Kadınlar Kansere Karşı Zumba Dansı Yaptı

Haber Tarihi : 09.12.2017 12:38:02 Beyoğlu’nda kansere karşı farkındalık oluşturmak için düzenlenen “Kanserden koşarak uzaklaş” etkinliğinde bir araya gelen kadınlar, zumba dansıyla hem eğlendi hem de spor yaptı.
A +   A -

Beyoğlu Belediyesi, özel bir hastane işbirliğiyle kanserde erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla Hasköy sahilinde “Kanserden koşarak uzaklaş” etkinliği düzenledi.

Soğuk havaya rağmen yoğun katılımın olduğu etkinlikte her yaştan kadın, spor hocaları eşliğinde zumba dansı yaptı. Kansere karşı hareketin önemine vurgu yapılan etkinlikte kadınların zumba dansı renkli görüntüler oluşturdu. Kadınlar danstan sonra çocuklarla birlikte kısa mesafe koşusuna katıldı.

Derecelendirmenin olmadığı koşu sonrası kahvaltı yapan kadınlar, hem eğlenip hem de spor yapmaktan keyif duyduklarını söylediler.

Etkinliğe katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan hareket etmenin önemine dikkat çekerek, “Organik beslenmek çok önemli ama onun kadar önemli olan bir diğer şey hareket etmek. Hareketsizlik, her türlü eksikliğin ve sağlıksızlığın başlangıcı. Bununla mücadele etmeli, yürümeli ve hareketli olmalıyız. Biz Beyoğlu Belediyesi olarak buna önem veriyoruz" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !