Beyoğlu'nda İşaret Dili Kursu Veriliyor

Haber Tarihi : 23.11.2017 12:25:56 Beyoğlu'nda işitme engelli vatandaşlarla daha sağlıklı iletişim kurmak amacıyla açılan İşaret Dili Kursu veriliyor.
A +   A -Belediyeden yapılan açıklamaya göre, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak, onlarla daha sağlıklı iletişim kurmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla İşaret Dili Kursu açıldı. Şişhane Gençlik Merkezi'nde verilen kursta kursiyerlere işaret dili genel özellikleri, işaret ve beden dili ilişkisi, iletişim ve günlük konuşma dili, hazırlıklı ve hazırlıksız konuşma, işaret diliyle çevirmenlik konularında eğitim veriliyor.

120 saatlik eğitimin ardından başarılı olan katılımcılara sertifika verilecek.

Açıklamada görüşlerine verilen İşaret Dili Kursu Eğitmeni Silva Demirci, on modül ders programlarının olduğunu belirterek, ''Kursiyerler aile işaretlerinden renklere, sayılardan okul işaretlerine kadar her şeyi işaret dili ile anlatmayı öğreniyor. Toplamda 120 saatlik bir eğitim programımız var. Kursiyerlerimiz bu eğitimi aldıktan sonra üzerine iki üç saatlik eğitim daha alıp tercümanlık, eğitmenlik yapabiliyorlar. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriyoruz." ifadelerini kullandı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !