(Özel) İlkokul Öğrencilerinden 'Ay Yıldız' Koreografisiyle 'Afrin'e Selam'

Haber Tarihi : 08.03.2018 08:57:58 Sultangazi’de ilk ve ortaokul öğrencileri okul bahçesinde “Ay Yıldız” koreografisi oluşturarak, TSK tarafından Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatına destek verdi. Şehit düşen askerlerin isimlerini okuyarak “Burada” diye haykıran öğrenciler, komando marşını söyledi.
A +   A -

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin’de terör örgütlerine yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatına bir destekte ilk ve ortaokul öğrencilerinden geldi. Vatan, millet ve bayrak için kahramanca mücadele eden Mehmetçikler için Sultangazi İvat Turhan İlk ve Ortaokulu’ndan 200 öğrenci, okul bahçesinde “Ay Yıldız” koreografisi oluşturdu. Okulun Müdür Yardımcısı Esra Gümüş ve öğretmen Muhammet Taha Altınsoy tarafından organize edilen koreografi de öğrenciler, “Afrin’e Selam” yazılı dövizlerle askerlere selam verdi.

Afrin şehitlerinin adını “Burada” diye haykırdılar

Bahçede toplanan öğrenciler ardından Afrin’de şehit düşen askerlerin adını söyleyerek, “Burada” diye haykırdı. Büyük beğeni toplayan öğrenciler, ardından komando andını okudu. Öğrencilerin marşları söylediği gurur ve duygu dolu anlar ise kameralara yansıdı. Ardından öğrencilerin Afrin’de mücadele eden askerlere başarılar diledi.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !