyor Türk futbolunun kaleci ihtiyacını karşılamak amacıyla Bağcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği tarafından hayata geçirilen “Kaleci Eğitimi Departmanı” projesi kapsamında 40 genç haftada 6 gün eğitim görüyor. Profesyonel 4 kaleci hocası tarafından yetiştirilen kaleciler, Türk futbolunun lokomotif takımlarında file bekçiliği yapacak ve Milli Takım’da kaleyi koruyacak.
 • Engelliler Davul Zurnayla Askere Uğurlandı Temsili olarak askerlik yapacak Bağcılarlı 20 engelli asker adayı, Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda düzenlenen kına gecesinin ardından davul zurna eşliğinde askere gönderildi. Hasdal Askeri Kışlası’nda 1 gün temsili olarak askerlik yapacak engellilerin uğurlama töreninde duygusal anlar yaşandı.
 • Bağcılar Belediyesi'nin Ramazan Ayı Hazırlığı Bağcılar'da ramazan ayı boyunca 22 mahallede iftar sofralarının kurulacağı bildirildi.
 • Laleli'de Hafif Ticari Araç İle Tramvay Çarpıştı Açıklaması 1 Yaralı İstanbul Laleli’de tramvay hattına giren hafif ticari araçla tramvay çarpıştı. Kazada 1 kişi yaralanırken, tramvay seferleri bir süre gerçekleştirilemedi.
 • Osmanlı Geleneği 'Askıda Ekmek' Uygulaması Ramazan'da Bağcılar'da Yaşatılacak Onbir ayın sultanı Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamlayan Bağcılar Belediyesi düzenlediği basın toplantısı ile vereceği hizmetlerin ve uygulamaların tanıtımını yaptı. Birçok etkinliğin yanı sıra, Osmanlı geleneği olan "Askıda ekmek" uygulaması Ramazan Ayında Bağcılar’da yaşatılmaya devam edecek.
 • İstanbul'da Dehşet Anları Kamerada İstanbul Bağcılar’da “yan bakma” nedeniyle çıkan tartışmada genç bir şahıs, sokak ortasında defalarca bıçaklandı. Güvenlik kameralarına yansıyan dehşet anlarında yaralı genç can havliyle bir fırına sığınırken, saldırgan ise elinde bıçakla rahat bir şekilde işyerinden çıkarak kayıplara karıştı.
 • İstanbul'da dehşet anları kamerada Bağcılar’da “yan bakma” nedeniyle çıkan tartışmada genç bir şahıs, sokak ortasında defalarca bıçaklandı. Güvenlik kameralarına yansıyan dehşet anlarında, yaralı genç can havliyle bir fırına sığınırken, saldırgan ise elinde bıçakla rahat bir şekilde işyerinden çıkarak kayıplara karıştı.
 • Osmanlıca Yarışması'nda Birinci Belli Oldu İstanbul’da 96 liseden 5 bin öğrenci arasında düzenlenen Osmanlıca Yarışması sonuçlandı. Finale kalan 6 okul, yarışmayı kazanmak için yazım yanlışı, hata bulma, kelime anlamı ve kitabe okuma kategorilerinde ter döktü. Kıyasıya bir rekabet sonunda Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci oldu.
 • Liseli Gençler 'Osmanlıca' Yarıştı İstanbul'daki 96 liseden 5 bin öğrenci arasında düzenlenen Osmanlıca yarışmasını Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri kazandı.
 • Fadıl Akgündüz'ün Nitelikli Dolandırıcılık Davası Müşteki Azgün: 'Sanığın (Fadıl Akgündüz) sakalının kesilmesini, sarığının, cübbesinin çıkartılmasını, dini sohbet vermesinin yasaklanmasını istiyorum' Mahkeme Başkanı: 'Bizim böyle bir ceza verme durumumuz yok. Siz de her sakallıya inanmayın'
 • İnternetten Öğrendiği Taktiklerle Engelli Eşini Şampiyon Yaptı Bağcılar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü Boccia Takımı’ndan Yahya Gürbüzer, 12 ilden 100 sporcunun mücadele ettiği Bedensel Engelliler Boccia Türkiye Şampiyonası’nda BC4 kategorisinde birinci oldu. Başarısını kendisi gibi tekerlekli sandalyeye bağlı yaşayan engelli eşine borçlu olduğunu söyleyen Gürbüzer, “Eşim Belgin, internetten Türkiye ve Avrupa Boccia şampiyonlarının maçlarını izleyip taktikler belirledi. Verdiği tüyolarla beni yönlendirdi ve şampiyon olmamı sağladı” dedi.
 • Bağcılar'da 'Yol Verme' Cinayeti Eşya taşıma esnasında yol verme tartışması sonucu çıkan silahlı kavgada vurularak öldürülen Selim Güngör cinayetine ilişkin, 2 şüpheli tedavi için gittikleri hastanede yakalandı.
 • Akşener, Kavganın Yaşandığı Standı Ziyaret Etti İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, bıçaklı kavganın yaşandığı partisine ait seçim standını ziyaret etti.
 • Bağcılar'daki Seçim Standında Çıkan Bıçaklı Kavga MHP İstanbul İl Başkanı Karataş: 'Bu meseleyi partimize mal etmek alçakça bir ithamdan öteye gitmeyecektir. Mesele hukuka intikal etmiştir, tacize uğrayan kadın polis memurunun şikayeti üzerine tacizci ve arkadaşları gözaltına alınmıştır. Her şey ulu orta yaşanırken ve göz önündeyken bu iftiraları atmak hadsizliktir'
 • Bağcılar'daki Seçim Standında Bıçaklı Kavga Seçim çalışmalarını yürüten iki partinin mensupları arasında çıkan ve 8 kişinin yaralandığı kavgaya karıştığı öne sürülen 8 kişi gözaltına alındı.
 • Bağcılar'da Seçim Standında Bıçaklı Kavga Seçim çalışmalarını yürüten iki partinin mensupları arasında çıkan kavgada, 8 kişi yaralandı.
 • Bağcılarlı Lise Öğrencileri Oryantiring Yarışması'nda Mücadele Etti “Spor yap sağlıklı yaşa” sloganıyla yola çıkan Bağcılar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liselerarası Oryantiring Yarışması’nda öğrenciler kıyasıya yarıştı. 25 okuldan 75 öğrencinin katıldığı zorlu yarışlarda dereceye giren sporcular madalya ve kupalarla ödüllendirildi.
 • Futbol Açıklaması TFF 3. Lig Ligde normal sezon bir maç dışında tamamlandı.
 • Bağcılarlı Kung-Fu Sporcuları İstanbul Şampiyonu Oldu Sarıyer’de gerçekleştirilen Minik-Yıldızlar Wushu Kung-fu Sanda Milli Egemenlik Kupa Şampiyonası’na katılan Bağcılar Belediyesi, 50 takım arasından 75 puanla birinci oldu. Şampiyon olan Bağcılarlı sporculardan 11’i altın, 3’ü gümüş ve 11’i de bronz olmak üzere toplam 25 madalya kazandı.
 • İstanbul'da Su Kesintisi Bağcılar ve Esenler'in bazı mahallelerinde yarın saat 15.00'ten, 5 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00'e kadar su kesintisine gidilecek
 • Akranları Tatil Yaparken Onlar Oyuncak Üretiyor Bağcılar’da yaşları 8 ile 13 arasında değişen 240 çocuk, hafta sonları akranları tatil yaparken Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde makine başında çalışıyor. Da Vinci Kulübü öğrencileri, Anadolu’da hiç tanımadıkları çocuklar için ahşap oyuncak üretiyor. Bugüne kadar 300 oyuncak üreten çocukların hedefi yaz tatiline kadar 500’ü bulmak. Öğrenciler bu sayede hem rehabilite oluyor hem de sevgilerini paylaşıyor.
 • Bir Hafta İçinde 4 İş Yerine Giren Hırsızlar Kamerada İstanbul Bağcılar’da bir hafta içinde 4 iş yerine giren hırsızlar güvenlik kameralarına yakalandı. Görüntülerde, kapüşon takarak kimliklerini gizlemeye çalışan zanlıların hırsızlık yaptığı anlar yer alıyor.
 • Bağcılar'da Bir Hafta İçinde 4 İş Yerine Giren Hırsızlar Kamerada Bağcılar’da bir hafta içinde 4 iş yerine giren hırsızlar güvenlik kameralarına yakalandı. Görüntülerde, kapüşon takarak kimliklerini gizlemeye çalışan zanlıların hırsızlık yaptığı anlar yer alıyor.
 • Engelliler Üniversite Öğrencilerinin Tasarladığı Ürünleri Sergiledi Bağcılar Belediyesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen defilede, engelliler ve öğrenciler podyuma çıktı Engellilerin sosyal yaşam becerilerine katkı sağlamak için 3 ay süren çalışmanın ardından birinci sınıf öğrencilerinin 'Marine' konseptinde hazırladığı ilk ürünleri sunan engelli mankenler dikkati çekti.
 • Üniversite Öğrencilerinin Tasarladığı Ürünlere Engelliler Mankenlik Yaptı Engellilerin sosyal yaşam becerilerine katkı sağlamak amacıyla Bağcılar Belediyesi ve Aydın Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen “Engelsiz Tasarım Defilesi”nde engelliler ve Moda Tasarım Bölümü öğrencileri birlikte podyuma çıktı. 3 ay süren çalışmanın ardından 1. sınıf öğrencilerinin Marine konseptinde hazırladığı ilk ürünleri sunan engelli mankenler beğeni topladı.
 • 'Kut'ül Amare'de Askeri Bir Deha Sergilendi' Osmanlı ordusunun Irak'ın Kut bölgesinde İngilizlere karşı kazandığı Kut'ül Amare Zaferi'nin 102. yılında Bağcılar Belediyesi'nce anma programı düzenlendi Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ağırakça: 'Halil Paşa'nın güzel taktikleri ve uygulamalarıyla Kut'ül Amare'de askeri bir deha sergilendi'
 • Prof. Dr. Ahmet Ağırakça Açıklaması 'Kut'ül Amare İngilizlerin En Büyük Hezimetlerinden Birisiydi' Osmanlı Devleti’nin Irak’ın Kut bölgesinde İngilizlere karşı kazandığı ve tarihe ’İngilizlerin hezimeti’ olarak damga vuran Kut’ül Amare Zaferi, 102. yılında Bağcılar Belediyesinin düzenlediği bir programla anıldı. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, “Kut’ül Amare İngilizlerin en büyük hezimetlerinden birisiydi" dedi.
 • Kuyumcuyu Gasbeden Şüphelilerden Biri Yakalandı Bağcılar'da bir market içindeki kuyumcuya gelen silahlı ve maskeli 4 şüphelinin, 1 milyon lira değerinde ziynet eşyasını gasbetme anları güvenlik kameralarına yansıdı Olaya karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.
 • 1 Milyon Liralık Gasp Kamerada İstanbul Bağcılar’da yüzleri maskeli ve elleri silahlı 4 gaspçı, market içerisindeki kuyumcudan 1 milyon lira değerinde ziynet eşyası gasp etti. Dehşet anları güvenlik kameralara yansıdı.
 • İstanbul'da 1 Milyon Liralık Gasp Dehşeti Kamerada Bağcılar’da yüzleri maskeli ve elleri silahlı 4 gaspçı, market içerisindeki kuyumcudan 1 milyon lira değerinde ziynet eşyası gasp etti. Dehşet anları güvenlik kameralara yansıdı.
 • TFF 3. Lig Ligde 33. hafta oynanan karşılaşmalarla sona erdi
 • Bağcılar'da Dezenfekte Çalışmaları 26 kişilik ekip, 7 nostalji bahçesi ve 140 parkta belirlediği noktaları ilaçladıktan sonra köpüklü ve tazyikli suyla yıkayarak hijyenik getirdi.
 • Bağcılar'da Çocuk Oyun Grupları Dezenfekte Edilerek Hijyenik Hale Getirildi Bağcılar Belediyesi, ilçe sakinlerinin daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda vakit geçirebilmeleri amacıyla nostalji bahçeleri ve parklardaki oturma yeri, spor aletleri ve oyun gruplarını dezenfekte etti. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı 26 kişilik özel ekip, 7 nostalji bahçesi ve 140 parkta belirlediği noktaları önce ilaçlayıp sonra köpüklü ve tazyikli suyla yıkayarak hijyenik hale getirdi.
 • Bağcılarlı Engelliler Türkiye Boccia Şampiyonası'nda İstanbul'u Temsil Edecek Bağcılar Belediyesi Engelliler Spor Kulübü Boccia takımı, Samsun’da düzenlenecek Türkiye Boccia Şampiyonası’na hazırlanıyor. Engelliler Sarayı’nda 1 buçuk yıldır eğitim gören 12 engelli sporcu, şampiyonada İstanbul’u temsil edecek. Azimli sporcuların hedefi ise dereceye girerek uluslararası turnuvalarda Türkiye temsil etmek.
 • GRAFİKLİ - Futbol Açıklaması Haftanın Programı Spor Toto Süper Lig'e 31. hafta maçlarıyla devam edilecek Spor Toto 1. Lig'de 33. hafta karşılaşmaları yapılacak TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de 33. hafta müsabakaları oynanacak
 • Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcisi Ursu'dan Bağcılar'a Ziyaret Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcisi Dr. Pavel Ursu, SBÜ Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezini ziyaret etti.
 • Çikolata Yerine Yeşil Elma Sağlık Hizmetleri Alanı Öğretmeni Semiha Düzgün, Bağcılar Belediyesinin düzenlediği seminerde “Dengeli ve Sağlıklı Beslenme” konusunda velileri ve öğrencileri bilgilendirdi. “Çocukların bedenlerinde zararlı etkiler bırakabilen çikolata yerine yeşil elma yiyin” diyen Düzgün, örnek olması amacıyla programda davetlilere yeşil elma ikram etti.
 • Engelliler, Üniversite Öğrencileriyle Doğa Yürüyüşü Yaptı Bağcılar Belediyesi ve Aydın Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen ’Bahar Şenliği’nde Engelliler Sarayı kursiyerleri ile üniversite öğrencileri bir araya geldi. Kemerburgaz Kirazlıbent Ormanlık alanında çadır kuran 80 kişilik kafile, kuş cıvıltıları içinde önce doğa yürüyüşü ardından piknik yaptı. Engelliler, müzik eşliğinde gerek halay çekerek ve gerekse dans ederek yılın yorgunluğunu attı.
 • Tanker Arkasında İlerleyen Gençlerin Tehlikeli Yolculuğu Kamerada İstanbul Bağcılar’da bir tankerin arkasına tırmanıp çıkan 3 gencin canını hiçe sayarak yaptığı tehlikeli yolculuk kameraya yansıdı.
 • Bağcılarlı İzciler Çanakkale Şehitlerini Ziyaret Etti Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü’nden 57 izci, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından "Dedeciğim Ben Geldim" sloganıyla düzenlenen program kapsamında gittiği Çanakkale’de 57’nci Piyade Alayı’nı ziyaret etti. İzciler, Çanakkale Savaşı’nda şehit olan ataları için Kuran-ı Kerim okuyup dua etti.
 • Bağcılar Pompalı Tüfekle Soygun Anı Kameraya Saniye Saniye Yansıdı Bağcılar’da pompalı tüfekle tekel bayiine gelen maskeli 3 kişi sigara, alkol ve kazada bulunan paraları alarak kayıplara karıştı. Pompalı tüfekle soygun anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
 • Bağcılar'da Tekel Büfesinden Silahlı Soygun Bir tekel büfesinin sahibini silahla tehdit ederek 3 bin 500 lira ve çok sayıda sigarayı gasbettikten sonra kaçan maskeli 3 şüpheli, iş yerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.
 1  2  ...  52