Beytullah Eroğlu Açıklaması 'Hedefim Paralimpik Oyunları'nda Altın Madalya Kazanmak'

Haber Tarihi : 13.12.2017 19:25:25 Dünya Şampiyonu engelli yüzücü Beytullah Eroğlu, yüzme ile birçok engeli aştığını belirterek, hedefinin Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanmak olduğunu söyledi.
A +   A -

Bedensel Engelliler Dünya Yüzme Şampiyonası’nda kelebek stilde altın madalya kazanarak Dünya şampiyonu olan engelli yüzücü Beytullah Eroğlu, İhlas Haber Ajansı muhabirine açıklamalarda bulundu. Doğuştan iki kolu olmayan ve kalça çıkıklığı sebebiyle sağ ayağı sol ayağından 12 cm kısa olan yüzücü Beytullah Eroğlu, İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi son sınıfta okuduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Beytullah Eroğlu 1995 Kahramanmaraş doğumluyum. İki kolum doğuştan yok ve sağ bacağım sol bacağımdan kalça çıkıklığı sebebiyle kısa. İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi son sınıf öğrencisiyim ve İstanbul Büyükşehir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal, bana ev hediye etti. İBB Spor kulübü maddi olarak çok yanımda duruyor. Aynı zamanda desteği federasyon da sağlıyor” açıklamasını yaptı.

“Hedefim Paralimpik Oyunları’na gidip altın madalya kazanmak”

Beytullah, hedefinin engelli sporunun en üst kategorisi olan Paralimpik Oyunları’nda altın madalya kazanmak istediğini söyleyerek, “Hedeflerimi gün geçtikçe değiştirdim. Bundan 5 yıl önce sorsaydınız Dünya şampiyonluğu benim en büyük hedefimdi. Şu an sorarsanız aslında alt taraflarda kalan bir hedef. İnşallah bundan sonra kısa vadeli olarak önümüzde bir Avrupa bir dünya şampiyonası var. İnşallah oralarda daha fazlalarını alarak bu engelli sporunun en üst kategorisi olan Paralimpik Oyunları’na gidip altın madalya ile ülkemize dönmek istiyorum” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !