Azımut- Benettı Grubu'nun En Yeni İki Ürünü Avrasya Boat Show'da

Haber Tarihi : 13.02.2010 16:06:57 Dünyaca ünlü lüks motoryat üreticisi Azimut-Benetti Grubu'nun İtalya dışındaki tek üretim ortağı Sirena Marine, 12 - 21 Şubat tarihlerinde CNR Expo Center'da düzenlenen Avrasya Boat Show'da sadece Türkiye'de üretilen ve ilk kez dünyaya Türkiye'den ihraç edilen Azimut38 ve Azimut 40S'i sergiliyor.
A +   A -

Dünyaca ünlü lüks motoryat üreticisi Azimut-Benetti Grubu'nun İtalya dışındaki tek üretim ortağı Sirena Marine, 12 - 21 Şubat tarihlerinde CNR Expo Center'da düzenlenen Avrasya Boat Show'da sadece Türkiye'de üretilen ve ilk kez dünyaya Türkiye'den ihraç edilen Azimut38 ve Azimut 40S'i sergiliyor.
Dünyaca ünlü İtalyan Azimut'un 2009'dan beri tüm ürün gamının distribütörlük faaliyetini yürüten Sirena Marine; İtalya'dan sonra 2007'den itibaren sadece Türkiye'de üretip dünyaya ihraç ettiği AZ 42E ve AZ 55E'nin yanısıra dünyada ilk kez mega ve süper yatlara has sunum ile varolan özelliklerin 12 metrelik bir teknede buluşturulduğu, sadece Türkiye'de üretilip bütün dünyaya satılan AZ 38'i dünya pazarına sunuyor. Sirena Marine'nin sahip olduğu benzersiz hizmet kalitesi ve know-how sayesinde sadece Azimut Marine tesislerinde üretilen AZ 40S de fuarla birlikte ilk kez tüketiciyle buluşuyor. Fuarda aynı zamanda Azimut'un yeni stilinin temsilcisi AZ 47 de ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

"DÜNYA, AZİMUT 38 VE 40S'İ TÜRKİYE İLE TANIYACAK"

Türkiye'nin üretim teknolojisi alanındaki know-how'ını tekne üretimine uygulayan ilk ve tek tekne imalatçısı Sirena Marine'nin Orhangazi'deki yeni fabrikasında üretilmeye başlanan ve tüm dünyaya ilk kez Türkiye'den ihraç edilen Azimut 38 ve Azimut 40S standın en dikkat çeken motoryatları arasında yer alıyor. Azimut-Benetti Grubu'nun faaliyetlerini yürütmek üzere 2006 yılında Kıraça Holding bünyesinde kurulan Sirena Marine'in Azimut-Benetti ile oluşturduğu JV (joint venture) şirket Azimut Marine,
Azimut'un 38 ve 40S modellerini üreteren dünyadaki tek merkezi haline geldi. Sirena Marine'nin farklılığının kanıtlanmasında Kıraça Holding'in sahip olduğu know-how'ını tekne üretimine aktarması etkili oldu.

Azimut-Benetti Grubu'nun dünyadaki ilk ve tek lisanslı üreticisi ve gene tek JV'si olan Azimut Marine'in ortağı olmanın Sirena Marine ve Türkiye açısından bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Sirena Marine Genel Müdürü Saffet Üçüncü; "Sirena Marine olarak üretim becerimizin yanısıra satış, satış sonrası ve pazarlama faaliyetlerimiz ile de övünüyoruz. Türkiye'de uluslararası boyutta yerli üretim yapan tek motoryat firmasıyız; satış ve satış sonrası faaliyetlerimizdeki ayrıcalığımızı da sunduğumuz
hizmetlerimizde kanıtlıyoruz. Dünyanın en iyi bilinen tekne üreticilerinden Azimut-Benetti Grubu'nun ürünlerini tesislerimizde üreterek tüm dünyaya ihraç ediyoruz. Ziyaretçilerin beğenisine sunduğumuz, Azimut-Benetti Grubu'nun dünyada bir tek Türkiye'de, Sirena Marine tesislerinde üretilen 38 ve 40S modellerini bu fuarla birlikte ihraç etmekte olduğumuzu ilk kez kamuoyuna duyurmanın da ayrı bir mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Azimut motoryatlarının Türk yatseverler için en iyi tercih olduğunu belirten Azimut Marine (Orhangazi) CFO'su Andrea Ghezzi ise bu düşüncesinin nedenlerini şöyle sıraladı: "Azimut her sezon 8 yeni model tanıtarak en yenilikçi motoryat markalarından biri olduğunu kanıtladı. Tüm dünyaya ilk kez Türkiye'den tanıttığımız AZ 38 ve AZ 40S, İtalyan Azimut tarafından bugüne kadar tasarlanmış sınıfının en iyi ve en uygun fiyatlı motoryatları. Bu başarımızda Türkiye'de Sirena Marine ile kurmuş olduğumuz JV'nin büyük katkısı var" diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !