Moneygram İle Hızlı Para Transferi Bank Asya'da

Haber Tarihi : 26.03.2010 15:08:31 MoneyGram International, Türkiye'deki para transferi işlemlerine Bank Asya'nın 160 şubesini de dahil etti.
A +   A -

Bank Asya, 190 ülkede 190 binden fazla lokasyonda uluslararası para transferi hizmeti veren MoneyGram hizmet ağına dahil oldu. Bank Asya'nın, mevcut 160 şubesiyle Türkiye'de MoneyGram işlemlerine aracılık faaliyetlerine başlamasıyla ilgili tanıtım toplantısı Esma Sultan Yalısı'nda verilen Bank Asya ve MoneyGram yöneticilerinin de katıldığı bir davetle basına ve ilgililere tanıtıldı.

MoneyGram Uluslararası Pazarlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Herve Chomel konuyla ilgili olarak, "Dünya genelinde bir ülkeden başka bir ülkeye herkesin çok rahat bir şekilde para transferi yapabilmesi amacıyla sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında Orta Doğu ağımızı yaygınlaştırmak ve para transferlerini kolaylaştıracak yaratıcı çözümler bulmak üzerine odaklanmış durumdayız. Bu bölgede daha fazla yeni lokasyonlar ekleyerek; mobil telefonlar, ön ödemeli kartlar ve ATM'lerden yapılacak işlemler gibi yeni teknolojik altyapı edinimleri üzerinde yoğun bir şekilde çalışmaktayız" dedi.

Herve Chomel, bankacılık tecrübesi, ileri teknoloji ve müşteri odaklı kalite standartlarına sahip olan Bank Asya'nın, MoneyGram'ın vizyonuna büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.

Bank Asya Bireysel Bankacılık'tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hasan Ünal, her yıl çeşitli kanallar aracılığıyla Türkiye'ye bir milyar dolardan fazla para girişi yapıldığını belirterek; Bank Asya şubeleri aracılığıyla yapılacak olan MoneyGram işlemlerinin kalite seviyesini en üst standarda çıkartıp, müşterilerine kaliteli hizmet vermeyi hedeflediklerini belirtti.

MoneyGram hizmeti sayesinde, 3 milyon Bank Asya müşterisinin yanı sıra Bank Asya müşterisi olmayanların da, Bank Asya şubeleri aracılığıyla bir ülkeden başka bir ülkeye kolaylıkla para transferi yapabileceğini sözlerine ekleyen Hasan Ünal; en üst düzeyde müşteri memnuniyetini ilke edinen Bank Asya'nın ürün yelpazesini genişleterek teknolojik alt yapıya ve alternatif dağıtım kanallarına yaptığı yatırımları sürdüreceğini ifade etti.

Toplantıda ayrıca Dünya Bankası verilerine göre; 2008 yılı içerisinde Türkiye'ye yaklaşık olarak 1.4 milyar dolar para transfer edildiği; Almanya, Fransa, Avusturya, Hollanda vb. Avrupa ülkelerinin yanında Amerika Birleşik Devletleri'nden de Türkiye'ye yoğun para transferlerinin yapıldığına dikkat çekilerek MoneyGram kanalı ile yapılan para transferlerinin Türkiye'de Dolar ve Euro olarak tahsil edilebileceği bildirildi.

Hizmet kapsamında Türkiye'de bulunan müşteriler, MoneyGram aracılığıyla Bank Asya şubelerinden para çekebilecek, dolduracağı bir form ile Bank Asya şubelerinden MoneyGram ağına dahil olan her yere Dolar olarak para gönderimi sağlayabilecek.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !