Tulıpturkuaz Projesi İngiltere'de Satışa Çıkıyor

Haber Tarihi : 13.02.2010 16:01:54 Londra'da satış ofisi açan Tulip Gayrimenkul; TulipTurkuaz, Tulip Towers ve Tulip360 projelerini tanıtmak ve Türkiye'nin emlak konusundaki potansiyelini anlatmak için The Times, Sunday Express ve BBC News gibi İngiliz yayınlarından temsilcileri İstanbul'da ağırladı.
A +   A -

Tulip Gayrimenkul'den yapılan açıklamaya göre şirket, bu gezi çerçevesinde yabancı basına bir yandan Mart 2010'da Londra'da satışa çıkacak TulipTurkuaz projesini daha detaylı tanıtırken, bir yandan da Tulip Towers, Tulip 360 projeleri, Türkiye'deki yatırım potansiyeli ve emlak sektörü hakkında bilgi aktardı.

Öte yandan gezi kapsamında bugün düzenlenen basın toplantısında, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Tulip Gayrimenkul İcra Kurulu Başkanı Burak Erten, Tulip Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Mertoğlu ve İngiliz basını yer aldı. Basın toplantısında devam eden projeleri ve sektör hakkında bilgi veren Tulip Gayrimenkul İcra Kurulu Başkanı Burak Erten, "TulipTurkuaz projemizi son birkaç aydır uluslararası platforma taşıma çalışması içindeyiz. Bilindiği üzere Körfez ülkeleri, Almanya, Hollanda, Belçika ve Rusya'da satışa başlamak üzere çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu kapsamda, Londra'da bir satış temsilciliği organize ettik. TulipTurkuaz, Mart 2010'da İngiltere'de de satışa çıkacak. Hedefimiz 2011 yılı ortasına kadar İngiliz ev alıcısı ve yatırımcılarına TulipTurkuaz projesinden 100 adet ev satmaktır. Özellikle projemize Ocak 2010 ayında yurt içinden çok büyük talep gelmesi ve satışlarımızda çok büyük ivme yakalamamızdan dolayı, bu rakamı bu seviyede tutmayı uygun gördük" dedi.

Basın toplantısına konuşmacı olarak katılan Egemen Bağış ise Avrupa Birliği (AB) süreci konusunda açıklamalarda bulundu. AB'ye üyelik konusunda son dönemlerde çok önemli adımlar atıldığını dile getiren Bağış, "Türkiye 2010 yılında dünyanın en hızlı büyüyen üç ekonomisinden biri olacak. OECD verilerinde de bu açık bir şekilde görülmektedir. Son yıllarda Türkiye'de yaşanan ekonomik, siyasi ve sosyokültürel gelişmeler ile AB standartlarının oluşturulduğunu söyleyebiliriz" dedi. Bağış, Türkiye'nin genç iş gücü, canlı ekonomisi, enerji kaynakları ve stratejik konumu itibariyle AB için bir çözüm olduğunu dile getirdi. Konuşmasında emlak sektörüne de değinen Bağış, Türkiye'nin emlak yatırımı için güvenli bir ülke olduğunu belirtti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !