İstanbul Halk Ekmek'in Yeni Ürünü 'Minnak' Bebe Bisküvisi

Haber Tarihi : 13.03.2018 17:15:22 İstanbul Halk Ekmek fabrikalarında üretilen katkısız bebe bisküvisi “Minnak”ı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal tanıttı. Uysal, “Vatandaşımızın kafasında tartışma, tereddüt olmadan “Sağlıklı bir ürüne nasıl ulaşabilirim?” derse Minnak’ı öneririz. Fiyat açısından baktığımız zamansa en alt, pakedi 2 lira ” dedi.
A +   A -

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Kartal’da bulunan İstanbul Halk Ekmek Fabrikası’na gelerek AR-GE çalışması tamamlanan ve deneme üretimi başarıyla gerçekleşen “Minnak” bebe bisküvisini tanıttı. Bebekler için katkısız olarak üretilen yeni ürünü tanıtan Başkan Uysal, bebe bisküvisinin fabrika üretim aşamasından paketlenmesine kadar geçtiği birçok aşamayı da yerinde inceledi. İstanbul Halk Ekmek’in 58 ürünü vatandaşlara sunduğunu dile getiren Uysal, vatandaşlara sağlıklı bir ürün olarak Minnak’ı önerdi. Uysal, ailelerin Minnak’ı bebeklerine gönül rahatlığıyla yedirebileceğini ifade eden Uysal, yeni bebe bisküvisinin fiyatının da 2 lira olduğunu açıkladı.“Bugün yeni bir ürün daha piyasaya çıktı”

Bebe bisküvisi Minnak’ın katkısız olması yönüyle bebekler için önemli bir ürün olduğunu belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Bugün yeni bir ürün daha piyasaya çıktı. Tabi özellikle çölyak hastaları gibi başka yerlerde ulaşamadıkları ürünleri de biz burada üretiyoruz. Yeni ürünümüz bir ekmek çeşidi değil. Yeni ürünümüz, ilk defa Halk Ekmek olarak ekmek çeşidinin dışına çıkmış gibi olsak bile aslında çocuklar ve bebeler için ekmek sayılabilecek, bebe bisküvisi dediğimiz onlar için ekmek değerli öneme sahip bir ürün. 6 aydan 2 yaşına kadar tabi daha uzun süre de kullanılabilir. Bu süre içerisinde almış oldukları besinin gelecekte hayatları için ne kadar önemli olduğunu uzmanlarımız biliyor. "Minnak" ismiyle bebe bisküvisini piyasaya çıkarılan tereyağlı bebe bisküvisi diye özetlenebilecek bir ürün piyasaya sürülmüş oldu” dedi.Dar gelirli ailelere bedava dağıtılacak

İBB’de kaydı olan bütün dar gelirli ailelerin 6 ile 24 aylık minik evlatları için haftada iki paket bebe bisküvisini ücretsiz vereceklerinin müjdesini veren Başkan Uysal şöyle devam etti; “Bunun dağıtımına başladık. Aileler, kartlarıyla satış noktalarına gidip bebeleri için "Minnak" alabilirler. İBB’den destek alan, sosyal kart ile diğer konularda da yardımcı olduğumuz ailelere bebe bisküvisini ücretsiz olarak vereceğiz. En zor durumda olan ve aylık, üç aylık ve yıllık yardım verdiğimiz ailelere aynı zamanda ekmek yardımı da yapıyoruz. Bunlara günlük üç ekmek veriyoruz. Toplam 21 bin aileye ekmek yardımı yapıyoruz. Özellikle sağlık adına tartışmalı konular var ise vatandaşımızın kafasında tartışma, tereddüt olmadan gönül rahatlığıyla, "Sağlıklı bir ürüne nasıl ulaşabilirim? "derse Halk Ekmek’te çocukları için bebe bisküvisi olarak Minnak’ı öneririz, gelip ücretli olarak alabilirler. Fiyat açısından baktığımız zamansa en alt seviyede pakedi 2 lira.”


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !