Otomobil Tutkusunu Seramikle Buluşturdu

Haber Tarihi : 08.12.2017 11:54:04 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi SeramikCam Bölümü Öğretim Üyesi Levent Vardal'ın 'Sırlar ve Otomobiller' adlı sergisi Nişantaşı'nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
A +   A -

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik-Cam Bölümü Öğretim Üyesi Levent Vardal'ın "Sırlar ve Otomobiller" adlı sergisi Nişantaşı'nda sanatseverle buluştu.

Vardal'ın ilk kişisel sergisi olma özelliğini taşıyan çalışması,Nişantaşı’nda özel bir galeride sanatseverin beğenisine sunuldu.

Vardal, sergiye ilişkin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zamana tanıklık eden klasik otomobilleri, kendi alanının tekniğiyle yorumladığını söyledi.

Normal sanat çalışmaları içerisinde bir değişiklik yapmak istediğini anlatan Vardal, şunları kaydetti:

"Otomobillere olan tutkumu katarak, bu sergide klasik otomobilleri su altı seramikleri ile resmettim. Sergi toplam 100 eserden oluşuyor. Bu sergi aslında çocukluk hayalimdi. Bugün bu hayalimi gerçekleştirmiş olmak benim için büyük mutluluk kaynağı. Özellikle buraya kadar gelen misafirlerin eserlerime olan ilgisi beni fazlasıyla mutlu etti. Sergi bir yıllık çalışmanın ürünü. Bir seramik tekniğini kullanıp kendi iç düşüncelerimle de doğru orantılı olarak birtakım uygulamalar yaptım."

"Sırlar ve Otomobiller" sergisi 10 gün boyunca sanatseverlere açık olacak.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !