'Kanserden Koşarak Uzaklaş'

Haber Tarihi : 09.12.2017 17:26:01 Beyoğlu'nda kansere karşı farkındalık oluşturmak ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla ''Kanserden Koşarak Uzaklaş'' koşusu düzenlendi.
A +   A -

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ile Liv Hospital işbirliğinde Hasköy Sahil'de gerçekleştirilen etkinlikte bir araya gelen vatandaşlar koşu öncesi zumba dansı eşliğinde spor yaptı. Daha sonra etkinliğe katılanlar Hasköy Sahil'de koşu yaptı.

Koşunun startını veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, birçok hastalık olduğunu bu hastalıklara karşı da vücudun direncini artıracak en önemli şeyin spor olduğunu söyledi.

Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği İstanbul Şube Başkanı Şima Sunder de düzenlenen koşuyla çok önemli bir mesaj verildiğinin vurgulayarak, ''Kanserden uzaklaşmak için sağlıklı kalmalıyız. Kanser konusunda çocukluktan başlayarak çok uyanık olmalıyız. Bu konuyla ilgili halkımızın aydınlatılması ve bilinçlendirilmesi de çok önemli. Bugünkü etkinliğin amacı da budur.'' ifadelerini kullandı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !