Saldırı Hazırlığındayken Yakalanan DEAŞ'lı Teröristlerin Keşif Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Haber Tarihi : 01.11.2017 16:15:07 İstanbul Bayrampaşa’daki bir AVM otoparkında yakalanan DEAŞ terör örgütüne mensup teröristlerin hücre evlerinden ayrıldıktan sonra eylem yapacakları bölgelerde keşif yaptıkları anların fotoğrafları ortaya çıktı. Çocukla birlikte "aile" süsü veren teröristler, saldırı planladıkları bölgelerden otomobille geçerken görülüyor.
A +   A -

28 Ekim Cumartesi günü Bayrampaşa’da bulunan bir alışveriş merkezinde terör örgütü DEAŞ’a yönelik Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda ele geçen bomba yüklü otomobilin farklı tarihlerde kameralara yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerin ilkinde Arnavutköy ve Esenyurt’ta patlatılan evlerin ardından teröristlerin keşif yaptığı görülüyor. Keşifte kullanılan aracın ise teröristlerin Bayrampaşa’da bir alışveriş merkezinin otoparkında bıraktığı bombalı araç olduğu ortaya çıktı. Saldırı planladıkları bölgelerden otomobille geçerken görüntülenen teröristlerin yanlarındaki çocukla birlikte "aile" süsü vermesi dikkat çekti.

Görüntülerde, Bayrampaşa’da bir alışveriş merkezinin otoparkına bırakılan bomba yüklü otomobille aynı marka ve plakadaki beyaz renkli otomobili bir erkek terörist kullanıyor. Yanında bir de çocuk bulunuyor. İkinci görüntüde ise bu kez aracı bir erkek kullanırken, yanında bir kadın ve arka koltukta küçük bir çocuk dikkat çekiyor. Son açıda ise direksiyon koltuğunda bir kadın aracı kullanırken, ön koltukta bir başka kadın bulunuyor. Görüntülerden birinde aracı kullanan erkeğin saldırı hazırlığında yakalanan Can Y. olduğu ileri sürülüyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Teröre Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Esenyurt ve Arnavutköy’de patlatılan evlerin ardından Bayrampaşa’da bir AVM’ye operasyon düzenlemiş, bir araç ve motosiklet ile bombalar bulmuştu. Biri yaralı olarak yakalanan DEAŞ üyesi Türk asıllı Avusturya vatandaşı Mücahit P., eşi Sezgen P., Can Y. ve Hatice Y.’nin emniyetteki sorguları sürüyor.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !