TOKİ Başkanı Turan Açıklaması 'Türkiye Yatırım Cazibesini Koruyor'

Haber Tarihi : 01.12.2017 15:03:44 Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, "Yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye’nin yatırım cazibesini koruduğu bir ortamda elimizdeki güçlü argümanlarla ’Türkiye’ye yatırım zamanı’ olduğunu tekrar tekrar anlatmamız gerekiyor" dedi.
A +   A -

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın ev sahipliğinde "İçinde Olmaya Değer" temasıyla düzenlenen "Beyoğlu Büyük Dönüşüm Buluşması", Grand Pera Emek Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programa Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan TOKİ Başkanı Turan, Beyoğlu’nun tarihinden bahsederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra yaşanan değişimle ilgili konuştu.

Beyoğlu’nun o dönemden sonra tekrar cazip hale gelmeye başladığını kaydeden Turan, ilçede yaşanan dönüşümü anlattı. Türkiye’de kendi ekonomisine güvenen bir yatırımcı ve nüfusun olduğunu söyleyen Turan, yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye’nin yatırım cazibesini koruduğunu ifade etti.

Turan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Devletimiz yatırım yapanın yanındadır ve olmaya da devam edecektir. Netice olarak buraya yatırım yapan her zaman kazanmıştır ve bundan sonra da kazanmaya devam edecektir. Türkiye’de kendi ekonomisine güvenen bir nüfus var. Sektör özelindeki dönemsel rakamlar dahi uluslararası yatırımcı nezdinde bir referanstır. Yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye’nin yatırım cazibesini koruduğu bir ortamda elimizdeki güçlü argümanlarla ’Türkiye’ye yatırım zamanı’ olduğunu tekrar tekrar anlatmamız gerekiyor."

Türkiye’deki gayrimenkul yatırımının cazibesine ilişkin Turan, "Devletimiz, yabancı yatırımcıya yönelik Türkiye’nin, İstanbul’un yarıştığı dünya metropollerine göre mevzuattan vergi düzenlemelerine kadar büyük kolaylıklar sunuyor" dedi.

Beyoğlu’nun çok kültürlü yapısı, mimari dokusu, dinamik yaşam alanlarıyla sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan yatırımcılar nezdinde ayrı bir değere sahip olduğuna dikkat çeken Turan, "Kadim bir yerleşim olması nedeniyle ülkemizin pek çok şehrinde benzer şekilde süregelen kentsel dönüşüm sürecinden de bağımsız değil. Yapı sektörü olarak gerek kamu, gerek özel sektör olarak hepimiz bu işin bir ucundan tuttuk. Bizler bilhassa şehirlerimizi deprem tehdidi karşısında güvenli alanlara dönüştürme gayreti içindeyiz. Bunu yaparken mimari boyuttaki kaygıları, şehre hem fiziksel hem de ekonomik açıdan zarar vermeyen; değer katan yatırım boyutunu da değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !