Büyükçekmece Festivali Muhteşem Görsel Şölenle Başladı

Haber Tarihi : 31.07.2018 09:33:21 19’uncu Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin resmi açılışı muhteşem görsel şölenle gerçekleşti. Binlerce konuk Büyükçekmece Mimar Sinan Köprüsü’nde buluştuğu gecede çeşitli danslar sergilenirken, müzik kutusundan çıkan balerinin gösterisi ise ilgiyle izlendi.
A +   A -

19’uncusu gerçekleşen Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin resmi açılışı gerçekleşti. İstanbul Kent Orkestrasının mehter takımı gösterisiyle başlayan festivalin açılışına yüzlerce vatandaş katıldı.

Mehter gösterisiyle başlayan açılışın ardından Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Büyükçekmece Gölü’nde açılış kapsamında ışık gösterisi oluşturuldu. Işık gösterisinde suya Türk Bayrağı yansıtılırken, İzmir Marşı ve 10’uncu Yıl Marşları çalınarak büyük coşku yaşatıldı.

Işık ve su gösterisinin ardında havai fişeklerin atılmasıyla açılış seremonisine adım atıldı. Havai fişekler adeta gökyüzünü gündüze çevirdi.

Çeşitli danslarla geceye renk kattılar

Kemal Sunal Amfi Tiyatrosu’nda Büyükçekmeceli gençler ve çocuklar gösterilerini sundular. Yaptıkları koreografi vatandaşlardan büyük alkış alırken, doğa temalı koreografi dansı, konuk ülkelerin de dahil olmasıyla muhteşem bir gösteriye imza atıldı. Sonrasında ise konuk ülkelerin dansçıları geleneksel danslarıyla sahneye giriş yaptılar. Birbirlerine eşlik eden konuklar daha sonrasında ev sahibi Türkiye’nin çıkmasıyla birlikte ülkemizin türküleriyle hep birlikte dans etti. Vatandaşlar, renkli görüntülerin oluştuğu dansları alkış yağmuruna tuttu.

Başkan Akgün ve beraberindeki heyet, Büyükçekmeceli çocuklar ve konuklar ile birlikte dostluk ateşinin yakılması için düğmeye bastı ve dostluk ateşinin yanmasıyla resmi açılış gerçekleşti.

“Şu anda Büyükçekmece’de kültür ve sanat tüm hızıyla devam ediyor”

Sanata ve kültüre doymak isteyenlerin ve festivalin eğlencesine kapılmak isteyenleri ilçeye davet eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Büyükçekmece Büyükçekmece Büyükçekmece Büyükçekmece Kültür Park’a gelsinler. Her şey bedava, yemek, balık her şey burada çok ucuz” diye konuştu.