'Yalnız Değilsin Kudüs' Programı

Haber Tarihi : 13.12.2017 11:38:57 Bağcılar Belediyesi, TÜGVA ve Mirasımız Derneği iş birliğiyle Kudüs'ün işgalinin 100. yılı kapsamında gerçekleşen programda, Kudüs'ün içinde bulunduğu durum ve Müslüman dünyasının yapması gerekenler ele alındı
A +   A -

Bağcılar Belediyesi'nde gerçekleşen "Yalnız Değilsin Kudüs" programında, Kudüs'ün içinde bulunduğu durum ve Müslüman dünyasının yapması gerekenler ele alındı.

Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Bağcılar Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Mirasımız Derneği iş birliğiyle Halk Sarayı'nda gerçekleşen programa, yönetici, gazeteci, öğrenci ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Programda Kudüs'ün içinde bulunduğu durumun ve Müslüman dünyasının yapması gerekenler masaya yatırıldı. Türk ve Filistin bayraklarıyla donatılmış salonda katılımcılar, "Kudüs halkı yalnız değildir", "Kudüs bizimdir, bizim kalacak", "Mescid-i Aksa'ya turist olarak değil Fatih olarak girmek istiyoruz." şeklinde slogan attı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, "Bu dava önemli. Son 200 yıldır İslam ümmetinin içine düştüğü sıkıntı hala devam ediyorsa bir yerlerde yanlış yapıyoruzdur. Bunu düzeltecek olan sizlersiniz. Gelecek sizlersiniz. Size düşen İslam ümmetini ayağa kaldırmaktır. Onun için de çok çalışacaksınız, kenetleneceksiniz. Heyecanınız ve coşkunuz hiç eksik olmayacak." değerlendirmesinde bulundu.

Bağcılar Belediyle Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk ise şunları kaydetti:

"Dünya Çocuk Hakları gününde Filistinli bir kız çocuğumuz 'Sizin kahvaltıda ne yiyeceğim? Bugün ne giyeceğim? Hangi okula gideceğim? diye hayalleriniz var. Oysa bizim tek hayalimiz var o da biz genç olabilecek miyiz? Hangi gün kurban olacağız diye bekliyoruz. Biz Filistin’de şehit olurken hem kendimiz için hem de sizin için kurban oluyoruz’ demişti. İşte arkadaşlar bu bilinçte olmamız gerekiyor. Biz de 15 Temmuz'da şehitler verdik. Onlar sadece bu ülke için değil bu ümmet için şehit oldular. Filistinli gençlere bakarken bu gözle bakın bu şuurla bakın. Şu anda cihat halindeyiz. Sesimiz kısılana kadar bağıracağız."

TÜGVA İstanbul İl Başkanı Fatih Coşar ise "Ümmet olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Belki de Müslümanlar hiç bu kadar çaresiz kalmamıştı. İnşallah bizler güçlü olursak Allah'ın izniyle ümmet tekrardan dirilecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Mirasımız Derneği Başkanı Muhammet Demirci ise "Biz güçsüz değiliz. Biz güçlüyüz. İsrail güçsüz ama güçlü gibi görünüyor. Bizim gücümüz onlardan çok daha fazla biz peki niye zayıf görünüyoruz? Bunun sebebi Mescid-i Aksa'ya hizmet etmediğimiz için. Mescid-i Aksa güç kaynağıdır ona hizmet eden dünyayı yönetir." diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !