'Törebe' 9 Mart'ta Sahnelenecek

Haber Tarihi : 07.03.2018 15:20:15 Birlik Sahnesi tarafından sahnelenen oyun, İBB kültür etkinlikleri çerçevesinde Ümraniye Şehit Kaymakam Mehmet Safi Türk Kültür Merkezi'nde ücretsiz izlenebilecek.
A +   A -

Ulvi Alacakaptan'ın yönetmenliğini üstlendiği kara komedi türündeki "Törebe" isimli tiyatro oyunu, 9 Mart'ta Ümraniye Şehit Kaymakam Mehmet Safi Türk Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kültür etkinlikleri çerçevesinde Birlik Sahnesi tarafından sahnelenecek oyun, ücretsiz izlenebilecek.

Mehmet Emin Kazcı'nın kaleme aldığı oyunda Alacakaptan'ın yanı sıra Akın Güneş, Ceren Parlar, Funda Cansever, Gülsemin Şimşek, Nedim Çağlar ve Ümit Saçlı yer alıyor.

Töre konusunda bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan oyunun konusu ise şöyle:

"Anadolu'nun bir köyünde ailesiyle birlikte yaşayan Hazal'ın başına, kötü bir hadise gelmiştir. Aile, namusun temizlenmesi için Hazal'a zarar veren Meşkin ile evlenmesini istemektedir. Meşkin kabul etmez bu evliliği. Hazal ise olan bitene daha fazla dayanamayarak evi terk eder. İstanbul'da yaşayan ve gazetecilik yapan teyze kızı Gazel'e sığınır. Ancak Hazal'ı İstanbul'da iki tehlike beklemektedir. Kendisini öldürmek için takip eden büyük ağabeyi ve yolda kılık değiştirerek Taşkın'a dönüşen ve tacizlerini sürdüren Meşkin. Küçük ağabeyi ise Hazal'ın öldürülmesine razı değildir."