Yeni Yıl Klasik Müzik Festivaliyle Başlıyor

Haber Tarihi : 26.12.2018 12:30:09 Yeni yıl etkinliklerine Klasik Müzik Festivaliyle başlayan Ataşehir Belediyesi, 4-12 Ocak tarihleri arasında klasik müziğin özel isimlerini sanatseverlerle buluşturacak.
A +   A -

“Kültür ve Sanat Burada” sloganı ile yola çıkan Ataşehir Belediyesi’nin, ilçeye kazandırdığı özel festivallerden biri olan “Ataşehir Belediyesi Klasik Müzik Festivali”nin bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek. “Bir Kitap, Bir Bilet” kampanyasına devam eden Ataşehir Belediyesi, festivali dinlemek için gelen herkesten bilet başına bir okunmuş kitap talep ediyor. Bilet bedeli olarak bağışlanan kitaplarla, hem Anadolu’daki ihtiyaç sahibi okullara hem de “Bu Takside Kitap Var” projesine destek olunacak.

Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde (MSKM) düzenlenecek festivalin bu yılki konukları;Ametist Klarnet Beşlisi, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Nüans, İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuvarı ve Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası olacak.

Biletler 28 Aralık Cuma itibariyle 10.00-20.00 saatleri arasında Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM) Gişe, İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuvarı’nın vereceği konser gitar ve şan olarak iki bölümden oluşacak.Festivalin kapanışı 12 Ocak’ta Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası’nın vereceği konserle gerçekleşecek. Ataşehir Belediyesi’nin “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” projesi kapsamında müzik eğitimi alan çocuklar ve gençlerden oluşan topluluk, hazırlamış olduğu özel bir repertuvarla dinleyicilerle buluşacak.