İstanbul Fashion Faır'a Yabancı İlgisi

Haber Tarihi : 25.08.2010 11:18:31 CNR Expo'da düzenlenecek olan İstanbul Fashion Fair, yabancı katımcı sayısında rekora koşuyor.
A +   A -

Bu yıl yabancı katılımcı sayısı, yerli katılımcı sayısını geride bıraktı.
Fuara, spor giyiminin önde gelen mağazası Nike'ın Hollanda merkezi, Rusya'nın ünlü spor iç giyim firması Avi - Outdoor, İtalya ve İngiltere'nin en çok tercih edilen iç giyim markalarının dağıtım kanalları alım yapmaya geliyor.
İstanbul Fashion Fair'de, Lübnan'dan gelecek alım heyeti ve Irak'tan gelecek 200 butik sahibi alım yapacaklar. Ayrıca Irak Ticaret Bakanlığı'na bağlı Shopping Center'ların genel müdürü Hadi Jadoo'nun da katılımıyla fuarda "Irak-Türkiye Ticari İlişkileri" konulu söyleşi düzenlenecek.
CNR holding Kuruluşu İstanbul Fuarcılık tarafından organize edilen İstanbul Fashion Fair, 26 Ağustos tarihinde CNR EXPO Yeşilköy'de başlıyor. Ünlü modacı Cemil İpekçi'nin gala gecesinde "Yansıma" isimli defilesini gerçekleştireceği fuar, moda dünyasının uluslararası buluşma noktası olacak.
Bu yıl ilk defa yabancı katılımcı sayısının yerli katılımcı sayısını aştığı İstanbul Fashion Fair'e, Amerika, Brezilya, Almanya, Yunanistan, Kazakistan ve İngiltere başta olmak üzere 14 ülkenin hazır giyim üreticileri katılıyor. 150'nin üzerinde firmanın katıldığı fuarda yüzde 60 yabancı yüzde 40 yerli katılımcı stand açıyor. Fuarı Almanya, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, İran, Irak, İrlanda, İspanya, Libya, Lüban, Mısır, Suudi Arabistan, Tunus ve Yunanistan'dan gelecek alıcıların da
arasında olduğu 10 binin üzerinde profesyonel ziyaret edecek.
Son yıllarda Türk hazır giyim firmalarının Çinli üreticilerle çalışmalarının bir göstergesi olarak Çin de fuara büyük ilgi gösterdi. Bu büyük ilgi neticesinde, Çin'in önemli kumaş üreticileri Türk hazır giyim üreticilerine kumaş koleksiyonlarını İstanbul Fashion Fair'de sunacak.
Hazır giyim ticaretinin buluşma noktası İstanbul Fashion Fair, Ürdün, Irak ve Lübnanlı alıcıları da ağırlayacak. Ürdün Sanayi Odası Hazır Giyim ve Tekstil temsilcileri, Lübnan'dan gelecek alım heyeti ve Irak'tan gelecek 200 butik sahibi arasında İstanbul Fashion Fair'de tesettür giyim üzerine alım yapacak firmalar da var.
İstanbul Fashion Fair'e Irak Ticaret Bakanlığı'na bağlı 18 ildeki Shopping Center'ların genel müdürü Hadi Jadoo ve yardımcıları da geliyor. Bu kapsamda fuarın ilk günü "Irak-Türkiye Ticari İlişkileri" konulu söyleşi düzenleniyor. Ünlü
İstanbul Fashion Fair'e tesettür giyim üzerine hazırlamış olduğu koleksiyonları ile ilgi gören Alman tasarımcı Heidi Beck de katılıyor. Ünlü tasarımcı Osmanlı sultanlarının kaftanlarında kullanılan ikat kumaşını ipek ile karıştırarak hazırladığı Eurasia isimli koleksiyonunu ilk kez Istanbul Fashion Fair'de sergileyecek.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !