'Hayat Çocuklar İle Renkli' Projesi Farklı Kültürleri Buluşturdu

Haber Tarihi : 13.12.2017 16:14:27 Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feriha Dikmen Deliceırmak önderliğinde 3. yılına giren ‘Hayat Çocuklar ile Renkli’ başlıklı sosyal sorumluluk projesi farklı kültürleri biraraya getirdi.
A +   A -

Lefkoşa’nın Arabahmet Bölgesi’nde 3 yıldır devam eden ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında bölge çocuklarını GAÜ öğrencileri ile bir araya getiren ‘Hayat Çocuklar ile Renkli’ başlıklı proje, bu yıl da farklı kültürlerden öğrencilerin yoğun olduğu GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi öğrencileri ile Reklam ve Promosyon dersi kapsamında etkinliklerine devam ediyor. Her hafta farklı bir tema ile gerçekleştirilen eğitici öğretici faaliyetleriyle sürdürülen sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bölge çocukları dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle buluştu.

‘Hayat Çocuklar ile Renkli’ başlıklı sosyal sorumluluk projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Deliceırmak, 3 yıldır sürdürülen projede, bu yıl farklı kültürlerden öğrencilerin yoğun olduğu GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi öğrencileri ile Arabahmet Bölgesi’nde yaşayan bölge çocuklarının bir araya getirilerek faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade etti.

Deliceırmak, öğrencilere dersler kapsamında sosyal sorumluluk bilincinin aşılanmaya çalışıldığına vurgu yaparken, gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleri ile öğrencilerin alanla ilgili bilgi sahibi olmalarının yanında, gerçek bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmiş olmalarının artılarının önemine dikkat çekti. Öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri geliştirebilme ve uygulayabilme noktasında; farklı sosyal çevreleri deneyimleme fırsatı bulduklarının altını çizdi. Ders kapsamında ki öğrencilerin birçoğunun Türkçe bilmemesinden dolayı, bir çok noktada birbirleri ile anlaşma noktasında beden dillerini kullandıklarını söyleyen Deliceırmak, iletişimin evrensellik gücünü yaşayarak birkez daha gördüklerini ifade etti.

‘Çocuklar İnsanlığın Ortak Umududur’ sözünede atıfta bulunan Deliceırmak, çocuklar ile paylaşımda bulunmanın büyük önem taşıdığını ve asıl amaçlarının gerçekleştirmiş oldukları etkinliklerle toplum içerisinde farkındalık oluşturarak, bu bilinci aşılamak olduğunu vurguladı.

Deliceırmak, öğrencilerin başta insan haklarına, sosyal konulara ve sosyal çevrelerine duyarlı, sorumlu bireyler olmalarına katkıda bulunmak, katılımcı demokrasi ve sivil toplumun gelişmesinde aktif yurttaşlar olarak rol almalarına katkıda bulunmak; çeşitlilik ve çok kültürlülüğe olan saygı ve hoşgörülerini geliştirme ve derinleştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla yola çıkılan projelerde, “Amacımız, sosyal sorumluluk bilincini aşılamaktır. Bu çerçevede projelerin sürdürülebilir olması önemlidir” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !