Gaziosmanpaşa'da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Haber Tarihi : 29.10.2017 12:04:42 Cumhuriyet’in kuruluşunun 94’üncü yılı Gaziosmanpaşa’da coşkuyla kutlandı. Gaziosmanpaşa meydanında yapılan kutlamalar, halk oyunları ve tören geçit yürüyüşünün ardından sona erdi.
A +   A -

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Cumhuriyet’in 94’üncü yılını görkemli bir törenle kutladı. İlçede eğitim veren okulların çeşitli halk oyunları ve gösteriler sergilediği kutlamalara Gaziosmanpaşa Kaymakamı Oktay Çağatay, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve beraberindeki protokolle birlikte çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlamalar protokol konuşmaları, halk oyunları gösterileri ve şiir dinletilerinin ardından tören geçit yürüyüşüyle sona erdi.

Türk milletinin kendine yakışanı her zaman yaptığını belirten Başkan Hasan Tahsin Usta, “Cumhuriyetin 94’üncü yılı münasebetiyle bu meydanda cumhuriyet bayramını kutlandı. Çocuğuyla, yaşlısıyla, engellisiyle, bayanıyla, erkeğiyle güzel bir duygu. Bugün Türkiye ülkenin her bir tarafında cumhuriyet bayramını kutluyor. Biz de bu vesileyle tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz. Hava şartlarının soğuk olmasına rağmen özellikle de ilgi alakanın fazla olması 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına olan ilgiyi gösterdi. 94 yıl geçmesine rağmen daha büyük bir coşkuyla her geçen yıl artarak devan eden bir anlayışla bayramlar kutlanıyor” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !