İstanbul'daki Terör Örgütü DEAŞ Operasyonu

Haber Tarihi : 01.11.2017 15:29:37 Alışveriş merkezinin otoparkına bomba yüklü araç ve motosiklet bıraktıktan sonra uzaklaşmaya çalışırken yakalanan DEAŞ üyesi 4 teröristin, keşif yaptıkları görüntüler ortaya çıktı.
A +   A -

İstanbul'da, alışveriş merkezinin otoparkına bomba yüklü araç ve motosiklet bıraktıktan sonra uzaklaşmaya çalışırken gözaltına alınan DEAŞ üyesi 4 teröristin, keşif yaptıkları görüntüler ortaya çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden paylaşılan güvenlik kamerası ve MOBESE kayıtlarından elde edilen fotoğraflarda, terör örgütü DEAŞ üyelerinin 34 PV 9714 plakalı araçla farklı tarihlerde alışveriş merkezi çevresinde keşif yaptıkları görülüyor.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

- Operasyon

Bayrampaşa'da 28 Ekim 2017'de bir alışveriş merkezinin otoparkına bombalı araç ve motosiklet bırakarak uzaklaşmaya çalışan 2'si kadın 4 DEAŞ'lı terörist yakalanmıştı.

İstanbul'daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında eylem hazırlığında oldukları öne sürülen zanlıların adreslerinde 29 mutfak tüpü, 4 bidon kimyasal madde, 4 bidon benzin, yüklü miktarda amonyum nitrat ve demir bilye ile bomba yapımında kullanılan düzenekler ele geçirilmişti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !