BAĞCILAR HABERLERİ / İstanbul

 • Bağcılar'da Gürültü Kirliliğine İzin Yok Gürültü kirliliğinin önlenmesi amacıyla gelen şikayetler doğrultusunda 2018 yılında Bağcılar Belediyesi tarafından ilçe genelinde 163 iş yerinin denetimi yapıldı. Endüstriden eğlenceye kadar her sektörden mekanın denetlendiği uygulamalarda en çok şikayetin geldiği yerlerin başında tekstil atölyeleri geliyor. Onu sırasıyla market, şarküteri, mobilya imalathanesi, düğün salonu ve cafeler takip ediyor.
 • Bağcılar'da 'İstanbul Hanımefendisi Olmak' Semineri Günümüzde unutulmaya yüz tutan “İstanbul Hanımefendisi” kültürü Bağcılar’da yaşatılmaya çalışılıyor. Bağcılar Belediyesi tarafından genç kızlara, konuşma adabından oturup kalkmaya; toplu ulaşımda uyulması gereken kurallardan cenaze törenlerinde dikkat edilecek hususlara kadar her konuda eğitim veriliyor. Her hafta Pazartesi günü gerçekleşen dersler genç kızlardan yoğun ilgi görüyor.
 • Askerdeyken Hayatını Kaybeden Jandarma Er Muhammed Başaran Son Yolculuğuna Uğurlandı Geçtiğimiz Cuma günü vatani görevini yaptığı Şırnak İdil’de hayatını kaybeden jandarma er Muhammed Başaran, Bağcılar’da son yolculuğuna uğurlandı.
 • Bağcılar'da Bir Dükkanın Demir Korkulukları Çalan Kızlar Kamerada Bağcılar’da iki kağıt toplayıcı kız, bir dükkanın demir korkuluklarını çaldı. Uzun uğraşlar sonunda korkulukları bulunduğu yerden sökmeyi başaran hırsızlar, güvenlik kamerasına yansıdı.
 • Arif Nihat Asya Vefatının 44'Üncü Yılında, Eserleriyle Anıldı Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinden Arif Nihat Asya, vefatının 44. yılında Bağcılar’da kendi adını taşıyan ilkokulun öğrencileri tarafından tiyatro, mehter, semazen gösterisi ve şiirlerle anıldı. Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk, “Arif Nihat Asya’nın dizelerine bakın içerisinde imanı, aşkı, vatan sevdasını göreceksiniz. Böyle değerlerin öldükten sonra kıymeti biliniyor. Hayattayken onları tanımalı ve kıymetini bilmeliyiz” dedi.
 • Doğudaki Öğrenci Kardeşleri İçin Atkı Ördüler “Kardeşime atkı ördüm” projesi kapsamında Bağcılar Yavuz Selim İlkokulu öğrencileri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki akranları için atkı ördü. Bir hafta içinde örülen 800 atkı Hakkari, Şanlıurfa, Bitlis ve Van’da zorlu kış şartlarında okula giden öğrencilere gönderildi.
 • Bağcılar'da Korkutan Yangın Açıklaması 5 Kişilik Aile Mahsur Kaldı Bağcılar’da 5 katlı binanın 2’inci katında çıkan yangında mahsur kalan 5 kişilik aile itfaiye ekipleri tarafından kurtarılırken, alevler uzun uğraşları sonucu kontrol altına alındı.
 • Kargo Şirketine Uyuşturucu Operasyonu Bağcılar’da bir kargo şirketine düzenlenen operasyonda Kanada’ya gönderilmek üzere paketlenen örme makinesinin içinden 10 kilo 716 gram Afyon sakızı çıktı. Operasyon anı da kameraya yansıdı.
 • İstanbul'da Korkutan Yangın İstanbul Bağcılar’da 5 katlı binanın çatı katında çıkan yangın paniğe neden oldu.
 • Bağcılar'da Korkutan Yangın Bağcılar Kemalpaşa mahallesinde 5 katlı binanın çatı katında çıkan yangın paniğe neden oldu. Alevlerin bütün çatıyı sardığı yangında herhangi can kaybı yada yaralanan olmazken binada büyük oranda maddi hasar meydana geldi.
 • (Özel) Plastik Poşete Karşı Atık Kumaşlardan Alışveriş Çantaları Bağcılarlı kadınlar, 1 Ocak’tan itibaren ücretli olacak olan plastik poşetlere karşı ellerine iğne iplik ve şişlerini aldı, alışverişlerinde kullanmak için bez çantalar dikti. Kimi oğlunun kullanmadığı kot pantolonundan kimi eskiyen pardösüsünden çok kullanıma imkan sağlayan el emeği göz nuru sağlıklı alışveriş çantaları diken kadınlar, “Sıfır Atık Projesi”ne de destek oldu.
 • Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, 'Kudüs'e Karşı Planlar Bitmeyecek' Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa, “Osmanlı Dönemi’nde Kudüs’te İlim Hayat ve Eğitim” sempozyumunun açılışına katıldı. Açılışta konuşan Mustafa, Filistin konusunda Türkiye’nin tavrının çok önemli olduğunu ancak İsrail zulmünün son bulmadığını belirterek, “Türkiye’nin bu adaletsizliğe, zulme nasıl karşı durduğunu, Gazze’deki insanların ne kadar acı çektiğini biliyoruz. Kudüs’e karşı planlar bitmeyecek” dedi.
 • Bağcılar Belediyesinden 'Çocuk İşçiliğini Önleme' Semineri Bağcılar Belediyesi, ’Çocuk İşçiliğini Önleme’ projesi kapsamında Bağcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü çalışanları için eğitim semineri düzenlendi. Çocuğa dair algı, çocuk hakları ve çocuk refahı üzerine konuşan zabıtalar, televizyondaki bazı dizilerde cam silen çocukların mutlu gösterilmesinin, çocuk işçiliğini toplumda kabul ettirdiğini söyledi.
 • Startershub 2018 Yatırımları Küresel Açılımla Bölgedeki Etkinliğini Artırıyor Girişimcilik ekosisteminden 2018 yılına ilişkin verileri paylaşan StartersHub, bu yıl yeni programlarla girişim desteğini küresel ölçeğe taşıdı ve toplamda 720 bin dolar yatırım gerçekleştirdi. 2018 sonu itibarıyla kuruluştan bu yana girişimlere yapılan toplam yatırım ise 3 milyon doların üzerine çıktı.
 • Asım'ın Nesli Mehmet Akif Ersoy'u Unutmadı İstiklal Marşı’nın yazıldığı Taceddin Dergahı’nın aslına uygun olarak inşa edilen Bağcılar Belediyesi Taceddin Dergahı Müzesi, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 82’nci yılında ziyaretçi akınına uğradı. Müze, İstanbul genelinden gelen öğrencilerle doldu taştı. Mehmet Akif’in “Asım’ın nesli” dediği gençler, müzeyi gezip bilgi alırken Şeref Defteri’ne duygu ve düşüncelerini yazdı.
 • Bağcılar'da Motosiklet Sürücüsü Hafriyat Kamyonun Altında Kaldı Açıklaması 1 Ölü Bağcılar’da, yemek servisi yapan motosiklet sürücüsü, beton mikserinin altında kaldı. Kafasından ağır yaralanan 19 yaşındaki genç sürücü yaşamını yitirdi.
 • İki Çocuğunu Öldüren Hatice Tiryaki'nin Davasında Karar Bağcılar’daki evinde 5 aylık kızı ve 5 yaşındaki oğlunu boğarak öldüren Hatice Tiryaki’nin yargılandığı dava karara bağlandı. Suça karşı cezai sorumluluğu olmadığı gerekçesiyle tutuklu sanık Hatice Tiryaki’ye akıl hastalarına mahsus güvenlik tedbiri uygulanmasına karar verildi.
 • Eşi Tarafından Şiddet Gördüğünü İddia Eden Merve Tula Davasında Karar Bağcılar’da Şubat ayında boşanma aşamasında olduğu eşi Merve Tula’yı darp ettiği iddia edilen Ercüment Tula’nın davası karara bağlandı. ‘Tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından beraat eden Ercüment Tula, ‘eşe karşı kasten basit yaralama suçundan’ 6 ay hapis cezası aldı. Sanığın cezası ertelenmedi.
 • İstanbul'da Uluslararası Kudüs Sempozyumu Düzenlenecek Üç semavi din tarafından kutsal kabul edilen Kudüs, Bağcılar Belediyesinin desteğiyle düzenlenecek “Osmanlı Döneminde Kudüs’te İlim, Hayat ve Eğitim” konulu sempozyumda konuşulacak. Alanında uzman yerli ve yabancı akademisyen ve yöneticilerin katılacağı programda Kudüs’ün medreselerinden ilmi hayatına kadar birçok konuda tebliğler sunulacak.
 • Başkan Çağırıcı Sosyal Medya Kullanıcılarıyla Buluştu Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ilçedeki sosyal medya kullanıcılarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Samimi ve sıcak bir havada geçen buluşmada takipçileri, Başkan Çağırıcı’ya caps’lerden ve videolardan oluşan sürprizler yaptı. Çağırıcı, “Sosyal medyadan sürekli etkileşim halinde olduğumuz hemşehrilerimizle yüz yüze gelmekten büyük bir mutluluk duydum” dedi.
 • Down Sendromlu Genç Oyun Oynarken Arabaları Yaktı Bağcılar’da Down Sendromlu olduğu ileri sürülen bir genç iddiaya göre oyun olsun diye sokakta park halindeki iki aracı yaktı. Yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı.
 • Jandarmadan Yılbaşı Öncesi Sahte İçki Operasyonu Açıklaması 1 Tutuklama İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, büfe ve eğlence yerlerinde vatandaşlara sahte içki satma hazırlığında bulunan şahıslara operasyon düzenledi. Operasyonda yakalanan bir şüphelinin ürettiği alkolün kokusunu bastırmak için yumuşatıcı kaynattığı ve aile görünümü vermek için evinin kapısına kadın ayakkabısı koyduğu ortaya çıktı.
 • Bağcılar Belediyesinin Siber Güvenlik Projeleri Akıllı Belediyecilik Zirvesi'nde Konuşuldu Teknoloji dünyası ile yerel yönetimler, Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nde bir araya geldi. Akademisyenlerden bilişim uzmanlarına kadar önemli isimlerin katıldığı programda Bağcılar Belediyesinin siber güvenlikle ilgili ödüllü projelerinin de sunumu yapıldı.
 • İhlas Koleji'nden Güreşte İstanbul İkinciliği İstanbul’da düzenlenen Okullar Arası Güreş Şampiyonası’nda Özel Marmara Evleri İhlas Ortaokulu öğrencisi Muhammed Emin Çelik, İstanbul ikincisi oldu.
 • Minibüsçü Mustafa Yağcı'nın Cinayetine İlişkin İlk Duruşma Görüldü Minibüsçü Mustafa Yağcı’nın trafikte tartıştığı iki kardeş tarafından öldürüldüğü iddia edilen olaya ilişkin ilk duruşma görüldü.
 • Çocuklar İçin Öykü Yazarlığı Atölyesi Açıldı Çocukların hayal gücünü harekete geçirmek ve yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla “Çocuktan Al Haberi Öykü Yazarlığı Atölyesi” Bağcılar’da açıldı. Bağcılar Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında 25 çocuğun 8 haftalık eğitimin ardından yazacağı öyküler bir araya getirilerek kitaba dönüştürülecek.
 • Eşi Tarafından Bağcılar'da Darp Edildiği İddia Edilen Merve Tula'nın Davasının Görülmesine Devam Edildi Bağcılar’da Şubat ayında eşi tarafından darp edildiği iddia edilen Merve Tula’nın davasının görülmesine devam edildi. Duruşmaya katılan sanık Ercüment Tula “Merve Tula şov peşindedir, basının ilgi ve alakasını çekmek istemektedir” dedi.
 • İstanbul'da DEAŞ Operasyonu Açıklaması 17 Gözaltı İstanbul’da terör örgütü DEAŞ’a yönelik operasyonlarda, eylem tasarladıkları belirtilen yabancı uyruklu 17 kişi yakalandı.
 • İstanbul Toptancılar Çarşısı'nın Altyapısı İSKİ Tarafından Modernize Ediliyor Yaklaşık 35 yıldır çalışmalarını sürdüren İstanbul Toptancılar Çarşısının (İSTOÇ) içme suyu hatlarını yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İSKİ tarafından gerçekleştirilecek modernize çalışmalarının 2019 Mart ayına kadar tamamlanması beklenirken çalışmaların maliyeti yaklaşık 2 milyon 800 bin lira olacak.
 • Boğaziçi Üniversitesi'nden Zübeyde Süpürgeci'ye Sportsmanship Brotherhood Ödülü Boğaziçi Üniversitesi’nin ‘yılın en’lerini seçtiği Spor Ödülleri Töreni’nde Bağcılar Belediyesi Engelliler Atletizm sporcusu Zübeyde Süpürgeci ödüle layık görüldü. Sportsmanship Brotherhood (Spor Kardeşliği) ödülünü kazanan milli atlet Süpürgeci, “Beni spora kazandıran ve her zaman bize destek veren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ederim" dedi.
 • Karısını Öldürüp İntihara Teşebbüs Etti İstanbul Bağcılar’da boşanmak isteyen karısına kurşun yağdıran şahıs, ardından intihara teşebbüs etti. Olayda kadın hayatını kaybederken, intihara teşebbüs eden şahsın yoğun bakıma kaldırıldı.
 • Bağcılar'da Koca Dehşeti Bağcılar’da boşanmak isteyen karısına kurşun yağdıran şahıs, intihara teşebbüs etti. Olayda kadın hayatını kaybederken, intihara teşebbüs eden şahsın yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.
 • Engelli Gençler Aileleriyle İlk Defa Sinema İzledi Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayında eğitim gören engelli gençler, aileleriyle birlikte ilk defa sinemaya gitmenin tadını çıkardı. Engelli çocuklar ve aileleri, sinemada keyifli anlar geçirdi.
 • Kazanın Ardından Tramvay Seferleri Normale Döndü Kabataş-Bağcılar tramvay hattında meydana gelen kazanın ardından ekiplerin çalışmasıyla vagonlar çekilerek, arızanın giderilmesiyle birlikte seferler normale döndü.
 • Kazaya Karışan Tramvay Vagonları Tek Tek Çekildi Kabataş-Bağcılar tramvay hattında meydana gelen arıza sonrası yaşanan kazada raydan çıkan tramvay, uzun süren çalışma sonrası çekildi.
 • İBB'den Tramvay Kazasıyla İlgili Açıklama İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kabataş-Bağcılar seferini yapan tramvayın vagonlarından bir tanesi raydan çıkarak karşı yönden gelen tramvaya sürtmesi sonucu yaşanan kazayla ilgili yazılı açıklama yaptı.
 • Topkapı'da Tramvay Kazası Kabataş-Bağcılar seferini yapan tramvayın vagonlarından bir tanesi raydan çıkarak karşı yönden gelen tramvaya sürttü. Kazada yaralanan olmazken, tramvay vagonunda maddi hasar oluştu.
 • Bağcılar'daki Hamsi Şöleni'nde 5 Ton Balık Dağıtıldı Bağcılar’da bu yıl 11’incisi düzenlenen Hamsi Şöleni’nde vatandaşlara yaklaşık 5 ton hamsi ikram edildi. Balık ekmek alabilmek için vatandaşların metrelerce kuyruk oluşturduğu etkinlikte hamsiden yapılan birçok yemek de vatandaşlar için sergilendi.
 • İstanbul'da Ortaokulda Yangın Paniği İstanbul Bağcılar’da bir ortaokulun yemekhane katında çıkan yangında büyük panik yaşandı. Çocuklar binadan tahliye edilirken, yaralı bir kişi hastaneye sevk edildi.
 • (Özel) Bağcılar'da Ortaokulda Yangın Paniği Bağcılar’da bir ortaokulun yemekhane katında çıkan yangında büyük panik yaşandı. Çocuklar binadan tahliye edilirken, yaralı bir kişi hastaneye sevk edildi.
 • Başkan Çağırıcı Açıklaması 'En Kısa Sürede Sokakları Pazarlardan Kurtaracağız' Merkez Mahallesi’nde düzenlenen Halk Meclisi’nde mahalle sakinlerine seslenen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Ebubekir Parkı’nın olduğu yere asansörlü, otoparklı kapalı pazar alanı yapıyoruz. Hem Çınar hem de Merkez Mahallesi’ndeki pazarları buraya taşıyacağız. En kısa sürede sokakları pazarlardan kurtaracağız” dedi.
 • Başkan Çağırıcı, Bağcılarlı Üçüzleri Ziyaret Etti Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Hoş geldin Bebek” projesi kapsamında Mehmet ve Fatma Özel çiftinin dünyaya gelen üçüzlerini evlerinde ziyaret etti. Aileyi tebrik eden başkan Çağırıcı Arda, Azra ve Aras isimli bebeklere çocuk bakım seti hediye etti.
 • Liseli Öğrenciler Üniversitelerini Seçiyor Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan liseli 4 bin 200 öğrenci, “Üniversitemi Seçiyorum” projesi kapsamında Bağcılar Belediyesi tarafından üniversitelere götürülüyor. Öğrenciler hem üniversitelerin akademik kadrolarından sunduğu imkanlara kadar bilgi alıyor hem de kampüste zaman geçirerek üniversiteli olmanın heyecanını yaşıyor.
 • Sağlığını Torun Sevgisine Borçlu 65 yaş ve üzeri yaşlılar, Bağcılar Belediyesinin destek verdiği proje kapsamında tepeden tırnağa check-up’tan geçirildi. Kan örnekleri alınan ve birçok testlerden geçirilen yaşlılardan rahatsızlığı çıkanlar hastanelere yönlendirilirken, 53 kişinin muayene edildiği taramalarda en sağlıklı çıkan 72 yaşındaki Fethi Şengül, bunun sırrını “Erken kalkıyorum, spor yapıyorum ve torunumla oyunlar oynuyorum. Torunumla zaman geçirmek ömrümü uzatıyor” şeklinde açıkladı.
 • Okulda Öğrenciye Darp Davasında Öğretmenlere Para Babaya Hapis Cezası Bağcılar’da 6 yıl önce ilkokul öğrencisi Y.E.B. (11) iddialara göre üç ilkokul öğretmeni tarafından öğretmenler odasında darp edilmesi üzerine açılan davada öğretmenler 3’er bin TL adli para cezasına çarptırıldı, adli para cezası ertelendi. Öğretmenlere hakaret ve tehdit ettiği belirtilen baba ise 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
 • 'Bugünkü Gençliğin Asi Olmasının Altında Sevgisizlik Yatıyor' Psikolog-danışman Rabia Laçin, Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği seminerde aile ve çocuk ilişkilerine değindi. Kölelerin efendilerini doğurduğu bir zamanda olduğumuzu belirten Laçin, “Bugünkü gençliğin asi olmasının altında yeterince sevilmediğinin hissiyatı var. Sevginin tezahürü çok önemli. Uyumlu şekilde sevgi aktarımında bulunmamız gerekiyor. Aksi takdirde söz dinlemeyen sürekli sosyal medyada zaman geçiren asi çocuklarla yaşamak durumunda kalıyoruz” dedi.
 • Bağcılar'da Korkutan Yangının Nedeni Belli Oldu Bağcılar’da sabaha karşı çıkan yangının çıkış nedeni belli oldu.
 • Bağcılar'da Korkutan Doğalgaz Yangını Bağcılar’da henüz bilinmeyen bir neden ile doğalgaz kutusunda gaz kaçağı ve hemen ardından patlama yaşandı. Patlama sonrası sokakta bulunan 5 bina tahliye edildi.
 • Öğrencilerden Telefon Bağımlılığına Karşı Anlamlı Etkinlik Bağcılar’da ilkokul öğrencilerince telefon bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla başlatılan “Ellerde Telefon Değil, Kitap Olmalı” projesinin üçüncüsü düzenlendi. Bu kapsamda metroda yolculara 120 kitap dağıtıldı. Bugüne kadar toplam 360 kitabın dağıtıldığı etkinlik vatandaşlardan tam not aldı.
 • Osman Çakmak'tan, Milli Takıma Gönderme Dünya ikincisi olan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı kaptanı Osman Çakmak, A Milli Takım’ın neden başarısız olduğuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sorumluluğunu bilecek, çok çalışacaklar. Başarılı olmak için önce takım olmak gerekir. Kimsenin açığını aramayacağız, açık kapatacağız. Ben pozisyon hatası yaptıysam yedek kulübesinde oturan arkadaşım, ‘Osman abi hata yaptı bir daha ki maça ben oynarım demiyor. Hatayı nasıl kapatırız ‘diyor” dedi.
 • FETÖ'nün Yurt Dışı Ve Yurt İçi Yapılanmasına Operasyon FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturmalarda, örgütün yurt dışı ve yurt içi yapılanmasında yer aldıkları ileri sürülen 42 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 5 ilde yeni bir operasyon başlatıldı. Operasyonların İstanbul ayağında 8 şahıs gözaltına alındı.
 • FETÖ'nün Yurt Dışı Ve Yurt İçi Yapılanmasına Operasyon Açıklaması 42 Gözaltı Kararı Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturmalarda, örgütün yurt dışı ve yurt içi yapılanmasında yer aldıkları ileri sürülen 42 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 5 ilde yeni bir operasyon başlatıldı. Operasyonların İstanbul ayağında 8 şahıs gözaltına alındı.
 • Zamane Çocukları 'Nerede O Eski Oyunlar' Diye Haykırdı Oyunları dünden bugüne uğradığı değişim Bağcılar’da düzenlenen 17. Çocuk Şurası’nda anlatan öğrenciler, şiddete, depresyona hatta ölüme götüren dijital oyunların zararları hakkında akranlarına uyarılarda bulundu. Geleneksel oyunların çocukları sosyalleştirirken dijital oyunların toplumu yıkmaya yönelik olduğunu belirten öğrenciler, “Telkin ve bilinçaltı yöntemleriyle intihara kadar sevk eden dijital oyunlar, çocuk ve gençlerin sağlığını bozarak, toplum varlığını tehdit ediyor” dedi.
 • 'Engelli Annesi Olarak İsyan Ediyorum' Ünlü sanatçı Safiye Soyman, sevilen şarkılarını engelli öğrenciler için seslendirdi. Soyman, “Bu çocuklar oturup ölümlerini mi beklesinler, ben bir engelli annesi olarak isyan ediyorum” dedi.
 • Safiye Soyman Açıklaması 'Engelli Annesi Olarak İsyan Ediyorum' Usta sanatçı Safiye Soyman, sevilen şarkılarını engelli öğrenciler için seslendirdi. Soyman, “Bu çocuklar oturup ölümlerini mi beklesinler, ben bir engelli annesi olarak isyan ediyorum. Başkanlarım lütfen, yeni belediye başkanlarımız da geliyor, her semtte böyle bir yer olsun” dedi.
 • Bağcılar'da Gasp Yapan Zanlı Yakalandı İstanbul Bağcılar’da, bir kişiyi gasp ederek bin 500 lirasını zorla alan şüpheli yakalanarak cezaevine gönderildi.
 • 'Bilgi Evleri Okçuları Şampiyon Oldu' Talimhane Geleneksel Okçuluk Yarışması’na katılan Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri iki birincilik ve bir ikincilik elde etti. Şampiyonluk kürsüsüne çıkan başarılı sporcular iki altın ve bir gümüş olmak üzere 3 madalya kazandı.
 • Diyanet'ten Görme Engelliler İçin Kur'an- I Kerim Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görme engelli vatandaşlar için Kur’anı Kerim hazırlandı.
 • Başarılılarıyla Adından Söz Ettiren Kadınlar Başarı Sırlarını Anlattı Avukattan dernek başkanına yazardan milli sporcuya kadar farklı kategorilerde adından söz ettiren kadınlar, Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği “Kadının Toplumdaki Temsiliyeti” konulu seminerde ev hanımlarına seslendi. Kadının Konuşmacılar, kadının isterse neleri başarabileceğini kendi hayatlarından verdikleri örneklerle anlattı.
 • 'Anne Babaların Kaygısı Çocukların Geleceğini Olumsuz Etkiliyor' Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen “Çocuğum nasıl ders çalışacak?” konulu seminerde Uzman Psikolog Esra Aydın, anne babalara önemli uyarılarda bulundu. Kaygılanmanın çocuğun geleceğini olumsuz şekilde etkilediğini söyleyen Aydın, “Ne olacak bu çocuğun hali diye kaygılanmak hiçbir şeyi çözmüyor. Böyle yetişen çocuklar ileride kaygılı ve sıkışmış bireyler oluyorlar. Sakin olun” dedi.
 • (Özel) Engelli Antrenör Elinden Tuttuğu Sporcuları Başarıya Taşıyor Geçirdiği felç sonrası tekerlekli sandalye kullanmaya başlayan 40 yaşındaki engelli antrenör Ömer Cantay, kendisi spor yaparken engelli gençlerin de elinden tuttu. Çevresinin “Yetenek Avcısı” dediği antrenör, tüm engelleri aşarak birçok engelli sporcuyu Avrupa ve Dünya şampiyonluğuna taşıdı.
 • Bağcılar'da Suriyeli Çiftin Kaldığı Evde Yangın Çıktı Bağcılar’da 4 katlı bir binanın çatı katında yaşayan Suriyeli çiftin evlerinde yangın çıktı. İtfaiyenin kısa sürede kontrol altına aldığı yangında maddi hasar meydana geldi.
 • Bağcılar'ın 26 Yıllık Geçmişi Belgesel Haline Getirildi Bağcılar’ın 26’ncı kuruluş yılı nedeniyle Bağcılar Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Bağcılar’ın tanıkları’ isimli belgesel gösterime sunuldu. Belgeselde, ilçenin yakın tarihine tanıklık eden önemli isimler anılarını paylaştı.
 • Yozgat Tanıtım Günleri'nin Açılışını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Yaptı Yozgat’ın yöresel lezzetlerinin ve tarihi değerlerinin tanıtıldığı “Yozgat Tanıtım Günleri" Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın katılımıyla Yenikapı’da başladı. Memleketi Yozgat’ın tanıtıldığı etkinliğin açılışını yapan Oktay, yöresel lezzetleri tattı, vatandaşlarla sohbet etti.
 • Sürücüye Meydan Dayağı Kamerada İstanbul Bağcılar’da ters yönden gelerek bir araca çarpan kamyonetin sürücüsü, çarptığı araçtaki üç kişi tarafından darp edildi.
 • Ters Yönden Gelerek Kazaya Karışan Sürücüye Meydan Dayağı Kamerada Bağcılar Mahmutbey Caddesi’nde ters yönden gelerek bir araca çarpan kamyonet sürücüsü, çarptığı araçtaki üç kişi tarafından darp edildi. Yaşanan kavga anı ve sürücünün darp edilmesi cep telefonu kamerası tarafından görüntülenirken, kavga diğer yolcuların da araya girmesiyle son buldu.
 • Dini Duyguları İstismar Ederek 2 Milyonluk Vurgun İstanbul’da paravan çağrı merkezi üzerinden dini inanç ve duyguları kullanarak ’bağış’ adı altında para topladıkları ileri sürülen 16’sı kadın 31 kişi, operasyonla gözaltına alındı. 30 bin vatandaşın bilgilerini ele geçiren şebekenin, 2 milyon liralık vurgun yaptığı ortaya çıktı.
 • Dini Duyguları İstismar İle Dolandırıcılık Şebekesi Çökertildi Açıklaması 31 Gözaltı İstanbul’da, Bahçelievler ve Bağcılar’da kurdukları paravan çağrı merkezi üzerinden dini inanç ve duyguları kullanarak ’bağış’ adı altında para topladıkları ileri sürülen 16’sı kadın 31 kişi, operasyonla gözaltına alındı. 30 bin vatandaşın bilgilerini ele geçiren şebekenin, bu yöntemle 2 milyon liralık vurgun yaptığı ortaya çıktı.
 • Bağcılar'da Kaldırımlara Araç Park Edenlere Taviz Yok Bağcılar’da, Güneşli Mahallesi’nde düzenlenen Halk Meclisi Toplantısı’nda mahalle sakinleriyle bir araya gelen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, öneri ve istekleri dinledi. Vatandaşların kaldırımlara park edilen araçlarla ilgili şikayetlerine cevap veren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, uygunsuz park yapanlarayönelik denetimlerin arttırıldığınıbelirterek, “Kaldırım işgaline asla taviz yok. Bu konuda mücadelemiz devam edecek” dedi.
 • Kentsel Dönüşümle Yıkılan Fetih Camii'nin Temeli Atıldı Konutlardan okullara ve ibadethanelere kadar bir çok alanda kentsel dönüşümün başarılı bir şekilde yürütüldüğü Bağcılar’da yenilenen son yer Fetih Camii oldu. Kentsel dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilen Fetih Camii’nin temeli törenle atıldı. Bir yılda bitmesi planlanan caminin altında 47 araçlık da otopark bulunuyor.
 1  2  ...  42 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !