Şile Açıklarında Batan Kuru Yük Gemisi

Haber Tarihi : 06.11.2017 12:36:01 AK Parti İstanbul Milletvekili Külünk: 'Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlattı. Kayıp mürettebatın birinci derece yakınlarının da ifadesine başvurulacak. Bu konuda bir ihmal var mı? Varsa kime aittir? Eğer ihmal varsa, ihmalin sorumluları adalet önünde hesap verecek. Biz de Ankara'dan bu konuya dair hangi derslerin çıkarılması gerektiği sorusunun cevabı için ilgili arkadaşlarımıza gerekeni ifade edeceğiz'
A +   A -

Şile açıklarında batan kuru yük gemisiyle ilgili savcılığın soruşturma başlattığını ve kayıp mürettebatın birinci derece yakınlarının da ifadesine başvurulacağını belirterek, "Bu konuda bir ihmal var mı? Varsa kime aittir? Eğer ihmal varsa, ihmalin sorumluları adalet önünde hesap verecek. Biz de Ankara'dan bu konuya dair hangi derslerin çıkarılması gerektiği sorusunun cevabı için ilgili arkadaşlarımıza gerekeni ifade edeceğiz." dedi.

Şile açıklarında batan kuru yük gemisindeki mürettebatı arama çalışmaları, 6. gününde sürüyor. Şile Limanı'na gelen Şile Limanı'nda bekleyişleri devam eden ailelere yönelik, "Güvenin ve inanın. Sizin beklentilerinizi karşılamak için inanılmaz bir mücadele veriliyor. Deniz Kuvvetleri Komutanı ile de görüştüm. Konuyu yakından takip ediyorlar. Orada olanlar bizim vatandaşlarımız. Burada beklemek çok kolay bir iş değil ama sizden hiç bir şeyin saklanmayacağından emin olunuz. Hatta an be an gelen bilgi, en güzel şekilde sizlerle paylaşılacak. Burada bulunduğumuz süre içerisinde de bir taraftan da birbirimizle dayanışma içinde sabırlı bekleyişimizi sürdüreceğiz." dedi.

Savcılığın konuyla ilgili soruşturma başlattığını, kayıp mürettebatın birinci derece yakınlarının da bu doğrultuda ifadesine başvurulacağını belirten Külünk, "Bu konuda bir ihmal var mı? Varsa kime aittir? Eğer ihmal varsa, ihmalin sorumluları adalet önünde hesap verecek. Biz de Ankara'dan bu konuya dair hangi derslerin çıkarılması gerektiği sorusunun cevabı için ilgili arkadaşlarımıza gerekeni ifade edeceğiz." diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !