Başbakan Yıldırım'ın Cibuti Başbakanı Muhammed İle Görüşmesi

Haber Tarihi : 13.12.2017 16:20:57 Görüşmede, Kudüs'ün statüsü ve İİT Olağanüstü Zirvesi üzerinde durulduğu, ikili konuların ele alındığı kaydedildi.
A +   A -

Başbakan Binali Yıldırım'ın, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü Zirvesi kapsamında İstanbul'da bulunan Cibuti Başbakanı Abdulkadir Kamil Muhammed ile yaptığı görüşmede, Kudüs'ün statüsü ve İİT Olağanüstü Zirvesi üzerinde durulduğu, ikili konuların ele alındığı bildirildi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Başbakan Yıldırım, zirvenin gerçekleştirildiği Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda Cibuti Başbakanı Muhammed ile görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, Kudüs'ün statüsü ve İİT Olağanüstü Zirvesi üzerinde durulduğu, ikili konuların ele alındığı kaydedildi.

Bu çerçevede, Cibuti'nin, 15 Temmuz sonrasında Türkiye ile sergilediği iş birliği için teşekkür edildiği, Doğu Afrika'daki önemli ortaklardan olan Cibuti ile ikili ilişkilerin daha da güçlendirilmesi yönündeki iradenin dile getirildiği belirtildi.

Konuk Başbakan Muhammed'in, Kudüs konusunda Türkiye'nin aldığı inisiyatifin isabetine işaret ettiği, ikili ilişkilerin gerçek potansiyeline ulaşmasını arzuladıklarını ifade ettiği aktarıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !