PKK'nın Para Kaynağına Darbe Açıklaması Irak'tan İstanbul'a Sevkiyatı

Haber Tarihi : 20.10.2017 21:15:25 Terör örgütü PKK’nın önemli gelir kaynaklarından olan sigara kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonda, Irak’tan İstanbul’a gelen tırın lastiklerine gizlemiş 5 bin paket sigara ele geçirildi.
A +   A -

Edinilen bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube ekipleri, bir istihbarat üzerine sigara kaçakçılarına yönelik operasyon düzenledi.

Terör örgütü PKK’nın önemli gelir kaynağını oluşturan sigara kaçakçılığına yönelik polisin yaptığı çalışmada, bir tırın Irak’ın kuzeyinden Habur Sınır Kapısı’nı geçerek Türkiye’ye giriş yaptığı ve oradan da İstanbul’a geldiği tespit edildi. 20 ton civarındaki kumaş yüklü tırı Tuzla’da durduran polis, yapılan ilk aramada kaçak sigara bulgusuna rastlamadı. Dedektör köpeklerin de devreye girdiği aramada son olarak tırın as ve yedek lastiklerini kontrol eden polis, basınçlarından şüphelendiği lastikleri makineyle söktü. Lastiğin içine zulalanmış çeşitli markalarda 5 bin paket kaçak sigara bulunurken, tır sürücüsü gözaltına alındı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !