Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası Yeni Zelanda'da Başladı

Haber Tarihi : 25.02.2010 16:17:24 1978 yılından beri Avrupa'nın birçok ülkesinde yapılan ve 2008 yılında da Türkiye'de düzenlenmeye başlanan Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası (LET) bugün Yeni Zelanda'da başladı.
A +   A -

Bir sene boyunca devam edecek ve Yeni Zelanda'dan Avusturya'ya, Fas'tan İspanya'ya, Fransa'dan İngiltere'ye, Portekiz'den Çin'e dünyanın dört bir yanında yapılan turnuvanın Türkiye ayağı Turkish Ladies Open 07-09 Mayıs tarihleri arasında National Golf Club'da yapılacak.

Antalya Belek'te bulunan National Golf Club, Turkish Ladies Open kapsamında 30 ülkeden 108 profesyonel bayan golfçuyu ağırlayacak. Danimarkalı oyuncu Iben Tinning, İngililtere'den Felicity Jonhnson, Avusturya'dan Nicole Gergely, İsveçli oyuncu Linda Wessberg gibi Avrupa sıralamasında en üst sıralarda yer alan oyuncular Turkish Ladies Open'a katılacaklarını şimdiden açıkladılar.
Yaklaşık 5 asır önce İngiliz aristokrasisinden dünyaya yayılan golfün; Türkiye'de kabul gören bir spor olması için çalıştıklarını söyleyen National Golf Club Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bülent Göktuna, bu tür uluslararası turnuvaların Türkiye'nin dünya çapında bilinen bir golf merkezi olarak bilinmesine çok önemli katkılarının olduğunu söyledi.

1994 yılında kurulan, Türkiye'nin ilk 18 delikli ve şampiyona sahası olan National Golf Club aynı zamanda Türkiye'nin kalite belgesi almış ilk golf kulübü ve en zor sahası olma özelliğini taşıyor.
National Golf Club'da uluslararası organizasyonların yanı sıra, Türkiye'de 14 seneden beri Kurban Bayramı haftasında iş ve politika dünyasından tanınmış simaların katıldığı President's Putter Club turnuvası düzenleniyor.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !