GÜNCELLEME - Tuzla'da Akaryakıt İstasyonunda Tanker Yangını

Haber Tarihi : 01.11.2017 14:35:08 Yakıt tankerinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu söndürüldü Yangına müdahale eden 2 itfaiye eri ile 1 iş yeri çalışanı hafif yaralandıDETAYLAR VE YANGININ SÖNDÜRÜLMESİ EKLENDİ.
A +   A -

Tuzla'da bir akaryakıt istasyonunda bulunan tankerde çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Alınan bilgiye göre, Tuzla Rauf Orbay Caddesi'ndeki akaryakıt istasyonunda bulunan bir tankerden başka bir tankere yakıt ikmali yapılırken, patlama sesi duyuldu.

Patlamanın ardından yakıt ikmali yapan tankerde yangın başlarken, diğer tanker, şoförü tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

Akaryakıt istasyonu görevlilerinin haber vermesi üzerine olay yerine giden itfaiye ekipleri, söndürme çalışmalarına başladı. Bölgeye sevk edilen polis ekipleri de çevre güvenliğini alarak, olay yeri yakınına araç ve yaya girişini engelledi.

İtfaiye ekiplerinin köpükle müdahalesi sonucunda, tankerdeki yangın çevreye sıçramadan söndürüldü. Yangına müdahale eden 2 itfaiye eri ile 1 iş yeri çalışanı hafif yaralandı. Olay yerinden uzaklaştırılan diğer tankerin de alevlerden zarar gördüğü bildirildi.

Olay yerine gelen Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, yetkililerden bilgi aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce paylaşılan bilgide, "Tuzla'da akaryakıt i̇stasyonunda 2 akaryakıt tankeri̇nde meydana gelen yangın i̇tfai̇ye tarafından söndürüldü. Söndürme çalışmaları sırasında hafi̇f yaralanan 2 i̇tfai̇ye eri ve bi̇r i̇ş yeri̇ çalışanı tedavi̇ altına alındı. Soğutma çalışmaları devam edi̇yor." ifadelerine yer verildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !