Tarihi İstanbul Oyuncakları Festivali Renkli Görüntüler Oluşturdu

Haber Tarihi : 24.04.2018 14:34:21 Kanserojen madde içeren Çin ve Uzak Doğu oyuncakları yerine çocuklara yerli oyuncağı sevdirmek amacıyla düzenlenen Tarihi İstanbul Oyuncakları Festivali’nde onlarca çocuk geleneksel oyuncaklarla tanıştı. Renkli anların yaşandığı festivalde minik öğrenciler, kendi oyuncaklarını hazırlamanın sevincini yaşadı.
A +   A -

Arnavutköy Belediyesi tarafından kanserojen oyuncaklara karşı farkındalık oluşturmak ve çocukları geleneksel oyuncaklarla tanıştırmak amacıyla bu yıl 2’ncisi düzenlenen Tarihi İstanbul Oyuncakları Festivali başladı.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gerçekleştirilen festivalde ahşap ve çamur başta olmak üzere çeşit çeşit oyuncaklar çocuklar için sergilendi. Festivale katılan Arnavutköy Belediye Başkanı Arnavutköy Belediye Başkanı Arnavutköy Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen "İlkokul Fiziksel etkinlik Projesi" kapsamında yapılan müsabakalarda dereceye girenleri ödüllendirdi. Ödülleri öğrencilere Başkan Baltacı takdim etti.