ADALAR HABERLERİ / İstanbul

 • İmamoğlu Açıklaması 'Adalar'da Sürekli Oturanlara Ulaşımı Yüzde 40 İndirimli Yapacağız' CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Adalar’da ikamet eden vatandaşların deniz ulaşımını yüzde 40 indirimli kullanacağını söyledi. Adalar’ın fayton sorununa da değinen İmamoğlu, atlar için sağlık merkezi kuracaklarını ifade etti.
 • İmamoğlu Açıklaması 'Fayton Meselesinde Beraberce Ahlaklı Bir Şekilde Süreci Kollayacağız, Koruyacağız' Adalar’da çiçeklerle karşılanan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Adalar’daki fayton meselesine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, "Adalar’da bir fayton meselesi var. Bu süreci en insanı, vicdani kurallarla, hayvanları koruyarak, hayvanların bakımı çalışması ilgili süreçleri denetleyerek, beraberce ahlaklı bir biçimde süreci kollayacağız, koruyacağız. Bakım merkezi kuracağız” dedi.
 • Kabataş Transfer Merkezi'nde Adalar Ve Boğaz Hattı Seferleri Başladı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından ilk etabı tamamlanan “Kabataş Meydanı ve Transfer Merkezi” projesi ile bugün itibariyle Adalar ve Boğaz hattına düzenli vapur seferlerine başlandı. İBB Beyaz Masa ekibi tarafından ise vapur seferlerinin ilk yolcularına karanfil dağıtıldı.
 • Kabataş Meydanı Ve Transfer Merkezi Projesi'nin İlk Etabı Yarın Hizmete Başlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi “Kabataş Meydanı ve Transfer Merkezi” projesinin ilk etabını tamamladı. Şehir Hatları A.Ş, yarından itibaren Kabataş’tan Adalar ve Boğaz hattına düzenli seferlere başlıyor.
 • Özlem Öztekin Vural Açıklaması 'Adalar'a Artık Kadın Eli Değmeli' AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, “Adalar’ın kadınlarının ayağa kalkmasını istiyorum. Biz Adalar’da gençlerin kendilerine bir gelecek bulmalarını sağlamak istiyoruz” dedi.
 • Başkan Adayı Vural Açıklaması 'CHP 10 Yıldır Adalar'a Hiçbir Hizmet Vermedi' Seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, Burgazada’da halk ile bir araya geldi. Vural, CHP’nin Adalar’a hizmet vermediğini söyleyerek, "CHP 10 yıl boyunca Adalar’da çok proje vaat edip hiçbirini yapmadı. Artık herkesin gerçekleri görmesi gerekiyor” dedi.
 • INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda Millilerden 21 Madalya 9. INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda Down sendromlu sporcular üç gün süren şampiyonada erkeklerde 6 altın ve 6 gümüş, kadınlarda ise 3 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplamda 21 madalya kazandı.
 • 9. INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası Başladı 9. INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası Ataköy Atletizm Salonu’nda yapılan yarışlarla başladı.
 • 9. INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nın Açılış Töreni Yapıldı Zihinsel engelli sporcuların mücadele edeceği 9. INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın açılış töreni yapıldı.
 • Marmara Denizi'nde Yapay Resiflerle Balık Nüfusu Artacak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından denizlerdeki balık popülasyonunu arttırmak amacıyla yapılan çalışmalar çerçevesinde Marmara Denizi Prens Adaları Yapay Resif Uygulaması’nın açılış töreni Maltepe Vapur İskelesi’nde başladı. Bakan Pakdemirli denize açılarak, proje kapsamında denize ilk beton blokları bıraktı.
 • Büyükada'da 9 Atın Telef Olduğu Ahırın Sahibine Hapis İstemi Büyükada’da 9 atın telef olduğu yangına ilişkin kaçak elektrik hattını döşeyen ahır sahibi hakkında "taksirle yangına neden olma" suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.
 • İDO 'İlkbahar Tarifesi' Biletleri Satışta İDO, 1 Nisan’da başlayacak ve 16 Haziran’a kadar sürecek ‘İlkbahar Tarifesi’ biletlerini satışa sundu.
 • İstanbul'da 9. INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası Heyecanı Yaşanacak Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ev sahipliğinde 8-10 Mart tarihlerinde arasında TAF Ataköy Atletizm Salonu’nda yapılacak olan 9. INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın basın toplantısı gerçekleştirildi.
 • 'Adalar'ı En İyi Bir Adalı Yönetir' AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, Büyükada’da cemevi temsilcileri, kanaat önderleri ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Yıldırım, "Adalar’ı en iyi bir Adalı yönetir" dedi.
 • Binali Yıldırım Açıklaması 'Adalar'ı En İyi Bir Adalı Yönetir' AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ve AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, seçim çalışmaları kapsamında Büyükada’daki Anadolu Kulübü’nde, Cemevi temsilcileri, kanaat önderleri ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Yıldırım, "Adalar’ı en iyi bir Adalı yönetir" dedi.
 • Özlem Öztekin Vural Açıklaması 'Adalar'da Halk Çözüm Bekliyor, Hizmet İstiyor' AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, seçilmesi halinde halkın ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanacağını açıkladı. Vural, “Adalar halkının tek istediği kaliteli bir yaşam. Halk çözüm bekliyor, hizmet istiyor. Biz hizmet odaklı çalışıyoruz. Halk elbet birlik ve beraberliği sağlayacaktır” dedi.
 • Başkan Adayı Vural'dan Adalar'a Vakıf Üniversitesi Müjdesi AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, ev sohbetleri kapsamında Kınalıada sakinleriyle bir araya geldi. Kınalıada’da yapacağı projelerinden bahseden Vural, "Kınalıada’da bir futbol kampımız olacak. Adalar’a vakıf üniversitesi kurmak istiyorum. Turizm sektörünün canlandırılması şart. Futbol kampıyla da amatör spor kulüplerinin buraya gelmesini sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
 • AK Parti Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural Açıklaması'Bizde Türk-Kürt, Hiç Bir Kesim Ayrımı Yok' AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, Adalar’daki seçim süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu. Vural, “Bizim Türk-Kürt, hiç bir kesim için ayrımımız yok. Bütün kardeşlerimize kapımız açık. CHP ve DSP’ye oy verenlerin gerçek MHP’li olduğuna inanmıyorum” dedi.
 • 'Fayton İşini Kimseyi Mağdur Etmeden Çözeceğiz' Büyükada’da vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, fayton sorunu ile ilgili, "Bu atları çatlatana kadar çalıştırarak bu adanın trafik sorununu çözemeyiz. Bu işi kökünden çözeceğiz ama kimseyi mağdur etmeden çözeceğiz" dedi.
 • Binali Yıldırım Açıklaması 'Bu Atları Çatlatana Kadar Çalıştırarak Bu Adanın Trafik Sorununu Çözemeyiz' İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında Büyükada sakinleriyle bir araya geldi. Adalarda yaşanan fayton sorununa değinen Yıldırım, "Bu atları çatlatana kadar çalıştırarak bu adanın trafik sorununu çözemeyiz. Bu işi kökünden çözeceğiz ama kimseyi mağdur etmeden çözeceğiz" dedi.
 • AK Parti Adalar Belediye Başkan Adayı Vural Açıklaması 'Adalar'ın Adalar'ı Bilen Birine İhtiyacı Var' Adalar’da doğup büyüyen AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, "Adalar’ın Adalar’ı bilen birine ihtiyacı var" dedi. CHP’nin Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül’ü de eleştiren Vural, "Erdem Gül kendi iradesiyle hareket etmiyor. Bir proje ürettiysen, önce bunun içini dolduracaksın. Adalar’ı tanımak için en az 5 yılını burada yaşayarak harcaman gerekir” dedi.
 • Başkan Adayı Vural Açıklaması 'CHP Adalar'daki Çöp Toplama Sorununu Bile Çözemedi' AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, “Şimdiye kadar AK Parti olarak verdiğimiz sözleri tuttuk. Köylerin aldığı hizmeti Adalar almıyor. Adalar halkı için çok güzel projelerimiz var, CHP Adalar’daki çöp toplama sorununu bile çözemedi” değerlendirmesinde bulundu.
 • Özlem Öztekin Vural Açıklaması Adalara 7/24 Vardiyalı Doktor Sistemi Geliyor Adalar’ın yerlisi olan AK Parti Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural, ev sohbetleri kapsamında Heybeliada’daki ailelerle buluştu. Adalar’a yapacağı projeler hakkında bilgi veren Vural, “Heybeliada’daki Sanatoryum Hastanesi’nin eksiklerini gidereceğiz. Ben hastanemi kendim kuracağım. 7/24 vardiyalı doktor hizmeti Adalar’ın hepsinde olacak” açıklamasını yaptı.
 • Adalar Belediye Başkan Adayı Vural Açıklaması 'Eğitim Ve Sağlık Alanında Önemli Adımlar Atılacak' AK Parti Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural, gençlerin ve çocukların su sporlarıyla ilgilenmesi için elinden geleni yapacağını açıkladı. Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün yeterince ilgi görmediğini belirten Vural, “Çocuklarımızın artık kendini geliştirebilecekleri bir faaliyet içerisinde olmaları gerekiyor. Su sporlarına önem vereceğiz” açıklamasını yaptı.
 • Özlem Öztekin Vural Açıklaması Adalar'a Akülü Faytonlar Geliyor AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, Adalar’daki fayton sayısının azaltacağını söyledi. Artık sadece nostaljik bir düzeyde fayton sayısı olacağını ifade eden Vural, “İlk önce Büyükada’daki faytonlarla ilgili çalışma yapıyoruz. Akülü bir fayton projemiz var. Faytoncularla sürekli iletişim halindeyiz, çözüm üretiyoruz” dedi.
 • Başkan Adayı Vural Açıklaması 'Köylerin Aldığı Hizmeti Adalar Almıyor' AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, “Şimdiye kadar AK Parti olarak verdiğimiz sözleri tuttuk. Köylerin aldığı hizmeti Adalar almıyor. Adalar halkı için çok güzel projelerimiz var” dedi.
 • İstanbul'da Yolcu Motoru Karaya Oturdu Bostancı-Adalar seferini yapan "Affet" isimli yolcu motoru yoğun sis nedeniyle Kaşık Adası önlerinde karaya oturdu. Valilik, yolcuların tahliye edildiğini ve motorun batma tehlikesinin bulunmadığını açıkladı.
 • İstanbul'da Yolcu Motoru Sis Nedeniyle Karaya Oturdu Bostancı-Adalar seferini yapan "Affet" isimli yolcu motoru yoğun sis nedeniyle Kaşık Adası önlerinde karaya oturdu. Valilik, yolcuların tahliye edildiğini ve motorun batma tehlikesinin bulunmadığını açıkladı.
 • Özlem Öztekin Vural Açıklaması 'Adalar'ı Adalılarla Birlikte Ayağa Kaldıracağız' AK Parti Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural, Adalar’da yaşayan Kastamonulu ve Vanlı vatandaşlarla kahvaltıda buluştu. Seçim kampanyası kapsamında Adalılar’ın talep ve sorunlarını dinleyen Vural, “Adalar’ı tekrar hareketli, güzel günlerine getirebilmek için güçlü çalışmalarımız var. Adalar bizim çocukluğumuzdaki zamana geri dönsün. Gönül birlikteliği ile bunu başaracağız” dedi.
 • Binali Yıldırım'dan Sürpriz Ziyaret Adalar programını yoğun sis nedeniyle iptal eden AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Maltepe’deki Zümrütevler Çiçek Taksi Durağı’nda taksi sürücüleriyle bir araya geldi.
 • İstanbul Sise Teslim İstanbul’da gece boyunca etkili olan yoğun sis, deniz ulaşımında aksamalara neden oldu. Sis kazaları da beraberinde getirdi.
 • Özlem Öztekin Vural Açıklaması 'Adalar Boş Bir Tuval, Biz Çalışıp Renklendireceğiz' AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, Adalar’daki kötü giden koşulların önüne geçeceğini söyleyerek "Bana göre Adalar boş bir tuval. Çalıştıkça renklendirirsiniz. Belediyecilik tecrübemizle bunu yapacak vizyon bizde var" dedi.
 • Başkan Adayı Vural Açıklaması 'Birlik Ve Beraberlik İçinde Kazanacağız' Adalar’da doğup büyüyen AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, Adalar’daki hizmet yetersizliğinin insanları bıktırdığını söyledi. AK Parti seçmeninden birlik ve beraberlik sergilemesini beklediğini ifade eden Vural, CHP seçmenine de "Biz Adalar’ın siyasi geçmişini bilen insanlarız. Adalar’ı en iyi kim yönetir diye düşünülmeli. Particilik ayrımı yapılmamalı, Birlik ve beraberlik içinde kazanacağız" mesajını verdi.
 • Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural, 'Adalar Tekrar İstanbul'un Çiçek Yuvası Olacak' AK Parti Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural, Büyükada halkıyla bir araya gelerek projelerini anlattı. Kadınların topluma kazandırılması gerektiğine dikkat çeken Vural, "Kadınlarımızın part time çalışabileceği iş imkanları olacak. Gençlerimizi hayata kazandırmak için çalışmalar içerisindeyiz. Adalar’da değerlendirilebilecek her yer için güzel projelerim var. Adalar tekrar İstanbul’un çiçek yuvası haline gelecek" dedi.
 • Başkan Adayı Vural Açıklaması 'Adalar'ın Bahaneye Değil, Hizmete İhtiyacı Var' AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, eğitim konusundaki yetersizliğin önüne geçeceğini açıkladı. Çocukların hangi faaliyete yeteneği varsa onunla ilgili çalışmalar yapacaklarını söyleyen Vural, "Heybeliada’daki spor sahasını tamamlayacağız. Bir kadın olarak bu yollarda yürürken eziyet çekiyorum. Çöp toplama sorunu bitecek. Bizde bahane yok, hizmet var" dedi.
 • Özlem Öztekin Vural Açıklaması 'Adalar Yeni Sağlık Sistemine Kavuşuyor' Heybeliada ve Burgazada’daki esnafla bir araya gelen AK Parti Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural, ziyaretlerine Kınalıada ile devam etti. Ada halkı ile buluşan Vural, “Biz Ada çocuğuyuz, bütün dertlerinizi biliyoruz. Adalar’ı hak ettiği gibi yöneteceğiz. Adalar’daki sorunları ben de buranın bir sakini olarak yaşıyorum. Diğer adaylar Marmaris’te gezerken ben de sizin gibi bu sorunlarla yüzleşiyordum” dedi.
 • AK Parti Adalar Adayı Vural Açıklaması 'Adalar'da Yaşayan Esnafın Gelir Düzeyi Artacak' Burgazada esnafının sorunlarını dinleyen AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, esnafın sürekli ve yüksek bir gelire sahip olmasını sağlayacaklarını söyledi. 3 ay çalışıp 9 ay beklemenin esnaf için sürdürülemez olduğunu dile getiren Vural, “Adalar’ı dünya turizmine açmak için yatırım yapacağız. Hane başına düşen gelir artacak, Adalar halkının gelir düzeyini artırmasını sağlayacağız” dedi.
 • Adalar Belediye Başkan Adayı Vural Açıklaması 'Adalar Daha Yaşanılır Yerler Olacak' AK Parti Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural, seçim startını verdi. Adalar’daki yerel halkla buluşarak karanfil dağıtan Vural, “Adalar’ın hali belli, yıllar önce yapılmış yollarda yürüyoruz. Malımızın değeri gittikçe düşüyor. Çocuklarımız okullarından memnun değil. Adalar’ı daha yaşanılır bir ilçe yapacağız, çocuklarımızın geleceği daha güzel olacak” dedi.
 • Adalar Sorunlarını Yerli Belediye Başkan Adayıyla Çözecek Adalar’ın yerlisi olan Ak Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural, “Bir anne olarak çocuğumun nasıl bir ilçede büyümesini istediğimi düşünüp projelerimi bu doğrultuda belirliyorum. Adalar’da yaşadığım için her tür sorunu bizzat tecrübe ediyorum” dedi.
 • Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural Açıklaması 'Adalar Halkının Ulaşım Derdi Bitecek' Adalar’da doğup büyüyen AK Parti Adalar Belediye Başkan Adayı Özlem Öztekin Vural, Adalar’daki doğal olmayan at ölümlerinin önüne geçeceğini açıkladı. İBB ile ulaşım planı oluşturduklarını söyleyen Vural, kendisinin de ada halkı gibi bu duruma tepkili olduğunu ifade etti.
 • Ataşehir'de Çocuk Müzikalleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor Ataşehir’de her hafta sonu çocuklarla buluşan çocuk müzikallerinin bu haftadaki konuğu Sinbad ve Adalar Prensesi ile Alaaddin’in Sihirli Lambası olacak.
 • İstanbul Şehir Hatlarında Bazı Seferler İptal Edildi İstanbul’da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle Şehir hatları bazı seferlerini iptal etti.
 • Büyükada'da 9 Atın Telef Olduğu Yangına Soruşturma Büyükada’da 9 atın telef olduğu, 3 atın da yaralandığı yangına ilişkin Adalar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, yangının ahıra gayrinizami çekilen elektrik tesisatında oluşan kısa devrenin sebep olduğu belirtildi.
 • İBB Başkanı Uysal, Adalar'daki Atlı Fayton Taşımacılığının Önümüzdeki Dönemde Çözüme Kavuşturulacağını Belirtti Adalar’daki atlı faytonlu sistemle ilgili konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Yazın 2 ay çalışan bir sistemle 12 ay o atların bakım imkan ve ihtimali yok. Dolayısıyla o sistemi tamamen değiştirme üzerine kafa yoruyoruz. Yani ahırı düzeltme olarak değil, Adalar’daki fayton sistemini düzeltme üzerine” dedi.
 • Erdoğan İstanbul Adaylarını Açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Binali Yıldırım olduğunu açıkladı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Binali Yıldırım olduğunu açıkladı.
 • İngiliz Turistlerin Tercihi Türkiye, ABD Ve Küba Avrupa Birliği’nden (AB) anlaşmasız ayrılık tartışmaları sonrası İngiltere’deki turistlerin gelecek yaz dönemi için tatil tercihleri Türkiye, Küba ve ABD olacak.
 • Karaya Oturan Geminin Mürettebatı Kurtarıldı İstanbul Şile’de karaya oturan Comoros Adaları bandıralı kargo gemisinin 16 kişilik mürettebatının tamamı kurtarıldı.
 • Karaya Oturan Geminin Personeli Konuştu İstanbul Şile’de karaya oturan Comoros Adaları bandıralı kargo gemisinden kurtarılarak karaya çıkan gemi mürettebatı yaşananları anlattı. 16 kişilik gemi mürettebatının 14’ünün kurtarıldığı, 2 kişiyi kurtarma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.
 • Karaya Oturan Gemiden 11 Mürettebat Kurtarıldı İstanbul Şile’de karaya oturan Comoros Adaları bandıralı kargo gemisinde mahur kalan 11 mürettebat varagele denilen sistemle kurtarıldı. 5 mürettebatı kurtarma çalışması sürüyor.
 • U21 Milli Takımı'nın Rakipleri Belli Oldu U21 Milli Takımı’nın Euro 2021 Elemeleri’ndeki rakipleri belli oldu. C Grubu’nda mücadele edecek olan Milliler; İngiltere, Avusturya, Kosova, Arnavutluk ve Andorra ile aynı gruba düştü.
 • Türkiye'Nin EURO 2020 Eleme Grupları Belli Oldu 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) eleme gruplarında Türkiye; H Grubu’nda Fransa, İzlanda, Arnavutluk, Moldova ve Andorra ülkeleriyle eşleşti.
 • İşte EURO 2020 Eleme Grupları 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) eleme gruplarında Türkiye; H Grubu’nda Fransa, İzlanda, Arnavutluk, Moldova ve Andorra ülkeleriyle eşleşti.
 • Biyografi, Şiir Ve Müzik Okulu Öğrencilerini Arıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) işbirliğiyle biyografi, şiir ve müzik okulları açılıyor. Lise öğrencilerinin ilgi alanlarında derinleşmelerini sağlamayı amaçlayan bu okullar; 16 ilçede, 8 hafta boyunca eğitim verecek. Okullara ön kayıtlar 10 Ekim’de sona erecek.
 • Büyükelçi Berger, Heybeliada'da Düzenlenen Konsere Katıldı AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, İngiliz Purcell Genç Müzisyenler Okulu ve Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın Adalar Çocuk Orkestrası’na destek için Heybeliada’da verdiği konsere katıldı.
 • AB Elçisi Berger, Büyükada Rum Ortodoks Yetimhanesi'ni Ziyaret Etti AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Avrupa’nın ’Tehlike Altındaki 7 Kültürel Miras Alanı’ndan biri olarak seçilen Büyükada Rum Ortodoks Yetimhanesi’ni ziyaret etti.
 • Türk Yıldızları İstanbul semalarında TEKNOFEST İstanbul öncesinde Türk Yıldızları İstanbul Boğazı’nda gösteri düzenledi. Heyecan verici dakikalara sahne olan gösteriye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
 • Büyükada'da 'Faytona Son, Atlara Özgürlük' Eylemi Büyükada’da toplanan sivil toplum kuruluşları faytonlara koşulan atlar için eylem düzenledi.
 • Büyükada'da Yaralı Halde Can Çekişen At Yürekleri Sızlattı İstanbul Büyükada’da yaralı olarak yol kenarında yatan at görenlerin yüreğini sızlattı. Başka bir atın yaralı atın başından bir saniye bile ayrılmaması ise dikkat çekti.
 • (Özel) Büyükada'da Yaralı Halde Can Çekişen At Yürekleri Sızlattı Büyükada’da yaralı olarak yol kenarında yatan at görenlerin yüreğini sızlattı. Öte yandan başka bir atın yaralı atın başından bir saniye bile ayrılmaması ise kameralarca kaydedildi.
 • İşte UEFA Uluslar Ligi Hakkında Bilinmesi Gerekenler UEFA’nın milli takımlar düzeyinde oynanan maçların rekabet seviyesini artırmak amacıyla ilk kez düzenleyeceği UEFA Uluslar Ligi’ndeki mücadele bu akşam oynanacak maçlarla başlıyor. A Milli Takım ise yarın Rusya ile Trabzon’da grubundaki ilk maçına çıkacak.
 • Günün Özeti Günün tüm önemli gelişmelerini sizin için derledik.
 • Emre Kaya Ve Ömür Gedik Avşa'yı Salladı Marmara Adalar Belediyesi’nin düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı konserinde Ömür Gedik ve Emre Kaya, Avşa Adası’nda sahne aldı.
 • Eminönü İskelesi'ndeki İnsan Seli Havadan Görüntülendi Kurban Bayramı’nın 3’üncü gününü İstanbul’u gezerek geçirmek isteyen vatandaşlar Eminönü İskelesi’ne akın etti. Yüzlerce vatandaşın iskelede oluşturduğu insan seli havadan görüntülendi.
 • (Özel) Eminönü İskelesi'ndeki İnsan Seli Havadan Görüntülendi Kurban Bayramı’nın 3’üncü gününü İstanbul’u gezerek geçirmek isteyen vatandaşlar Eminönü İskelesi’ne akın etti. Yüzlerce vatandaşın iskelede oluşturduğu insan seli ise havadan görüntülendi. Vapura binen vatandaşlar denizde beliren yunusları cep telefonlarıyla görüntülerken, ortaya renkli görüntüler çıktı.
 • Filinta Mustafa'nın Torunu Miras Davası Açtı II. Abdülhamit’in askeri komutanlarından "Filinta Mustafa" lakaplı Tophane Müşiri Mustafa Zeki Paşa’nın 4. kuşak torunlarından Gökhan Atasever, Zeki Paşa’nın mal varlığının tespiti için dava açtı. Miras için yaklaşık 3 yıldır hukuk mücadelesini sürdüren Atasever, 70 civarındaki diğer vasilerin kendisine ulaşmalarını istedi.
 • İHH Kurbana Hazır İHH İnsani Yardım Vakfı, 26 yılın verdiği tecrübe ile bu yıl da yine mazlumların yanında olacak, kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için “Paylaştığın senindir, paylaş sevindir” sloganıyla dünyanın 103 ülke ve bölgesine yola çıkacak. İHH’nın bu bayram belirlemiş olduğu kurban bedeli ise 750 TL.
 • Torshavn Maçı Tek Şutla Tamamladı UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu rövaşında Beşiktaş ile Vodafone Park’ta karşılaşan B36 Torshavn, maçtaki ilk ve tek şutunu 48. dakikada çekti.
 • Beykoz'daki Atlar Şehir Dışına Götürülüyor Anadolu’nun çeşitli yerlerinden toplanarak Adalar’a götürülmek istenen ve uzun zamandır Beykoz’da bekletilen 220 at, İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kararıyla, kamyonlarla şehir dışına götürülüyor.
 • Beykoz'daki Atlar Kamyonlarla Şehir Dışına Götürülüyor Anadolu’nun çeşitli yerlerinden toplanarak Adalar’a götürülmek istenen ve uzun zamandır Beykoz’da bekletilen 220 at, İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kararıyla, kamyonlarla şehir dışına götürülüyor. Atların kamyonlarla bindirilme anı havadan görüntülendi.
 1  2  ...  4  5