Şehir Tiyatroları, Doldu Taştı

Haber Tarihi : 08.12.2017 17:04:33 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 201718 sezonunun ilk iki ayında, yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.
A +   A -

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2017-2018 sezonunun ilk iki ayında, izleyiciler salonları doldurdu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, ekim ayında yüzde 85’in üzerinde bir doluluk oranıyla sezonu açan Şehir Tiyatroları, 9. haftada oyunların büyük çoğunluğunda yüzde 100 doluluk oranını yakaladı. Yoğun ilgi nedeniyle bazı seyirciler, ek sandalye alarak veya merdivenlere oturarak oyunları takip etti.

Harbiye Muhsin Ertuğrul, Kadıköy Haldun Taner, Üsküdar Müsahipzade Celal, Kağıthane Sadabad, Ümraniye ve Gaziosmanpaşa sahnelerindeki oyunlar, yoğun ilgi gördü.

Cibali Karakolu, Ben Çağırmadım, On iki Öfkeli Adam, Şahane Züğürtler, Sızı, Çingeneler Gökyüzünde Yaşar, Fehim Paşa Konağı, Geç Kalanlar, Martı, Reis Bey, Karıncalar, Hisse-i Şayia, Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar gibi pek çok oyun, yüzde 100’e varan doluluk oranlarıyla sahnelendi.

Aynı sahnelerde 7. haftadan itibaren başlayan çocuk oyunlarında da yüzde 100’ü aşan doluluk oranları görüldü. Çocuklar; Dedektif Köpek Cash, Bir Kümes Hikayesi, Pollyanna, Harikalar Mutfağı, Yaşasın Barış ve Palyaço Prens oyunlarını salonları tamamen doldurarak izledi.