İhracatın Metalik Yıldızı

Haber Tarihi : 08.03.2018 12:15:46 İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından metal inşaat aksamları kategorisinde Urtim ödüle layık görüldü.
A +   A -

Urtim Kalıp ve İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, “Bu değerli ödülün gururunu ve sevincini tüm çalışanlarımız ve iş yaptığımız paydaşlarımızla paylaşıyoruz. İhracat başarımızın artarak devam etmesi için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz” dedi.

İhracat için de hedef pazarlarda yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Urfalılar, “Üretimimizin yüzde 70’ini ihraç ediyoruz. Son beş yılda, her yıl yüzde 30 civarında büyüdük. İhracat için neredeyse dünyada gitmediğimiz ülke kalmadı. Aralarında Ekvator Ginesi, Gana, Kenya, Etiyopya ve Kanada’nın da bulunduğu 54 ülkeye ihracatımız var. Bu yıl hedefimiz Amerika pazarı. Amerika’da hem inşaat, hem rafineri hem de enerji santralleri konusunda çok büyük potansiyel var. Türk ihracatçıları olarak ABD pazarını hedeflemeliyiz. Girilmesi çok zor ama sürdürülebilir bir başarı getirebilecek bir pazar. ABD’yi Kanada ile birlikte düşünmek lazım. Kanada yılda 400 bin göçmen alan bir ülke. Orada da inşaat sektörü çok hareketli” diye konuştu.

Bu yıl içerisinde Türkiye başta olmak üzere Azerbaycan, Katar, Irak, Nijerya, Rusya, Türkmenistan, Cezayir, Mozambik, Sudan, Gana ve Dubai gibi ülkelerdeki projelerde yer alacaklarını aktaran Urfalılar, “2018 yılının 2. çeyreğinde açılışını yapmayı hedeflediğimiz yeni fabrika binamız ile hem istihdam hem de üretim kapasitemizi artırmak birinci önceliğimiz. 2017 yılında işlerimizin yüzde 40’ını rafineri ve çevrim santralleri, yüzde 40’ını inşaat projeleri, yüzde 20’sini de tersaneler oluşturdu. 2018 yılında da inşaatların yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde yoğun olarak endüstriyel tesisler, rafineriler ve santraller ile çalışmaya devam etmeyi hedefliyoruz. 2018’de bu alanlardaki proje sayımızı daha da artırmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor” dedi.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !