Örümcek Adam Viyana'dan İstanbul'a Gelecek

Haber Tarihi : 09.05.2019 15:02:32 Marvel Comics tarafından 1962 yılında bir çizgi karakter olarak ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın en sevilen kurgusal süper kahramanlarından biri haline gelen Örümcek Adam (Spider-Man), 16 Mayıs Perşembe günü düzenlenecek törenle Madame Tussauds İstanbul’daki yerini alacak.
A +   A -Marvel Comics tarafından 1962 yılında bir çizgi karakter olarak ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın en sevilen kurgusal süper kahramanlarından biri haline gelen Örümcek Adam (Spider-Man), 16 Mayıs Perşembe günü düzenlenecek törenle Madame Tussauds İstanbul’daki yerini alacak. İstanbul için Viyana’daki merkezden özel olarak getirilen Spider-Man, merkezin daimi figürleri arasındaki yerini alacak. Madame Tussauds İstanbul, Spider-Man tanıtımında özel bir de gösteri hazırlayacak.

Örümcek Adam (Spider-Man) kimdir?

Marvel Comics tarafından 1962 yılında bir çizgi karakter olarak ortaya çıkan Spider-Man, kısa sürede tüm dünyanın beğenisini kazanan kurgusal bir süper kahramandır. 2002 yılında aynı isimle beyaz perdeye de uyarlanmış ve bu başarı devam filmlerini de beraberinde getirmiştir.