O DEAŞ'lıların Yeni Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Haber Tarihi : 02.11.2017 17:51:35 İstanbul Bayrampaşa’daki bir AVM otoparkında geçtiğimiz hafta sonu yakalanan DEAŞ terör örgütüne mensup teröristlerin hücre evlerindeki malzemeleri otomobile yüklerken fotoğrafları ortaya çıktı.
A +   A -

28 Ekim Cumartesi günü Bayrampaşa’da bulunan bir alış veriş merkezinde radikal terör örgütü DEAŞ’a yönelik Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda ele geçirilen teröristlerin, Esenyurt ve Arnavutköy’deki hücre evlerinden otomobile malzemeleri yükledikleri anların fotoğrafları ortaya çıktı.

Fotoğrafların ilkinde hücre evlerini patlatmadan önce evden otomobile bomba olduğu sanılan malzemeler yükleniyor. Bayrampaşa’da bir alışveriş merkezinin otoparkına bırakılan bomba yüklü aracın, 3 gün önce patlayıcı yüklendiği sanılıyor. Hücre üyelerinin aynı marka ve plakadaki beyaz renkli otomobile yükledikleri malzemelerin, bir erkek terörist tarafından yüklenmesi dikkat çekiyor. Bir başka karede ise ele geçirilen motosikletin, olaydan günler öncesinde teröristlerce kullanıldığı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Esenyurt ve Arnavutköy’de patlatılan evlerin ardından Bayrampaşa’da bir AVM’ye operasyon düzenlemiş, bir araç ve motosiklet ile bombalar bulmuştu. Biri yaralı olarak yakalanan DEAŞ üyesi Türk asıllı Avusturya vatandaşı Mücahit P., eşi Sezgen P., Can Y. ve Hatice Y.’nin emniyetteki sorguları sürüyor.

(Sadık Kahraman/İHA)


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !