'Uluslararası Yeterlilik İnşası Konferansı' Antalya'da Yapılacak

Haber Tarihi : 13.12.2017 12:12:34 Konferansa, yurt içi ve yurt dışından, üstün zekalı ve yetenekli çocukların gelişimiyle ilgili uzmanlar katılacak.
A +   A -

Uluslararası Eğitim İnovasyon Merkezi (ICIE), Tüm Üstün Zekalılar Derneği (TÜZDER) ve Al-Qasımi Eğitim İnovasyon Merkezi (ACIE) tarafından Antalya'da, "Seçkinlik İnovasyon Sıradışılık ve Üstün Zekalılık Üzerine - Uluslararası Yeterlilik İnşası Konferansı" düzenlenecek.

TÜZDER'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya'da 24-27 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek, "Seçkinlik İnovasyon Sıradışılık ve Üstün Zekalılık Üzerine - Uluslararası Yeterlilik İnşası Konferansı"na, yurt içi ve yurt dışından, üstün zekalı ve yetenekli çocukların gelişimiyle ilgili uzmanlar katılacak.

TÜZDER, ICIE ve ACIE iş birliğiyle düzenlenecek konferansta, "Üstünlerin Eğitiminde Yansımalar", "Öğrenci Zihinlerinin Geliştirilmesi", "Kültürlerarası Sıradışılık", "Türkiye'de Erken Çocukluk Döneminde Üstünlük, Yetenek ve Sıradışılık" ve "Yüksek Potansiyelli ve Kreatif Gençliğin Kırılganlığı" gibi konularda son gelişmeler ele alınacak.

Konferansta Arapça, İngilizce ve Türkçe dillerinde atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek.