AVCILAR HABERLERİ / İstanbul

 • Berhan Şimşek: Rahibe Afişinin Mimarı, Partiden Bir An Önce İhraç Edilmeli CHP‘li Berhan Şimşek, referandum döneminde tepkiye yol açan ‘rahibe afişinin‘ mimarı Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci‘ye kınama cezası verilmesine tepki gösterdi. O dönemde Değirmenci‘nin ihraç için genel merkeze rapor gönderdiğini belirten Şimşek, "Bu ülkenin değerleriyle oynamayalım." dedi.
 • (Özel Haber) Turan Çolakkadı Ve Eşinin Yunus Keyfi İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, eşi ile birlikte Boğaz‘da adeta görsel şölen sunan yunusları izledi.
 • Işık Koşaner‘e Suç Duyurusu Hukuk Dernekleri Platformu, Genelkurmay Başkanlığının ‘‘Balyoz Davası‘‘ kapsamında görevli ve emekli 163 TSK personelinin tutukluluk halinin devamıyla ilgili açıklamasına ilişkin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Eminağaoğlu: Hiçbir Ülkede Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Yok Eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği Vakfı (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Anayasanın değiştirilemez ilk 4 maddesinin hukukun üstünlüğü çerçevesinde ifade edilmediğini söyledi.
 • Seçen‘in Soruşturmaları Yeni Savcılarda Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine atanan Fikret Seçen‘in yürüttüğü ‘‘Haberal‘ın mahkemeden saklanan sağlık raporu‘‘ ile ‘‘Gölcük Donanma Komutanlığında ele geçirilen belgelere‘‘ ilişkin soruşturmalarda yeni savcılar görevlendirildi.
 • Yeni Savcılar, Ergenekon’U Sıfırdan İnceleyecek Ergenekon soruşturmasında görevlendiren yeni savcılar, soruşturmayla ilgili hazırlanan tüm iddianameleri incelemeye aldı. Soruşturmayla ilgili emniyetten brifing de alacak olan savcılara koruma ve araç da tahsis edileceği öğrenildi.
 • Hanefi Avcı, Öz Ve 3 Hakimi Hsyk’Ya Şikayet Etti Ergenekon soruşturması ve Devrimci Karargah davasında tutuklu bulunan eski emniyet müdürü Hanefi Avcı, Başsavcı Vekili Zekeriya Öz ve hakkında tutuklama kararı veren üye hakim ile yapılan itirazı reddeden 2 üye hakim hakkında ‘görevde yetkiyi kötüye kullanma’ suçundan soruşturma açılması için Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) başvurdu.
 • Mesleğe Dönüş Başvurusunda Bulunan 52 Savcı Ve Hakim, Hsyk‘yı Bekliyor Meslekten ihraç edilen savcı ve hakimlere mesleğe dönüş yolu açan yasal değişiklik sonrası göreve dönüş başvurusu yapan hakim ve savcılar, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu‘nun (HSYK) kararını bekliyor. Hakim ve savcılar, başvuru tarihinin son bulduğu 18 Şubat‘ın üzerinden yaklaşık 2 ay geçmesine rağmen HSYK‘nın karar vermemesine tepki gösteriyor.
 • Öz‘ün Yerine Ergenekon Savcısı Cihan Kansız Oldu İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’ne atanan Fikret Seçen, Başsavcı Vekilliği’ne atanan Zekeriya Öz’ün baktığı Ergenekon soruşturmasına yeni bir savcı görevlendirdi. Başsavcı Vekili Seçen, Ergenekon soruşturmasına Cihan Kansız’ın atandığını, Savcı Ufuk Ermertcan’ın da soruşturmaya yardım edeceğini söyledi.
 • Ergenekon Dosyasına Cihan Kansız Ve Ufuk Ermertcan Bakacak Ergenekon soruşturmasında Zekeriya Öz’den boşalan yere savcılar Ufuk Ermertcan ve Cihan Kansız görevlendirildi.
 • Savcı Öz: Kimseye Husumetimiz Olmadı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından özel yetkileri kaldırılarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’ne atanan Ergenekon soruşturması savcılarından Zekeriya Öz, kimseyle bir husumeti olmadığını söyledi.
 • Kurtulmuş: Millet, Başörtüsüne ‘Rahibe‘ Diyenleri Gönlünden İhraç Ediyor Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, başörtüsü takanları rahibeye benzeten afiş skandalı dolayısıyla kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen CHP Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci hakkında ‘kınama’ kararı verilmesini eleştirdi.
 • Baro Başkanından Kitap Baskınına Kınama İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, ‘‘Basılmamış kitaba ve avukata baskını, baskıyı kınıyoruz. Arama ve el koyma birer koruma tedbiri olup, bu yöndeki kararlar mahkemelere verilmiş ve içini istedikleri gibi doldurabilecekleri birer açık çek değildir. Bu gibi kararlar, somut olgu ve gerekçelere dayanmalıdır‘‘ dedi.
 • Genç Siviller‘den Savcı Öz‘e ‘Teşekkür‘ Çiçeği Genç Siviller, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından özel yetkisi kaldırılarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine atanan Ergenekon soruşturması savcılarından Zekeriya Öz’e teşekkür çiçeği gönderdi. Adliyeye getirilen çiçek üzerinde ‘Sağolsun.. Genç Siviller’ notu yer aldı.
 • İbrahim Şahin: Susurluk‘un İntikamını Mutlaka Alacağım İstanbul 13.
 • Şahin: ‘‘Susurluk‘un İntikamını Alacağım‘‘ İkinci ‘‘Ergenekon‘‘ davasının tutuklu sanığı eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, ‘‘Ben ömrü hayatımda, Susurluk‘un intikamını mutlaka alacağım‘‘ dedi.
 • Çolakkadı: "Karara Saygılıyız Zekeriya Öz‘ün Baktığı Soruşturmalarda Sıkıntı Olmaz" İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı‘na atanan Turan Çolakkadı, HSYK‘nın kararına saygılı olduklarını belirterek böyle kararların bir gecede verilmeyeceğini söyledi. Zekeriya Öz‘ün baktığı Ergenekon soruşturmasında bir sıkıntı olmayacağını belirten Çolakkadı, "Zekeriya Öz gitti diye soruşturmaları bitmez" dedi.
 • Savcı Öz, Başsavcı Vekili Oldu Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz, Hakimler ve Sacılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekilliğine atandı.
 • Savcı Öz’Ün Yürüttüğü Soruşturmalar Başka Savcılara Devredilecek Ergenekon soruşturması savcılarından Zekeriya Öz, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesi’nin bugün 539 sayılı adli yargı kararnamesi ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’ne atandı.Bu atama ile Öz’ün, CMK’nın 250.
 • Başsavcı Vekilliğine Atanan Seçen Daha Önce Adalet Bakanlığı‘nda Da Çalıştı Ergenekon ve Askeri casusluk soruşturmalarında da görev alan savcı Fikret Seçen, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından İstanbul Başsavcı Vekiliği‘ne atandı. Seçen, daha önce Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’nde de görev yapmıştı.
 • Atanan Savcıların Yürüttüğü Soruşturmalara Bakacak Savcıları Fikret Seçen Atayacak Başsavcıvekili olarak aratan Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen‘in, yine ataması yapılan Zekeriya Öz ile Ercan Şafak‘ın yürüttüğü soruşturmalar ile kendisinin yürüttüğü soruşturmalara bakacak savcıları belirleyeceği öğrenildi.
 • Marmara'nın Dibine Deprem İstasyonu Türk Telekom desteğiyle hayata geçirilen ''Marmara'nın Kalbini Dinliyoruz'' projesinin tanıtımı amacıyla Rasathane'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Prof. Erdik, Rasathane'nin 143 yıldan beri Türkiye'de yer bilimleriyle uğraş verdiğini söyledi.
 • Tüsiad: Değiştirilemez Maddelerin Değiştirilmesini Talep Etmedik Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Anayasa’nın değiştirilemez maddelerinin değiştirilmesine dair ne dün ne de bugün bir görüş ya da önerilerinin bulunmadığını savundu. 22 öğretim üyesi ve kanaat önderinin ortaya koyduğu belgenin de derneğin görüş raporu olmadığını iddia etti.
 • Ağır Ceza Mahkemesi Başkanını Görevinden Eden Uyuşturucu Soruşturması Tamamlandı Hrant Dink cinayeti davasına da bakan eski İstanbul 14.
 • "Balyoz Planını Kim Yazdı" ‘‘Balyoz Planı‘‘ davasının tutuklu sanığı eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, ‘‘Subaylar yazmasını bilmiyor, memureler ‘yazmadık‘ diyor. O zaman Balyoz Planını kim yazdı ve bu CD‘lere kaydetti?‘‘ dedi.
 • Özden Örnek De Savunmasına Başladı Balyoz davasının tutuklu sanığı eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Özden Örnek, sanık Çetin Doğan‘ın savunmasını tamamlamasının ardından savunmasına başladı. Sanık Özden Örnek, savunmasında dava dosyasında suç unsuru taşıdığı ileri sürülen dijital verilerin (CD içeriği) sahte olduğunu ileri sürdü.
 • Düğün Dönüşü Kaza: 2 Yaralı Avcılar’da düğün dönüşünde direksiyon hâkimiyetini kaybeden Bülent Arslan’ın (34) kullandığı kamyonet bariyerlere çarptı. Araçtaki iki kişi sıkıştığı yerden itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yaralıların sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
 • Hırsız Komşuya Gizli Kameralı Tuzak Avcılar‘da, çay içmeye davet ettiği komşularının ev anahtarlarını kopyalayan genç kadın, defalarca hırsızlık yaptı. Hırsız komşunun planını, olaydan şüphelenen komşuları ve polisin işbirliğiyle kurduğu tuzak ortaya çıkardı.
 • İstanbul Üniversitesi: 82 - Mersin Büyükşehir Belediyesi: 74 Salon: Avcılar Spor Salonu
 • Doğan: Aytaç Yalman Şahit Olarak Çağrılsın ‘‘Balyoz Planı‘‘ davasının tutuklu sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan, ‘‘Ben ve arkadaşlarım, Aytaç Yalman Paşanın, bu salonda bildiklerini açıklaması için şahit olarak mahkemeniz tarafından çağrılmasını isteyeceğiz‘‘ dedi.
 • Gökçimen Hastaneye Kaldırıldı Birinci ‘‘Ergenekon‘‘ davasında kapalı oturumda tanık olarak dinlenilen Esra Feride Gökçimen‘in gizli tanık odasına alınmasına, sanıkların, sesi ve görüntüsü salona yansıtılan Gökçimen‘e soru yöneltmesine karar verildi.
 • Aç Kalan Geyikler İçin Ormana Yem Bırakıldı İstanbul Belgrat ormanlarında soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle aç kalan geyiklere yem verildi. Geyiklerin yeterince korunmadığını söyleyen bir vatandaş, “Avcılar burada sürekli geyik avlıyor.” dedi.
 • Barış Terkoğlu Hakim Karşısına Çıktı Ergenekon soruşturması kapsamında geçtiğimiz günlerde tutuklanan Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, yaptığı bir haber nedeniyle hakkında açılan dava kapsamında hakim karşısına çıktı.
 • Odatv Haber Müdürü Terkoğlu, ‘Emniyet Ve Savcı İftarı‘ Haberiyle İlgili Hakim Karşısına Çı Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, emniyet görevlileri ile hakim ve savcıların katıldığı iftar yemeğine ilişkin yayınlanan haberle ilgili davada hakim karşısına çıktı.
 • Avcılar‘da Yangın: 1 Ölü Avcılar‘da bir evde meydana gelen yangında 1 kişi öldü.
 • Yangında Dumandan Zehirlenerek Öldü Avcılar’da bir evde çıkan yangın sebebiyle dumandan etkilenen 60 yaşındaki Recep Özkan hayatını kaybetti.
 • İstanbul İtfaiyesi Tokat’Ta Arama Kurtarma Çalışmaları Yapıyor İstanbul İtfaiyesi arama kurtarma birliği Tokat’ın Almus ilçesinde gölette kaybolan bir gencin arama çalışmalarına katılmak için bölgeye 4 kişiden oluşan bir ekip gönderdi.
 • Davutoğlu: Hükümetin Müdahalesi Yok Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ‘‘Ergenekon‘‘ soruşturması kapsamında bazı gazetecilerin gözaltına alınmasıyla ilgili olarak soruşturma başlatmanın savcıların hakkı olduğunu belirterek, ‘‘Hükümetimizin herhangi bir müdahalesi olamaz. Eğer böyle süreçlere müdahale edilecek olursa, asıl o zaman yargı, bağımsızlığını kaybetmiş olur‘‘ dedi.
 • Önce rehin aldı, sonra intihara girişti İstanbul'un Avcılar ilçesinde alacaklısının evine giden Telat Kılıç (41), ev sahibi ve eşini rehin aldı. Bir süre sonra alacaklısının eşini bırakan Kılıç, polis operasyon için hazırlık yaparken, tabancayla kendi başına ateş etti. Ağır yaralanan Kılıç hastaneye kaldırıldı.
 • Başsavcı Çolakkadı İle Vekilleri Öz Ve Şafak‘ın Eşyaları Taşındı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) kararıyla İstanbul Başsavcısı olan Turan Çolakkadı ile başsavcı vekilliğine atanan Zekeriya Öz ve Ercan Şafak’ın eşyaları Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nden götürüldü.
 • Başsavcı Çolakkadı İle Vekilleri Öz Ve Şafak, Adliye Personeliyle Vedalaştı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) kararıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı olan Turan Çolakkadı ile başsavcı vekilliğine atanan Zekeriya Öz ve Ercan Şafak adliyede personel ile vedalaştı. Savcılar, basın mensuplarıyla da tokalaştı.
 • Yasadışı bahis oynatan çete çökertildi İnternette yasadışı yollarla bahis oynatan ve uluslararası bir sistemle çalışan çete polisin yaptığı operasyonla çökertildi.
 • Avcılar Sahili Plaka Çöplüğü Gibi İstanbul'da gece etkili olan sağanak yağış nedeniyle sular altında kalan Avcılar sahilinde düşen plakalar bir kafeteryanın önünde toplandı.
 • Bebeği poşete koyup camiye bıraktılar İstanbul Avcılar'da bir caminin merdivenlerine bırakılan bir poşet içerisindeki ağzı bantlanmış bebek görenleri şaşkına çevirdi.
 • Ağzını bantlayıp camiye bıraktılar İstanbul Avcılar'da bir camiye, poşete sarılı ve ağzı batlanmış yeni doğduğu tahmin edilen bebek kişi ya da kişilerce terk edildi.
 • Başkana hizmet plaketi Firuzköy Cem Kültür Evi'nin düzenlediği dayanışma gecesi Beygen'de yapıldı. Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'nin de katıldığı gecede, Avcılar ilçesine başarılı hizmetinden dolayı Başkan Değirmenci'ye plaket verildi.
 • Altın kızlar engel tanımıyor Burdur'da yapılan Büyük Bayanlar Güreş Federasyon kupasında Avcılar Belediyespor'un altın kızları üçüncü oldu.
 • 2 aylık asker karakolda ölü bulundu Dağıtım iznine gelen 2 aylık asker gözaltına alındıktan sonra götürüldüğü Avcılar Firuzköy Karakolu'nun avukat görüşme odasında ölü bulundu.
 • Metrobüs zammı Avcılar'da protesto edildi Metrobüs ücretlerine yapılan yüzde 33'lük rekor zam, EMEK partisi üyeleri ve bir grup vatandaş tarafından protesto edildi.
 • Avcılar'da polis ekibine saldırı Avcılar Denizköşkler Mahallesi'nde polis ekibine ateş açıldı. Olayda bir polis memuru yaralanırken saldırganlar olay yerinden hızla kaçtı.
 • Karayolu yağla kaplandı: 1 ölü E-5 Karayolu Avcılar mevkiinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti. Kaza sonrası araçta bulunan yağ tenekeleri yola saçılınca karayolu piste döndü.
 • Polis memuru tutuklandı İstanbul Avcılar'da bir parkta içki içtiği için polis tarafından dövülerek komalık edilen Güney Tuna'nın soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen polis memuru Muhammed Bağcı tutuklandı.
 • Üniversiteli gence polis dayağı İstanbul Avcılar'da bir parkta içki içtiği için polis tarafından dövülerek komalık edilen Güney Tuna'nın olay sırasında yanında bulunan arkadaşı Sevda Özdemir yaşananları anlattı.
 • O polis tutuklandı Avcılar'da bir gencin polis tarafından tartaklandığı iddiasına ilişkin adliyeye sevk edilen polis memuru, tutuklandı.
 • Azrail'le metrobüste buluştu Avcılar-Mecidiyeköy arası sefer yapan içi tıkabasa yolcu dolu metrobüste kalp krizi geçiren 57 yaşındaki Şerif Seyrek,sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Seyrek'in cesedi yaklaşık 3 saat boyunca metrobüste savcının gelmesi için bekletildi.
 1  2  ...  17  18 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !