Emre Belözoğlu Ve Nuri Şahin Basın Toplantısı Düzenledi

Haber Tarihi : 10.08.2010 17:17:15 A Milli Futbol Takımı oyuncularından Emre Belözoğlu ile Nuri Şahin yarın Romanya ile oynayacakları maçı değerlendirdi.
A +   A -

Swiss Otel'deki basın toplantısına katılan futbolculardan Emre Belözoğlu, Romanya maçının hem kendilerini, hem de takımı görme adına iyi bir hazırlık karşılaşması olacağını söyleyerek, "ABD'deki uzun kamp sürecinin ardından tekrar yeni teknik direktörleriyle bir araya geldik. Bunun keyfini çıkarmaya çalışıyoruz. Her futbolcu yeni sezona hazırlanmaya çalışıyor. Asıl düşünmemiz gereken maçlar eylül ayında olacak. Romanya bu karşılaşmalar öncesi iyi bir sınav olacak. Yarınki maça en iyi şekilde hazırlandık"
dedi.
Emre Belözoğlu, eylül ayındaki maçlara hazır olduklarını göstermek adına Romanya maçının iyi bir prova olacağını ifade ederek, "Sezon sonu olan bir kamptı. Herkesin farklı bir sıkıntısı vardı. Bu kamptan dolayı hocamıza teşekkür ediyorum. Güzel ortam oluşturdu. Şimdi konsantrasyonu tamamen yeni oluşuma verdik. Bazen geçmişi unutmak kolay olmuyor. ABD kampı çok faydalı oldu. Güzel ortamda çalıştık. İlk iki maç olumlu geçti. Bu kampla beraber de resmi maçlar öncesinde hazır olmak istiyoruz" şeklinde
konuştu.
Milli takımın orta saha oyuncusu Nuri Şahin ise kariyerinde küçük bir iniş yaşadığını, ancak bunun geçtiğini dile getirdi.
Milli takımda 5 yıl önce oynamaya başladığına dikkati çeken Nuri, "5 yıldır milli takımdayım ama fazla oynamadım. Ama kaliteli oyuncularla antrenmana çıkmak, Fatih Terim ile çalışmak katkı sağladı. Küçük bir iniş oldu, ama bunu atlattığımı düşünüyorum. Şu anda iyi durumdayım. Amacım milli takıma ve ülkeme faydalı olmak. Tabi bu kolay olmayacak. Pozisyonumda çok iyi oyuncular var. Elimden geleni yapıp ilk 11'i zorlamaya çalışacağım" diye konuştu.
Dünya Kupası'na gidemediklerini hatırlatan milli oyuncu, "İnşallah iyi hazırlanıp 2012 Avrupa Şampiyonası'na gideriz. Yarın Romanya ile iyi bir test olacak. Avrupa Şampiyonası elemelerinde Kazakistan ve Belçika ile karşılaşacağız. Bu maçlarla iyi bir başlangıç yapacağız" dedi.
ABD kampını da değerlendiren Nuri Şahin, "Hocamızla tanışmak, idman sistemini ve futbola bakış açısını anlamak, diğer oyuncularla kaynaşmak açısından önemliydi. Kazakistan ve Belçika maçı için temel attık" ifadelerini kullandı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !