Beykoz'da Mart Ayı Kültür Sanatla Dopdolu

Haber Tarihi : 05.03.2019 17:49:01 Sosyal ve kültürel belediyeciliğin adresi Beykoz Belediyesi, Mart ajandasında, söyleşiden tiyatroya, konserden seminere 62 farklı etkinlikle ilçe sakinlerine kültür yelpazesi sunuyor.
A +   A -

Beykoz Belediyesi bünyesinde hizmet veren, şiir, müzik, edebiyat, söyleşi, tiyatro ve birçok alanda etkinliklerin yapıldığı Prof. Dr. Fatih - Harbiye romanını tanıttığı Türk Edebiyatında Öncü Kitaplar, Seyfettin Ünlü ve Abdullah İlhan’ın Cahit Zarifoğlu’nu anlattığı Modern Şiirin Ustaları, adlı edebiyat okumaları ve söyleşilerine ev sahipliği yaparken, Aykut Nasip Kelebek tarafından açılan Yazarlık Atölyesi de edebiyatımıza farklı metotlarla yeni şair ve yazarlar kazandırmayı hedefliyor.

Şeyh Ethem Sırrı Kültür Evi’nde yapılan Kuran-ı Kerim, Hadis, İlmihal, Siyer, Semazen derslerinin yanı sıra Saz-ı Dil Musiki Topluluğu’ndan ilahiler ve Kıraathane Sohbetleri de ilçe sakinlerine feyz katıyor.

Okulları gezen ‘Oyuncak Otobüsü’ ise Mart Ayında 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu, Oramiral Vural Beyazıt İlkokulu, İshaklı İlkokulu, Mahmutşevketpaşa İlkokulu’ndaki minikler için hareket edecek.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Kültür ve sanat dolu günler diliyorum”

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Bahar ayına girdiğimiz bu ay içinde doğamız hayata uyanırken, ruhlarımız ve kalplerimiz de yepyeni kültür sanat etkinlikleriyle yeni ufuklara yelken açacak. Bu ay da ailelerinizle birlikte katılacağınız tiyatro, söyleşi, konser ve anma etkinlerimizi siz sanatseverlerin beğenisine sunuyoruz. Bahar ayının renklerine bürünen bol içerikli etkinliklerimize siz ilçe sakinlerimizi davet ediyor, kültür ve sanat dolu günler diliyorum. ”dedi.