BAĞCILAR HABERLERİ / İstanbul

 • Tramvay Arızası Giderildi, Seferler Normale Döndü Kabataş-Bağcılar tramvay hattında teknik arıza nedeniyle duran seferler, arızanın giderilmesiyle yeniden başladı.
 • Tramvay Arızalandı, Seferler Durdu Kabataş-Bağcılar tramvay hattında yaşanan teknik arıza nedeniyle seferler durdu.
 • Sokakta Yoğurt Kovasıyla Müzik Yapıyordu Engelliler Sarayı'nda Baterist Oldu 5 yaşından beri evde ve sokakta yoğurt kovasıyla müzik yapan 14 yaşındaki Ali Kadir Aytekin’in hayali 7 ay önce tanıştığı Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda gerçekleşti. Kısa sürede “Engelleri Aşalım” isimli müzik grubunun bateristi olan Aytekin’in hedefi bir orkestrada sanatçı olmak.
 • Kısa Mesafeyi Duydu, Kadın Yolcuyu Araçtan İndirmek İstedi Beyoğlu’nda taksiye binen bir kadın ’kısa mesafe’ nedeniyle araçtan indirilmek istendi. Taksiciyle kadın yolcu arasında çıkan ’kısa mesafe’ tartışması cep telefonu kamerasına yansıdı.
 • Bağcılar Belediyesi 5 Yıllık Stratejik Planını Hazırladı Bağcılar Belediyesi, 2024 vizyonu kapsamında ilçenin 5 yıllık stratejik planını kıdemli stratejist Ali Karagöz’ün sunum yaptığı bir toplantıyla görüştü. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve yönetici ekibinin katıldığı toplantıda ilçede ekonomiden sosyal yaşama kadar gelecekte yapılacak faaliyetleri kapsayan yol haritası çizildi.
 • Minik Özge'nin Protez Bacak Mutluluğu 13 günlükken sol bacağı kesilen 6 yaşındaki Özge Yıldırım için yardımseverlerden toplanan para ile protez alındı. Babasının kendi imkanlarıyla yaptığı protezle yürümeye başlayan minik Özge, dizine takılan protezle yürüyerek büyük mutluluk yaşadı.
 • (Özel) Minik Özge'nin Protez Bacak Mutluluğu 13 günlükken sol bacağı kesilen 6 yaşındaki Özge Yıldırım için yardımseverlerden toplanan para ile protez alındı. Babasının kendi imkanlarıyla yaptığı protezle yürümeye başlayan minik Özge, dizine takılan protezle yürüyerek büyük mutluluk yaşadı.
 • Bağcılar'da Çocuklar İçin Havuz Zamanı Yaz tatilinin başlamasıyla Bağcılar’da hizmet veren kapalı yüzme havuzları doldu taştı. İlçede yaşayan her yaştan 3 bin 402 kişi, havuzlarda hem yüzme eğitim alıyor hem de bunaltıcı sıcak havalarda serinleme fırsatı buluyor.
 • Sabri Kalkar'ın Acı Günü İHA Spor Servisi Şefi Sabri Kalkar’ın annesi Firdevs Kalkar hayatını kaybetti.
 • Yol Verme Kavgasında Silahla Ölüme Neden Olan Şüphelinin İfadesi Ortaya Çıktı Bağcılar’da yol verme yüzünden çıkan tartışmada Serdar Çekiç’i (38) silahla vurarak öldüren şüpheli Hasan Saytal’ın (37) emniyet ifadesi ortaya çıktı. Şüpheli ifadesinde Karadenizli olduğu için yanında silah taşıdığını söyleyerek olay anını hatırlamadığını anlattı.
 • Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi'nde Zekaya Dayalı Oyunlar Yaz tatilini Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde geçiren çocuklar Mastermind, Reversi, Look Look, Speed Stacks gibi zekaya dayalı strateji oyunları oynayarak değerlendiriyor. Çocuklar, “Beynim karıncalanıyor” dedikleri oyunlar sayesinde düşünme becerilerini geliştirirken problemleri de hızlıca çözüyorlar. Eğitmenler, öğrencilerden birçok problemin çözümü konusunda yardım aldıklarını söylüyor.
 • İstanbul'da Lüks Otomobille Terör Estiren Maganda Şarkıcı Çıktı İstanbul’un çeşitli noktalarında lüks otomobille, cadde ve sokaklarda “drift” diye tabir edilen yanlama hareketi yaparak trafikte terör estiren 2 maganda, sivil trafik polisi tarafından yakalandı. Ehliyetlerine el konularak 10 bin 20 lira idari para cezası kesilen ve birinin aracı trafikten men edilen magandalar, 2 yıla kadar hapisle yargılanacak. Ayrıca magandalardan birinin şarkıcı olduğu, çıkarttığı single parçanın kısa sürede 1 milyon defa izlendiği öğrenildi.
 • Yol Verme Tartışmasında Silahla Yaralanan Sürücü, Hayatını Kaybetti TEM Otoyolu’nda yol verme tartışması nedeniyle kurşunlanan otomobil sürücüsü Serdar Çekiç, hayatını kaybetti.
 • Yol Verme Tartışmasında Silahlar Konuştu Bağcılar İSTOÇ yan yolda motosiklet sürücüsü ile otomobil sürücüsünün yol verme tartışması kanlı bitti. Motosiklet sürücüsü, otomobil sürücüsüne ablasının ve arkadaşının gözleri önünde kurşun yağdırdı.
 • İstanbul Bölge İdare Mahkemesinde İntihar Bağcılar İstanbul Bölge İdare Mahkemesinde psikolojik problemleri olduğu ileri sürülen bir mahkeme çalışanı, ikinci kattan aşağıya atlayarak intihar etti.
 • Altın Kızlar Tunus'tan 5 Altın 3 Gümüş Madalyayla Döndü Tunus’taki Grand Prix Şampiyonası’nda Türkiye adına mücadele eden Bağcılar Belediyesi’nin Bedensel Engelli sporcuları Hamide Doğangün ile Zübeyde Süpürgeci büyük bir başarı elde etti. Altın Kızlar olarak tanınan sporculardan Doğangün 3 altın 1 gümüş; Süpürgeci ise 2 altın ve 2 gümüş madalya kazandı.
 • Altın Kızlar Tunus'tan 5 Altın 3 Gümüş Madalya İle Döndü Tunus’taki Grand Prix Şampiyonası’nda Türkiye adına mücadele eden Bağcılar Belediyesi’nin Bedensel Engelli sporcuları Hamide Doğangün ile Zübeyde Süpürgeci büyük bir başarı elde etti. Altın Kızlar olarak tanınan sporculardan Doğangün 3 altın 1 gümüş; Süpürgeci ise 2 altın ve 2 gümüş madalya kazandı.
 • İstanbul'da Silahlı Çatışma Kamerada Açıklaması 4 Ağır Yaralı Bağcılar’da aralarında husumet bulunan iki grubun sokak ortasında çatıştığı anlar kameralara yansıdı. Dehşet anlarında 4 kişinin ağır yaralandığı ve olay yerinde 60’a yakın boş kovan bulunduğu öğrenildi.
 • TEM Otoyolundaki Bir Minibüs Polisleri Alarma Geçirdi İstanbul Bağcılar TEM Otoyolundaki bir medya kuruluşunun önünde yolun ortasında bırakılan bir minibüs polisi alarma geçirdi. Ekiplerin yaptığı incelemenin ardından minibüsün kaçak göçmenleri taşıdığı belirlendi.
 • Yangından Mal Kaçırma Deyimi Gerçek Oldu Bağcılar’da çıkan bir iş yeri yangını büyük hasara neden oldu. İş yeri sahibi ve çevrede bulunan vatandaşların mağazada bulunan eşyaları kurtarmak için seferber olması ise yangından mal kaçırma deyimi gerçek oldu dedirtti.
 • 'İcralık Çocuk' Uygulaması Son Buldu En Çok O Baba Sevindi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan yeni yargı paketi ile boşanmış ailelerin çocuklarının tesliminin icra yoluyla yapılmasının önüne geçildi. Yapılan değişik en çok minik kızından icra memurları zoruyla ayrılmak istenen ve Türkiye’nin gündemine oturan baba Metin Çorlu’yu sevindirdi. Kararı sevinçle karşılayan baba Metin Çorlu, "Dünyanın hiçbir yerinde çocuklar icrayla çocuk alındığı hiçbir ülke yok. Bir eşya gibi alınıp bir başkasına verilmesi yok. Biz gerçekten büyük bir travma yaşadık" dedi.
 • (Özel) 'İcralık Çocuk' Uygulamasının Son Bulmasına En Çok O Baba Sevindi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan yeni yargı paketi ile boşanmış ailelerin çocuklarının tesliminin icra yoluyla yapılmasının önüne geçildi. Yapılan değişik en çok minik kızından icra memurları zoruyla ayrılmak istenen ve Türkiye’nin gündemine oturan baba Metin Çorlu’yu sevindirdi. Kararı sevinçle karşılayan baba Metin Çorlu, "Dünyanın hiçbir yerinde çocuklar icrayla çocuk alındığı hiçbir ülke yok. Bir eşya gibi alınıp bir başkasına verilmesi yok. Biz gerçekten büyük bir travma yaşadık" dedi.
 • Bağcılarlı Milli Sporcular İki Kıtada Türkiye Adına Yarışıyor Katıldıkları uluslararası turnuvalarda Türk Bayrağını göndere çektiren Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelli milli sporcuları Afrika ve Avrupa’daki yarışmalarda Türkiye’yi temsil ediyor. Hamide Doğangün ve Zübeyde Süpürgeci Tunus’taki Grand Prix Şampiyonası’nda tekerlekli sandalye atletizm branşında; Mehmet Emir Ateş, Finlandiya’daki 2019 Avrupa Gençlik Oyunları’nda Boccia dalında birincilik için ter dökecek.
 • Bağcılar, Malatya Kayısı Festivali'ne Ev Sahipliği Yaptı Kayısının tanınırlığını ve üretim hacmini artırmak amacıyla Bağcılar’da 1. Malatya Kayısı Festivali düzenlendi. Etkinlikte bir araya gelen Malatyalılar hem hasret giderdi hem de memleketten getirilerek kendilerine ikram edilen kayısının tadına baktı. Malatyalılardan övgüyle bahseden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bugüne kadar her alanda hep dostluklarını ve kardeşliklerini gördük” dedi.
 • Yeşil Sahaların Kadın Yıldızları Bağcılar'da Yetişiyor A Milli Kadın Futbol Takımı eski kalecisi Duygu Yılmaz, Bağcılar Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda yetenekli kız çocuklardan yeşil sahaların kadın yıldızlarını yetiştiriyor. Kızların futbola ilgisinin çok yüksek olduğunu belirten Yılmaz, “ Futbolda kadınların ilerlemesi ve iyi yerlere gelmesi için katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Erkeklerden daha iyi futbol oynayan kızlar var. Buradan milli takımda oynayacak kızlar çıkacağına inanıyorum” dedi.
 • Bağcılar Belediyesi, 325 Bağımlıyı Hayata Bağladı Uyuşturucuyla mücadeleyi hayata geçirdiği “Yeni Bir Ben” projesi kapsamında sürdüren Bağcılar Belediyesi, bugüne kadar 325 bağımlıyı uyuşturucudan kurtardı. Psikolojik destekle hayata tutunan bağımlılardan, kimi eğitimine kaldığı yerden devam ederken kimi de Bağcılar Belediyesi’nin kurslarından aldığı eğitimle meslek sahibi oldu.
 • (Özel) Sosyal Medyadan Gördüğü Haber Üzerine İsveç'ten Türkiye'ye Geldi İsveç’te yaşayan uzun süre oğlunun kekemeliğine çözüm bulamayan Nevzat Jusufoski, internette gördüğü “3 aylık eğitimle Bağcılar’da 2 bin 350 kişi kekemelikten kurtuldu” haberi üzerine Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya mesaj attı. Ardından Çağırıcı’nın oğlu ve kendisini Türkiye’ye davet etmesiyle büyük sevinç yaşan Jusufoski, “İlk başta mail attığımda açıkçası çok da umutlu değildim. Şansımızı deneyeyim dedim, çok da uzun sürmeden cevap aldım. Türkiye’ye sırf oğlumun kekemelik sorununu çözmek için geldik” dedi.
 • Bağcılar'da 5 Katlı Binada Çıkan Yangın Paniğe Neden Oldu Bağcılar’da 5 katlı binada çıkan yangın paniğe neden oldu.
 • 27 Kosovalı Belediye Başkanı Bağcılar Belediyesi'ni Ziyaret Etti Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 37 kişilik Kosova Yerel Yöneticiler Heyeti’ni makamında kabul etti. Heyette bulunan 27 Kosovalı Belediye Başkanı, geri dönüşüm çalışmaları konusunda bilgi aldı. Kosovalı misafirler, atıkların yeniden değerlendirildiği Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisleri’ndeki çalışmaları yerinde izledi.
 • İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Hastaneye Kaldırıldı İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı hakim Ziya Bülent Öner, dün akşam saatlerinde evinde kalp spazmı geçirdi. Hastanede tedavi altına alınan Üner’in yerine İl Seçim Kurulu Başkanlığına kıdemli üye hakim Nilgün Uçar’ın vekalet edeceği öğrenildi.
 • Bakan Kurum Açıklaması 'Türkiye'de Yeni Bir Fikirtepe Projesi Yaşanmayacak' Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm yapan yatırımcılar ve müteahhitlerle ilgili hayata geçirilen düzenlemeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Kurum, “Türkiye’mizde yeni bir Fikirtepe projesi yaşanmaması adına da bu genelgeyi yapmış olduk” dedi.
 • İki Farklı Kültür Bağcılar'da Bir Araya Geldi Bağcılar Belediyesi 7 Bölge 7 Renk Kültür ve Sanat Festivali, farklı kültürlere mensup Maraşlıları ve Balkan göçmenlerini bir araya getirdi. Aynı meydanda aynı sahneyi paylaşan iki kültürün davetlileri arasında dostluklar kuruldu.
 • Bağcılar'da Yaz Kur'an Kursları Coşkulu Bir Açılışla Başladı “Camiler Çocuk Dolsun, Ahlakı Kur’an Olsun” sloganıyla Bağcılar’da 22 bin öğrencinin eğitim göreceği yaz Kur’an kursları coşkulu bir törenle başladı. Renkli etkinliklerle gerçekleşen açılışta konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Çocuklarımız camilerimizin gülüdür, neşesidir. Çocuklarımızın neşesi de toplumun güzelliğini oluşturacak” dedi.
 • Hırsızdan Vatandaşa Pişkin Cevap Bağcılar’da gece geç saatlerde motosiklet çalmaya çalışan bir kişi, vatandaş tarafından fark edildi. O anları cep telefonuyla çeken vatandaş, şüpheli şahsı uyardı. Şüphelinin, "Çalıyorum, ne yapacaksın" diye pişkince cevap vermesi şaşkına çevirdi.
 • Hırsızdan Müdahalede Bulunan Vatandaşa Pişkin Cevap Açıklaması 'Çalıyorum, Ne Yapacaksın' Bağcılar’da gece geç saatlerde motosiklet çalmaya çalışan bir kişi, vatandaş tarafından fark edildi. O anları cep telefonuyla çeken vatandaş, şüpheli şahsı uyardı. Şüphelinin, "Çalıyorum, ne yapacaksın" diye pişkince cevap vermesi şaşkına çevirdi.
 • Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Sinoplular Derneğini Ziyaret Etti Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, İstanbul’da Binali Yıldırım’a destek turları kapsamında Sinoplular Derneğini ziyaret etti. Arı, "23 Haziran’da Binali Yıldırım’la birlikte hem İstanbul’u yeniden AK Parti belediyeciliği ile hem de trafik sorunundan anlayan bir belediye başkanına kavuşturacağız" dedi.
 • Bağcılar'da 30 Bin Öğrenci Yaz Spor Okullarına 'Merhaba' Dedi Bağcılar Belediyesi 16’ıncı Yaz Spor Okulları sezon açılışı eski Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla gerçekleşti. Yaz okullarında yaklaşık 30 bin öğrenci 29 tesiste 112 eğitmen eşliğinde futbol, basketbol ve voleybol branşlarında eğitim alacak.
 • İBB 'Kentsel Tasarım Rehberi' Tanıtımı Yapıldı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan “Kentsel Tasarım Rehberi”nin tanıtımı yapıldı. İstanbul sokaklarına ve parklarına yönelik olarak geliştirilen kentsel tasarımların gösterildiği programda konuşan İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı; “İstanbul yenilikçi, çağdaş, teknolojik gelişmelerde üstlendiği öncülüğünü kentsel yenilenme ve kamusal yaşam kalitesinin geliştirilmesi konularında da sürdürerek ülkemiz içindeki kentlerimize örnek olmaktadır” dedi.
 • (Özel) Öldü Diye Getirildiği Hastaneden Yapay Akciğer Sayesinde Hayata Döndü Bir aracın içerinde çıkan yangında mahsur kalarak ağır derece de yaralanan iki kardeş, öldü diye getirildiği Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3 aylık bir tedavinin ardından hayata döndürüldü ve iki kardeşten biri taburcu oldu diğeri ise kısa bir süre sonra hastaneden taburcu olacak.
 • Öğretmenlerin Anıları, İlkokul Öğrencilerinin Resimleriyle Kitap Oldu Bağcılar Ragıp Akın İlkokulu öğretmenlerinin anıları öğrencilerin resmetmesiyle kitaplaştı. “Hiç Unutmam Bir Gün” isimli kitaba anısını paylaşarak katkı sunanlar arasında Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile okulun kurucusu iş adamı Ragıp Akın da yer alıyor.
 • Karabük, Karaman Ve Niğdeli Gençler 7 Bölge 7 Renk Festivali'ne Damga Vurdu Karabük, Niğde ve Karamanlıların konuk olduğu 7 Bölge 7 Renk Kültür ve Sanat Festivali’ne gençler, vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı. Gençler, sahneledikleri oratoryo, okudukları şiir, söyledikleri türkülerle milli mücadeleyi anlatıp birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Gecede şehitler de dualarla anıldı.
 • Binali Yıldırım Açıklaması 'Bu Millet Kimin Kiminle Yürüdüğünü Çok İyi Biliyor' AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "Bölücü PKK terör örgütünün yan örgütünün önemli isimlerinden biri açıklama yaptı. Diyor ki, ’CHP adayı İmamoğlu’nu destekleyeceğiz.’ İlave ediyor diyor ki, ’HDP’siz hiçbir şey daha güzel olmaz.’ Yani diyor ki, ’Biz sizi destekliyoruz ama bizim sizinle beraber hareket ettiğimizi de gizlemeyin.’ İşte söyledikleri budur. Bu millet kimin kiminle yürüdüğünü çok iyi biliyor" dedi.
 • Mursi İçin Bağcılar'da Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı Mahkeme salonunda hayatını kaybeden,Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için Bağcılar’da gıyabi cenaze namazı kılındı. Yoğun katılımın olduğu cenaze namazında siyasetçisinden işçisine her kesimden vatandaş Mursi için omuz omuza saf tuttu.
 • Bağcılar Meydanı, Bitlis Ve Adıyaman Ezgileriyle Şenlendi İstanbul’da yaşayan Adıyaman ve Bitlisliler, Bağcılarda düzenlenen 7 Bölge 7 Renk Kültür Sanat Festivali’nde hemşehrileriyle buluştu. Katılımın yüksek olduğu etkinlikte davetlilere yöresel ezgilerden oluşan müzik ziyafeti sunuldu.
 • Bayburt Ve Gümüşhaneliler Memleketlerini İstanbul'a Taşıdı Gümüşhane ve Bayburtlular, konuk oldukları Bağcılar Belediyesi 7 Bölge 7 Renk Kültür Sanat Festivali’nde yörelerine ait oyun ve folklor gösterilerini Bağcılarlıların izlenimine sundu. Programda Gümüşhane ve Bayburtlu belediye başkanı ve siyasetçiler de İstanbul’da yaşayan hemşehrileriyle buluştu.
 • Uyuşturucu Tacirlerinin 'Tatil' Planına İstanbul Polisinden Darbe İstanbul’da düzenlenen 3 farklı operasyonda 75 kilo skunk (Hint keneviri), 60 bin adet extacy hap, 8 kilo bonzai hammaddesi ile bonzai yapımında kullanılan 20 kilo madde ve 18 kilo aseton ele geçirildi. Baskınlarda ikisi yabancı uyruklu 10 şüpheli yakalanırken, operasyon anları polis kamerasına da yansıdı.
 • Uyuşturucu Operasyonları Kamerada İstanbul’da düzenlenen 3 farklı operasyonda 75 kilo skunk (Hint keneviri), 60 bin adet extacy hap, 8 kilo bonzai hammeddesi ile bonzai yapımında kullanılan 20 kilo madde ve 18 kilo aseton ele geçirildi. Baskınlarda 10 şüpheli yakalanırken operasyon anı polis kamerasına yansıdı.
 • İstanbul'da Uyuşturucu Operasyonları Kamerada İstanbul’da düzenlenen 3 farklı operasyonda 75 kilo skunk (Hint keneviri), 60 bin adet extacy hap, 8 kilo bonzai hammeddesi ile bonzai yapımında kullanılan 20 kilo madde ve 18 kilo aseton ele geçirildi. Baskınlarda 10 şüpheli yakalanırken operasyon anı polis kamerasına yansıdı.
 • Yıldırım Ve İmamoğlu'na Mal Varlığı Sorusu Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu ortak yayında soruları yanıtlamaya devam ediyor. Adaylar, gazeteci İsmail Küçükkaya’nın mal varlıklarına ilişkin sorusunu yanıtladı.
 • 7 Bölge 7 Renk Kültür Sanat Festivali 7 Bölge 7 Renk Kültür Sanat Festivali kapsamında Bağcılar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nı dolduran binlerce Giresunlu ve Ordulu, kemençe eşliğinde türküler söyleyip horon oynadı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bir Vatandaşın Paketini Alarak Sigarayı Bırakmasını İstedi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ziyaret ettiği Bağcılar’da bir vatandaşın sigara paketini alarak sigarayı bırakmasını istedi.
 • İBB'den Engelli Birey Ve Ailelerine Dev Hizmet Son 25 yıldır engelli birey ve ailelerine yönelik önemli hizmetleri hayata geçiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, il genelinde 3 yeni merkezi daha hizmete açtı. Bağcılar ve Sancaktepe’de İşitme Engelliler Merkezi, Kartal’da Engelliler ve Otizm Eğitim Uygulama Merkezi, engelli birey ve ailelerine ücretsiz hizmet vermeye başladı. Böylece, 1994 yılından önce İBB bünyesinde engellilere hizmet veren tek bir merkez dahi bulunmazken yeni yatırımlarla bu rakam 25’e yükseldi.
 • İstoç'ta İş Yeri Yangını Bağcılar’da bulunan İstoç Sanayi Sitesi’ndeki bir iş yerinde sabah erken saatlerde yangın çıktı. İtfaiye ekipleri tarafından müdahale edilen yangın yaklaşık 2 saat sonra söndürüldü.
 • Bağcılar Belediyesi'nden YKS'ye Girecek Öğrencilere Moral Hediyesi Hafta sonu üniversite sınavına girecek olan öğrencilere Bağcılar Belediyesi tarafından çikolata ve kolonya hediye edildi. Sınav öncesi moral bulan gençler, kendilerine yaptığı jest dolayısıyla Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya teşekkür etti.
 • Bağcılar'da 155 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı Bağcılar’da 2018-2019 eğitim-öğretim yılını tamamlayan 155 bin öğrenci karnesini aldı. Öğrencileri, yaz tatilinde düzenledikleri yaz kamplarına ve spor okullarına davet eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Yazı çok daha iyi değerlendirme imkanı sunuyoruz. Hem eğlen hem öğren modeliyle hizmet veren kamplarımız ve yaz spor okullarımız var. Mutlaka bunları takip edin” dedi.
 • Düzce, Yozgat Ve Sinoplular 7 Bölge 7 Renk Festivalinde Birlik, Beraberlik Mesajı Verdi 7 Bölge 7 Renk Festivali’nin üçüncü gününde Düzce, Yozgat ve Sinopluların düzenlediği programda birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Programa konuk olan İçişleri Bakanı Yardımcısı Mehmet Ersoy, “Bizim huzurumuzu, birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenler neredeyse ve nerede vücut bulmaya çalışıyorsa orada mücadelemizi yapıyoruz” dedi.
 • Bağcılar'da 'Kiraz Hasadı Şenliği' Bağcılar Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen Kiraz Hasadı Şenliğinin 11’incisi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Şenlikte Bağcılarlı vatandaşlar hem dalından kiraz yedi, hemde piknik yaparak doyasıya eğlendi.
 • Kastamonu Ve Zonguldaklılar 7 Bölge 7 Renk Festivali'nde Coştu İstanbul’da yaşayan Kastamonu ve Zonguldaklılar, Bağcılar Belediyesinin düzenlediği 7 Bölge 7 Renk Kültür Sanat Festivali’nde hemşehrileriyle bir araya geldi. Şenlik vesilesiyle buluşan Batı Karadenizliler hem memleket hasretini giderdi hem de kendi yörelerine özgü müzikle doyasıya eğlendi.
 • Soylu'dan ABD'ye Mesaj; 'Size Haraç Veren Ülke Olmayacağız' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bağcılar Meydan’da yaptığı konuşmada, "Doğu ve Güneydoğu’da nasıl PKK’nın varlığını oradan kaldırmak istiyorsak görevimiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adayı üzerinden İstanbul’a PKK’nın sızmasını engellemektir" dedi.
 • Bağcılarlı Gençler Tatil İçin Kefken Kampı'na Uğurlandı Bağcılarlı gençler, Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen Kefken Yaz Kampı’nda ağırlanıyor. Bin 56 genç, yeşil ile mavinin buluştuğu kamp alanında doğayla ve denizle iç içe bir tatil geçirecek. Kamp alanına 6 grup halinde gidecek öğrencilerden 176 kişilik ilk kafile, bugün Kefken’e uğurlandı.
 • Binali Yıldırım 'Kim Olursa Olsun Vız Gelir Tırıs Gider' AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım İSTOÇ Ticaret merkezinde esnaf ile kahvaltıda bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Yıldırım Pazar günü Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu ile beraber katılacağı televizyon programının moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya’nın yapması konusuna değinerek “Kim olursa olsun vız gelir tırıs gider. Hiç kimse hiçbir bahanenin arkasına sığınmasın” dedi.
 • Süleyman Soylu'dan ABD'ye Mesaj; 'Size Haraç Veren Ülke Olmayacağız' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bağcılar Meydan’da yaptığı konuşmada, "Doğu ve Güneydoğu’da nasıl PKK’nın varlığını oradan kaldırmak istiyorsak görevimiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adayı üzerinden İstanbul’a PKK’nın sızmasını engellemektir" dedi.
 • TEM Otoyolunda Yaşanan Katliam Gibi Kazanın Detayları Ortaya Çıktı TEM otoyolu Harp Akademileri Tüneli’nde otomobil ile “makas” atarak önünde seyreden hafif ticari araca çarpan ve 3’ü çocuk 4 kişinin ölümüne sebep olan suç makinesi sürücü ile yanındakini kaçıran şahıslar, İstanbul polisince Bağcılar’da yakalandı. Sürücünün yanında oturanın babası olduğu öğrenilen şahıs adliyeye sevk edilirken, kazayla ilgili detaylarda ortaya çıktı.
 • Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı, Türkiye'nin İlk Engelli Dalıcı Dalış Eğitim Merkezi Oldu Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda 60 engelli kursiyerin ders aldığı dalış eğitim merkezi, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından yetkilendirilen ilk engelli dalıcı dalış merkezi oldu. Denetimleri başarıyla geçerek Türkiye’nin ilk ve tek engelli dalıcı dalış eğitim merkezi olan bu kurumdan engelli profesyonel dalgıçlar yetişecek.
 • Süleyman Soylu Açıklaması 'Tunceli'de 5 Terörist Mağarada Kıstırıldı' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli’de Jandarma Özel Harekatın 5 teröristi bir mağarada kıstırdıklarını açıkladı. Ekrem İmamoğlu’na özel uçak tahsis edilmesi hakkında da konuşan Soylu, “Gezi olaylarında otel tahsis edenler, bugün uçaklarını tahsis ediyorlar” dedi.
 • İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Açıklaması 'Tunceli'de 5 Terörist Mağarada Kıstırıldı' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli’de Jandarma Özel Harekatın 5 teröristi bir mağarada kıstırdıklarını açıkladı. Ekrem İmamoğlu’na özel uçak tahsis edilmesi hakkında da konuşan Soylu, “Gezi olaylarında otel tahsis edenler, bugün uçaklarını tahsis ediyorlar” dedi.
 • Bağcılar'da Savaş Gibi Park Kavgası Açıklaması 2 Ölü, 7 Yaralı Bağcılar’da park tartışması nedeniyle iki grup arasında çıkan tartışmada 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı. Yaşanan dehşet dolu anlar, çevrede bulunan vatandaşlar tarafından saniye saniye kaydedildi.
 • (ÖZEL) Bağcılar'da Savaş Gibi Park Kavgası Açıklaması 2 Ölü, 7 Yaralı Bağcılar’da park tartışması nedeniyle iki grup arasında çıkan tartışmada 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı. Yaşanan dehşet dolu anlar, çevrede bulunan vatandaşlar tarafından saniye saniye kaydedildi.
 • Aşıklık Geleneği Bağcılar'da Yaşatıldı Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Ramazan etkinliklerinde sahneye çıkan aşıklar, atışmaları ve türküleriyle Bağcılarlılara keyifli bir gece yaşattı. “Halkın sesi” olarak tanımlanan ozanlar, sazları ve sözleriyle toplumun her kesimden insanı bir ve beraber olmaya davet etti.
 • Şevki Yılmaz, 'Kuran-I Kerim Bir Gecenin Değil 365 Günün Kitabıdır' Eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz, Bağcılar Belediyesi Ramazan etkinliklerinde verdiği konferansta Kuran-ı Kerim’in faziletlerini örnekler vererek açıkladı. Yılmaz, “Kur’an, bir gecenin değil 365 günün ve gecenin kitabıdır. Hayatımızın kitabıdır” dedi.
 1  2  ...  45  46 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !